PDA

צפייה בגרסה מלאה : פימפום מהמנוע בסרק

UNIX
26-10-04, 14:06
בסרק יש לי פימפום כל איזה שניה שניה וחצי מהאגזוז וגם במנוע מורגש הפימפום ,
הפימפום חלש מאוד וככל שנותנים יותר קידום הצתה הוא מתגבר .
מה דעתכם , איך אני מסדר את זה?
ד"א הפימפום היה גם פעם עוד עם הקרברוטור ופתאום נעלם ועכשיו שוב .

asafk
26-10-04, 14:17
נשמע לי מכאן, בלי שנתת יותר מדי פרטים, כמו בעיה בהצתה. זליגת מתח אי שם, או חוט הצתה לא תקין- משהו בסגנון הזה.

אסף.

ערן המסוקס
26-10-04, 19:19
הצתה מוקדמת יכולה לגרום לזה..
כמו כן פלאגים מלוכלכים או לא מכוונים..
אבל גם כוון קרבורטור (עני מידי)
וכמובן, תקלה כלשהי במערכת ההצתה, או מודול הצתה, או בריחת ואקום כלשהי..

yanivcj
27-10-04, 22:21
אהלן UNIX
הפימפום נובע מבערה לא טובה באחד או יותר מהצילינדרים.
בערה לא תקינה או לא טובה יכולה לנבוע מכמה סיבות.
1. מע' ההצתה, (כיוון, פלגים, חוטי הצתה, מפלג, מודול הצתה).
2. יחס תערובת דלק - אויר. מכל סיבה שהיא, משאבת דלק לא מספקת לחץ נכון, מזרק לא תקין, פילטר דלק סתום, פילטר אויר סתום, מעברי אויר סתומים.

צריך לבדוק בעזרת סקנר את הערכים שקורה המחשב מכל החיישנים, צריך לחבר למכשיר 4 גזים ולראות מה קורה בזמן הפימפום, צריך לחבר לסקופ הצתה ולראות מה עוצמת הניצוץ בכל אחד מהצילינדרים ומה קורה בזמן הפימפום.
זה בטח לא בשליפה, למרות שיכול לקרות מצב בו כיוון מסויים של ניסוי ותהייה יפתור את הבעיה.

הפימפום קורה רק בסרק או גם ב 2000 סל"ד לדוגמא ?
יניב.

UNIX
27-10-04, 22:25
רק בסרק ושהמנוע חם אחרי נסיעה ארוכה כבר אין פימפום

yanivcj
27-10-04, 22:44
אם אחרי נסיעה ארוכה והמנוע חם זה נעלם, אני מניח שזה בגלל ספיחת אויר ממקור לא רצוי שלאחר התחממות נעלם כי התחממות גורמת לחומר להתפשט ולאטום יותר טוב.
1) יכול להיות אטם סעפת יניקה, שהמנוע קר יש טיפה ספיחה של אויר לאחד הצילינדרים ולכן זה מחזורי, לאחר התחממות האטימה טובה יותר לכן זה מפסיק (זה יכול להיות אטם וזה יכול להיות בגלל סעפת מעוותת).
2) יכול להיות שצילינדר אחד שחוק יותר מאחרים והדחיסה בו לא טובה כל כך, ואז אותה תופעה, כאשר המנוע מתחמם הדחיסה טובה יותר וההבדל בין הצילינדרים כבר לא מורגש.
אם יש לך מד קומפרסיה, תיבדוק הבדל בין מנוע קר למנוע חם, אם כל הצילינדרים מראים אותם ערכים +-, גם בקר וגם בחם, זה טוב, אבל אם בקר יש הבדל בין הצילינדרים, אז זאת הבעיה.

לגבי הסעפת, בזמן שהרכב קר ומבצע את הפימפום, תתיז ספרי קרבורטור על החיבור של הסעפת עם הבלוק, ליד כל צילינדר וצילינדר בניפרד, אם יש ספיחה של אויר, הטורים יעלו, אם אין הטורים ישארו אותו דבר (טיפ - אל תתיז יותר מדי ספריי, כל פעם טיפה)
יניב.

UNIX
27-10-04, 22:53
אין לי מד קומפרסיה אבל אין מה לבדוק המנוע הזה חדש .
אולי באמת נמשך אוויר מהסעפת יניקה מה שגם לא נראה לי כי האטם יחסית חדש .
אבל אני יבדוק את זה .

-->