PDA

צפייה בגרסה מלאה : התעבות מים על שמשה קדמית-פתרון מקורי?+ שאילתת פירוק ציריה

אסף ב
13-11-10, 21:30
ערב טוב.
הטמפ' קצת התקררו לאחרונה ומתחיל להרגיש את התעבות מים על השמשות,מדליקים חימום ומכוונים לפתחים הקדמיים מתחת לשמשה וזה מתאדה.

שמתי לב שיש רכבים שבהם התופעה הרבה יותר שכיחה מאחרים.למשל רכב שהחליפו לו שימשה לאחת לא מקורית של חבר,שאצלו כל הזמן זה קורה.

חשבתי שאוליי יש איזשהו חומר על בסיס שמן או משהו כזה שמורחים על השמשה מבפנים וזה מונע את התופעה הנ"ל? כי סה"כ זה מים,ועל מצע שומני הם פחות "יתפסו"? כמו כן רואים הבדל משמעותי בין שמשות מקוריות לסתם שמשות שהתקינו בזגגיה בשטחים,איזה תהליך המקוריות עוברות כדי למנוע את ההתעבות?

נושא נוסף,על הדרך...

לפני פרק זמן קצר נצטרכתי להחליף גרמושקה באוטו פרטי=ציריות ,מתלים נפרדים וכו... תהליך מייגע ללא ספק,במיוחד על המדרכה מתחת לבית.

שלשום הייתי במוסך סככה וראיתי מכונאי מאוד נחמד מחליף אותו חלק באותו אוטו ברבע זמן,ובלי לעשות את כל הפירוקים שהספר מכתיב ואני עשיתי... הוא רק ניתק משולש תחתון מהנאבה,דחף אותה הצידה אחרי הפרדת הפעמון מהנאבה ואז אפילו לא פירק פעמון כי היה לו מכשיר מיוחד כזה... אבל אפילו ללא מכשיר היה יכול לפרק פעמון מציריה וזהו,חצי שעה עבודה.

בעוד שלפי הספר יש לפרק משולש תחתון,לפרק מוט הגה לפרק חיבור מוט מייצב להרפות את הבורג של הבולם זעזועיים ורק אז...

למה כל הסרט הזה אם אפשר לעשות את זה בשיטה שלו?

ש01
14-11-10, 09:38
חשבתי שאוליי יש איזשהו חומר על בסיס שמן או משהו כזה שמורחים על השמשה מבפנים וזה מונע את התופעה הנ"ל? כי סה"כ זה מים,ועל מצע שומני הם פחות "יתפסו"? כמו כן רואים הבדל משמעותי בין שמשות מקוריות לסתם שמשות שהתקינו בזגגיה בשטחים,איזה תהליך המקוריות עוברות כדי למנוע את ההתעבות?

לחומר קוראים מזגן, מכוון ליציאה מתחת לשמשה (הפשרה) + חימום.
עושה את העבודה בשניות.

בעבר מכרו מגבונים המכילים עמילן למניעת התעבות (נמכרו בדיוק מהסיבה הזו).

zagi
14-11-10, 12:16
בעבר מכרו מגבונים המכילים עמילן למניעת התעבות (נמכרו בדיוק מהסיבה הזו).

תפוח אדמה עושה את אותה העבודה כמו של המגבונים .

zilbersh
14-11-10, 15:48
תפוח אדמה עושה את אותה העבודה כמו של המגבונים .

מבושל?

tomer s
14-11-10, 17:24
מבושל?
מקלפים תפוח אדמה חי, לא מבושל ומנגבים איתו את השמשה,
חשוב לציין שהוא עושה אותה קצת עכורה...

ותודה ל404 של אבא שלמדתי את זה ממנה...

אסף ב
14-11-10, 21:56
היי... בנוגע למזגן,אני יודע,רק שיש חבר'ה תפרנים וצעירים שבמקרה החימום אצלם באוטו לא עובד והם מושכים את התיקון :)

לגביי התפוח אדמה,יבוצע מחר בבוקר,אם יהיו תוצאות דרמטיות אני אחזור לספר... אוליי אפילו שווה לנסות עם העמילן של הבגדים (גיהוץ נראה לי...) חחח ובשביל ביקורת גם חלק עם שמן ספוג במטלית... נראה מה הכי יעיל

יקיר גרין
14-11-10, 22:06
לגבי ההבדל בין מקורית לתחליפית, הייתי חושד בעובי הזכוכית, שמשפיע על קצב הקירור.

dingo1st
14-11-10, 22:31
לגבי המכשיר שראיתה הוא ניקרא בשפת העם (המכונאים ) "גניקולוג"...
הוא מותח גרמושקות ומעביר אותה מעל הפעמון ומושיב אותה במקומה...
סתם..סיפרתה אז עניתי...
ראם

-->