PDA

צפייה בגרסה מלאה : ווי גרירה וחשש מהסתבכות עם משטרה, משרד התחבורע וכו'.

BENO
24-12-10, 12:19
שלום חברים

ברשותי רכב מודל 2010 ובו הותקן וו גרירה תפוחי תקני ע"י מתקין מורשה.
ברשיון הרכב מצוין בסעיף העוסק בוו גרירה "יש".
בגלל סוג העגלות שאני גורר, החלפתי את הוו המקורי בוו גרירה דו שימושי (כזה שמתאים גם לתפוח וגם לטבעת), וגם הרמתי את מיקומו של הוו המקורי בכ 15 ס"מ.
כמה אנשים הזהירו אותי שהחלפת הוו והרמתו הן פעולות "לא חוקיות" (עד כמה שזה נשמע מגוחך...) ושאני עלול להסתבך עם שוטרים, מכוני רשוי ושאר נשמות טובות.
מישהו יודע מה אומר החוק בענין זה?

תודה ושבת שלום

BENO

אמיר ב.א
24-12-10, 12:23
זו ההגדרה המדוייקת של שאלת קיטבג ....

(ואם זה לא ברור - זה לא חוקי , ואתה גם בפוטנציאל מסכן אחרים)

jeri
24-12-10, 14:50
כל שינוי של וו הגרירה דורש שינוי ברישיון.
בדוק אם רשום וו גרירה בלבד (כלומר האם קיים גם פרוט למטה איזה וו כלומר תפוח/משולב נישלף/ קבוע.

את זה השוטר יודע לבדוק וזה גם לא חוקי לשנות ללא שינוי הרישיון בפועל.

שינוי גובה הגרירה הוא יותר בעייתי לבדיקת שוטר. מבחינת מכון התקנים, ייצרן ההתקן ואתה במקרה זה כבר עיניין משפטי במקרה של תאונה.

החוק קובע שמרכז התפוח ולא משנה תפוח/משולב יהיה בין 43-46 ס"מ מגובה הריצפה. וכן הכוונה לריצפה מפולסת.

מקווה שעניתי לשאלתך.

סופ"ש נעים.

ינון
24-12-10, 20:20
כל שינוי של וו הגרירה דורש שינוי ברישיון.
בדוק אם רשום וו גרירה בלבד (כלומר האם קיים גם פרוט למטה איזה וו כלומר תפוח/משולב נישלף/ קבוע.

את זה השוטר יודע לבדוק וזה גם לא חוקי לשנות ללא שינוי הרישיון בפועל.

שינוי גובה הגרירה הוא יותר בעייתי לבדיקת שוטר. מבחינת מכון התקנים, ייצרן ההתקן ואתה במקרה זה כבר עיניין משפטי במקרה של תאונה.

החוק קובע שמרכז התפוח ולא משנה תפוח/משולב יהיה בין 43-46 ס"מ מגובה הריצפה. וכן הכוונה לריצפה מפולסת.

מקווה שעניתי לשאלתך.

סופ"ש נעים.

כלומר הווים ברוב הסופות ואלי גם בשאר הג'יפים אינם חוקיים?!?

cj 64
24-12-10, 21:50
כלומר הווים ברוב הסופות ואלי גם בשאר הג'יפים אינם חוקיים?!?
נראה לי שהשאלה שלך...לא חוקית!!
ודעה אישית שלי:רוב החוקים במדינה ה"דמוקרטית,שמאטית,לא חוקיים!!!
גל

jeri
25-12-10, 12:26
שאלו מה החוק,

אני לא עו"ד,

אני "איש מקצוע" שמכיר מה אומר החוק.

שים לב, כאשר מרכיבים פגוש גבוהה לטנדר אז הוו יורד לגובה הדרוש לפי החוק,

זה גם הגיוני כיון שחייבת להיות התאמה בין גובה הוו לגובה העגלה גובה זה חייב להיות בין כל ייצרנים בעולם.(מה שיפה, משרד התחבורה סוף-סוף ביצע התאמה בכושר הגרירה של התפוחים והמשולבים).

אם תחשוב על זה, לא הגיוני שבעולם תפוח תיקני יכול למשוך 2.5T ובישראל "רק" 750Kg.

מעניין שטויוטה מייצרת את הוויגו החדש עם שני פגושים בו זמנית, הפגוש ניקל שכולם מכירים ומתחתיו פגוש מתכת מסיבי שלא ברורה עדין סיבתו(שאלנו את המח' הטכנית של יוניון ולא ידעו לתת לנו תשובה).

BENO
25-12-10, 21:39
ברשיון הרכב, בסעיף העוסק בוו גרירה רשום רק "יש". אין שום פירוט מעבר לזה.
האם זה אומר שהכוונה היא רק לוו תפוח רגיל, או שאם אין פירוט זה אומר שאני יכול להתקין גם וו דו שימושי?
אני יודע שזה נשמע קצת כמו שאלת קיטבג, אבל אין לי כל רצון להסתבך עם שומרי החוק למיניהם.
לגבי גובה הוו: הגבהתי אותו ע"מ להמנע מ"אפקט המחרשה" המוכר לכל מי שמצויד בוו גרירה נמוך מדי. אם הוא מצוי כעת בין 43-46 ס"מ זה חוקי ותקין?

תודה ושבוע טוב לכל המשיבים,

BENO

golyat
26-12-10, 07:17
אצלי הוו בגובה 55 ס"מ - הסתכלתי ברישיון ובאופן מפתיע כתוב ליד הרישוי של הוו "גובה וו הגרירה 55 ס"מ"
כנראה שמצאתי סוף סוף משהו חוקי לגמרי...

תומר א.
26-12-10, 10:33
גוליית- האם רשום מהו סוג וו הגרירה? תפוח או אונקל או שניהם.
לגבי אונקל הגובה תקין לגבי כל השאר :cool:

בנו- מה בדיוק אתה רוצה לדעת מה זה שאלת קיטבג, האם עברת על החוק

אשם בכל הסעיפים.
אתה רוצה להיות צדיק, לך למבדקה של הטכניון שיבדקו את ההתקנה שביצעת או לך למתקין מורשה
שיאשר את ההתקנה כלמור ייקח על עצמו את האחריות.

amit_san
04-02-11, 15:30
היי..

מבחינה חוקית במידה ורשום ברשיון הרכב שהוא פרטי, לא ניתן להתקין וו גרירה משולב אך ורק תפוח. לדוגמא עד כמה שזה נשמע אבסורד, גיפ מסוג טויוטה לנד קרוזר בשנת 2008 הוגדר ברשיון הרכב כמסחרי ולכן ניתן היה להתקין בו וו גרירה משולב, לקראת אמצע סוף 2008 אותו גיפ מוגדר ברשיון כפרטי, לכן מאז אין להתקין בו וו גרירה משולב כי אם תפוח בלבד.
לגבי המרחק מפני הקרקע: עומד על כ 45 ס"מ.

עמית.

-->