PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרנד צ'ירוקי או רנגלר אנלימיטד ?

ארז ש.
04-01-11, 15:14
הייתי לקראת רכישה של רנגלר אנלימיטד 2011 כש"נתקלתי" לפתע ב... גרנד צ'ירוקי החדשה...
השעתי את רכישתי וכעת אני תוהה בין הרכבים:
המחיר כמעט אותו הדבר, איכות הפנים, ההרכבה ותחושת ה"יוקרה" אותו הדבר - "פיאט" העתיקו מהגרנד צ'ירוקי ונתנו גם לרנגלר 2011 מתיחת פנים תואמת, הרנגלר של היום כבר לא ספרטנית בפנים (לטוב ולרע), יכולות השטח לפי מה שהבנתי תואמות פלוס כמה גד'אטים לטובת הגרנד צ'ירוקי - כפתור התאמה לכל סוג של שטח ואפשרות להגבהה של הרכב על ידי לחיצת כפתור בדגם היקר יותר, השוני היחיד הוא בצורה של הרכבים ואיכות הנסיעה בכביש שהוא לטובה בגרנד צ'ירוקי. האם אני תוהה נכון ? האם יש עוד הבדלים משמעותיים או שההחלטה תלויה רק ב"שם" של הג'יפ ? כמובן שהג'יפ מיועד לטיולי שטח.

ניר ל
04-01-11, 16:28
אם אתה שואל - קנה את הגראנד צ'רוקי.

למה ככה ? -

כי אלו שני כלי רכב שונים לחלוטין שאין בינהם שום דמיון . בלי ציניות - אם נראה לך שהם דומים במשהו אז אתה תהנה הרבה הרבה יותר מלהתנייד בגראנד צ'רוקי.

ארז ש.
04-01-11, 16:44
אם אתה שואל - קנה את הגראנד צ'רוקי.

למה ככה ? -

כי אלו שני כלי רכב שונים לחלוטין שאין בינהם שום דמיון . בלי ציניות - אם נראה לך שהם דומים במשהו אז אתה תהנה הרבה הרבה יותר מלהתנייד בגראנד צ'רוקי.

ת'אמת... לא הבנתי, אולי תסביר לי, "למה ככה" זו תשובה של ילד, אז אולי תסביר לי כמו אל ילד שלא מבין כלום (שזה אני) מה ההבדלים, כי אחד לאחד (בלי לבחון אותם בשטח) הם דומים כפי מה שכתבתי בהודעה - יכולת שטח, עיצוב פנים וכו' אלא רק בצורה החיצונית לא ראיתי שיש דמיון, ואני לא ציני אני באמת רוצה לדעת,
והרכב הוא לא בשביל להתנייד אלא בשביל טיולי שטח.

osh
04-01-11, 16:49
אני הייתי מחכה חודשיים ובוחן את האופציה של רוביקון שאמור לנחות במרץ הקרוב
בהצלחה

eladss
04-01-11, 16:57
ציטוט מהכתבה פה בג'יפולוג :
"הדור הרביעי לגרנד צ'רוקי מיישר קו עם המבנה המקובל בקטגוריית ה-SUV האירופאיים המודרניים – מרכב אחוד (מונוקוק) וארבעה מתלים נפרדים:arrow:, שתפקידם להעניק לו נימוסי כביש:arrow: כמותם לא היו לאף רכב קודם של Jeep. כדי לשחזר את יכולות השטח הגבוהות שהן חלק מערכי המותג, מצויד הגרנד החדש בהרבה מאד אלקטרוניקה:arrow: שאמורה לתפוס את מקומם של הסרנים החיים, מהלכי המתלים ונעילות הדיפרנציאלים:confused:." הרבה מאוד ההבדלים טמונים רק בפסקה הזו.

http://jeepolog.com/933.html

אם אתה מדבר על בעיקר שטח אז רנגלר(או רוביקון אם בתקציב ויש לך סבלנות)
אבל השאלה שלך באמת קצת תמוהה לאור היעוד

דרור ברלי
04-01-11, 16:58
מבלי שנהגנו עדיין בגרנד החדש...

הקונספט שונה לגמרי.

הגרנד החדש בנוי לפי תפיסה אירופאית מובהקת שנותנת עדיפות מוחלטת להתנהגות כביש דינמית ומעודנת. היכולת להתמודד עם מכשולים מזדמנים קיימת, אבל מבוססת בעיקר על סיוע אלקטרוני ולא על ברזלים ומכניקה. האופי שלו קרוב מאי פעם לכלים גרמניים כמו טוארג ומרצדס ML (עליו הגרנד החדש מבוסס) מאשר לג'יפ אמיתי. זה כבר לא כלי שיכול לחיות מיומו הראשון ועד האחרון בשטח.

הרנגלר הוא ג'יפ אמיתי, לטוב (הרבה) ולרע (מעט) - שילדת סולם עם שני סרנים חיים. זויות מרכב טובות משמעותית , מהלך מתלים טוב בסדרי גודל , גחון חסון ועמיד יותר. אל תצפה ממנו להיות מגומר, מפנק ונוח כמו הגרנד, ואל תצפה מהגרנד להרגיש בבית בשטח כמו הרנגלר.

אגב מחירים - שלא תתבלבל.
מחיר הרנגלר הוזל ועומד על 250K לגרסת אנלימיטד (ארוך). הגרנד הזול ביותר -לארדו -עולה 270K ולא כולל מערכת מתלי אויר (עם הגבהה והנמכה). מתלי אוויר הם אופציה רק בדגם לימיטד היקר הרבה יותר, שכולל המערכת יעלה 335K.

ארז ש.
04-01-11, 16:59
אני הייתי מחכה חודשיים ובוחן את האופציה של רוביקון שאמור לנחות במרץ הקרוב
בהצלחה
לא שמעתי על זה, זה משנה לי את כל התמונה, אבל כמובן שאלת המחיר עומדת על הפרק.
תודה.

ארז ש.
04-01-11, 18:15
לאלעד, הבנתי שההבדלים הם טכנים אבל בסופו של דבר יכולת העבירות כמעט זהה (לפי נציגי ג'יפ), מה יותר עדיף רכב שמשתמש בטכנולוגיה או בהידראלוקה, זו כבר שאלה פילוסופית או אישית. בכל מקרה על פי מה שדרור כתב אני מעדיף את הרנגלר ואף את הרוביקון שאני מבין שהוא אכן עומד להגיע (לא קראתי ושמעתי על זה אלא רק מכאן), השאלה תלויה במחירו הצפוי.

ItayWitzer
04-01-11, 18:30
לאלעד, הבנתי שההבדלים הם טכנים אבל בסופו של דבר יכולת העבירות כמעט זהה (לפי נציגי ג'יפ), מה יותר עדיף רכב שמשתמש בטכנולוגיה או בהידראלוקה, זו כבר שאלה פילוסופית או אישית. בכל מקרה על פי מה שדרור כתב אני מעדיף את הרנגלר ואף את הרוביקון שאני מבין שהוא אכן עומד להגיע (לא קראתי ושמעתי על זה אלא רק מכאן), השאלה תלויה במחירו הצפוי.

השאלות שאתה שואל מצביעות על עניין רב מצדך ללמוד ולהגיע להחלטה נכונה, אך גם על מחסור
(זמני :p) בידע בסיסי.
אל תזדרז לגהץ כרטיס ב270 אלף שקל! תתחיל מזה שתשתמש בכל מה שארכיון הפורום ואופציות החיפוש פה יכולים לתת לך. זה ישתלם לך מאוד כספית...

הידע התיאורטי שלי גדול בכמה סדרי גודל מהידע המעשי שברשותי בזכות אנשים רבים פה שהעלו שאלות ואחרים שענו להם.

בהצלחה!

ארז ש.
04-01-11, 18:40
השאלות שאתה שואל מצביעות על עניין רב מצדך ללמוד ולהגיע להחלטה נכונה, אך גם על מחסור
(זמני :p) בידע בסיסי.

הודתי שאין לי ידע בסיסי ולכן אני שואל ואני עדיין לא מבין מה ההבדלים חוץ מהטכניקה בין הרכבים וצורתן החיצונית, ראיתי גם מבחנים ביוטיוב וכל מה שהרנגלר עבר כך גם הגרנד צ'ירוקי כולל האפשרות לתת בגז בכביש בדרך אל השטח.
בהנחה שהרוביקון יהיה יקר לתקציבי אני עדיין לא יודע במה לבחור, רנגלר אנלימיטד או גרנד צ'ירוקי.

ItayWitzer
04-01-11, 19:01
הודתי שאין לי ידע בסיסי ולכן אני שואל ואני עדיין לא מבין מה ההבדלים חוץ מהטכניקה בין הרכבים וצורתן החיצונית, ראיתי גם מבחנים ביוטיוב וכל מה שהרנגלר עבר כך גם הגרנד צ'ירוקי כולל האפשרות לתת בגז בכביש בדרך אל השטח.
בהנחה שהרוביקון יהיה יקר לתקציבי אני עדיין לא יודע במה לבחור, רנגלר אנלימיטד או גרנד צ'ירוקי.

יש הבדלים רבים שפיספסת, כדאי שתקרא שוב מבחני דרך על שני הרכבים.

בתור התחלה תחפש מידע על :
סרן חי, שלדת סולם - שיש ברנגלר
מתלה נפרד, מרכב אחוד - שיש בצ'רוקי החדש

התייש
04-01-11, 19:03
אנסה לתמצט לך בשתי מילים:
רנגלר- יותר שטח ופחות כביש
גרנד- הפוך.
מקווה שעזרתי :rolleyes:

eysham
04-01-11, 20:36
אנסה לתמצט לך בשתי מילים:
רנגלר- יותר שטח ופחות כביש
גרנד- הפוך.
מקווה שעזרתי :rolleyes:

למה בדיוק אתה מתכוון כשאתה אומר "הפוך"??

http://farm1.static.flickr.com/85/275083155_9d8b54e6f9.jpg

איל

alal
04-01-11, 21:29
למה בדיוק אתה מתכוון כשאתה אומר "הפוך"??

http://farm1.static.flickr.com/85/275083155_9d8b54e6f9.jpg

איל

הוא רק רוצה שיגרדו לו בבטן;)

KOOKE
04-01-11, 21:59
ארז ש.

תעשה נסיעת מבחן על הרנגלר ועל הצ'ירוקי בכביש ובשטח ותבין מהשנייה הראשונה של הנסיעה את ההבדל התהומי בין שני רכבים אלו.

האמת אפילו סתם בחינה מעמיקה וישיבה בשני הרכבים באולם התצוגה אמורה להמחיש לך את ההבדל העצום בין השניים.

אם אתה לא מורעל שטח ולא מתכוון לעשות טיולי עבירות קיצונית הגרנד צ'רוקי הוא הרכב בשבילך, הרבה יותר נוח, מפנק, ובעל יכולת כביש מדהימה ויכולות שטח מספקות לכל צורך שפוי בטיול.

אלי אהרוני
04-01-11, 22:39
ארז
לפי השאלות שלך מסתמן שאיכות הנסיעה בכביש יותר חשובה לך מהשטח.
במידה וזה אכן כך, עדיף לך בהרבה את הגרנד ואין לך על מה לחשוב בכלל.
אם אתה מתכוון לטחון סלעים באופן קבוע והפינוק בכביש פחות חשוב לך אז לך על הרנגלר.
בגדול, אני מניח שהגרנד יעבוד כמעט (ואולי כל) מה שהאנלימיטד יעבור.
ההבדל הוא בפגיעות כלשהם בפלסטיקה הגדולה שיש בגרנד.
האלקטרוניקה של היום עושה הרבה דברים טובים לג'יפים ואני לא חושב שאגזים אם אומר שבקרת אחיזה ומשיכה טובה היא כמעט מתקרבת ליכולות של נעילה מלאה בג'יפים קשוחים יותר.
בקיצור, למי שיותר חשוב לו הכביש - רק הגרנד.
הפלוס כאן הוא שעדיין תוכל ליהנות ממנו בשטח בכל מקום פשוט להיות יותר עדין וזהיר.

אלי

Saar
05-01-11, 13:01
הי

לרנגלר 2 סרנים חיים, זה משפיע על התנהגות הכביש/שטח, על ההיגוי ועל הנוחות.
גם אם פנים הרכב נראה מפואר בשניהם (לא יודע, לא ראיתי) ברגע שתתחיל לנהוג תרגיש את ההבדל.
אנשי המכירות יספרו שאין כמעט הבדלים, כנראה שיש להם אינטרס כלשהו או שהם לא באמת נוסעים בשטח.
נסה לחשוב לאיזה שטח אתה מתכוון באמת להגיע, אם זה שבילים בלבד גראנד יהיה נהדר.
בשטח טכני, כנראה שעדיף רנגלר.
בהצלחה,
סער.

yes1952
05-01-11, 14:02
בוא ונחדד את הלבטים והרצונות,
ואדבר מניסיון אישי שלי בלבד
בתחילת שנות השבעים היה לי ג'יפ 1942-היה בכל הארץ,בסיני,ביהודה ושומרון ובים,
היינו אז צעירים חזקים ומלאי אדרנלין-
היום אני נוהג ב GMC Jimmy -ללא שיפורים ותוספות כשאני יודע מראש שיש מגבלות שטח שאליו לא אכנס-
לו הייתי חושב רק על שטח הייתי הולך לכיוון ג'יפ כשמו דהיינו הרנגלר ולא הגראנד,
אין כאן בארץ אלפי קלומטרים של נסיעת כבישים-זו לא אירופה ובטח לא ארצות הברית-
וכמו כן אין כאן אוטובאנד עם מהירות נסיעה בלתי מוגבלת,
מסקנה
קנה לך את הרנגלר ותהנה מהשטח כל עוד יש לך את היכולת ותרגיש כמו גיפאי אמיתי
בהצלחה
יוסי(וואוו איך אני מזדקן)

ארז ש.
05-01-11, 14:59
קודם כל תודה לכל העונים, לבסוף ההחלטה ברכישת הרכב היא עיניין של הרגש ובסופו של דבר אני בהחלט מתחבר רק לרנגלר, הג'יפ מיועד רק לטיולי שטח והגרנד צ'ירוקי יותר מתאים לפוזה ולכביש וזה לא אני.
שאלתי לגבי הרוביקון ועדיין לא תימחרו אותו, האם מישהו יכול להעריך מה יהיה מחירו ?

ofiredri
05-01-11, 16:57
עפ"י הכתוב בקישור המצורף הרוביקון צפוי לעלות 15% יותר.
http://www.calcalist.co.il/local/articles/1,7340,L-3468961,00.html

דרור ברלי
05-01-11, 19:00
יכולו תהעבירות האבסולוטיות של SUV חדישים עם מתלים נפרדים והרבה עזרי םאלקטרוניים, יכולות להשאיר הרבה ג'יפאים ותיקים שסוגדים לברזלים, כשהם פעורי פה.

אבל.

יש אבל גדול.

כשהשטח הופך למלחיץ באמת, יש הבדל עצום בתחושה מאחורי ההגה.
עם רנגלר או סופה או דיפנדר, אתה לא מפחד. מקסימום יקבלו מכה פה, מכה שם. קטן עליהם.
עם גרנד חדש או עם דיסקברי 4 או עם ריינג' אתה מפחד ועוד איך, כי העבירות האבסולוטית כאמור, די דומה - אבל הסיכוי שבדרך ישוסעו צמיגים בחתך נמוך שעולים כמה ת'לפים לחתיכה, ויפלו פגושים מעוצבים, ולפעמים גם כמה חלקי פח יעברו עיצוב מחודש... הוא משמעותי. בטיול המערכת האחרון עלינו להר ספון. עליה לא קלה, אבל גם לא מהקשות באמת. רכבי המבחן החדשים שהשתתפו בטיול, עלו וירדו, מי בקלות ומי פחות. אבל היינו זקוקים לכיוון דקדקני מבחוץ, כדי לא לדפוק שום דבר. לעומת זאת ההיילקס של חנן שהוא רכב שטח אולד-סקול - שני סרנים חיים נעולים, שילדה מסיבית, מרווח גחון גדול, לא ממש ספר את המעלה הזה.
אני לא צריך להסביר שעם הסופה הפרטית שלי לא הייתי מתרגש מהמעלה הזה, בטח לא מפעיל נעילה קדמית. עם SUV חדיש שעולה מעל 400K דאגתי ועוד איך - לא שלא יעבור, כי הוא עבר כמו גדול - אלא מהאפשרות שאיזה חתיכת פלסטיק שעולה כמה אלפים, תנשור או תתנפץ. לא היה חסר הרבה שזה יקרה.

יותר מזה - ב-SUV המודרניים שמלמטה בנויים למעשה כמו פרייבט, אפשרויות השיפורים וההכנה לשטח די מוגבלות. תשכח מלשפר גרנד חדש לרמות העבירות של גרנדים ישנים - ZJ או WJ. אפילו צמיגי שטח נורמליים תתקשה למצוא עבור ג'נטים בקוטר 18'-19'.
ברנגלר - מה שאתה קונה בסוכנות, (אפילו אם זה רוביקון שהוא קרוב לוודאי רכב השטח הסדרתי המצויד והעביר ביותר) - זה רק פלטפורמה, דף חלק. מכאן והלאה - רק השמיים ועומק הכיס הם הגבול.

ארז ש.
06-01-11, 12:02
עפ"י הכתוב בקישור המצורף הרוביקון צפוי לעלות 15% יותר.
http://www.calcalist.co.il/local/articles/1,7340,L-3468961,00.html
כתוב גם ש:"מחירו של הגראנד צ'רוקי יחל ב-235 אלף שקלים עבור הגרסה הבסיסית, ויגיע עד 270 אלף שקלים עבור הגרסה המשודרגת"
מה שלא נכון - גרסת הבסיס עולה 270, עכשיו המחיר כבר לא נראה "מציאה"...

ניר ל
06-01-11, 20:56
ומה המחיר של יבוא אישי ? שהוא זה שיקבע גם את ערך הרכב כמשומש....

אני אתקן אותך בדבר אחד - עבור רוב בעלי רכבי השטח, דווקא הרנגלר הוא לצרכי פוזה בלבד.

קודם כל תגדיר לעצמך ולנו (אנחנו לא מכירים), למה אתה מתכוון ב "ישמש לטיולי שטח בעיקר" - רוב התשובות כאן מחייבות התייחסות לאלמנט הזה בתור התחלה -

מהם טיולי שטח עבורך ? תן דוגמאות למסלולים הקשים ביותר אותם אתה מתכנן לרכב.

ומה תעשה איתו בשאר הזמן ? ומי ינהג בו חוץ ממך ? מי יצטרף אליכם ?

אתה טוען מצד אחד שאין לך ידע בסיסי לגבי ההבדל בין שתי הקטגוריות האלו ותסלח לי אם אטעה לחשוב שטיולי שטח עבורך הם לא בהכרח מה שאחרים מתכוונים אליו לפני שהם נותנים לך עצות.

שאל בצורה רצינית ותן נתונים הכרחיים - תקבל תשובה סופר רצינית ומפורטת שלא עלולה להתברר עבורך כעצת אחיטופל.

ארז ש.
06-01-11, 21:19
ומה המחיר של יבוא אישי ? שהוא זה שיקבע גם את ערך הרכב כמשומש....

אני אתקן אותך בדבר אחד - עבור רוב בעלי רכבי השטח, דווקא הרנגלר הוא לצרכי פוזה בלבד.

קודם כל תגדיר לעצמך ולנו (אנחנו לא מכירים), למה אתה מתכוון ב "ישמש לטיולי שטח בעיקר" - רוב התשובות כאן מחייבות התייחסות לאלמנט הזה בתור התחלה -

מהם טיולי שטח עבורך ? תן דוגמאות למסלולים הקשים ביותר אותם אתה מתכנן לרכב.

ומה תעשה איתו בשאר הזמן ? ומי ינהג בו חוץ ממך ? מי יצטרף אליכם ?

אתה טוען מצד אחד שאין לך ידע בסיסי לגבי ההבדל בין שתי הקטגוריות האלו ותסלח לי אם אטעה לחשוב שטיולי שטח עבורך הם לא בהכרח מה שאחרים מתכוונים אליו לפני שהם נותנים לך עצות.

שאל בצורה רצינית ותן נתונים הכרחיים - תקבל תשובה סופר רצינית ומפורטת שלא עלולה להתברר עבורך כעצת אחיטופל.
טוב, בשבילי טיולי שטח זה כל מקום שהוא לא אספלט ואני מחפש רכב שלא יגרום לי לחזור בדרכי מחשש שלא אצליח לעבור את המכשול, גם לינה בשטח אני מתכנן, בשאר הזמן הרכב ינוח - זה רכב שני שמיועד רק לטיולים, הרכב לפה ושם הוא רכב חברה ובטח אנשים ימליצו לי לטייל איתו בשטח כי הוא הרי רכב חברה אבל לא.
חוץ מזה יש לי תחושה שאתה כועס עלי שאני לא יודע לגבי ההבדל הבסיסי בין שתי הקטגוריות (איך אני מעז) אז חשבתי שידעתי עד שהגעתי לסוכנות ושם דיברו איתי על הגרנד צ'ירוקי החדש וטענו שזה הג'יפ הכי טוב שנעשה והוא גם מעולה בכביש וגם בשטח ושכל מה שהרנגלר עובר גם הוא וכו' וכו' אז קצת התהרהרתי ולכן פניתי גם לכאן בשביל לקבל תשובות ואם אתה כועס על שאלות שנשאלות אז למה פתחתם את הפורום ?

ניר ל
07-01-11, 00:37
לא כועס חלילה.
תשובה ברורה שציינתי שלא נאמרה בציניות , קיבלת כבר בפעם הראשונה שהשבתי. התכוונתי לכל מילה. גראנד צ'רוקי יספק לכל נהג/ת הנאה צרופה מנהיגה בו. אתה תמצא את עצמך מתפתה יותר ויותר לנהוג ברכב הזה לכל מקום גם אם רכב הליסינג עושה את אותה עבודה בדיוק.
ברנגלר - אמנם זה הרבה יותר מפנק ממה שהיה פעם, אבל עדיין לא בר השוואה לגראנד צ'רוקי.

אז אם יש לך ברירה ואתה לא מחפש להתנפץ על מעלות ציר הנפט בטיולי השטח שלך - גראנד צ'רוקי עם מתלי אוויר יעשה את העבודה ולא יבייש אותך. למה עם מתלי אוויר ? - כי הרכב נמוך ופגיע וזה החיסרון הכי בולט שלו, מתלי אוויר יספקו לו כנראה מספיק גובה.

רנגלר רוביקון זה רכב שמגיע בתצורה הכי קרובה למושלמת מבחינת התאמה לקטעי עבירות טכניים - כלומר נסיעה איטית בדרכים משובשות ביותר (סלעים ובורות עמוקים) בד"כ בליווי מדרון תלול ודרדרת. בכל שאר הפרמטרים הוא נופל. ניתן להתאים אותו גם לצליחת מעברי מים עמוקים ובוץ בצורה טובה יותר.

השאלה היא אם אתה באמת מתכוון להשתמש ברכב במעברים מהסוג הזה, שאינם אגב מעברים הכרחיים בשום מסלול טיול קיים כמעט. כפי שציינת - במרבית מסלולי הטיול גם רכב ליסינג יעבור או ליתר דיוק - כל רכב גבוה דוגמת טנדר גם ללא הנעה כפולה.

שאלת למה בכלל פתחנו את הפורום - התשובה היא - בכדי לתת מענה מקצועי ככל האפשר וברמה גבוהה יותר מזו הנהוגה במחוזות אחרים בישראל. זה משהו שהיה חסר לנו פעם.

כדי לתת תשובות ברמה, צריך לקבל כמה שיותר נתונים. אז שים את האגו בצד ותפרט.

drumeran
07-01-11, 02:06
ארז שלום,

התשובות שקיבלת שמייצגות את החווית האישיות של העונים והן כנראה לא ספיציפיות בעבורך.

אינני מכיר משהוא כולל את עצמי כמובן, שלא התבגר עם התחביב וכמובן שילם ביוקר או התפשר על צרכיו ורצונותיו.

לכן לא הייתי ממליץ לך לקנות רכב חדש, הרנגלר והגראנד זהים לחלוטין! שניהם סובלים מירידת ערך היסטרית, במעבר מהסוכנות לחנייה הפרטית שלך.
לצערי יש עוד פן להוצאת הכספים שעלולים להזרק לפח כגון התוספות הנדרשות לנסיעה בשטח שלאחר כמה טיולים תבין שהיית צריך לקנות מדגמים שונים וכו'

אני מציע לך לקנות רכב שכיר(טויוטה ושות') עם מיגונים וצמיגי שטח. ( רוב המשומשות מאובזרות בתוספות הללו )

לאחר שתהפוך את הפנטזיה למציאות (עונת טיולים), תדע לנסח שאלה שתוכל לקבל עליה תשובה בפורום הזה.

אם אינך מעוניין בתהליך הארוך, אני מציע שתקנה את הרנגלר, עדיף כרכב ב' ומאחרוני הג'יפים האמיתיים.

grand
07-01-11, 10:41
בתור רכב שני לשטח? גראנד חדש?
לא בטוח שזה נבון, רכב משומש ומשופר בן כמה שנים יתאים יותר.

הגראנד הוא רכב ראשי, ליום יום, מפנק, נוח וחזק "פירסט-קלאס". אין להשוותו לשום ליסינג משפחתי נפוץ.

זה נכון שהגראנד החדש הוא העביר ביותר מבין כל הדגמים הישנים -אבל במצבו המקורי בלבד.
את הישנים ניתן לשפר לרמת שטח הטובה ביותר שקיימת, את החדש יהיה קשה לשפר, לכן אם כבר אז לקחת את הדגם עם כריות האויר, גראנד נמוך מקורי אינו רכב שטח ראוי למסלולים שאתה תרצה לטייל בהם.

ועכשיו, אם בכל זאת החלטת על אחד משני המועמדים החדשים, אישית הייתי הולך על הגראנד, מאותם סיבות שציינתי קודם וגם מתוך נסיון, הרכב ייסע בשטח אולי 1-5% מחייו, תאמין לי :D גם אם אתה חושב שתבלה כל שבוע בשטח....
וכיוון שכך הגראנד עם כריות האויר יגרום לך הנאה רבה ביום-יום וגם ישרוד את מרבית המסלולים הקיימים.

הרנגלר נועד למי שחי ונושם שטח, בתור תחביב, בד"כ אחד שגם מוכן לשפוך עליו כספים בשיפורים נחוצים וגם כאלה שלא... בקיצור לבעלי הסריטה העמוקה.

ארז ש.
07-01-11, 11:55
קודם כל תודה, דיברתם על הגרנד עם הכריות האוויר שיתאים לי אבל לצערי מחירו מעבר לתקציב שלי ולגבי רכב משומש אז כל חיי נסעתי בכאלו והחלטתי שבגילי המופלג הגיע הזמן לרכב חדש, מה גם שאי אפשר לדעת מה עבר על הרכבים ובטח ובטח כשהם רכבי שטח, בכל מקרה אני שמח שהתלבטתי ושדחיתי את הרכישה כי למדתי מכם הרבה דברים וגם גיליתי את הדבר החשוב ביותר וזה שהרוביקון יתחיל להיות משווק בארץ במרץ, אני לא יודע למה לא סיפרו לי על זה בסוכנות, כנראה שהם נעולים על "להעיף" כמה שיותר גרנדים...

התייש
07-01-11, 12:03
אני לא יודע למה לא סיפרו לי על זה בסוכנות, כנראה שהם נעולים על "להעיף" כמה שיותר גרנדים...
הם עובדים על עמלות! ברגע שנכנסת יש להם שעון חול שמתחיל לנוע והאינטרס של אותו נציג הוא למכור לך את מה שיש לו כמה שיותר מהר. בחודשיים שיעברו יכול לקרות עולם ומלואו והוא עלול לפספס עוד מכירה. חוץ מזה שאם עדיין אין להם את כל הפרטים על הרוביקון אז אין בעצם להם על מה לחפור:p.

eremor
07-01-11, 17:13
טוב ,קראתי בשקיקה את השירשור ,ולמרות שאני לא מרבה להגיב ,השאלות שלך פשוט הוציאו את זה ממני .
לדעתי גם אם אתה עשיר ככורח אין שום היגיון לקנות רוביקון בתור רכב שטח ראשון .
רכב חברה עביר מאוד בטיולי כורכר (ולפעמים אף מעבר לכך)
http://www.youtube.com/watch?v=bVJJoyCqIgw
יש "חברה" שעוברים עם סובארו גנובה יותר ממה שרובינו עוברים עם רכבים משופרים ,קוראים לזה קריאת השטח ,ניסיון ושהרכב לא שלך ,גם פחד ממשמר הגבור עוזר .
ניסיון בשטח זה דבר נלמד אף אחד לא נולד איתו ,יש כאלו שמתחברים מהר יותר ויש כאלו שיקח להם זמן ,כולנו ,עשינו ועושים טעויות בשטח ,השאלה היא המחיר שאנו משלמים .
ברכב ישן יותר אבל עביר מעל הממוצע אתה תלמד יותר ותשפשף את רמת הנהיגה שלך .
טיוטה טנדר נעול קדימה אחרוה ב 50-60 אלף תהייה בחירה הגיונית יותר למצבך ,תלמד תשתפשף(גם המיגונים ישתפשפו בדרך)ואז תלמד יותר טוב מה אתה רוצה בדיוק .
ואז לאחר כל זה תוכל להתלבטולקבל החלטה אם לקנות רוביקון או גראנד.
לי יותר מתאים רוביקון .אולי גם לכמה אחרים ,וישנם חברים שלא ניתן למשוך אותם מהגראד גם עם כננת ומכפיל כוח .

ארז ש.
09-01-11, 11:28
טוב ראשית, אני לא עשיר כקורח אלא משקיע בחלום שלי על חשבון דברים אחרים שפחות חשובים לי (כמו ניתוח פלסטי), ושנית לא כתבתי שהרנגלר\רוביקון יהיה הרכב שטח הראשון שלי, אני אמנם לא מבין בסרנים וקפיצים וכו' וכו' אבל בנסיעת שטח יש לי ניסיון די סביר, היה לי סמוראי ואחר כך סופה (גם יונדאי טוסון אבל כמובן זה לא נחשב), ושלישית אני עדיין לא עשיר כקורח (מאז כתיבת ההודעה עדיין לא התעשרתי).
ועכשיו תסלח לי אני צריך ללכת לספור את המיליונים...
תודה על התגובה.

-->