PDA

צפייה בגרסה מלאה : הדמיה של רכב ה-SAE של BGR ל-2011

אביעד פ.
27-12-10, 21:26
משהו שנתקלתי בו באוניברסיטה,
נראה מעניין-
בהצלחה לקבוצה של השנה!!
http://lh6.ggpht.com/_yHpFQECKx8o/TRjoHdrMHsI/AAAAAAAACKg/IKPpMcTioFU/s1280/BGR%20-%20Car%20Image.jpg

תמיר פלצ'ינסקי
06-03-11, 09:40
שלום לכולם,

אני מקווה שנתחיל לעדכן את ההתקדמות שלנו בפרויקט בצורה קצת יותר קבועה מעכשיו, אז כצעד ראשון מספר תמונות מתוך אנליזת קשיחות כוללת למתלים ולשלדה שנעשתה בתוכנת PATRAN. אפשר לראות את צמד הכוחות המפתל את המבנה בקצוות של המתלים הקדמיים, כאשר המתלים האחוריים מקובעים בנקודת חיבור הגלגל. באנליזה שולב המנוע כאלמנט בעל קשיחות גבוהה מאד. תכנון השלדה והמתלים שנראה פה הוא דיי סופי, ובגדול נשאר להוסיף לכסונים לשלדה ולהחליט היכן ניתן (אם בכלל) להוריד קצת קטרי מוטות לחיסכון במשקל.

תמיר

Omer
08-03-11, 15:03
היי תמיר
מה העניינים?
אני זוכר שאצלנו החבר'ה של השלדה בדקו אך ורק את הקשיחות פיתול לשלדה, ללא המתלים.
ברוב הפורומים אם אני זוכר נכון גם יש נתון לקשיחות השלדה אליו שואפים, מה הרעיון שעומד מאחורי האנליזה שלכם?
יום טוב
עומר

נמרוד
08-03-11, 21:49
המתלים משמשים בתור תנאי שפה אני מניח. אם לא היו משולשים ומקלות, היה צריך לחשב על נייר את הכוח שפועל בכל נקודת חיבור בשלדה.

אביעד פ.
09-03-11, 00:30
אוקי ולמי (שבנתיים) לא מבין מה רואים בתמונות מהאנליזה, הסבר קצר?

תמיר פלצ'ינסקי
11-03-11, 13:30
באנליזת קשיחות לפיתול משולבת של השלדה והמתלים ניתן להפעיל את הכוחות אשר יפתלו את המבנה בצורה יותר מציאותית ומדמה את מה שהרכב "רואה" בנסיעה, וגם התוצאה שתתקבל יותר אמיתית כי גם המתלים עצמם מתעוותים. מה שמתקבל נקרא total installation stiffness, הכולל את הקשיחות לפיתול המשולבת של המתלים (suspension stiffness) והשלדה (chassis stiffness). קשיחות הפיתול של השלדה לבדה גם מעניינת וגם אנליזות כאלה אנו עושים. מה שנמרוד אומר זה נכון מאד, למרות שבמקרה של אנליזת הקשיחות לשלדה בלבד הכוחות הפועלים הם כוחות פיתול שלא מייצגים מצב נסיעה מסויים, אלא התייחסות לשלדה כאל מבנה קשיח ללא קשר לתפקידה, ובדיקת הקשיחות.

אביעד - מה שרואים זה את שלדת הרכב והמתלים ממודלים בתוכנה, אשר מחלקת את המוטות לחלקים קטנים לצורך חישובי חוזק וקשיחות. אתה מגדיר לתוכנה היכן פועלים הכוחות והיכן המבנה מעוגן (אילוצים), ומקבל תוצאות שונות כמו מאמצים, מעוותים, תזוזות ועוד. לקבוצה שלנו אין זמן וכסף לייצר שלדה ולבחון אותה בניסויי שטח ואז לייצר שלדה נוספת עם שינויים, ולכן אנו משתמשים בתוכנות מחשב על מנת להעריך את התכנון, ולחזות כיצד השלדה תתנהג במציאות.

-->