PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות במנוע

mag5
17-12-10, 14:23
היום קניתי איזוסו טרופר דיזל X-TRIM 2004
במוסך ביצעו טיפול גדול, החלפת בלמים, מסנני סולר, שמנים וכן החליפו את כל האינגקטורים במסגרת אחריות היצרן.
הבעיה שבסיבובי סרק , בעצירה, ברמזור אני מרגיש רעידה מכיוון המנוע ואני מרגיש את את הרעידה אף בתא הנהג ובגלגל ההגה.
פתחתי את מכסה מנוע ונוכחתי כי המנוע אכן קצת רועד לסירוגין.
השאלה שלי האם זה בגלל אולי תושבות מנוע, תושבות גיר וכדומה .. או אולי אתם מכירים את הבעיה.
תודה למשיבים..

idanabuhav
18-12-10, 09:41
אני פשוט למדתי להתרגל לרעידות שלפי התיאור הם בדיוק כמו שלך ( אקספלורר)

הציעו לי להחליף תושבות ולייצב טורים כמו שצריך. ייצבתי טורים וזה הפחית מעט . לגבי התושבות אני מעריך שזה יצמצם אבל לא יעלים וזה סיפור יקר . ברגים שזזו , בולמי זעזועים וסופגי רעשים שזזו - כבר לא יחזרו להיות מה שהיו. בדיוק כמונו

הצעה אישית - תתקין מערכת סטיראו עם בס חזק וככה לא תרגיש את הרעידות . גם יותר זול וגם תהנה יותר בנסיעה

אה עוד דבר, שמתי כמה חתיכות גומי עבות מתחת לשטיח שלי ושל הנוסע - זה צמצם את התחושה ברגליים. צריך להיזהר שלא תשים יותר מידי ואז תגלה שהשטיח תוקע לך את הברקס !

Nirho
18-12-10, 13:24
אצלי החלפת תושבת גיר עשתה פלאים - אמנם בפאג'רו, אבל זה לא רלוונטי.

eli8ball
19-12-10, 00:02
סבלתי מבעיה דומה (אמנם הויטארה אבל ניחא) ממיץת לבדוק שאין לך בריחת ניצוך ממערכת ההצתה, אצלי אחד הכבלים פשוט התנתק. בדוק שלמות הכבלים וכמובן מצב הפלגים ורוטור מפלג, יכול להיות שהבעיה נובעת מפלאג שלא מקבל\נותן ניצוץ בין אם בשל כבל דפוק רוטור או פלאג.

בהצלחה

sapog
19-12-10, 11:03
סבלתי מבעיה דומה (אמנם הויטארה אבל ניחא) ממיץת לבדוק שאין לך בריחת ניצוך ממערכת ההצתה, אצלי אחד הכבלים פשוט התנתק. בדוק שלמות הכבלים וכמובן מצב הפלגים ורוטור מפלג, יכול להיות שהבעיה נובעת מפלאג שלא מקבל\נותן ניצוץ בין אם בשל כבל דפוק רוטור או פלאג.

בהצלחה
אלי, מדובר על דיזל.

eli8ball
19-12-10, 20:46
מדובר על דיזל.
אופס, מה אני מבלבל במוח בכלל? sapog תודה שהערת אותי, לא קראתי כמו שצריך ועכשיו יצאתי פקק. :p

יונתןמצפה
19-12-10, 20:52
טרופר (או כל רכב אחר) לא אמור לרעוד. לפחות לא ברמה שזה מפריע (כמו שאתה מתאר).
מציע לך לגשת למוסך מומלץ באזור מגוריך שיאתר ויפתור את הבעייה.
אצלינו טרופר 2000 דיזל לא רועד ולא נעליים. נוסע שקט ונעים, המנוע עובד עגול ויפה.

לא ציינת, האם הרעידות הופיעו אחרי הטיפול או שהיו שם קודם. אם אחרי הטיפול גש בחזרה למוסך...

-->