PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך בודקים אם מאוורר האינטרקולר מתפקד?

אלון
31-12-10, 10:29
בגאלופר 98 שלי היה חשש שהמאוורר של האינטרקולר לא מסתובב כי ראיתי שמשהו הפריע לו.סילקתי את הפחית שהפריע ובדקתי עם חוטי חשמל ישר למצבר והמאוורר מסתובב טוב. אבל שהחזרתי את הצמת חשמל ונתתי גז ולא משנה באיזה טורים - המאוורר לא מסתובב. האם כך צריך להיות? מתי הוא עובד? איך בודקים את זה? הגאלופר לא רכב מתוחכם ואני לא חושב שיש מנגנון שיודע לזהות את החיבור של המאוורר מעבר לסל"ד, גם הפיוז תקין אבל אולי יש למישהו ניסיון בסוגיה,אפילו על כלים ישנים אחרים עם דילמה דומה? אולי לא חיברתי נכון את כל הצינורות וחוטי החשמל לכל החיישנים והריליים המכוערים שפרקתי והרכבתי במשך השנים? כוסוחתו כל הסבטוחה שמסביב למנוע בכלים המכוערים שזוללים סולר. אך, פעם לפני דור הכל היה פשוט: היה אופנוע חד צילינדר עם קיק וחוט לפלג אחד, אך, היו ימים!!! ועכשיו......הצילו!!!

סופת המדבר
31-12-10, 20:30
מאוורר לאינטרקולר? אתה בטוח?
לא שמעתי על דבר כזה ובטח של מקורי
אבל בכל מקרה גם אם כן אני לא חושב שמאוורר חשמלי יעבוד לפי הטורים
בטח יש לו איזה יוניט חום או משהו כזה

tallevi
02-01-11, 20:21
נראה שהכוונה למאוורר של המזגן.
מה הבעיה,האוטו מתחמם?

טל.

חנן-ג'יפולוג
03-01-11, 07:52
בבקשה, המגיב הבא שיכיר את הרכב ולא יתן תשובות לא קשורות.

כן, יש בגאלופר מניפה לאינטרקולר.

אלון
03-01-11, 10:47
בבקשה, המגיב הבא שיכיר את הרכב ולא יתן תשובות לא קשורות.

כן, יש בגאלופר מניפה לאינטרקולר.

תודה חנן. יש ויש לגאלופר מאוורר מתחת לרדיאטור שעל המנוע לצינון האוויר בטורבו. האם יש למישהו ספר רכב, של היינס או דומה? אשמח מאוד לקנות אם אדע היכן קונים ואפילו אם מישהו יכול לסרוק את הדף עם החיוות של החשמל של הגאלופר או פג'רו ישן (דיזל 2500סמ"ק) הם זהים כמעט לחלוטין, ולצרף לשרשור כאן ובכלל הלוואי שהיה באתר חומר טכני של מכונאות לעזרת כאלו שמתקנים לבד את הבהמות שלהם.כמוני (שלפעמים מקלקל מחוסר ידע) תודה. אלון

ניר ל
03-01-11, 11:27
כנס לפורום מיצובישי ותוריד מהלינק שבראש הפורום ספר יצרן למנוע 4D56 .

אלון
03-01-11, 12:54
כנס לפורום מיצובישי ותוריד מהלינק שבראש הפורום ספר יצרן למנוע 4D56 .

O.K מעולה! אבל מי יודע איך קוראים לגאלופר ב'מיצובישית' בלינקים שנתת? כלומר: איזה דגם מקביל לגאלופר ומאיזה שנה?

Jo_P
03-01-11, 16:28
כבעליו של פאגרו 98 2800 סמק בעבר הקרוב, זכור לי שהמניפה של האינטרקולר היתה עובדת אחרי נסיעה מאומצת - כלומר עליה ממושכת. אז הייתי פשוט שומע אותה, אפילו אם הייתי מכבה את הרכב ופותח שוב סוויץ אזי היא היתה פועלת.
לא מאוד מתוחכם אבל נראה לי שכך תוכל לבדוק.
בהצלחה,
יוחאי

co.merav
03-01-11, 17:03
יש בצד ימין (כאשר אתה עומד מול הרכב) של האינטרקולר חישן חום, שבודק את טמפרטורת האוויר במערכת היניקה.
ככל שהאוויר קר יותר הוא יכיל יותר חמצן ליחידת נפח. האוויר נכנס דרך הכונס שעל מכסה המנוע ועובר דרך האינטרקולר ובכך מקרר את האוויר שנכנס דרך מערכת היניקה.
(למען הסר ספק, שני סוגי האוויר אינם מתערבבים).
המאוורר נכנס לפעולה כאשר טמפרטורת האוויר במערכת היניקה היא מעל 55 מעלות.

אם אתה רוצה לבדוק את פעולתו, תוכל לפרק את החישן, שאותו מחזיקים שני ברגים,
לחבר רב מודד במצב התנגדות.
במצב רגיל, אין הולכה. אם תטבול במים חמים, מעל 55 מעלות, יסגר מעגל ותהיה לך הולכה.
במצב זה המאוורר עובד.

ניתן ומומלץ לבדוק זאת מחוץ לרכב, מאחר ואמרת שבדקת את המאוורר עצמו והוא תקין.

אין בדברי המלצה כלשהי, האחריות עליך.

בהצלחה.

-->