PDA

צפייה בגרסה מלאה : שילוב 4X4

איתן שוורץ
30-11-10, 14:04
שלום לכולם סוןף סוף ניסיתי לשלב LOW בגרנד WJ עם קוואדרה דרייב ויש תחושה שהשתלב אבל ברוורס נראה כאילו עדיין HIGH משהוא מכיר יודע? :confused:

klam
30-11-10, 19:26
שלום לכולם סוןף סוף ניסיתי לשלב LOW בגרנד WJ עם קוואדרה דרייב ויש תחושה שהשתלב אבל ברוורס נראה כאילו עדיין HIGH משהוא מכיר יודע? :confused:

בדיקה פשוטה: נסה לרדת ברוורס בירידה ממש תלולה (כביש או שביל), בלי גז - אתה אמור להרגיש הבדל משמעותי בין HIGH ל LOW, ואת כח הבלימה החזק של המנוע. אגב, עליך תמיד להקפיד על העברה מהירה של הידית בין המצבים, בלי לעצור בניוטראל..

איתן שוורץ
30-11-10, 19:33
OK אין לי LOW רק ברוורס זה אני כבר יודע השאלה היא איחך הרי זה לא הגיוני,כי הגיר הוא גיר ועובד והטרנספר רק משנה יחסים אז מה הקשר לרוורס בכלל? או שפשוט לא שילבתי נכון ולא היה LOW בכלל ? האם יש אופן מיוחד לשלב ? נראה משונה כי זה אמור להיות מכני ופשוט.

grand
30-11-10, 19:53
לא הגיוני.
LOW זה LOW, מורגש בנסיעה קדימה, פחות מורגש בנסיעה אחורה, ברוורס אין לך הילוכים, רק הילוך אחד.

בגיר רגיל מרגישים את הLOW בנסיעה אחורית, באוטומטי הרכב מתחיל לנוע כאשר עוזבים את נגז, וכאשר הוא ב LOW הוא ינוע יותר מהר כאשר עוזבים את דוושת הבלם וכל עוד שלא לוחצים על הגז.

איתן שוורץ
30-11-10, 20:15
אז זה אומר שהוא יסע מהר יותר אחורה מאשר קדימה בLOW

boaz avrahami
30-11-10, 22:13
איתן,

שרשרת העברת הכוח הולכת ככה:
מנוע > גיר > טרנספר > גלגלים.

כאשר אתה מעביר את הטרנספר למצב LOW אתה את יחס ההעברת הכוח בין הגיר לגלגלים.
נניח שבמצב רגיל על כל סיבוב של הציר בכניסה לטרנספר היה מתבצע סיבוב גם בציר היוצא.

במצב LOW על כל שני סיבובים בכניסה היית מקבל סיבוב אחד ביציאה.
זוהי ההפחתה (המספרים סתם לשם ההדגמה)

מאחר וההפחתה היא בין הגיר לגלגלים, הרכב יסע ב LOW בחצי מהמהירות שבה היה נוסע במצב HIGH .
כן - גם קדימה וגם אחורה.

כמובן שיחס ההפחתה היה תאורטי לצורך ההסבר...

איתן שוורץ
01-12-10, 07:19
דבר ראשון תודה! אבל לעיניין אני יודע איך זה עובד ,אבל יש לי תקלה שאותה אני מנסה לאתר והיא או בטרנספר שלא משלב בכלל לLOW או משהוא אחר שגרם לדרדור מהיר מדי במורד גבעה תלולה בעודי משולב לLOW.

אייל67
01-12-10, 11:02
אתה לא מצליח להבחין, בנסיעה קדימה לצורך העניין, אם הטרנספר מצוי ב- LOW או HIGH ???
ההבדל מאוד משמעותי ומורגש.
אם אתה מצליח לטפס למהירות המתקרבת ל- 80 קמ"ש מבלי שהמנוע צורח בטורים מטורפים - אתה לא ב- LOW.

אגב, אשר למהירות הנסיעה בהילוך אחורי, בתיבות ההילוכים המותקנות בגרסאות הבנזין (לא יודע איזה גיר יש בגרסת הדיזל), היא אמורה להיות שווה למהירותו של ההילוך הראשון.

אייל

talw
01-12-10, 11:14
נו די כבר

הבן אדם טיפס עלייה וכניראה שהידית קפצה לו לניוטרל (תיבת העברה) והוא רץ אחורה..

אים זה קורה לך שוב (לא רק ברוורס) תכוון את הזרועות של הידית לתיבת ההעברה
או שאתה לא נותן מכה מספיק חזקה אחורה לידית במעבר לLOW והיא נימצאת באזור הדימדומים

טל

איתן שוורץ
01-12-10, 14:12
א האמת לא קופץ(הוא לא חבשי) מבדיקה נוספת היום ישנו פער גדול בין מהירות נסיעה בLOW בין קדימה לאחורה כנראה הילוך מהיר יותר אחרת אין הסבר אחר נראה לעין .

אייל67
01-12-10, 18:00
אתה ער לזה שקדימה יש 4 הילוכים (גם ב- LOW) ואחורה רק אחד, נכון? ;)

אייל

איתן שוורץ
01-12-10, 21:07
כן ,הכוונה לראשון מול רוורס שאצלי משום מה ממהר לנסוע ולדעתי קדימה יש 5 בדיזל לפחות.
מזל שלא מחרתי א ת הסופה שם הכל ברור יותר............:grin:

אייל67
02-12-10, 09:23
גם בבנזין יש 5 קדימה, אבל לא ב- LOW (אין אוברדרייב...).
אני יודע שבשעתו קרייזלר "ניפנפה" בתכונה זו (הילוך אחורי השווה במהירותו לראשון) כשיפור של הגיר החדש, הנועד להקל על תמרון עם נגרר.

מהר מאוד אתה תיווכח כי גם בגראנד העניינים ברורים למדי ... :)

אייל

-->