PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש עריסה לסמוראי

dori
25-10-04, 19:28
קניתי סמוראי שנת 97 ואני רוצה להתקין לו גגון עריסה הייתי רוצה לדעת עם הדבר ממומלץ איפה אפשר להשיג כזה סוג של גגון ומה חשוב לבדוק לפני התקנת גגון שכזה?
תודה דורי

yoav
25-10-04, 21:30
דורי- אני מחפש בנרות !!! קשה למצוא, ואלו שבנמצא יקרים- אם אתה מוצא מקום שמכין- תבקש הצעת מחיר בשביל שניים!

itayhi
25-10-04, 23:36
דורי
לפני שאתה רץ להתקין גגון, קח בחשבון את ההשלכות של התקנת גגון ברכב כזה:

א. מדובר על רכב צר וגבוה יחסית, שיש לו נטיה "קלה" להתהפכות.
כל ק"ג שאתה מוסיף בגובה כזה מעלה את מרכז הכובד בטירוף.
על גגון של כזה רכב (וכל רכב, בפרט רכב שטח) עדיף שלא לשים דברים כבדים כגון גלגל ספייר/ג'ריקנים/עצים למדורה וכו...
אם כבר משתמשים בגגון אז בדר"כ רצוי לשים עליו דברים קלים כמו אוהל/שק"ש/אשפה וכו...
כמובן שאם הרכב מוגבה מעבר לסטנדרט (בולמים/קפיצים "משופרים", אוקולנים ושאר ירקות) אז הבעיה מחריפה עוד יותר.

ב. פסי ה"מרזב" לא בנויים לשאת משקל גבוה ויש להם נטייה להחליד עם השנים ולהירקב, גם אם אתה לא רואה את זה בעיניים (תשאל את אלון "נקסוס" שהתפרק לו הגגון באמצע נסיעה)

ג. בדר"כ ברכב כזה לא נוסעים לטיול יותר מ2 אנשים, כך שאם הכלב/כלבה לא מצטרף/ת אליך אז יש המון מקום לציוד מאחור (הספסל האחורי מתקפל).

בקיצור, תחשוב אם אתה בכלל צריך גגון כזה.
אולי כל הציוד של הטיול יכול להיכנס בתוך הרכב עם קצת מחשבה.
כשאני נוסע לטיול, למרות שבניתי גגון (לבד) אני מכניס את כל הציוד לתוך הרכב למרות שיש כלבה שתופסת את המושב האחורי.
ותאמין לי, אני לא מהאנשים שחוסכים בציוד לטיול!!!
אממה....אני עם סמוראי ארוך = עוד בערך 50 ס"מ יקרי ערך :lol:

קודם תגדיר לעצמך את המטרה שהגגון אמור להשיג, ואז תשב ותחשוב אם ניתן לפתור את זה בדרך אחרת, מקורית יותר מאשר גגון

הגגון שלי שימש עד עכשיו עשרות פעמים להעברת מיטות/ספות/כורסאות/מזרונים וכו..
ומעולם לא שימש לסחיבת ציוד לטיולים.

עוד רעיונות תנסה לקבל מפה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?p=40038&highlight=#40038

לבחור קוראים גילי, הוא חבר, פלצן, עושה חתול ואבא ממן לו הכל :twisted: אבל הוא עדיין נחמד.
אני בטוח שהוא ישמח לעזור (ואם לא אתה תמיד יכול לשחד אותו :wink: ).

אחרי הכל....בהצלחה
ותתחדש.

איתי

שעיה כליף
25-10-04, 23:59
דורי וולקאם ותתחדש, שמע למרות הכל אבל..... יש לי, ויש לחברים ואני מבסוט עד השמיים ! תראה ....
http://imgsrv.pic4u.co.il/3a2e026b148f7149ab434e942c1f7160020000.a spx
ואני עוד מחפש סל להוסיף מאחור.

אז תבדוק אם המרזבים תקינים, הם יהיו הבסיס לגגון, ידוע לי שהמחיר נע סביב 1K-1.2K, ואל תשכח לרפד את הרגליות בגומי, חפשתי קצת ומצאתי לך משהו תבדוק.
http://www.netex.co.il/FlashFrame.asp?answerflag=1&Surl=http://www.gnm21.com/gagon/index.html&uid=111&Fromflash=0&SourceID= 0

itayhi
26-10-04, 00:47
שי
נראה מאוד יפה.
וגם מאוד "קרבי" (לא בציניות)
אבל עם יד על הלב: אין מקום לדחוף את כל, או חלק, מהציוד שעל הגגון למושב האחורי?
יש לך מושג כמה היית מוריד את מרכז הכובד אם היית עושה את זה?
אני מבין למה רוצים "עריסה מאחור", בדר"כ זה לזבל כדי שלא יסריח את הרכב.
אבל גגון ברוב המקרים הוא אביזר שניתן להימנע מהשימוש בו ע"י סידור מושכל של הציוד.

שוב, כל מה שאמרתי לא רלוונטי אם אתה נוסע עם עוד נוסעים מאחור.

איתי

boaziko
26-10-04, 02:27
אפשר בהחלט להסתדר בלי גגון, גם בסמוראי פתוח, אך יש חסרון אחד משמעותי - שדה הראיה בנסיעה אחורה. בטיולים ארוכים, עם הרבה ציוד, המטען האחורי יכול להגיע לגובה שחוסם את שדה הראיה בנסיעה אחורה. כמו שכולנו יודעים, נסיעה אחורה היא חלק מהותי במעבר מכשולים- תיקונים, התישרות לכניסה למכשול וכו'. הפגיעה בשדה הראיה, דווקא במצבים האלה, כשהדרך צרה וזרועת בולדרים, בעייתית. גם עם מכוון. מה גם שלאף אחד אין כח להוציא מכוון על כל רוורס קטן, בטח שבטח שלא לפרוק ציוד...
יתרון נוסף לגגון - חלוקת ציוד. שים על הגגון את כל הציוד ללילה -מחצלת, ציליה, מזרונים, שק"שים ,בגדים אוהל - אין צורך בהם כל היום, וכל שאר הציד נגיש, לאורך הטיול.
בטיולי לילה - הפוך! סתם.. :wink:

שעיה כליף
26-10-04, 16:31
מה עם מקום לפנסים ?? סתאאאם, בד"כ כלל מצטרפים אלי ואני נאלץ להשתמש בגגון.
אבל יותר חשוב - איפה אפשר לקנות צינורות אלומניום לסל אחורי ??

נמרוד
26-10-04, 22:29
מה עם מקום לפנסים ?? סתאאאם, בד"כ כלל מצטרפים אלי ואני נאלץ להשתמש בגגון.
אבל יותר חשוב - איפה אפשר לקנות צינורות אלומניום לסל אחורי ??

אתה לא רוצה לבנות מאלומיניום (אלא אם אתה כן אתה מכיר ומרתך אלומיניום ואז אל תתיחס לתשובה שלי). תעבוד עם פרופילי פלדה בסדר גודל של 20-25 מ"מ ודופן דקה - 1.5 מ"מ. עולים גרוש וחצי ויש בכל מגרש מתכת בארץ. המשקל כאן זניח ולכן אלומיניום מיותר לגמרי.

asafk
26-10-04, 23:32
אני חושב שבעריסה הזאת אפשר לשים סמוראי... ולא יהיה לו צפוף..

http://images.amazon.com/images/P/B000059XQH.01.LZZZZZZZ.jpg

:twisted: :twisted: :twisted:

סתם...
העריסות עם התמורה הטובה ביותר לכסף, הן העריסות של המוניות- מפרופיל עגול מסביב, עם פלחים שמחברים את הצינורות בעזרת ניטים. מכוער, אבל קל ועובד.

אסף.

סוזי המשתוללת
26-10-04, 23:39
איתי
מניין הנסיון הגדול שלך עם גגונים?
אני נוסע באופן קבוע עם גגון שעליו ספייר 235 ובטיולים לא פחות מ100 ק"ג ביום חלש
נכון שיש השפעה אבל היא לא כל כך רעה כמו שאתה מתאר
עיקר ההשפעה הוא על האוירודינמיות של הרכב שמתבטאת בצריכת דלק גדולה
תבנה לך גגון כמו שכתב נימרוד כל העלות כולל פלטת עץ כ200 ש"ח
והוא כל כך חזק שהוא החזיק את סוזי עליו :P

itayhi
27-10-04, 00:51
סושי (אלון, זה בשבילך)
אולי אני טמבל, ובטח שאין לי את הנסיון שלך.
אבל כבר נסעתי, ואפילו די הרבה, עם משקל על הגגון.
לא משקלים היסטריים, לא משהו שעובר את ה50-60 ק"ג.
והתנהגות הרכב במקרים האלו הייתה זוועתית.
הגגון עצמו מחזיק הרבה מעל זה (אני וחבר, כל אחד מעל 70 ק"ג והגגון לא צייץ) אבל אני מפחד.
כל מה שכתבתי עד עכשיו התייחס לכביש ולחוסר יציבות.
מה יהיה בשטח? אתה יודע כמה סמוראי אוהב שפ"צים,
איך הוא יאהב אותם עם 100 ק"ג על הגגון?
אתה מכיר את הרכב נהדר ויודע בדר"כ מאיזה שפ"צ להימנע ואיך להכנס לשפ"צ מסוכן.
הבחור יומיים וחצי עם סמוראי, אתה חושב שיש לו את הנסיון שלך?

לא פסלתי!!!!
אמרתי שיש אופציות אחרות, יותר פרקטיות ויותר בטוחות במגבלות של הרכב.
וכתבתי לו שיחשוב טוב טוב לפני שהוא שם גגון.

איתי

אלון_ק
27-10-04, 01:23
איתי, אתה לא "אולי טמבל", זה בטוח.
סושי, הרכב שלך מבלה יותר זמן על הגג ובפחחות מאשר על הגלגלים. אתה לא דוגמה.
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

גגון זה דבר טוב, זה חשוב מאוד בסמוראי קצר (במיוחד בסגור). כמו כל שינוי ושיפור, גם לזה יש יתרונות וחסרונות. כמו ברוב השיפורים, גם כאן ניתן למזער את החסרונות למינימום זניח.
שים גגון. שים עליו שק"ש, אוהל, מזרן וכיוב'. ציוד קל שתופס הרבה מקום זה לא נורא בכלל. אל תשים עליו ג'ריקנים של מיים, גלגל רזרבי, היי ליפט וארגז כלים.

יש כאן שתי עובדות שלא ניתן להתווכח עימן:
1. סמוראי קצר הוא רכב צפוף מאוד. גגון מאוד עוזר וחיוני אם מטיילים יותר משני אנשים משך יותר משלושה ימים, אם אתה נושא את כל הציוד שלך לבדך.
2. הרמת מרכז הכובד של הרכב תגרום להתהפכות בזווית קהה יותר.
אבל כאן נכנסת הנקודה של "כמה". אף אחד לא יוכל לתת לך מספר קסם (מספר שהוא הגבול) של ק"ג שבו הרכב הופך מסוכן מדי לנהיגה בשטח; יש כאן יותר מדי משתנים. מכאן שגם אף אחד לא יוכל לתת לך מספר קסם של כמה ק"ג זה משקל זניח. אנחנו יכולים להעריך, אבל לא לדייק. 100 ק"ג זה בוודאי הרבה מעבר למספר הקסם, 5 ק"ג וודאי מתחת. איך אנחנו יודעים? מנסיון ומהיקשים הגיוניים של יחס בין משקל הרכב להגבהה המשוערת של מרכז הכובד בעקבות תוספת משקל.
מה שכולנו נסכים עליו זה רק על העובדות הנ"ל ועל כך שיש משקל מסויים שאנחנו לא יודעים להגדיר במדויק, משקל קטן יחסית, שהוא סביר בהחלט. כולם גם יסכימו על כך שככל שהמשקל הזה קטן יותר, כן ייטב: אתה פשוט מעלה פחות את מרכז הכובד ככל שהמספר קטן.

לכן, המסקנה המתבקשת היא אחת: אתה יכול להסתדר בלי גגון, אבל אם תשים אחד אתה תחיה הרבה יותר טוב. ככל שתפחית מהמשקל על הגגון, כן ייטב לך, לכן כל בר דעת ימליץ לך לשים עליו פרטים שתופסים הרבה נפח ושוקלים מעט. כמו שק"ש, אוהל או מזרן. אולי שולחן אלומיניום שאתה מביא תמיד לטיולים, אולי את ג'ריקן המיים שהתרוקן ביום הראשון לטיול.
קח גם בחשבון שלרוב לא מטיילים לבד, לרוב יש גם חברים שיתחלקו בנשיאת הציוד.

אלון_ק
27-10-04, 01:28
...מה חשוב לבדוק לפני התקנת גגון...

זה תלוי באופן החיבור שלו לרכב. אם הוא מתחבר לקנט המתכת העליון בסמוראי סגור, חשוב לבדוק שהקנט לא חלוד ושהוא יעמוד בזה. מספיק לך שבאזור ארבעת נקודות העיגון של הגגון יהיה הקנט במצב טוב.
לפני שסוזי קופץ לי על הצוואר עם "אבל שלי חלוד והחזיק את כל הרכב" אני אזכיר לו שלא מדובר באותו הגגון ובטח שלא באותו הרכב. הנה, שלי קרס עם הרבה פחות משקל, נכון? לא שווה את הסיכון.

אתה תריך לומר לנו איזה גגון אתה מתכוון לבנות/לקנות, איזה רכב יש לך (פתוח/סגור) וכיצד הגגון מתחבר אליו. אז אנחנו נוכל לומר לך מה לבדוק, למרות שזה תמיד יסתכם בעיקר בנקודות החיבור של הגגון לרכב.

fireman
27-10-04, 02:03
דורי- אני מחפש בנרות !!! קשה למצוא, ואלו שבנמצא יקרים- אם אתה מוצא מקום שמכין- תבקש הצעת מחיר בשביל שניים!
נראה לי אולי כבר בשביל 3... אולי תעשו התארגנות על גגון עריסה(אבל משהו טוב שיישב גם בצורה טובה) לסמוראים..כמו ההתארגנות על הצמיגים

אני עדיין מחפש את הגגון של קלמיני בארץ.. לזה אני קורא משהו טוב...
http://www.puresuzuki.com/SS3801fs.jpg

http://www.puresuzuki.com/hardtop_rack.htm

Fireman

סוזי המשתוללת
27-10-04, 12:52
אם לא הייתי עצלן הייתי שם תמונות איו העצלנות הזו
דרקסוס בוא לצלם
אגב כבר חשבתי לשים 4 גלגלים על הגגון וככה כשאני מתהפך אני אוכל להמשיך לנסוע :P
אין עוררין על היתרונות / חסרונות של גגון
לתחרויות /טיול עבירות אקסטרים סביר להניח שלא הייתי מעמיס אותו אבל לטיול משפחות (נקסוס זה כולל את טיולי הילדים של אגודת סוזוקי :twisted: ) כשאני נוסע אם 3 מבוגרים וילד אני מאד נהנה משטח ההעמסה שהגגון מספק ואני דואג שלא להעמיס לגובה של יותר מ40 ס"מ מעל הגג -מקסימום גובה זו הצידנית
אני מקפיד על חלוקת משקל נכונה ושווה כולל התחשבות במשקל הנוסעים ומיקומם ברכב ולכן אני מקבל רכב די מאוזן ויציב כדי לשדר תחושת בטחון במהירויות תלת ספרתיות
הרכב מתנהג טוב בגלל שינויים במערכת המתלים שכוללים קפיצים ארוכים יותר עם תוספת עלה (5 מאחור4 מקדימה) ובולמי מונרו עבים במיוחד
והכי חשוב גגון אפשר להסיר כשלא צריך
הבניה פשוטה למי שרוצה
אני בניתי מפרופיל ריבועי 20x20 עובי דופן 2 מ"מ פשוט כי זה מה היה זמין וזול 60 ש"ח לפרופיל 6 מטר וצריך 2
להלן המידות
144 אורך x 6יחידות (2 עליון 4 תחתון )
רוחב 115 4 יחידות (2 עליון 2 תחתון )
עמודי קישור בין המסגרות עליונה תחתונה 8 יחידות 16 ס"מ היחידה
סה"כ גובה הגגון 20 ס"מ (לא כולל רגליות חיבור לגגון
רגליות חיבור לגגון פס מתכת עובי 3-4 מ"מ 6-8 ס"מ רוחב (מה שתשיגו)
את גובה הרגליות קובעים רק אחרי שמניחים את הגגון על הגגכשבתווך שני קרשים שישמרו על רווח של 3-4 ס"מ בין הגגון לגג במקום הקרוב ביותר
מודדים וחותכים
בנייה
מניחים על שולחן עבודה / משטח ישר את ארבעת מוטות האורך התחתונים ומצמידים אליהם את מוטות הרוחב על מנת ליצור מלבן שבתוכו שני פסי אורך נוספים מרתכים פיקים
כנ"ל לגבי המסגרת העליונה
לאחר מכן מרתכים בפיקים בלבד בארבע פינות את ה"עמודים" שיחזיקו את המסגרת העליונה ועוד ארבע בדיוק בנקודות האמצע של פרופילי אורך/רוחב
מניחים מסגרת עליונה על ה"עמודים" ןמרתכים פיקים
רואים שהכל ישר ומתחילים לחזק על ידי ריתוכים מלאים
את חיבור התושבות של הגגון לגג מרתכים כשהגגון על הגג
כדי להמנע מנזקי ריתוך משתמשים בשטיחי גומי
אני מיקמתי את הגגון כך שסופו נמצא מעל המרזב האחורי וכך ייצרתי עוד נק' חיבור למרזב הנ"ל
שמונעת מהגגון "לעוף קדימה" בשעת בלימת חירום / תאונה
ניתן לחלק את העומס על מרזבי הצד על ידי 3-4 נק חיבור בכל צד במקום שניים
לעמודי החיבור הנ"ל מרתכים בורג שאליו יתחבר התופסן שנלחץ אל המרזב
תופסן כזה ניתן לייצר או פשוט לקחת מגגון קשתות ישן
צינור גינה /גומי משמש כאחיזה/ שמירה על הצבע

סוזי המשתוללת
27-10-04, 12:54
נ.ב
הגגון הנ"ל דומה מאד לגגון של קלמיני שמופיע בתמונה רק שהוא מרובע ולא בעל קנטים עגולים
נשבע לכם שלא העתקתי אלא תכננתי לבד ורק בדיאבד ראיתי את הדמיון ביניהם

שעיה כליף
27-10-04, 18:13
יש איזו שהיא מגבלה חוקית על מידות סל אחורי?
למישהו יש תמונה או סקיצה לביצוע סל אחורי ?
או שאצטרך להמציא את הגלגל בענין.

itayhi
27-10-04, 20:50
אהלן
לדעתי אסור לסל לחרוג יותר מאשר חצי מטר מאחורי הרכב
וצריך לסמן אותו עם משולש אדום (כמו מטען חורג)
אבל זאת רק דעתי...אין לי מושג מה אומר החוק

איתי

-->