PDA

צפייה בגרסה מלאה : העברת בעלות לרכב שהבעלים הקודמים שלו הוא ישוב שפונה

עירא
30-12-10, 09:50
האם ניתן (וכיצד) להעביר בעלות לרכב, שהבעלים הקודמים שלו (ברישיון) הוא ישוב שפונה מאחד הישובים בחבל עזה.

עירא

sos4u
30-12-10, 10:25
מה הקשר ?

shmil
30-12-10, 11:07
לא בלתי אפשרי, אבל גם לא קל.
תצטרך למצוא את מזכיר היישוב דאז, לקבל ממנו איזושהי הצהרה לגבי העברת בעלות, ללכת אולי לבית משפט כדי שיאשר, או לעו"ד שפירק את היישוב...

בקיצור - יהיה הרבה כאב ראש.

עירא
30-12-10, 11:23
יוסי, הבעלים שכרגע רשום ברשיון הוא יישוב שלא קיים יותר בארצינו זה הקשר (כנראה שכשכתבתי הבעלים הקודמים זה לא היה ברור)

שמיל תודה,
לצערי זה מה שחשבתי.

עירא

asafk
30-12-10, 22:18
יכול מאוד להיות שיש דרך פשוטה יותר. תרים טלפון, הפרטים הספציפיים חשובים.

אסף.

moshik999
31-12-10, 09:01
צריך רק להחתים עו"ד על טופס "ייפוי כח של תאגיד"
אני משוכנע שקיים עו"ד שמטפל בנכסי היישוב שפונה.

אמיר ב.
31-12-10, 14:14
ישוב, אם פונה או לא, איננו אישיות משפטית ועל כן לא יכול להיות בעלים של רכב. בד"כ ישוב קטן מנוהל על ידי אגודה שיתופית, שהיא הבעלים של הרכב.

עכשיו שתי אפשרויות:

אם האגודה עדיין קיימת (זה שהישוב כבר לא זה לא משנה לצורך העניין), צריך שהאגודה תייפה את כוחו של מישהו להעביר בעלות ברכב. זה לא סיפור, דבר עם הועד המנהל של הישוב. אני יוצא מנקודת הנחה שאתה מכיר שם מישהו, אחרת - מי מוכר לך את הרכב???

אם האגודה פורקה, או בתהליכי פירוק, כל רכושה אמור להימכר/להתחלק בין חברי האגודה. אם זה המצב, המכירה תהיה רק דרך המפרק של האגודה, שצריך לקבל על כך את אישור ביהמ"ש.

זה ממש על קצה המזלג, זה יכול עוד להסתבך, תלוי בנסיבות. תתייעץ עם עו"ד.

moshik999
31-12-10, 16:59
אם שם הישוב רשום כבעלים של הרכב אז הוא חייב להיות אישיות משפטית אחרת לא ניתן היה
לרשום אותו כבעלים.
לא הסברת מי רוצה למכור לך את הרכב?
האם הרכב ברשותך?
אם אתה לפני ביצוע העסקה זה שרוצה למכור לך צריך להמציא ייפוי כח מתאים.
אתה צריך לעשות חוזה עם הבעלים של הרכב או מיופה כוחו .אין דרך אחרת.

אמיר ב.
03-01-11, 18:48
העובדה שמשרד הרישוי הסכים לרשום שם של ישוב ברישיון עדיין לא הופכת את הישוב לאישיות משפטית. אם היינו סומכים על האמור ברישיון הרכב כדי לקבוע עובדות מצבנו היה רע. אני בזבזתי לא מעט ימים כדי לתקן כל מיני טעויות בכל מיני רישיונות רכב. לא משרד התחבורה הוא שמעניק "אישיות משפטית" לגוף כלשהו, אלא משרד הפנים לאנשים ומועצות מקומיות/אזוריות/עיריות ומשרד המשפטים לתאגידים. אבל לא משנה, נראה לי שהשואל הסתדר כבר - הוא נעלם מהשרשור.

mi88
03-01-11, 19:25
בטח יש מפרק לישוב אם זה אגודה שיתופית אז יש רשם האגודות השיתופיות והם יכולים לעזור לך, ואם היה פירוק דרך בית משפט אז אפשר לפנות לבית משפט. מה שמעניין הוא ממי רכשת את הרכב? בדרך כלל אותו גוף יכול גם לחתום, למי שילמת? הוא גם יכול לחתום. בהצלחה

משה

עירא
03-01-11, 20:06
תודה לעונים
הרכב לא שלי (לי יש מספיק גרוטאות).
חבר ראה אותו והציעו לו דיל מאוד טוב על הרכב (בגדול נתנו לו אותו במתנה) אבל הוא צריך להשיג את הרישיונות.
כמו ששמיל כתב כבר בתחילת השרשור, להשיג אותם זה סיפור לא פשוט שמצריך הרבה היתעסקות עם מעכות בירוקרטיות מציקות. לחבר אין את המוטיבציה הנדרשת ולכן הוא יירד מהרעיון.

עירא

-->