PDA

צפייה בגרסה מלאה : שכירה רכב רב מינוע ונהיגה בגאורגיה

צור
14-11-10, 23:45
ב9/2010 טיילנו אני, אישתי וארבעת ילדי כ-3 שבועות בגאורגיה ברכב שכור. ומכיוון שביקשתי פורום אני מצרף טיפים בנושא נהיגה בגאורגיה:
1. שכירת רכב- שכרנו רכב 6 מקומות 4X4 אצל דורי שמפרסם אינטנסבית באינטרנט ובאתר למטייל. שכרנו רכב מסוג מיצובישי פגרו בן 10 במחיר 100$ ליום ועד 15$ ביטול השתתפות עצמית. לאור הסדקות השמשות הנפוץ ומצב הכבישים מומלץ לשלם את דמי ביטול השתתפות עצמית. ניתן למצוא רכב זול יותר אך אז יש להביא בחשבון את עלות זמן החיפוש בטביליסי. הצורך ברכב רב מינוע (שרוב הנסיעה התבצעו בדרכי עפר) נדרש בעיקר בזמן גשם. בתקופה בה היינו(ספטמבר) היו מספר ימים של גשם (אפילו מבול) ונאלצתי לשלב ואפילו לנעול נעילה אחורית פעמיים במקומות בהם ניסיתי למצוא דרכים חדשות (למשל אזור הביצה בסמוך לדויד גרג'ה).
2. עלויות - מחיר הדלק הינו אחיד (למעט מספר נקודות בודדות) מחיר רגולר 1.8 לארי וסופר 1.95 לארי. תיקון פנצ'ר 10-25 לארי, צמיג חדש 140 לארי לאחר מיקוח, ומשומש במצב גרוע (צמיג בפנסיה, מתאים לערוגה בגן ילדים) 30 לארי.
3. ניווט - הניווט בין הערים קל לבעלי נסיון ומספיקה מפה בקנ"מ 1:500. שואלים בכל צומת ומתקדמים במהירות. מאחר וביצענו מספר נסיעות שטח ובתוך הערים נעזרנו בGPS שהכנסנו לתוכו מספר עצום של מפות באדיבותה של אמא רוסיה, בקנ"מ 50,000. הדבר התגלה כנכס מעולה, בעיקר לאחר שלמדנו לקרוא את האותיות הקיריליות ובמיוחד בתוך הערים וכאשר חיפשנו קיצורי דרך. את קובץ המפות ניתן לקנות בארץ בעלות של כ-250 שח כולל התוכנה - מהתוכנה לא נהנתי בגלל ממשק לא ידידותי מספיק לטעמי, אם כי בעל כל הפיצ'רים הדרושים.
4. נהיגה - כלי הרכב הנעים בכביש הם החל מ"לאדות" ומשאיות "קאמאז" סובייטיות מהמאה שעברה ועד כלי הרכב המהודרים ביותר שניתן למצוא באירופה. העקיפה הינה בכל תנאי ובלי אלוהים, אבל הנהגים מצפים להתנהגות כזו וסבלניים ומגיבים טוב למצבי "כמעט". לא נתקלתי באף תאונה והנהיגה היתה קלה בהתחשב למצב כלי הרכב והדרך.
5. תקלות צפויות ותיקונים - מאחר ומדובר בארץ ענייה, המדיניות היא "לא מחליפים - אלא מתקנים" ומכאן נובעת סבירות גבוהה לתקלות ברכב שכור. יש צורך לוודא מראש את זמינות רכב חלופי בזמן השכרת הרכב. בעיות חשמל - בשני הרכבים שנסעתי בהם הטלטלות גרמו לניתוקי מצבר והיה צורך בהידוק הקטבים במצבר. פנצרים- ( 2 פיצוצים ו 4 תקרים) - הצמיגים היו יבשים ודרכי העפר לא עושות לצמיגים טוב - שמחתי מאוד שיצאתי מהארץ עם קומפרסור ו"תולעים" אין בעיה למצוא פנצ'ר-מאכר, הבעיה היא להגיע לכפר הסמוך. ההערכות מראש לכתוב מעלה, למרות המשקל והנפח, חסכה לנו שעות רבות. חשוב לסגור מראש בזמן ההשכרה - מה שלא עשיתי - את ענין הצמיגים. פיצוץ אחד היה באשמתי "שיפדתי" מוט ברזל ואילו השני היה בגלל צמיג יבש בשני המקרים קניתי על חשבוני את הצמיגים ואפילו לא דנתי על כך עם המשכיר.
חנות חלפים מזהים ע"פ הצמיגים והמצברים המונחים לפני החנות. שמנים נמכרים בחנויות אחרות וגם אותם מזהים ע"פ תצוגת השמנים הנמצאת בחלון הראווה או במתקן מאולתר ליד הכביש (שמן ברקס 3 לארי). על מילוי אויר נהוג לשלם -20-50 אג'
6. חניה - בחלק מהערים יש "מכוון חניה" אנשים חביבים שמצאו להם מקור הכנסה בכך שנכסו לעצמם את החניה- מזהים אותם עי המוט הקצר והצבעוני שהם מחזיקים הם מכוונים אותך ושומרים על הרכב בתמורה ללארי אחד או שנים.
ומעבר לכל זה - ארץ מקסימה, אנשים טובים, אוכל טעים (לאוהבי הכוסברה במיוחד) - סעו ותהנו.

eysham
15-11-10, 00:14
סקירה יפה. רק מי זה לארי?

צור
15-11-10, 06:52
סקירה יפה. רק מי זה לארי?

לארי המטבע המקומי - יצאתי מנקודת הנחה שהמתענין ידע מה השער המקומי http://currency.boom.ge/index.php?lng=en

צור
15-11-10, 21:46
אם יהיה ביקוש אוכל גם לפרט מסלול

idanw
03-01-11, 23:18
יש ביקוש...
אשמח לשמוע על מסלול :)

omri_t
03-01-11, 23:47
אשמח מאוד לשמוע, מסלול, מה יש לראות, חוויות....

הדלקת אותי לגמריי עכשיו.

Tourist
04-01-11, 00:01
הייתי שמח גם לשמוע איפה לנתם

וכמה כסף (בערך) להתחיל לחסוך בשביל טיול כזה עם ה-4 שלי....

צור
04-01-11, 08:43
מצ"ב התכנון שלי
זה לא היה הסופי
התאור למטה לקוח מחברות נסיעות שמהעלונים שלם דליתי את המסלולים המקובלים.
נעזרתי רבות בטיפים של למטייל שגם הם מרוכזים אצלי אך לאור זכויות יוצרים לא העלה את זה
מצ"ב גם התקציב - אומנם קצת אישי מידי אבל אני סבור שיעזור רבות
ושוב אסיים שאשמח לענות
לינה ישנו בבתים פרטים - אכסניות חויה גדולה אפרט בהמשך

Tourist
04-01-11, 09:05
מצ"ב התכנון שלי
זה לא היה הסופי
נעזרתי רבות בטיפים של למטייל שגם הם מרוכזים אצלי אך לאור זכויות יוצרים לא העלה את זה
ושוב אסיים שאשמח לענות

מעולה ! תודה !
(קובץ העלויות הוא צפי עלויות או סיכום עלויות ?)

A r i
04-01-11, 23:59
מצ"ב התכנון שלי
זה לא היה הסופי
ושוב אסיים שאשמח לענות

כבוד על התכנון והארגון!

הייתי בגאורגיה עם עוד כ- 20 חבר'ה מהעבודה בסוכות. אנחנו עשינו את הטיול עם חברת דרכים (מדריך מהארץ + מכונאי גאורגי + רכבי שטח שכורים - איסוזו טרופר + רודיאו) - אכן מדינה מדהימה.

ההבדל הקטן - הסכום שעלה לך לאדם ל- 20 יום נמוך ממה שאנחנו שילמנו לאדם ל -8 ימים (כ- 1700 דולר כולל הכל - טיסות, אוכל, רכבים לינה וכדו.)... ;)

צור
19-01-11, 20:13
יש קצת לחץ בעבודה כך שאני מגיע לפורום לעיתים רחוקות מידי.....
לגבי העלויות - התכנון זהה לביצוע - לא חרגנו מהתקציב בשקל.
לגבי לינות
בטבילסי - ישנו במלון מסודר שארגנו כאמור דרך דורי מהארץ שאצלו כגם לקחנו את הרכב ושם גם סיימנו.
ביתר המקומות ע"פ המלצות מטיילים באתר למטייל והלוני פלנט
תשתית התירות היא בהקמה כך שבכל עיר יש מספר אנשים יזמים שהופכים את ביתם בעונה לגסט האוס - ולמעשה רובם נקראים על שם בעלת הבית או משהו דומה.
העקרון שאתה מגיע ותופס מיטה על בסיס מקום פנוי לעיתים זה החדר של הילדים שהכניסו בו 6 מיטות לעיתים במיטת / החדר של בעלי הבית ובמידה ואין מקום מארגנים מיטות אצל השכנים. האוכל - מקומי שעושה בעלת הבית - המחיר לעיתים כולל ארוחה ולעיתים לא אבל מקרה זה שווה את העלות - זה גרושים. בעלת הבית נותנת הדרכה על הסביבה לעיתים לא תמיד התקשורת קלה אבל בגדול ממש אין בעיה לתקשר
בני הקטן ( 6 ) תפס בכל מקום קשרים עם יתר המטילים והושיב אותם למשחקי טאקי ארוכים ולאחר כן היה ביחד עם אחותו ( 9 ) עורך שולחן עוזר לאפות ולבשל בגארגית קולחת.

RAMURAI
20-01-11, 23:20
מעט מניסיוני.
יותר ממומלץ.

idanw
30-08-11, 21:24
צור שלום,

משום מה הקישור למסלול לא עובד, אשמח אם תוכל להעלות אותו שוב (אני נוסע בעוד כמה שבועות)

תודה, עידן

nirs
30-08-11, 21:59
מרשים.
עוד מקום שצריך להגיע עליו לפני שיתמסחר

צור
31-08-11, 07:22
מצטער לא מצליח למצוא את הדרך להוסיף את הקובץ ישר לאתר
שלח לי מייל ואשלח אליך בחזרה את הקובץ

idanw
31-08-11, 07:37
[email protected]

תודה

צור
31-08-11, 07:49
נשלח

אורי ק.
31-08-11, 10:54
מרשים.
עוד מקום שצריך להגיע עליו לפני שיתמסחר

לצערי הרכבת אוטוטו יוצאת מהתחנה ואתה קרוב מאוד לפספס אותה... מיום ליום גיאורגיה נהיית ממוסחרת. העיירה מסטיה שבסוונטי, שזה יעד הטיולים המרכזי שם, נמצאת בתנופת שיפוצים אדירה, כולל הכביש שמוביל אליה. זה ניכר מאוד במחירים ההזויים שמשלמים (בכל גיאורגיה) על לינה ונסיעות (ליעדים שלא מגיעים אליהן מוניות שירות). על נסיעה של 3-4 שעות הם דורשים יותר מחצי משכורת חודשית (כן כן.....).
האזור היחיד שהייתי בו וניתן להגיד שיד הזמן עדיין (!) לא נגעה בו זה אזור תושתי, בצפון מזרח המדינה. מומלץ ביותר להגיע, דרך ג'יפים מדהימה מובילה לשם, ובאזור עצמו אינספור שבילים וכפרים להסתובב ביניהם.

moav
03-09-11, 01:03
צור,
אשמח גם לקבל במייל את קבצי תכנון המסלול ,עלויות ותוכנית במייל

משה [email protected]

idanw
07-10-11, 00:06
עדכון:
השבוע חזרנו משבוע מושלם בגיאורגיה.
1. רכב - שכרנו מראש בהתכתבות מיילים ב http://rentcarstbilisi.com/
Pajero IO (פאג'רו מוקטן, 5 דלתות שמזכיר מאוד סוזוקי ויטרה דור ישן) משנת 2000 במצב סביר עלה 70$ ליום - שירות מצויין, לא היו בעיות מיוחדות.
2. ניווט - הניווט שם לא פשוט ללא מכשיר ניווט - הרבה מהשילוט לא באנגלית ולא קל להבין את הדרך. יש מפות לגארמין - גם כבישים, שבילים וטופוגרפיה באיכות מעולה.
3. עלויות - דלק 2.2 לארי לליטר, לינה 40-90 לארי לאדם כולל ארוחות בבתי תושבים בכפרים ו80-190 לארי לאדם בבתי מלון טובים בערים.

*לארי שווה כ2 ש"ח.

מי שרוצה עוד מידע ומסלולים מומלצים, יותר ממוזמן.

עידן

צור
07-10-11, 07:01
יופי של תמונות
האם תוכל להעלות את המסלול שלך ?

idanw
07-10-11, 07:39
בטח,

יום 1: טיביליסי
יום 2: נסיעה לזוגדידי דרך בורג'ומי (כ6 שעות נסיעה)
יום 3: זוגדידי - מסטיה 0 התמקמות במסטיה ומס' טיולים באיזור
יום 4: טיול באיזור מסטיה - רכב שטח וברגל
יום 5: נסיעת שטח - מסטיה - אושגולי ולינה באושגולי
יום 6: התעוררנו באושגולי אחרי לילה של שלג כבד, היינו אמורים להמשיך בנסיעת שטח לכיוון דרום מזרח - ירידה מהקווקז חזרה לכיוון הכביש, אבל הסתבר שהדרך נחסמה עקב השלגים לכן חזרנו למסטיה (רכב ראשון על שלג בתול זה לא קל ;) ומשם על הכביש עד גורי - בגלל הסערה, גם הכביש נחסם לכמה שעות בגלל מפולות סלעים, מאחר ואלה שתי הדרכים היחידות שמובילות לאיזור זה, לא נותר אלא להמתין שהכביש יפונה..
יום 7: טיול בגורי, מצ'חטה והביתה.

ולמי שהשמות לא אומרים לו כלום -
מסטיה - הוא הכפר הגדול ביותר באיזור הקווקז הגבוה, הוא נקודת המוצא לטיולים ברגל וברכב לקרחונים ולפסגות באזור - במסטיה נגמר הכביש הסלול ויוצאים ממנו המון שבילי 4X4 שמובילים לכפרי הקווקז - השבילים ממופים היטב ונוחים מאוד לנסיעה מאחר והם נתיבי הגישה היחידים לכפרים באזור, בחורף (מתחיל כבר בספטמבר) השבילים בותיים ומושלגים ומומלץ מאוד להצטייד באמצעים לחילוץ עצמי או ברכב נוסף... (מניסיון :)
אושגולי - מקבץ של כ3-4 כפרים קטנים בגובה של 2100 מטר אליהם ניתן להגיע רק ברגל או ברכב שטח, הוא נקודת המוצא לפסגת הר שחארה (הגבוה בגיאורגיה) ולקרחון שעליו.

עידן

GodsFather
07-10-11, 10:13
עידן, את האמצעים לחילוץ עצמי הבאת מהארץ או שהם סיפקו לך ?

idanw
07-10-11, 12:55
מי זה "הם"? :)
ברור שהבאתי מהארץ - סחבנו צ'ימידן עם Pilowtrack, קומפרסור ורצועה.

tzagi
22-06-12, 08:40
לארי המטבע המקומי - יצאתי מנקודת הנחה שהמתענין ידע מה השער המקומי http://currency.boom.ge/index.php?lng=en

בטוח זה טעות,
1600+ לארי לדולר?

תקנו אותי....

stef
10-08-12, 19:58
ב9/2010 טיילנו אני, אישתי וארבעת ילדי כ-3 שבועות בגאורגיה ברכב שכור.
ניווט - נעזרנו בGPS שהכנסנו לתוכו מספר עצום של מפות באדיבותה של אמא רוסיה, בקנ"מ 50,000. הדבר התגלה כנכס מעולה, בעיקר לאחר שלמדנו לקרוא את האותיות הקיריליות ובמיוחד בתוך הערים וכאשר חיפשנו קיצורי דרך. את קובץ המפות ניתן לקנות בארץ בעלות של כ-250 שח כולל התוכנה - מהתוכנה לא נהנתי בגלל ממשק לא ידידותי מספיק לטעמי, אם כי בעל כל הפיצ'רים הדרושים.

צור,

אפילו שאנחנו שנתיים אחרי, סקירה מועילה. אני מתכנן טיול לספטמבר הקרוב. אשמח לקבל הדרכה היכן ניתן להשיג את המפות ל-GPS.
תודה.
סטף

צור
10-08-12, 22:05
את המפות קניתי אצל גיא tonav הוא גם העלה אותם בצורה יעילה ונוכה על המכשיר היה לי אז
גיא מפרסם פה באתר וניתן לאתר בקלות בפורום נווט

-->