PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש בשרשרת טיימינג

רן אשל
31-10-04, 23:42
שלום לכולם
אני מצטרף חדש לפורומים שלכם , כבעליו הגאה של פייב 76 שיצא מהקפאה בשעה טובה (11 שנים בבעלותי, 5 שנים אחרונות מוקפא,סיפור ארוך אולי בפורום אחר)
ולשאלתי : מהו החופש התקין לשרשרת הטיימינג במנוע 258?
תוך כדי החלפת אטם קרטר הצצתי לכוון הטיימינג וגיליתי חופש של משהו כמו 5 ס"מ בשרשרת(מתיחה של השרשרת פנימה והחוצה ומדידת החופש)
המנוע עובד יפה, אבל השאלה היא אם חופש כזה מעיד על צורך בהחלפת השרשרת
או שזה לא בעייתי,
אשמח לקבל עצה בעניין

yoavshefer
31-10-04, 23:57
במנוע{סיקס} שלי שפתחתי לפניי 3 חודשים, יש חופש דומה. לסיקס אין מותחן, והשרשרת רפויה. נראה לי שאם המנוע לא מרעיש מהשרשרת אין מה להתעסק עם זה.

eran4x4
01-11-04, 03:27
שלום לכולם
אני מצטרף חדש לפורומים שלכם , כבעליו הגאה של פייב 76 שיצא מהקפאה בשעה טובה (11 שנים בבעלותי, 5 שנים אחרונות מוקפא,סיפור ארוך אולי בפורום אחר)

דווקא מאוד מעניין אותנו נושא ההקפאה וההפשרה, ספר לנו בבקשה, הודעה נפרדת בפורום הכללי עם פרטי תהליך ההפשרה תעניין הרבה מן החברים.

נמרוד
01-11-04, 09:23
רן שלום,

אני מצטרף לבקשה של ערן. נשמח מאד לשמוע על התהליך של הקפאה לחמש שנים והפשרה של ג'יפ, שהוא עדיין לא רכב אספנות.

רן אשל
01-11-04, 20:49
תודות על התגובות
על תהליך ההקפאה ובעיקר על ההפשרה המשך יבוא,
בגדול אם הייתי יודע איזה כאב ראש זה יהיה
הייתי מחכה עוד שנה וחצי שנתיים ליומולדת 30 של הפייב ואז לא הייתי צריך טסט מכון תקנים
על הסרט כולו בקרוב בפורום המתאים

ערן המסוקס
01-11-04, 21:03
יוריקה!
בדיקת שרשרת התיזמון נעשית ע"י לחיצה על השרשרת. אם השרשרת נלחצת יותר מ 1/2 אינץ' (1.27 ס"מ) יש להחליפה.
במיקרה שלך (5 ס"מ) אין הרבה מקום לספק..

רן אשל
01-11-04, 21:37
אולי בהזדמנות תפסק הנזילה מהאטם שם
אגב יש איזה דגשים ספציפיים בהחלפה שצריך לתת להם תשומת לב מיוחדת
או שמפרקים ומרכיבים כמו כל טיימינג ושלום?

ערן המסוקס
01-11-04, 22:20
על פי ההוראות, יש לשחרר ולהוציא לחלוטין את כל הברגים המחזיקים את מכסה השרשרת. אז יש להרים את המכסה כלפי מעלה כדי לנתק אותו מאטם הקרטר.
אי ביצוע הנ"ל יגרום לנזק לאטם הקרטר והצורך בהחלפת האטם..

סובב את הקרנק עד שסימוני הטיימינג על הקמשאפט והקרנק יהיו אחד מול השני.

....

בהרכבה אמורות להיות 15 חוליות בין גלגל השיניים של הקראנק והקאמשפט..
גלגל הקאמשפט אמור להיות בשעה 1:00 עם הסימון..

בכל מקרה, ממליץ לך לקרוא את ההוראות מספר הרכב שזמין פה באתר או אם יש לך יכולת להשיג ספר הוראות כדוגמת היינס (באנגלית)..

-->