PDA

צפייה בגרסה מלאה : טורים לא יציבים בספורטאג' 96'

samuraishay
06-01-11, 10:51
שלום לכולם.
יש לי בעיה לא מובנת, ברוב הזמן בהילוך סרק המנוע עומד על 800 סל"ד.
מדי פעם המנוע מחזיק טורים עד 2500 בערך בסרק.
בדקתי את מערכת הזנת האויר הכל שלם ואטום חלק ממנה חידשתי.
צינוריות תקינות בקאיה שפיים ניקו ושיחקו עם יוניטים והמחשב.
אך המנוע בשלו.
אם מישהו יודע על פתרונות או על בעל מוסך שאפשר להגיע אליו והוא יפתור את
התקלה בלי להחליף לי חצי אוטו אשמח לתגובה. שי

hadtomer
06-01-11, 18:44
ברוך הבא- מדור בתקלה מעצבנת ללא ספק, שקשה לאבחן. אני מכיר את התחושה. ראשית-וזה הפיתרון הקל-בדוק את בית הפלסטיק של מנוע הצעדים. סדוק? תדביק. ועכשיו הקטע שלוקח זמן למצוא- לספורטאז' יש בעיה שמתגלה בד"כ אחרי כ10 שנים- בידוד צמת החשמל נוטה להתבלות וחיבורי הצמה מתמלאים זוהמה.

בפעם הבאה שהתקלה תתרחש פתח מכסה מנוע –הושט יד ותן טלטול (עדין) לצמת החשמל בכמה מקומות-ובמיוחד באזור שליד התרמוסטט ובאזור שליד סעפת היניקה. סביר להניח שאתה תופתע לגלות שהטורים חוזרים לנורמאל.
לגבי מוסך- בכל הנוגע לספורטאז', אני ממליץ בחום על קיה יפו. אני בספק אם קיימת תקלה ברכב שהם לא מכירים ומסוגלים לאבחן תוך דקות, בלי לפרק ולהחליף דברים מיותרים

מירון רביץ
07-01-11, 10:21
תופעה די ידועה בספורטז' תלך להחליף את הכוהל עיניין של 600 ש"ח בערך
ואת זה אני אומר מניסיון כמובן.

samuraishay
08-01-11, 11:16
תודה לכם על התגובה.
שאלה לתומר, מה זה מנוע צעדים?

hadtomer
08-01-11, 15:48
זה לא באמת "מנוע"-מדובר בסוג של שסתום שמורכב על צוואר סעפת היניקה-הוא מאפשר לך לווסת זרימת אוויר כשהרכב בסרק, או בעצירה. לפעמים הוא נסתם מפיח ולכלוך ולכן הטורים עולים.

ttzz
09-01-11, 11:55
האם התשובה הזאת יכולה לעזור גם במקרה הפוך בבעיה שהרכב כמעט נכבה?

hadtomer
09-01-11, 17:31
יתכן שכן - הנה החלק-

http://www.fixya.com/cars/t2585879-2002_kia_sportage_idle_slow_when

ttzz
09-01-11, 21:28
תודה תומר

במידה וצריך להחליף כמה עלות של חלק כזה יכולה להגיע?זה כל המנוע או רק חיישן?

hadtomer
10-01-11, 09:11
לא צריך להחליף. זה חלק שלא מתקלקל. בניגוד למנועי הצעדים שאתה מוצא בד"כ ברכב אירופי, שנראים כמו גליל באורך של 2 ס"מ ובקוטר של מטבע של חצי שקל שממנו יוצאת בוכנה קטנה, ההתקן שיש בספוראז' עובד אחרת, זו מעין "מחילה" קטנה עם שסתומים שממנה זורם האוויר. השסתומים, בניגוד לבוכנה שברוב מנועי הצעדים, לא נתקעים. אם אכן היה הולך, סביבות ה700-900 שקל. מה שכן-לא מזיק לפרק אותו אחת לשנה- זה קל-פותחים 2 ברגים וזה יורד-ולנקות כמה שניות עם ספריי קרבורטורים אחרי שהספריי שיוצא מפסיק להיות שחור מפיח, לתת לעסק 5 דקות יבוש ולהחזיר למקום.

ttzz
11-01-11, 02:19
תודה רבה

-->