PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקר על מצברים.

adh
22-12-10, 11:41
איזה מצבר נותן את התמורה הטובה ביותר לכסף בארץ.(שרות,אמינות,אורך חיים...)
תודה לעונים:grin:

six-86
22-12-10, 13:48
תקבל המון דעות לכאן ולכאן :rolleyes:
החלפתי אינספור מצברים מדגמים שונים , הגעתי למסכנה שמצבר הכי טוב זה וולטה
ממתין שהמצבר "שנפ" בסיקס יחזיר את נשמתו ע"מ לחזור למצבר הטוב ביותר ;)
נ.ב מאוסף המצברים שניסיתי גם הקטרפלר לא רע אבל לא באיכות של וולטה והחזיק פחות
ראיד

grand
22-12-10, 14:01
וולטה??!!

אצלי 2 מצברים שלהם התפגרו בדיוק חודש לאחר תקופת האחריות.
ברכב פרטי שהומלץ על וולטה "סילבר" במחיר מופקע הוא החזיק 7 חודשים ולמזלי הוחלף באחריות.
בקיצור.. שומר נפשו ירחק, אצלי לא יותקן יותר וולטה אפילו אם יעלה 100 ש"ח. את הלקח למדתי.

כנראה שמה שטוב לאירופאים ולאמריקאים טוב גם לנו, אני כרגע על מצבר VARTA גם עלה פחות, גם נותן מתח התנעה גבוה בעשרות אחוזים על אותו אמפר, והכי חשוב אחריות יותר ארוכה.

נדב42
22-12-10, 14:12
הרבה אנשים מבלבלים בין וולטא לוורטא, שימו לב ...

לגבי קאטרפילר, יש לי כזה והוא עושה בעיות מהסוג של חוסר יציבות (בסל"ד סרק, בעוצמת ההתנעה, בפעולת חלונות החשמל וכדומה) ולמרות שעדיין במסגרת האחריות אני לא מצליח להחליף אותו. שמעתי על עוד מקרים של קושי בהחלפת מצבר תקול באחריות. בקיצור, המוצר בסה"כ בסדר (תקלות יכולות לקרות לכולם ...), זרם התנעה מרשים ומורגש (כאשר תקין), אבל חרא יבואן... המצבר הבא שלי לא יהיה מהיבואן הזה ...

Saar
22-12-10, 14:12
לי יש ניסיון רע עם שנפ.
פעמיים נגמר תוך 13 חודשים...
(2 מצברים שונים כמובן...)

אני בגישה של לקנות את מה שבמבצע הנוכחי.
(בד"כ, אוטו דיפו)
סער.

shyy
22-12-10, 14:45
יש לי קטרפילר בן 6 הוא מעולה.מעולם לא נגעתי בו ,ואף פעם ולא היתה לי איתו שום בעיה
לפני חודש האוטו עמד 3 שבועות רצוף ההיתי בטוח שאני אצטרך כבלים כדי להניע , הגעתי מוכן נפשית ועם כבלים ולהפתעתי הנעתי בנגיעה.

haim510
22-12-10, 14:53
אצלי כרגע מורכב מצבר של מוטלו 80A
זרם התנעה גבוה ביחס למתחרים אחריות גבוהה אם אני לא טועה בין 20 ל24 חודש (למנועי בנזין)
מחיר היה יותר נמוך יותר משאר המתחרים
מה שכן המצבר הזה מורכב אצל מספר רכבים שאני מכיר
מקרה אחד שאני נתקלתי במצבר תקול לא הייתה בעייה של החלפה במסגרת האחריות במקרה ה"רע" עשו בדיקה קלה שהמצבר אכן נדפק והחליפו בלי להתווכח בכלל
במקרה ה"טוב" החליפו בלי לבדוק

אצלי היה מקרה שלא הנעתי את הג'יפ קרוב ל 5 חודשים....והניע בנגיעה

בשביל מחירים טובים עדיף לדבר עם יוסי/מור/זוהר (נמצאים בסניפים הראשיים נתניה/בנימינה)

http://www.mutlu.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=1120930

shachar
22-12-10, 16:28
זוג מצברים של שלוו 100A החזיקו כ 4 שנים
בתקופה הזו עלו מחירי העופרת מה שהביא גם לירידה באיכות המצברים החדשים יותר,
ניתן להבחין ב"חיסכון במשקל" שלהם.

כרגע הורכבו וורטא שנראה שנותנים תמורה טוב לכסף (נקנו באיששטח)
על קטרפילר יש שמועות לא ממש טובות לאחרונה

ב110 הם נמצאים שלא בתא המנוע מה שבוודאי מאריך את חייהם

omri_t
22-12-10, 17:19
לאחרונה קניתי מצבר לפריווט 60AH
קראתי מעט בפורומים:
מדברים על בעיות בשנפ "הזעות חומצה" וכל מיני קללות כאלו.
(קרה לי ברכב הקודם, המצבר פולט טיפות חומצה, זה אוכל את הפח, מעצבן)
וולטה היי-אנרג'י ועוד כמה מותגי הוםסנטר \ אייס - הם למעשה אותו מצבר מאותו הייצרן נדמה לי וולקן.

בסופו של דבר קניתי וורטה.
המחיר מעט יקר יותר מהשנפ.
מצבר ארופאי, אטום, ללא צורך בטיפול.
אגב, גיליתי שזה המצבר שישנו ברכב היום, הוא בן למעלה מ5 שנים. ועוד מתפקד בסדר.

- כאמור אלו התובנות שלי מחיפש מצבר לפריווט ולא לג'יפ.

רפאל
22-12-10, 21:47
אצלי מותקן מצבר של BOSCH.

מצבר מצויין כבר כמה שנים טובות (טפו טפו)

מחירו קצת יותר יקר מהשנפ אך איכותו עולה עליו עשרות מונים.
גם נדמה לי שהוא היחידי שנותן 36 חודשי אחריות מלאה !

לא בטוח שעוד ניתן להשיג אותם בארץ.

רפי

six 4 life
22-12-10, 23:34
VARTA.

sos4u
23-12-10, 00:04
אני מחזיק 2 יח' של TROJEN 85AH פריקה עמוקה עם יכולת התנעה. מדי פעם מחליף ביניהם. עד כה ללא דופי.

אחריות לשנתיים..

בוזי
23-12-10, 00:05
גם אני ממליץ על וורטה, יש לי כרגע שניים, בפרייבט ובג'יפ.
היה לי גם נסיון טוב עם מצבר של שלו. זול יותר, מיוצר בארץ, מוצר ושרות טובים.

zagi
23-12-10, 08:37
optima פריקה עמוקה ,אומנם רק שנה על הרכב אבל עושה רושם טוב מאוד .

המצבר נקנה מעידן "איש שטח" , ושוב תודה לך עידן .

דיסקו4
23-12-10, 09:35
היי
בכל הרכבים שיש לי אני מתקין וורטה מעולם לא עשו שום בעיה נקנו כולם אצל גיא צמיג ישיר
הובר

eran212
23-12-10, 10:40
אחרי אין ספור נסיונות ואכזבות הגעתי לעמק השווה עם קאטרפילר אצלי בדיסקו כבר 4 שנים הרכב חונה לפעמים שבועיים שלושה בחניה ועדיין מניעה בנגיעה

קובי ניסים
23-12-10, 20:20
נדב 42
תגיע למוסך נשר בתל אביב
ואיים המצבר באחרות תקבל חדש
057-4946666

zachi-a
06-01-11, 01:37
מילה טובה על מצברי קטרפילר
המצבר הקודם שבק חודש לפני תום האחריות( 23 חודשים) עד היום בשנים האחרונות מצבר החזיק אצלי מקסימום שנה שנה וחצי (שנפ טודור וולטה וכד')
- פניתי ליבואן והיות ובאותה תקופה הם החליפו דגם ולא קיבלו תקינה לא היה להם במלאי מצבר כזה, הם הציעו לי מספר חלופות מצבר עם אפרז' נמוך יותר עם כח התנע גבוה יותר (אמריקאי 36 חודשי אחריות ) , מצבר עם אמפרז' גדול יותר אך הוא לא התאים לי מבחינת הגודל הפיזי שלו, כמוכן הוצע לי החזרי כספי מלא - דחיתי זאת היות ובכל זאת רציתי מצבר של קטרפילר והייתי מוכן להמתין - פניתי למנהל המוצר - איציק ביקשתי ממנו שינסה לארגן מצבר חליפי עד שהמצברים יקבלו תקינה ואקבל מצבר חדש במקום התקול - איציק ארגן מצבר מהמחסן שלהם באילת ואמר לי שזה מצבר שעמד זמן רב והוא מקווה שהוא יחזיק עד שהמצברים ישוחררו.
המצבר החזיק מספר שבועות והחל לקרטע - פניתי לאיציק והוא אמר שמכון התקנים עדיין לא אישר את מכירת המצברים ואם אני רוצה הצעותיו הקודמות בתוקף - היות ואני רציתי להישאר עם מצבר שלהם - החלטתי ללכת על המצבר עם האמפרז' הנמוך יותר אך ביקשתי מאיציק שייתן לי אחריות נוספת היות והאמפרז' נמוך מהמלצת היצרן - איציק נעתר לבקשתי ונתן לי אחריות נוספת לשנה !

לסיכום - אני רציתי להישאר עם מצבר של קטרפילר ולכן ביודעין הסכמתי להמתין וגם להתפשר על האמפרז' של המצבר(אך זהו מצבר עם כח הנעה גדול יותר תוצרת ארה"ב עם 36 חודשי אחריות), קטרפילר מצידם היו הוגנים כלפי מהרגע הראשון ונתנו לי את כל האופציות כולל החזר כספי מלא לאחר שנסעתי כמעט שנתיים עם המצבר - אני חושב שזה אומר הרבה על רמת השירות והאחריות שלהם כלפי הלקוח ומעל לכל מנהל המוצר איציק שהשתדל לרצות אותי ונתן לי הרגשה שהם עומדים ב 100% מאחורי המוצרים שלהם - אני לא חושב שבמת השירות במצויה במקומותנו זה טריויאלי.

רמי רווה
06-01-11, 08:32
ברשותי מצבר דלקו 40 חודשי אחריות , נירכש בפלוס-מינוס מצברים רעננה, על טנדר ויגו מנוע 3 ליטר, עושה רושם מצבר חזק, ללא כל קורוזיה ונזילות, 90- או 100 A לא זוכר. המחיר קצת יקר , הזמן יגיד את שלו.

רמי

פלג_
06-01-11, 13:25
שלום

מהנסיון שלי עם כמה סוגי מצברים....זה הרוב מזל.

בכלל עם סוללות, עכשיו נידפקה לי הסוללה של המחשב, חודש אחרי שנגמרה האחריות (שנה)

חבר עם אותו מחשב בדיוק עובד כבר 3 שנים....
אותו סוללה, אותו חברה ואותו מחשב בדיוק, שלו מחזיקה שעתיים ושלי 20 דקות.
אופן השימוש דומה

פלג_

סופת המדבר
06-01-11, 19:49
אצלי מורכב בג'יפ מצבר וורטה 74 A קרוב לשנה פחות או יותר
ליפני כחודש הגיפ יצא מכלל שימוש עקב תקלה וידעתי שהרבה זמן הוא ''ינוח''
אז הקפדתי לכבות את הכל הכל שום דבר אפילו הכי קטן לא נשאר דלוק
ואחרי 3 שבועות סתם בדקתי משהו בג'יפ ורציתי להדליק את האור בפנים..... וכלום
אין טיפת זרם
לא יודע אם זה אומר משהו על המצבר אבל ההיתי מצפה שאחרי 3 שבועות ישאר בו משהו

רפי לין
07-01-11, 16:04
גם כשכל צרכני החשמל כבויים, יש בכל רכב צריכת חשמל נמוכה מאוד לזכרונות מחשבים, רדיו, שעון זמן ואם האזעקה דרוכה, אז גם היא צורכת זרם נמוך כלשהוא.
אם זאת צריכה מינימלית של 0.1A אז ביום יפרק המצבר ב 2.4A ובשבוע ב 16.8A
ולאחר 3 שבועות ב 50.4A
נתקלתי בהרבה מכוניות שבהן המצבר נפרק לגמרי לאחר עמידה ללא שימוש במשך כשבוע/10 ימים.
בברכה - רפי לין

hadtomer
07-01-11, 17:28
אני מקפיד להתקין את "מה שיש אצל הפרסי ביצחק שדה" או לסירוגין את "מה שיש בזול ב-ל.כ". עושה את העבודה לא רע בכלל.

alonbm1
11-09-11, 14:54
שאלה לגבי מצברי קאטרפילר
הלך לי המצבר בקינג (שנפ, אחרי שנה ויום, קודמו בתפקיד מת אחרי 11 חודש והוחלף במסגרת האחריות....). זה היה מצבר 95Ah עם זרם התנעה של 500A בערך.

עברתי על הקטלוג של CAT, והופתעתי לגלות שמצבר 52Ah Heavy duty שלהם (דגם 153-5656 למי שמתעניין), הוא בעל זרם התנעה מרשים של 650 אמפר, ולפי הקטלוג מתאים לסוגים שונים של רכבים ומשאיות קלות, כולל כאלה בעלי מנועי דיזל גדולים פי 2 משלי.
לפי אותו קטלוג, המצבר המתאים לדגם Montero (שזה המיצובישי הכי דומה שמצאתי שם) הוא רק של 60A.
גם חשוב לציין, שהיום מותקן בקינג מצבר 95Ah......

מישהו יכול להסביר את החשיבות של ערך ה- Ah מול ערך זרם ההתנעה? מה הערך החשוב? לפי מה עדיף לבחור מצבר?

תודה
אלון

alonbm1
11-09-11, 15:12
טוב, אז אחרי שפרסמתי מצאתי פרסום תחת "נושאים דומים", שענה על השאלה שלי בדיוק.
מצטער שלא גיליתי את זה לפני.....
אלון

אגב - ההבדל הוא תקן הבדיקה ולכן הערכים השונים מאוד בין מצבר למצבר.

ניר ל
30-10-11, 12:19
לפני 16 חדשים קניתי שנפ 95AH לפאג'רו שלי, המצבר הקודם מאותה תוצרת שהיה ברכב התעייף רק כעבור 5 שנים , לפני כן היה לי נסיון מאד ארוך עם תוצרת שנפ , לפחות עם 20 מצברים שהחזיקו לא פחות מ 4 שנים גם במכוניות שעמדו תקופות ממושכות.
במעמד הקנייה הוזהרתי ע"י המוכר, שהמצברים המיוצרים בארץ בשנים האחרונות ושנפ בפרט - לא מחזיקים מעמד הרבה מעבר לתק' האחריות הקצרה שלהם ושלא אצפה לאמינות שהייתה במצברים הישנים יותר. גם כאן בפורום נכתבו דברים דומים.
בעקבות זאת פניתי לשנפ וקיבלתי את התשובה הרצ"ב :

Subject: מצברי שנפ
Date: Wed, 23 Jun 2010 09:03:23 +0300
From: [email protected]
To: [email protected]

<meta name="Generator" content="Microsoft SafeHTML"><style></style><style>.ExternalClass p.ecxMsoNormal, .ExternalClass li.ecxMsoNormal, .ExternalClass div.ecxMsoNormal{margin-bottom:.0001pt;text-align:right;direction:rtl;unicode-bidi:embed;font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman";}.ExternalClass a:link, .ExternalClass span.ecxMsoHyperlink{color:blue;text-decoration:underline;}.ExternalClass a:visited, .ExternalClass span.ecxMsoHyperlinkFollowed{color:purpl e;text-decoration:underline;}.ExternalClass span.ecxEmailStyle17{font-family:Arial;color:windowtext;}@page Section1{size:595.3pt 841.9pt;}.ExternalClass div.ecxSection1{page:Section1;}</style>ניר שלום ,

תודה על פנייתך ,

לשאלתך חברת שנפ החברה הגדולה בישראל בייצור מצברים לרכב אנו פועלים משנת 1951.

חברת שנפ חרטה על דיגלה את נושא איכות המצברים לאורך כל שרשרת הייצור , מיידי שנה אנו משקיעים רבות בשיפור המצבר

והטכנולוגיה בייצור המצבר .

אי לכך כל שנה אנו רק משפרים את איכות המצברים שלנו ומעלים את רף הבקרה שלנו יותר ויותר .

כל הדיבורים על איכות נמוכה יותר הינם הבל ומגיעים ממתחרים בתנאי שוק קשים .

הנני סבור שכמו תמיד תמשיך להיות מרוצה מהמצבר הבא שתקנה מתוצרתנו .

אנו תמיד לשרותך .

אבי פרשטמןמנהל שיווק ומכירותמפעלי ע.שנפ ושות בע"מ 09-8606111 טלפון במשרד

Pאנא אל תדפיס מסמך זה על נייר אם אינך זקוק לו מודפס

היום נאלצתי להתניע עם כבלים אחרי שכבר מס' שבועות אני מרגיש ירידה בתפקוד המצבר. הרכב נמצא בשימוש שוטף ועמד 4 ימים בלבד ...

באז
30-10-11, 14:24
אורך חיי המצבר תלוי בגורמים נוספים מעבר לאיכות המצבר וגם אני לפני כחודש +החלפתי מצבר שנפ בדיוק לאחר שנה ושמונה חודשים חודשים אחרי תום האחריות , אבל הבעיה שהמצבר הלך כל כך מהר היתה נעוצה בכבל מינוס שהיה גמור דבר שגרם לצרות נוספות באוטו כגון רדיו עובד לסירוגין התחממות מנוע ולקינוח הלך האלטרנטור הכל בגלל הכבל שמחבר את המצבר לגוף הרכב הכבל פשוט היה גמור ותפקד במשך תקופה של חודשים באופן לא קבוע בכל מקרה עברתי לוולטה רק בגלל המחיר 650 ש"ח 95 אמפר .

מקווה שיחזיק לפחות שנתיים.

ניר ל
30-10-11, 15:06
אין אצלי סימנים לתקלה חשמלית כלשהי ברכב, אין קורוזיה על הקטבים ואין נזילות מהמצבר , בתחנת השירות של שנפ שלחו אותי לחשמלאי לטעינה של 24 שעות , אחרי שפניתי למנהל השיווק בדואר חוזר ונעניתי ,חזרתי לתחנת השירות והשארתי שם את המצבר לבדיקה כנגד מצבר זמני.
אין לי שום דבר שלא היה ברכב עם השנפ הקודם ששרד 5 שנים , אם יתברר שהלך המצבר - זה יהיה השנפ האחרון שלי. אין לי בעיה לשלם כפול כסף עבור מצבר ששורד לפחות כפול זמן, עגמת הנפש והטרחה כשבדיוק נתקעים בזמן הכי לא נוח , לא שווים מבחינתי מחיר זול. מה גם שמחיר מצבר וורטה הוא לא יקר יותר משמעותית.

grand
30-10-11, 16:01
ניר, וורטה זול יותר משנפ.
גם יש לו אחריות לשנתיים.
הבעיה לא אצלך... גם אצלי שנפ החזיקו לא יותר מחודש - חודשיים לאחר תום האחריות, וולטה - עוד זבל ישראלי מצוי עשה טובה ושרד 13 חודשים ( חודש לאחר תום האחריות).
התקנתי וורטה רגיל ( שחור - כחול) כח ההתנעה השתפר פלאים, מחזיק כבר כמעט שנתיים, לא נוזל, לא מתחמם, ליגה אחרת.

zviki
30-10-11, 16:17
לפני 16 חדשים קניתי שנפ 95AH לפאג'רו שלי, המצבר הקודם מאותה תוצרת שהיה ברכב התעייף רק כעבור 5 שנים , לפני כן היה לי נסיון מאד ארוך עם תוצרת שנפ , לפחות עם 20 מצברים שהחזיקו לא פחות מ 4 שנים גם במכוניות שעמדו תקופות ממושכות.
במעמד הקנייה הוזהרתי ע"י המוכר, שהמצברים המיוצרים בארץ בשנים האחרונות ושנפ בפרט - לא מחזיקים מעמד הרבה מעבר לתק' האחריות הקצרה שלהם ושלא אצפה לאמינות שהייתה במצברים הישנים יותר. גם כאן בפורום נכתבו דברים דומים.
בעקבות זאת פניתי לשנפ וקיבלתי את התשובה הרצ"ב :

Subject: מצברי שנפ
Date: Wed, 23 Jun 2010 09:03:23 +0300
From: [email protected]
To: [email protected]

<META name=Generator content="Microsoft SafeHTML"><STYLE></STYLE><STYLE>.ExternalClass p.ecxMsoNormal, .ExternalClass li.ecxMsoNormal, .ExternalClass div.ecxMsoNormal{margin-bottom:.0001pt;text-align:right;direction:rtl;unicode-bidi:embed;font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman";}.ExternalClass a:link, .ExternalClass span.ecxMsoHyperlink{color:blue;text-decoration:underline;}.ExternalClass a:visited, .ExternalClass span.ecxMsoHyperlinkFollowed{color:purpl e;text-decoration:underline;}.ExternalClass span.ecxEmailStyle17{font-family:Arial;color:windowtext;}@page Section1{size:595.3pt 841.9pt;}.ExternalClass div.ecxSection1{page:Section1;}</STYLE>ניר שלום ,

תודה על פנייתך ,

לשאלתך חברת שנפ החברה הגדולה בישראל בייצור מצברים לרכב אנו פועלים משנת 1951.

חברת שנפ חרטה על דיגלה את נושא איכות המצברים לאורך כל שרשרת הייצור , מיידי שנה אנו משקיעים רבות בשיפור המצבר

והטכנולוגיה בייצור המצבר .

אי לכך כל שנה אנו רק משפרים את איכות המצברים שלנו ומעלים את רף הבקרה שלנו יותר ויותר .

כל הדיבורים על איכות נמוכה יותר הינם הבל ומגיעים ממתחרים בתנאי שוק קשים .

הנני סבור שכמו תמיד תמשיך להיות מרוצה מהמצבר הבא שתקנה מתוצרתנו .

אנו תמיד לשרותך .

אבי פרשטמןמנהל שיווק ומכירותמפעלי ע.שנפ ושות בע"מ 09-8606111 טלפון במשרד

Pאנא אל תדפיס מסמך זה על נייר אם אינך זקוק לו מודפס

היום נאלצתי להתניע עם כבלים אחרי שכבר מס' שבועות אני מרגיש ירידה בתפקוד המצבר. הרכב נמצא בשימוש שוטף ועמד 4 ימים בלבד ...
מר פרשטמן ,כבודו. הדבר האחרון שאני רוצה לעשות זה להשמיץ או לסלף [תדבק לשוני לחכי] שנפ של היום זה לא שנפ של פעם נקודה. קניתי אצלכם מצברים עוד בשנות השישים והם החזיקו יפה כ-4 שנים. לאור שביעות רצוני המלאה לא רציתי בכלל ולו רק לשמוע על פירמה אחרת.רק- שנפ, שנפ, שנפ. משהו לא טוב קרה לכם [יתכן ויצור בסין,אני לא בטוח ,כך שמעתי] כל מצברי השנפ שקניתי בשנים האחרונות לא גמרו את השנה וקניתי הרבה. נכון שכיבדתם את כתב האחריות במלואו וקיבלתי אחר חדש עם אחריות עד תום התקופה של המצבר המוחלף. זו לא רק דעתי שמעתי מרבים. אני קניתי תמיד ישירות מכם, לא בחנויות ,השרות מצויין ,המחיר גבוה יחסית לפירמות אחרות ללא הצדקה.

בכבוד רב, צבי פלד

moriseven
30-10-11, 16:26
גם אצלי בעבודה (קצין רכב) שנים עבדתי עם שנפ, עד שבשנים האחרונות הרגשתי שהמצברים נגמרים בדיוק בתום האחריות, מניסיון ברכב הפרטי שלי החלטתי ללכת על ורטה לניסיון בכמה רכבים, ובדיוק השבוע 2 מצברים של וורטה שבקו, לאחר בדיקה של החשבוניות והתאריך על המצבר, מתברר שהם שרדו 3 שנים וחודשיים. ואלו רכבים של טכנאים שמניעים במינימום 15 פעם ביום אם לא יותר.(מתן שירות תקלות)
ההחלטה נפלה, עוברים לעבוד עם ורטא.

boaz avrahami
30-10-11, 21:56
לי יש acdelco שרכשתי בפלוס מינוס ברעננה.
40 חודשי אחריות.
פריקה עמוקה.
עלה כ 1200 או 1400 שח אם אינני טועה.

אצלי הרכב יכול לעמוד שבועות ללא תזוזה ולכן התקנתי מגן מצבר עם שלט והמצבר מנותק כשהרכב בחניה ארוכה.

כידוע אחד מאויבי המצבר הגדולים ביותר הוא מצבר מרוקן. הנזק בלתי הפיך.
בנוסף אני מטעין את המצבר עם מטען משוכלל אחת לחודש לערך.

בנתיים חלפה שנה והעסק נראה טוב מאוד לרגע זה

zviki
30-10-11, 22:50
שבת,טיול בכרמל [לפני השרפה], מצבר שנפ שבק חיים [היו סימנים מוקדמים שבועיים לפני] מניע עם כבל בעזרת קולגה, יורד לפארדיס אהלן וסהלן תשתה קפה? כן תודה, רוצה סברס אבטיח? כן תודה. בינתיים מרכיב לי חתיכת בלוק שחור ומכוער אין דברים כאלה. מאיפה המצבר אדוני ? וואלה לא יודע. טוב מאיפה, מאיזו ארץ? אנא עארף.
יאללה תרכיב. מרכיב לי את הדבר הכי מכוער שראיתי בחיים [רוצה להגיע הביתה] 450 שח כולל מעמ,עבודה , הארכת סופית ה-+. 18 חודשי אחריות. המצבר הנ"ל עשה 8 גילגולים של 360 מעלות. היה מושבת כמה חודשים יפים והניע מכה ראשונה, עדיין מתקתק כמו חדש בסופה. המדבקה כפר נפלה, זוכר שהיה כתוב סופר משהו, AH 90 . לך תבנה מדינה:)

OhadL
01-11-11, 20:55
שנים שאני קונה מצברים לכל הרכבים רק ממצברי שלו (דרך ההגנה בת"א)

לפי מה שאני יודע המצברים המשווקים כיום הינם OEM של VARTA והאיכות ללא פשרות.
במחיר של מותג עלום שם מסין מקבלים מצבר איכותי.

לאחרונה הגיעו מצברי topla שאמורים להיות עוד יותר טובים מ varta, לדברי דני, אינני יכול לאמת זאת מתוך נסיון.

הודעה שנשמעת כמו פרסומת, אבל אתם יכולים לבוא ולהרים מכסה מנוע בכל הרכבים של משפחתי ולמצוא את מה שכתוב למעלה.

ניר ל
01-11-11, 21:18
המצבר עבר טעינה איטית ונמצא תקין היום בבדיקה בעומס. ליתר בטחון אני אבצע בדיקה מעמיקה אצל חשמלאי , אבל יש לי משום מה תחושה שזה לא סוף הסיפור...

IlanHadar
01-11-11, 21:19
אצלי מאז ומעולם שנפ, תמיד קונה אצל אותו בן דוד בוואדי ג'וז. מחזיקים קבוע בערך 3 שנים (פעם יותר פעם פחות). קניתי לפני חודש 72Ah נראה מה יהיה.

ishc
06-12-11, 15:35
אחרי שנתיים פלוס המצבר שלי פרש. מקריאה של השרשור אני מסיק שורטה קיבל הכי הרבה המלצות בין המצברים הפשוטים.מוצע לי מצבר ורטה 60AH עם 12 חודשי אחריות ב-440 ש״ח או עם 20 חודשים ב-620מצד אחד יש בי אמונה מסויימת שהמצבר היקר יותר יחזיק יותר, מצד שני המצבר שאצלי זה השנפ הזול עם ה-12 חודשי אחריות שהחזיק בערך שנתיים ושלושה חודשים שהם זמן סביר. בקיצור אני מבולבל ועצה תתקבל בברכה.

שגיא S
06-12-11, 15:36
אני קניתי עכשיו מצבר 60 אמפר ב500 שקל, אבל זה כלל הגעה עד אליי הביתה כולל החלפה...
ככה ש440 זה מחיר טוב.

אמיר ב.א
06-12-11, 15:51
אצלי בדיפנדר מצבר קטרפילר 100Ah - מחזיק בסדר גמור כבר משהו כמו 5 שנים, וזה דיזל ישן שקשה להניע אותו בחורף במיוחד,
נותנים אחריות 3 שנים ,
מה שכן - גם קטרפילר של היום פחות טובים , גם שמועה על החלפת הספק בסין , הגימור ניראה פחות טוב ומחזיקים פחות שנים.

idanw
06-12-11, 16:00
מוצע לי מצבר ורטה 60AH עם 12 חודשי אחריות ב-440 ש״ח

אין דבר כזה Varta עם שנה אחריות - Varta מגיעים עם 20 חודשי אחריות במנועי בנזין.
מה שכן, הרבה מאוד משווקי מצברים מציעים את הStartup שהוא מותג של יבואן Varta שאכן מיוצר במפעל Varta אבל הוא לא Varta, למרות שמשווק המצבר לפעמים "שוכח" לציין את זה...
בקיצור - שים לב שהמצבר שאתה מקבל מגיע עם לוגו Varta והמכסה שלו בצבע כחול... יש לי תחושה שאתה הולך להיות מופתע.
בנוסף לזה - שנתיים זה מעט למצבר ברכב תקין - אם כי מספק בהחלט בהשוואה למחיר הזול שבו נמכר המצבר עם ה12 חודשי אחריות.

עידן

vortec5700
06-12-11, 16:35
המצברים אצלי של שנפ 70A. ניראה כמה יחזיקו.

ishc
06-12-11, 17:05
אין דבר כזה Varta עם שנה אחריות - Varta מגיעים עם 20 חודשי אחריות במנועי בנזין.
מה שכן, הרבה מאוד משווקי מצברים מציעים את הStartup שהוא מותג של יבואן Varta שאכן מיוצר במפעל Varta אבל הוא לא Varta, למרות שמשווק המצבר לפעמים "שוכח" לציין את זה...
בקיצור - שים לב שהמצבר שאתה מקבל מגיע עם לוגו Varta והמכסה שלו בצבע כחול... יש לי תחושה שאתה הולך להיות מופתע.
בנוסף לזה - שנתיים זה מעט למצבר ברכב תקין - אם כי מספק בהחלט בהשוואה למחיר הזול שבו נמכר המצבר עם ה12 חודשי אחריות.

עידן

ואיך האיכות שלהם?

ishc
06-12-11, 17:41
טוב, נקנה ורטה 60 ב 600 ש״ח עם 20 חודשי אחריות מקווה שלא יאכזב.

shahav
06-12-11, 18:09
אני קניתי ליפני כחודש, 100 אמפר ב 700שח ברעננה, אצל איציק. אני מיתכוון להאריך את חייו בעזרת פאנל סולארי 10W. הפאנל בדרך מדרום קוראה.
רבין

gilad888
06-12-11, 23:49
מה תפקידו של הפאנל הסולארי וכיצד הוא תורם לאריכות חיי המצבר? האם הוא טוב גם לפריקה עמוקה? ובכלל מה עושים אם הרכב לא נוסע הרבה ? מה הם אותם מטענים שדיברו עליהם
אשמח לקצת אינפו בענין

tallevi
07-12-11, 00:46
נדב 42
תגיע למוסך נשר בתל אביב
ואיים המצבר באחרות תקבל חדש
057-4946666
גיסנו - תרשום אותי גם...

קטרפילר - כגודל הציפיות - גודל האכזבות.

טל.

shahav
07-12-11, 08:30
מה תפקידו של הפאנל הסולארי וכיצד הוא תורם לאריכות חיי המצבר? האם הוא טוב גם לפריקה עמוקה? ובכלל מה עושים אם הרכב לא נוסע הרבה ? מה הם אותם מטענים שדיברו עליהם
אשמח לקצת אינפו בענין

פאנל סולרי נועד בעיקר לרכבים שחונים ימים ארוכים. במשך היום הוא טוען באופן איטי את המצבר כנגד "זליגה" של הלילה האחרון: אזעקה, רסיברים של שלטים...
בכך מונע מהסוללה להיכנס לתחום של פריקה עמוקה. לפי דעתי הוא יאריך חיי מצבר רגיל בהרבה. לגביי מצבר פריקה עמוקה - המצבר יהיה טעון ומוכן, כניראה שגם שם חייו יתארכו.
רבין

BackDoorMan
07-12-11, 08:53
אופטימה נחשבת כיצרנית סופר-איכותית, יש בעיה אאל"ט במקרה שהמצבר מתרוקן, צריך מטען מיוחד.
במחיר המתאים הייתי קונה אך ורק מהם.
מכונית ספורט חשמלית מבוססת מערך מצברי אופטימה (http://www.autospeed.com/cms/A_111313/article.html)
http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/featurepics/111313.jpg
http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/i1113/111313_6lo.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=HGoPDQwjzq4

http://www.youtube.com/watch?v=Glk1Y8MiyaI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=fdGqm8wIW1A&feature=related

gilad888
07-12-11, 09:59
וכמה עולה הצעצוע? וכמה עולה המטען של אופטימה כאלו כבר מתחיל להיות הכל סיפור יקר לא? והתקנה של הפנל הסולארי אתה יודע איך ? ומה קורה איתו בנסיעת שטח האם הוא מורכב באופן קבוע?

BackDoorMan
07-12-11, 10:03
המטען עד כמה שזכור לי עולה 1500 ש"ח ואין בו צורך פרט למקרים מיוחדים.
מצבר בסביבות ה 1000-1200 ש"ח אבל בחישוב הכדאיות צריך לקחת בחשבון אורך חיים גבוה יותר משמעותית.

BackDoorMan
07-12-11, 10:42
או.קיי כנראה שהייתי אופטימי מידיי לגבי המחיר בארץ, ראיתי מחירים באיששטח של 1850 וגם 2000 ש"ח ואם זה המחיר אצל הספקים האחרים אז כבר משתלם כנראה להזמין מחו"ל, תלוי עד כמה מס הקניה אכזרי .
לדוגמה המצבר הזה (http://www.ebay.com/itm/NEW-Optima-D51RYellow-Top-Battery-8073-167-CCA-620-/250891125339?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&vxp=mtr&hash=item3a6a46c25b#ht_1945wt_1396) מוצע ב 166$ ועלות השילוח לישראל תוסיף עוד 118$ כך שבסה"כ מדובר על 284$ שהם 1061 ש"ח.
אין לי קשר לאופטימה כמובן וחבל, וגם אין לי מושג מה מתאים לכל רכב ממש לא מומחה בענין.

boaz avrahami
08-12-11, 02:17
כמה אחריות יש למצבר שאתה מביא מחו״ל... כלום, לא?

-->