PDA

צפייה בגרסה מלאה : חווית שירות במוסך מורשה

DRIVEMASTER
18-12-10, 18:48
שלום לכולם.
יש בי צורך עז לשתף אתכם ב"חווית" שירות שקיבלתי במוסך מורשה סוזוקי.
אזהרה: זה ארוך! אבל שווה את הקריאה..
אז ככה..
אחרי השרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=49358), החלטתי משום מה (אל תשאלו למה), ללכת ולהחליף את הפולי של מדחס המזגן במוסך מורשה "שלום דיין" בירושלים.

ההחלפה בוצעה ועל החלק בלבד שילמתי 620 ש"ח ללא מע"מ. (עלות העבודה לא רלוונטית כרגע).
את הפולי הישן השאירו ברכב למזכרת.
(רק לאחר שיצאתי שמתי לב שבחשבונית כתוב :"פירוק והרכבה קלאץ, למדחס מזגן"! ולא פירוק והרכבה פולי מדחס מזגן..)
מיד עם הנעת הרכב שמעתי צקצוקים שבאו מהרצועה.
שלום (בעל המוסך) היה לידי ואמר : אל תדאג, זו רק הרצועה שקצת התעוותה בגלל הפולי הדפוק. תן לזה כמה ימים וזה יסתדר.."
כשהגעתי הבייתה (ברחוב שקט), הבחנתי בעוד רעש עמום. אך אמרתי לעצמי שאתן לזה כמה ימים/קילומטרים.

הרכב לא נסע יותר מידי בשלושה שבועות שלאחר ההחלפה, אך לפני כשבוע נאלצתי לנסוע כל יום מירושלים לת"א.
אחרי הנסיעה השנייה, שמתי לב שכשאני בעמידה (אחרת יש רעשי רוח וכביש), יש רעש מאוד חזק.
אותו רעש עמום ששמעתי מיד לאחר החלפת הפולי, רק חזק יותר.

בשבוע שעבר הגעתי לדר' מורי לאבחון.
הוא בדק, הקשיב ולבסוף אמר שזה מהמדחס מזגן והפנה אותי לעמוס מזגנים.
מיד נסעתי לעמוס.
עמוס מיד החל במלאכת הדיאגנוסטיקה.
בהתחלה עשה בדיקה למדחס-שיצאה תקינה.
לאחר מכן יצאנו לסיבוב ואז גם הוא הבחין ברעש.
חזרנו למוסך ושם עמוס התחיל לנסות ולאבחן את התקלה עם ציוד של מהנדסי חלל 8).
לבסוף הוא ביקש ממני להראות לו את הפולי הישן.
לאחר שבילה כמה דקות טובות מתחת לרכב, הגיעה הפסיקה.
שמו לי פולי לא מתאים!!! :mad:
(יש לציין שעמוס השקיע ברכבי יותר מחצי שעה ולא הסכים לקבל על כך תשלום!!) (תודה!)

הפולי ה"חדש" קצר יותר. דבר אשר גרם לרצועה להיות מעט ב"אוף סייד" ומכך נגרם הרעש.
באותו היום חזרתי לשלום דיין בירושלים.
בהתחלה הבן של שלום-רן- הגיע ואמר לי שזה בסדר ואין מה לדאוג ושהוא לא שומע שום רעש ושלא הגיוני שהפולי לא מקורי כי הם מזמינים את החלקים לפי מספר רכב. מה גם "שיש כל מיני גדלים לאותו המדחס" :shock:
לאחר מכן הגיע שלום ואמר את אותם הדברים. אבל הוא אמר "אין סיכוי שזה לא אותו הדבר, כי יש רק פולי אחד לכל מדחס" (אותי מעניין איפה שניהם למדו מכונאות..)
שלום אמר לי, תן לזה עוד כמה ימים ואם זה לא יסתדר, אנחנו נסדר לך את זה. הרי יש אחריות לשלושה חודשים.
לשאלתי, איך הם יסדרו את זה, הוא ענה : "אנחנו נזיז את המדחס וככה הרצועה תשב ישר"!!! (מוסך מורשה, כן???)
אני אמרתי לו שאין מצב שאני נותן לו לעשות את זה, אז הוא אמר "אין בעיה, נזמין חלק חדש ולא תצטרך לשלם על כלום".
ביום חמישי הגעתי למוסך.
אמרתי לשלום שאני רוצה שהם יסדרו לי את הבעיה, אך שוב אמרתי, שאין סיכוי שהם נוגעים במיקומו של המדחס!
שלום התקשר למחסן חלפים ושאל אם יש, וכמה עולה "קלאץ" (?!?!) מדחס מזגן.
אני, שעמדתי לידו, אמרתי לו שזה לא קלאץ', זה פולי, אך הוא עשה תנועה עם היד ואמר "בסדר בסדר"..
הוא סיים את השיחה ואמר לי :"החלק יהיה רק ביום שני והוא עולה 2000 ש"ח!!!!!!!!!!!!!, אבל עזוב, אני לא רוצה להתעסק איתך. אני אחזיר לך את הפולי הישן ואזכה אותך על כל מה ששילמת"
אני אמרתי לו, שאין מצב. אני שילמתי ולכן אני רוצה רכב תקין!
פתאום נפל לי האסימון ואז שאלתי אותו, איך זה שאני שילמתי 620 ש"ח על החלק.
אז הוא אמר: "זה חלק שהיה לנו כאן" (להזכירכם, הם "מזמינים את החלק לפני מספר הרכב!!").
באותו הרגע אמרתי לו שאני פונה ל"מכשירי תנועה".
איך שאמרתי לו את זה, רן -הבן- מיד עזב את המקום והתקשר. (פרטים בהמשך..)
נכנסתי לרכב והתקשרתי למכשירי תנועה למשרד תלונות הציבור (למיכל).
אחרי המתנה ארוכה המזכירה אמרה לי שהיא תחזור אלי.
כשהתייעצתי עם אבא שלי הוא אמר לי לתת להם להחזיר את המקורי ושנטפל בזה לאחר מכן.
הרכב נכנס למוסך להחלפה.

אחרי עוד כחצי שעה, אני התקשרתי שוב למיכל וסיפרתי לה את הסיפור.
היא אמרה "כן אני יודעת, רן התקשר אלי" (זאת אומרת שרן התקשר אליה ומיד סיפר לה סיפורי אלף לילה ולילה על מנת לכסות על התחת המלוכלך שלהם..)
בין כל הדברים שהוא סיפר לה, הוא אמר שהם יידעו אותי שמדובר בפולי משומש ואני הסכמתי לכך!
דבר שלא היה ולא נברא!
מיכל, כמובן הגנה על המוסך ואמרה "זו מילה שלך מול מילה שלהם!" (מסתבר שהלקוח תמיד טועה ב"מכשילי תנועה")
היא הציעה "פשרה".
שאני אשלם את ההפרש לחלק כזה חדש -פולי, לא קלאץ'- ושהם לא יחייבו אותי בשום דבר נוסף.
אמרתי לה שאין סיכוי שאני נותן להם לגעת לי ברכב מעבר להחזרה.
התקשרתי למרכז חלפים של מכשירי תנועה, על מנת לברר כמה עולה פולי, סתם בשביל הידע..
383 ש"ח לפני מע"מ!!!!!! לפולי חדש ומקורי!!
אני שילמתי 620 לפני מע"מ ושלום אמר 2000ש"ח לקלאץ'!!
התקשרתי למיכל, אמרתי לה את דעתי ועזבתי את המוסך לאחר שזיכו אותי במלוא הסכום ששילמתי.
לעולם לא אבקר יותר במוסך הזה!!
אני לא מתכוון לעבור על זה בשתיקה.
אני אפנה לכל גוף שעוסק בפיקוח על מוסכים וגם לעיתונות.
למזלי, לא יצאתי בנזק כספי. אך אין לדעת איך שיטת "המצליח", עבדה עד היום על לקוחות תמימים יותר..

אני הולך לקנות את החלק הזה בעצמי ממכשירי תנועה ולהחליף אותו אצל מישהו.. (עמוס??)
אני רוצה להודות שוב למורי ועמוס שעזרו לי להגיע לאבחון הבעיה.

מצטער על החפירה!
תודה לכל מי שהקדיש זמן וקרא את הכל.
מקווה שהצלחתי להציל עוד נפשות (ג'ימנים), מטיפול חאפרי ומזלזל..

עודד.

הירשפלד יובל
18-12-10, 19:34
מצער לקרוא /לשמוע אבל משום מה לא מפליא.לפני כ-5 שנים כשקניתי את הרכב ניגשתי כמדומני אליהם לשאול משהו או לחפש איזה חלק ונתנו לי הרגשה שלא רוצים את הרכב/אותי שם,אמרתי תודה רבה,שלום, הלכתי ולא חזרתי.(למה להם לעבוד על רכב ששוה מקסימום20-30 כשאפשר לעבוד על רכבים יקרים יותר ששם ניתן לגבות יותר).
מה שמוזר לי זה שבשרשור הראשון שלך בפורום (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=49008) שאלת היכן כדאי לטפל,נמסרו לך מספר שמות במישור אדומים ובמרכז וגם צוין שהמורשה הוא לא מציאה,אז איך הגעת אליהם?

shmil
18-12-10, 19:50
מבלי לחוות דעה לגבי ההתנהלות - רק תיקון קטן:
פולי מדחס מזגן וקלאץ מדחס מזגן זה בעצם אותו דבר.
בתוך הפולי יש קלאץ.

DRIVEMASTER
18-12-10, 19:53
מה שמוזר לי זה שבשרשור הראשון שלך בפורום (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=49008) שאלת היכן כדאי לטפל,נמסרו לך מספר שמות במישור אדומים ובמרכז וגם צוין שהמורשה הוא לא מציאה,אז איך הגעת אליהם?

סיפור ארוך..
את היישור קו כן עשיתי אצל מישהו שקיבלתי עליו המלצות חמות.
אך משום מה את החלפת הפולי החלטתי לעשות אצלם..

הסיבה העיקרית היא, שגם ליאור וגם מורי אמרו שהם לא עושים עבודות כאלו..
מורי גם אמר שאם הוא היה במקומי, הוא היה מחליף כבר את כל המדחס. ולזה לא היה לי כסף (זה עולה כ 2000 ש"ח.)

מה שכן, ramurai אמר שהוא יכול לעזור לי בזה. אך עצלנות בנסיעה למרכז וחוסר זמן מנעו ממני להגיע אליו.. (או לעמוס)
נראה לי שעכשיו שום דבר לא יעצור אותי מלהגיע לאן שצריך, העיקר שיעשו עבודה מקצועית!

יש אנשים שלומדים דרך הכיס. (בדרך כלל אני לא אחד מאלה.. מה גם שהכיס שלי לא כל כך עמוק.)
למזלי, הכיס הפעם לא נפגע. רק ירדו לי כמה שנים מהחיים בגלל העצבים!

עודד.

הירשפלד יובל
18-12-10, 20:14
"מה שכן, ramurai אמר שהוא יכול לעזור לי בזה. אך עצלנות בנסיעה למרכז וחוסר זמן מנעו ממני להגיע אליו.. (או לעמוס)"

לפני כמה חודשים רמי הרכיב לי קיט יחסי העברה calmini 5.14. במוסך המישור במישור אדומים בקשו עבור ההתקנה את אותו מחיר שרמי ביקש אבל מתוך מחשבה שאני רוצה שהקיט יותקן פעם אחת ללא המשכים העדפתי להגיע למרכז למישהו שכבר עשה זאת מספר פעמים (רמי,מורי).הבחירה כנראה הוכיחה את עצמה (הקיט מתפקד מצוין) ועל כל התקלות שחווינו במהלך ההרכבה,רמי ידע לתת פתרונות מהירים ונכונים גם בגלל נסיונו וגם בזכות מלאי החלפים/רכבים לפרוק שנמצא במקום. נסיון ויושר שוים כסף הן לספק השרות והן ללקוח.

alteritay
23-12-10, 00:36
לצערי אני משתתף בחוות הדעת על המוסך הספציפי......
זה לא כל כך משנה מה עשיתי שם אבל גם אני בסוף היום יצאתי ואמרתי: כף רגלי לא תדרוך שם.
לצערי גם לא בשום מוסך בירושלים....השני לא הרבה יותר טוב.
מחירים בשמיים, עבודה חאפרית.....ועוד הרבה תלונות!!!!
מאז ונראה לי עד שהוא יפסיק לעבוד אני הכל עושה אצל ליאור מזוקי - לנד.

לא יואמן איזה טראומה המוסך הזה השאיר אצלי !!!!!!!

משתתף בצער כל מי שעבר שם !

GodsFather
23-12-10, 06:41
מבלי להתייחס רגע לגוף התלונה שלך - אתה טוען שלא יצא לך כסף מהכיס, אבל בתכלס הזמן שלך הוא כסף והעצבים שלך גם שווים כסף. אם שרפת שעתיים או שבועיים על פתרון תקלה, זה כסף, גם אם קיבלת לכאורה זיכוי על החלק שהוחלף במוסך. אתה לא חייב להיות עצמאי בשביל לראות את זה.

הרבה לא מסתכלים על זה ככה ולא מחשבים את זה, אבל אף אחד לא יכול לזכות אותך על הזמן הזה.

omri_t
23-12-10, 12:49
הסיפור כפי שאתה מגולל אותו כאן מציג שעשו פה קומבינה.
המוסך התקין לך פולי משומש וחייב על חדש- מבלי לשאול אותך.
האם בחשבונית כתוב שהוא משומש? אם לא... הנה השקר- זה לא מילה שלך נגד שלהם.
לחלק יש מק"ט, האם מקט מתאים לרכב? כנראה שלא... הנה עוד שקר מוחלט.

בכל מקרה, זה שדיברת עם איזו פקידה במכשירי תנועה זה נחמד- אבל במקרים כאלו צריך לכתוב.
וצריך לקבל תגובה בכתב- רישמית. אחרי הכל גם מיכל תוכל לומר שלא אמרת ולא סיפרת וכו'.
אבל שהיא תאלץ לענות לך בכתב היא כבר תתנהג אחרת, גם המוסך...

מציע לכתוב מכתב מסודר למכשירי תנועה, למוסך המהולל ולאיגוד המוסכים.
לגולל את סיפור המעשה שכתבת כאן. ולדרוש פיצוי- החזר כל התשלומים ששילמת.
והחזר על הזמן, הדלק ועוגמת הנפש.

והאמת, הסיפור בכלל לא מפתיע.
תגיד תודה, כי יצאת בזול...

אור .ס.
23-12-10, 20:03
נדמה לי שאמרתי לך לא להתקרב למוסכים בירושלים, כאשר קנית את הרכב.

asafk
23-12-10, 23:20
יש למכשירי תנועה מנהל שירות, פנה אליו.
ויש את איגוד המוסכים.

אסף.

eli8ball
24-12-10, 00:52
אסף אמר את מילת הקסם - איגוד המוסכים, אם צריך עזרה עם למי לפנות ומה לכתוב אשמח לעזור, אבא איש מקצוע בתחום הרכב (אמנם היה בצבא ובאזרחות לא עוסק בזה, אבל יודע את כל הליכי הבירוקרטיה). עצתי לך, להתחיל לשלוח הכל לכל הנוגעים בדבר, ה"מוסך" המהולל, איגוד המוסכים, מכשירי תנועה ואפילו למועצה להגנת הצרכן. לפי מה שאתה מספר, ויסלחו לי כל חברי הפורום, אני מסתמך רק על דעתך - לא מכיר את המוסך, מדובר כאן ביותר מסיפור של שיטת מצליח. במילים עדינות אפשר לקרוא לזה הטעיה מכוונת. או הונאה. לא נכנס עדיין לחוסר מקצועיות ומקצוענות של המוסך. את המקצוענות ראית ביחס של מורי ועמוס, ששניהם יודעים שירות מהו ועבודה מהי. כלל, אם אתה יכול לעשות לבד, המלצתי לך לא להתקרב למוסך. העבודה תהיה הרבה יותר מוקפדת וגם אם פעם אחת טתעה, ההפסד שלך בחלק יהיה הרבה פחות מהגניבות הקטנות של מוסכים - ראה מחיר חלקים שהכניסו לך. וכמובן מצטרף להמלצות על רמי, איש מקצוע עם ידיים ימניות, ראש לעבודה ומקצוענות בלי סוף. והכי חשוב הוא לא חרטטן, הוא אומר את האמת, וגם אם לפעמים המחיר שלו נראה לך טיפה כבד ( בעיקר בלהגיע אליו) השקט שתקבל מהעבודה שלו הוא חסר מחיר.

מצטער אם קצת חפרתי, אבל באמת שנמאס לשמוע על מוסכים "מורשים" ברמת עבודה של מוגבל קטוע אונה במוח. אני ממוסכים מתרחק כמו מאש.

בהצלחה עם ההמשך של הטיפול, וקח כל המלצה או אזהרה בפורום פה כתורה מסיני. יחסוך הרבה כסף ועוגמת נפש

אור .ס.
24-12-10, 08:35
חברים, תנו לי לתקן:

איגוד המוסכים - גוף שפועל למען המוסכים, כמו הסתדרות המורים או הסתדרות העובדים.

לעומת זאת:
משרד התחבורה, מחלקת מוסכים, לאחראי שם תוכל לפנות ויש סיכוי טוב שפניה שלך לשם לא תעשה טוב למוסך המדובר, הם עכשיו בקטע שלוקחים תלונות מאוד ברצינות ועושים ביקורות קשות במוסכים.
(כולל ביקורות סמויות, כלומר להגיע עם רכב "מקולקל" ולהדפק במקום, תוך תיעוד מלא והבאת כל ההוכחות הדרושות)

nir.samo
24-12-10, 16:48
נדמה לי שאמרתי לך לא להתקרב למוסכים בירושלים, כאשר קנית את הרכב.

מסכים עם ההמלצה.

eyalzo
24-12-10, 22:54
חברים, תנו לי לתקן:

איגוד המוסכים - גוף שפועל למען המוסכים, כמו הסתדרות המורים או הסתדרות העובדים.

לעומת זאת:
משרד התחבורה, מחלקת מוסכים, לאחראי שם תוכל לפנות ויש סיכוי טוב שפניה שלך לשם לא תעשה טוב למוסך המדובר, הם עכשיו בקטע שלוקחים תלונות מאוד ברצינות ועושים ביקורות קשות במוסכים.
(כולל ביקורות סמויות, כלומר להגיע עם רכב "מקולקל" ולהדפק במקום, תוך תיעוד מלא והבאת כל ההוכחות הדרושות)

אני לא בטוח שזה כך. מהיכרות טובה עם בורר באיגוד המוסכים, למדתי שהוא פוסק כמעט תמיד נגד המוסכים. אנשים לא טורחים סתם לתבוע מוסך. הנה לכם דוגמה אקראית: http://www.psika.org.il/10694-4189.html

שיצו
24-02-11, 16:15
גם לי הייתה בעיה עם מוסך מורשה של סוזוקי כרגע לא משנה איזה אני פשוט רוצה לדעת מה אנשים חושבים שכדאי לי לעשות עם זה.
אני בעל ויטרה סיד קיק עם הזרקה חד נקודתית התחיל להיות לי בעיות בהנעה והרכב התיל לעבוד כמו טרקטור ולאכול דלק ברמה מפחידה ואחרי של הצלחתי לסדר את זה לבד וגם כך הייתי צריך ללכת לטסט אמרתי נכניס אותו למוסך המרכזי(שעבדתי בו פעם אני חייב להדגיש)ואמרתי לו שיעשה הכנה לטסט+תיקון של התקלות ברכב אפשר להגיד ישור קו כמעט וקיבלתי הצעת מחיר על התיקון של הבעיה עם המזרק הכנה לטסט שזה כלל החלפת תפוח הגה וביטול חופש בגלגל ימין קדימה וניקוי רדיאטור חימום ההצעה הייתה 950 ש"ח והסכמתי אמרו לי שזה יקח יום יומיים גג וחשוב לי להדגיש שהכנסתי את הרכב בנסיעה ומניעה לא חלק אבל מניעה ברגע שאני נותן קצת גז הכנסתי את הרכב ביום ראשון ואז אחרי כמה ימים שלא התקשרו אלי התקשרתי ליבדוק מה קורה ואמרו לי שעדיין לא הצליחו לתקן את הבעיה אמרתי טוב ויום שישי התקשרתי שוב לבדוק מה קורה אמרו לי שהלך לי המזרק ברכב וצריך להחליף אותו וחדש עולה 1300 ש"ח ליפני מע"מ אמרתי לו שיעזוב את זה ולא יתקן כי לא הייתי בטוח שזה חבר המליץ לי ללכת לדויד עם זה ואמרתי נוציא אותו משם נשלם להם (למרות שלא מגיע להם הכול)וניראה מה דויד אומר יום ראשון בצנריים אני בה לקחת את האוטו משלם מה שביקשו במזומן בה להניע את האוטו אין מצבר מעביר כבלים סטרטר חלש מעביר מהטויוטה של אחי עם מצבר גדול יש סטרטר אבל הרכב לא מניעה גם עם גז המנהל של המוסך בה והוציא את הממסר של המשאבת דלק עד שהרכב הניעה אבל גם שהוא הניעה הוא עבד כמו טרקטור יותר גרוע ממה שהיה לפני ומעשן עשן שחור חזק אמרתי לא משנה אני רק יסע איתו למילואים ושאני יחזור אני כבר יכניס אותו לדויד אני נוסע מהמוסל לא עובר 100 מטר והרכב ניכבה לבד בנסיעה מתקשר למוסך כי שוב אין לי סטרטר באו להעביר כבלים הטרטר עדיין חלש טוב אז מניעים בדחיפה המכונאי יושב על הגה ואני דוחף אחרי שהרכב מניע אני רואה שמנורה שרופה מאחורה למרות שאמרו לי שכבר עשו הכנה לטסט
אני מכניס אותו למוסך שוב כי כבר היה 5 בערב ואני למחרת נוסע למילואים אז אמרתי לו שאני חוזר עוד שלושה ימים מהמילואים וניראה מה קורה עם הוא יצליח להשיג מזרק משומש שידבר איתי עם לא אני יביא כבר מחו"ל אמרתי לו והלכתי
למחרת בשמונה וחצי בבוקר אני כבר בדרך למילואים המוסך מתקשר אלי ואומר לי שהרכב מוכן החליפו לו רק את שני הגומיות של המזרק והכול הסתדר אבל צריך להחליף את השמן והפילטר שמן כי השמן דליל בגלל הדלק אז אמרתי סבבה אמרו לי שזה עוד 180 ש"ח ואמרתי אין בעיה מקובל.
לאחר שנכחתי את הרכב(מישהו הוציא אותו כי הייתי במילואים)הסטרטר לא הסתדר בדקתי את המצבר והוא תקין וחשמלאי שבדק לי אותו הראה לי שגם האוגן וגם הפחמים(שהיו בני חודש) נישרפו פשוט.
וששאלתי את המוסך כמה אני צריך לשלם לו הוא ביקש עוד 750 והוא אמר שהסטרטר לא נהרס אצלו ופשוט אני לא שיפצתי אותו כמו שצריך כי כבר לא מחליפים פחמים היום זה לא תופס צריך להחליף את כול הסטרטר ולא מוכן לקחת אחריות על זה והוא רוצה שאני ישלם לו את הכול עכשיו אני לא מוכן לשלם לו גם בגלל שכבר סגרתה איתי מחיר על התיקון מאיפה הגיעו עוד 750 וגם בגלל שהרסתה את הסטרטר וגם ביגלל שהוא עוד חייב לי כסף על הנסיעות שהוא לא שילם לי וגם כי הגיפ עדיין לא עובד כמו שצריך .
עכשיו השאלה שלי מה ניראה לכם שאני טועה ואני צריך לשלם או מה ניראה לכם בכללי

-->