PDA

צפייה בגרסה מלאה : להפוך גלגל (פנים לבחוץ )

יצחק
01-11-04, 15:28
שלום לכם
אם אני הופך את הגלגלים :!: ,שהבחוץ יהיה בפנים ולהפך ,זה ,"ירחיב " את הסרן קצת לא ??או לא את הסרן אבל את רוחב בסיס הגלגלים =יותר יציבות :lol:
1)האם זה נכון? :shock:
2)האם יגרום לאיזהשהוא נזק ? :?:
3)יש משהוא שצריך לעשות במקביל לפעולה הזאת ?
:oops:
תודה איציק

itayhi
01-11-04, 15:58
אהלן
זה אכן ירחיב את המרחק בין הגלגלים ויתן יציבות נוספת כלשהיא.
לגבי השאלות שלך:
1. נכון לעשייה? לא זה ירחיב? כן
2. כן, זה יגרום לשחיקה מהירה של המייסבים של הגלגל האחורי, אתה יודע מה קורה כשמיסב אחורי נגמר? הגלגל אומר "ביי ביי" לסרן והולך לחפש את החברים שלו בצד הדרך.
3. כן, לקנות מייסבים ספייר ולהיות עם האצבע על הדופק לגבי חופשי בגלגלים האחוריים.

נקודה אחרונה...זה לא חוקי

איתי

shachar
01-11-04, 16:03
א. יש בעולם מוצרים למטרה הזו - ספיסרים לגלגלים

ב. אתה זוכר שפית הניפוח לגלגל גם תהיה מבפנים ?

tayrie
01-11-04, 16:10
א. יש בעולם מוצרים למטרה הזו - ספיסרים לגלגלים

ג'נט אופסט - יותר פשוט, יותר זמין, יותר זול , והכי חשוב יותר בטוח מספיסר! (לפחות מאחד ביצור עצמי)

נ.ב.
בעצם הכי חשוב - יותר זול. :?

asafk
01-11-04, 17:00
1. בחורים של הגוז'ונים שבגלגל, יש קונוס. בהתאמה אליהם, האומים קוניים. אם אתה הופך את הגלגל, לא יהיו חורים עם קונוסים.
2. לא תוכל לבדוק ולמלא אוויר.
3. שינוי האופסט ישפיע לרעה על אורך חיי המסבים- אבל לא נורא בעומסים רגילים.

יותר פשוט לקנות ג'נטים עם אופסט אחר מהמקורי.

אסף.

נמרוד
01-11-04, 17:08
ג'אנט מקורי הפוך = ג'אנט עם אופסט אחר מהמקורי.

אם אתה חותך פאזות קוניות (countersink) בצד האחורי של החורים (יש כלי מיוחד לזה, תברר בכל בית מלאכה לעיבוד שבבי) וקודח חור לונטיל חדש בצד הפנימי של החישוק (שהופך להיות חיצוני) אז יש לך ג'אנט אופסט. לא?

אלון_ק
01-11-04, 17:22
טיירי, מה ההבדל בין ספייסר שבית מלאכה בארץ מייצר לבין ספייסר שבית מלאכה בחו"ל מייצר?

נכון. המחיר. ורק זה. אין שום דבר פחות טוב בספייסר שמישהו תכנן אלא אם הוא תכנן אותו גרוע. ואל תגיד לי שאני לא יכול לתכנן ברמה של חו"ל, כי אני ארביץ לך. יש לי בארץ מהנדסי רכב, מהנדסי מכונות ומהנדסי חשמל (לא יודע איך זה קשור, אבל לא רציתי שחנן ירגיש מקופח). הם מסוגלים להוציא לווין למסלול, אבל לבנות ספייסר זה גדול עליהם?

קישקוש!

ג'אנט אופסט לא יותר זול מספייסר. הוא פחות בולט לעיני החוק.

dizza man
01-11-04, 17:40
ג'אנט הפוך וחתוך של שברולט 5 חורים

http://imgsrv.pic4u.co.il/146cea6faa01cc3ab34fb1a583bc4c80020000.a spx

קיבלתי אותם חינם מפאנצ'רמאכר חתכתי וריתכתי הפוך בדיוק בתפר

אפשר גם בג'אנט של סמוראי

shachar
01-11-04, 17:46
לחתוך ולרתך זה נחמד

אבל גאנט זה דבר שצריך להיות מאוזן.............

tayrie
01-11-04, 17:50
טיירי, מה ההבדל בין ספייסר שבית מלאכה בארץ מייצר לבין ספייסר שבית מלאכה בחו"ל מייצר?

נכון. המחיר. ורק זה. אין שום דבר פחות טוב בספייסר שמישהו תכנן אלא אם הוא תכנן אותו גרוע. ואל תגיד לי שאני לא יכול לתכנן ברמה של חו"ל, כי אני ארביץ לך.
קישקוש!

ג'אנט אופסט לא יותר זול מספייסר. הוא פחות בולט לעיני החוק.[

אני יגיד לך מה ההבדל ,RRO ושאר חברות , מייצרות ויצרו מאות סטים כאלה שבשימוש ע"י מאות גוים חוליגנים - ולא קרה כלום!(עדיין...)
אתה הולך לבעל בית מלאכה - עם תכנית משלך , שיבנה את הסט הראשון , וסביר להניח האחרון בקרירה שלו . (נראה אם יש לך ביצים להגיד לו מה אתה הולך לעשות עם זה... :!: )

לסיכום - הנסיון , זה ההבדל - ובחלק כל כך משמעותי מבחינת בטיחות שלך ושל סובביך שמופעל עליו לחץ של אלוהים יודע כמה - לא הייתי לוקח סיכון לבנות לבד,נקודה.

בכל מקרה

לא בזה עסקינן בכלל - באתי לתת דגש על עדיפות לג'נט אופסט על ספיסר (מכל סוג שהוא)
שבזה אין מחלוקת שג'נט אופסט יותר בטוח , זמין וכו'...(ויותר זול מספיסר של חברה- ג'נט משומש)

יש לי בארץ מהנדסי רכב, מהנדסי מכונות ומהנדסי חשמל (לא יודע איך זה קשור, אבל לא רציתי שחנן ירגיש מקופח). הם מסוגלים להוציא לווין למסלול, אבל לבנות ספייסר זה גדול עליהם?

הם יודעים גם לבנות גשרים בצורה חסכונית, ולבטל עמודי תמיכה לבנינים ובכך לחסוך מקום...!http://bbs.zuwharrie.com/Smileys/default/eek2.gif

חנן , לא משהו אישי נגדך :)

אלון_ק
01-11-04, 18:21
ישבתי וכתבתי כאן מגילה. אבל אני יכול לסכם אותה בהרבה פחות:

זה שלך אין את הידע להבין מערכת מסויימת ומה כרוך בה לא אומר שלאחרים אין. להמליץ לאחרים לא לבנות משהו כי לך אין מושג מה קורה שם וזה נראה לך מפחיד זה רע. להמליץ כי אתה יודע שזה מסוכן זה טוב.

אז או שתתן לי מספרים שיוכיחו שספייסר זה כל כך בלתי ניתן לבניה (ועוד בהעתקה!), או שתפסיק לומר לי כמה זה קשה ומסוכן.

זה לא. אתה מפחד מהלא ידוע לך ותו לא. ברקסים אתה כבר מחליך לבד? למה לא? זה לא מסובך, זה לא קשה. אבל אתה לא יודע מה קורה שם, אז אתה לא מעיז (ובצדק). זה לא אומר שמישהו אחר לא יכול להחליף לבד.

ספייסר עולה כ800 ש"ח. זהה למחיר של ג'אנט אופסט משומש, או קרוב מאוד אליו.

shachar
01-11-04, 18:50
4 ספייסרים באנגליה 200 לירות

לסמוראי בארה"ב פחות ממאתיים זוזים

tayrie
01-11-04, 19:08
אני באמת לא אחד שחייב להגיד אתה המילה האחרונה, אבל מאוד חשוב לי להגיב על זה.

יותר גרוע שפורום שלם של אנשים קורא שנקסוס חרט ספיסר לגלגל , ואיזה ילד בפורום רץ אחרי זה לחרט בסכנין עם תמונות ומידות שיבנה לו גם.
מאשר פרנואיד עם הבנה מינמלית בבטיחות - שבא וממליץ על דרכים יותר בטוחות ופשוטות לקבל אותו דבר!

נקסוס , למדתי להבין את הרצינות שלך , אני יודע שאתה לא לוקח סיכונים מיותרים ואתה יודע מה אתה עושה(אתה גם מאוד אוהב את הרכב שלך)
אני מודאג מהאפשרות שנתחיל לראות גלגלים מתאופפים באיילון.(לא שלך , תרגע!)

אז או שתתן לי מספרים שיוכיחו שספייסר זה כל כך בלתי ניתן לבניה (ועוד בהעתקה!), או שתפסיק לומר לי כמה זה קשה ומסוכן.

אין לי מספרים בשבילך ,אבל נקסוס הגבול דק ולא נוכל להגדיר אותו, אני רק יכול להגיד לך שעברתי בחיים כמה דברים - שלימדו אותי איפה אפשר להקל ואיפה לא...(לא, לא בתאונה!)

(למשל - פעם בניתי מדרגות צד , ויצא לי עקום - וכמעט זרקתי אותם :wink: ...סתם.)

לסיכום
מצפה לקבל תגובה רצינית יותר מ"כל ה#@$"

itayhi
01-11-04, 19:32
וקודח חור לונטיל חדש בצד הפנימי של החישוק (שהופך להיות חיצוני) אז יש לך ג'אנט אופסט. לא?

ואז...צריך פנימית
או שיש דרך לסתום את החור המקורי?

איתי

gil4
01-11-04, 22:01
tayrie

יותר גרוע שפורום שלם של אנשים קורא שנקסוס חרט ספיסר לגלגל , ואיזה ילד בפורום רץ אחרי זה לחרט בסכנין עם תמונות ומידות שיבנה לו גם.
מצוין, זה בדיוק הרעיון של פורום. אנשים מחליפים מידע.גם אתה לומד וגם החרט בסכנין.

מה אתה מציע,צנזורה? השתגעת?

tayrie
01-11-04, 22:11
tayrie

מצוין, זה בדיוק הרעיון של פורום. אנשים מחליפים מידע.גם אתה לומד וגם החרט בסכנין.

מה אתה מציע,צנזורה? השתגעת?

אתה צודק , לא עולה לי בראש פתרון לבעיה , אולי מן הראוי לפחות להדגיש שבנייה כזאת צריכה להיות מושלמת , ואין מקום לחובבנות ...

ושוב , כל מטרת ההודעה הראשונה שלי בשרשור הזה , היתה לנתב את הבחור לאופציה יותר טובה לדעתי מספיסר , שנותנת אותו דבר.

eran4x4
02-11-04, 00:07
וקודח חור לונטיל חדש בצד הפנימי של החישוק (שהופך להיות חיצוני) אז יש לך ג'אנט אופסט. לא?

ואז...צריך פנימית
או שיש דרך לסתום את החור המקורי?

איתי
מה רע בשני וונטילים?

סוזי המשתוללת
02-11-04, 00:26
להיפך
שני ונטילים יותר טובים מאחד ולמה ?
בונטיל אחד מוציאים את השסתום לגמרי ומשתמשים בפקק שאוטם היטב וכך יש לנו פיית מילוי אחת ופיית ריקון אחת לצורך ריקון מהיר

itayhi
02-11-04, 00:29
מה רע?
ונטיל מטיבעו מתייבש לאט לאט
ונטיל ש"מתעסקים" איתו נוטה "להודיע" לך שהוא סיים את חייו במקום סביר כמו תחנת דלק או פנצ'רמעכר
ונטיל שעומד בדד בצידו השני של הגלגל ולא מקבל "יחס", לך תדע מתי הוא יקרוס?
בקיצור, עוד מקום מיותר לכשל ברכב.

זאת דעתי

איתי

אלון_ק
02-11-04, 02:11
חיים, אני לא העברתי את הנקודה שלי נכון ועל כך התנצלותי. הנקודה שלי היא בדיוק זו שלך: אפשר, אבל צריך לדעת לעשות.

מה שהתכוונתי לבקש ממך הוא שאתה תציין שמה שאתה כותב במקרה כזה הוא בגדר דעה שתואמת את היכולות וההבנה שלך, דהיינו - נושא סובייקטיבי. אם אני ממליץ לבנאדם על משהו קיצוני, אני עושה זאת תוך הבהרה מלאה מהם האמצעים הדרושים או הסיכונים וכד'.

אדם חדש שנכנס לפורום לא יודע להבדיל ביני לבינך, בין אסף לבין שרמנז. לכן חשוב שכולנו גם ננמק דעות (ואכן עשית זאת) וגם נגדיר שהם דעות.

בנוגע לספייסרים מול אופסט אני מסכים איתך שאופסט עדיף, אבל מההיבט החוקי בלבד מבחינתי. מספיק קשה למצוא ג'נט כמו שלי בלי להוסיף לדרישה אופסט נתון כזה או אחר. ספייסר לעומת זאת יחסית פשוט לייצר: אתה יודע מאיזה חומר הוא בנוי (כתוב ברוב האתרים שמוכרים), אתה יודע את מעגל החלוקה, את גודל ההברגים ואת הקטרים הנדרשים. איך אתה יודע? פשוט:
יש רק דרך אחת לסדר 5 חורים במרחקים שווים במעגל בעל קוטר נתון (5.5 אינץ' בסמוראי). יש רק קוטר מינימלי אחד שיתאים לבורג, יש רק קוטר מינימלי אחד שיתאים לבוקסה סטנדרטית. הקטרים הפנימיים והחיצוניים ידועים (כקטרי התופים מבחוץ, בפנים חור שמספיק בדיוק ללוקר). מוצר מוכח בחו"ל שקל מאוד להעתיק. רק חשוב להקפיד על חרט איכותי ועל שרטוט נכון.

למה לא להפוך? אסף סגר את זה. מרכוז. עוד סיבות לפה ולשם יש, אבל זו הסיבה העיקרית מבחינתי.

נמרוד
02-11-04, 09:44
מאשר פרנואיד עם הבנה מינמלית בבטיחות - שבא וממליץ על דרכים יותר בטוחות ופשוטות לקבל אותו דבר!

הפוך גוטה, הפוך. מדינה שבה ילדים רצים לחרטים עם תוכניות ובונים מכוניות קטנות... חלום מתוק, אלטנוילנד, הלוואי שאזכה לראות כזה דבר בימי חיי!

אגב ספייסר לגלגל... אז אתה לא מכיר, ואלון מנחש. אני, בתור המכאניקר הבכיר כאן (עד שיבוא מישהו מכובד יותר) אומר לך מתוך ידיעה ברורה שלייצר את הספייסר הנדון זה טריוויאלי. הייתי אומר אפילו שאתה מעליב אותי ועוד עשרות אלפי מהנדסים ובעלי מלאכה בישראל שבונים טנקים וטילים ולווינים ומכונות הדמייה רפואיות ומדפסות ענק ועוד המון דברים, הכי טובים בעולם, שלא לדבר על המון דברים שאנחנו עושים שהם לא הכי טובים בעולם.... נכון, מה שאין לנו בארץ המחורבנת הזאת זה תעשיית רכב כלשהי, אפילו לא תעשיית אפטרמרקט עלובה, וזה בגלל הלך חשיבה פחדני ונפסד שלצערי הולך ומעמיק (והדעה שלך בדיון הזה מייצגת אותו!) ומערכת חוקי תעבורה שאין לי מילים לתאר אותה - מטומטמת, דרקונית, מבחינתי נוגדת את זכויות היסוד שלי כאדם (א. חופש העיסוק ב. הזכות שלי לקניין) ולכן ראויה במידה רבה להתעלמות.

tayrie
02-11-04, 09:57
בנוגע לספייסרים מול אופסט אני מסכים איתך שאופסט עדיף, אבל מההיבט החוקי בלבד מבחינתי.

נקסוס , מבחינתך או לא מבחינתך, גם מבחינת עמידות/חוזק ג'נט "שלם" עדיף.
אתה הולך לבנות ג'נט אופסט בחלקים - מה יותר חזק ג'נט יצוק אחד או בחלקים?
ואני לא בטוח שהחוזקים שמופעלים על ג'נט הם לא החוזקים שאני מדבר עליהם...זה יגידו לנו המהנדסים.

אוף
שוב,אין לי משהו נגד ספייסר , מאות אנשים בחו"ל נוסעים על זה עם צמיגי ענק +ג'נט אופסט +הספיסר,ואלוהים יודע מה הם מעוללים לרכבים שלהם, ולא קרא כלום...
מבחינתי לייצר כזה אצל חרט זה הגבול .

asafk
02-11-04, 12:27
טאי,
לשיטתך, לחרוט ספייסר אצל חרט- מסוכן. לייצר לבד אופסט בג'אנט- בסדר? אולי גם לא.. לשנות לבד את גאומטריית המתלים- בסדר?? אולי גם לא.. להרכיב מאפרה מוגדלת?? תן לי משהו..
בקיצור- שים לב לאזהרה החמורה בתחתית הדף. אם אתה לא יודע מה אתה עושה- אל תעשה את זה. אם אתה מוכן לסמוך על עצמך- סמוך על עצמך, אחרי שאתה באמת בטוח שיש לך סיבה טובה.
זה שמאות אנשים בחו"ל נוסעים ככה- לא אמור כלום. רוב המפלצות שאתה רואה באינטרנט לא נוסעות בכביש, ולא עוברות את ה50 קמ"ש לעולם. יותר מזה, תקרא קצת בפיראטים על הטיולים שלהם, ותבין שאם כלום לא נשבר ולא היו צריכים להוציא את הרתכת כשהרכב תלוי על כננת באמצע איזשהוא מפל- לא היה כיף בטיול. דווקא בספייסרים כן משתמשים בכביש, ויש סוגיות חוקיות מעניינות בקשר לזה. באוסטרליה, לדוגמה, יש גם תקנות תעבורה שמגבילות את השינויים ברכב, לדוגמה- אסור לעשות שינויים בחישוק, או להרכיב ספייסרים "פשוטים" (גוז'ונים ארוכים, סט אחד של חורים). אבל פרשנות לחוק הופכת ספייסרים עם שני סטים של חורים לחוקיים- הם מחוברים בברגים לטבור, ולכן הם לא שינוי, אלא חלק מהטבור. זה לגבי חו"ל.
ובחזרה לארץ- אני יכול להעיד ממקור ראשון, שבאחד המקומות היחידים בארץ הקודש שכן עוסקים בהם בהנדסת רכב הלכה למעשה, כולל שינויים מרחיקי לכת בכלי רכב סדרתיים, ובניית כלי רכב לא סדרתיים, יש לא מעט מהנדסים פחות מקצועיים מחלק מהחברים בג'יפולוג (ותאמין לי, עבדתי שם ב7 שנים האחרונות... עד שפיטרו אותי). אבל לכולם יש את ברכת הדרך להעיז ולנסות, אבל לא פחות חשוב- גם לבדוק את מה שבונים- בנית ספייסרים? תבדוק אותם עם צבע חודר כל 1000 ק"מ. ככה תהיה בטוח שהם לא מתפרקים לך. הבנת את הרעיון.. נכון?

נניח לרגע שאלון יצליח לסיים את הלימודים, ויתקבל לעבודה בתע"ר. ויתכנן ויבנה דברים לסופה3 (שאולי תקרום פח וברזל עוד כמה שנים), וכולנו ניסע עליהם. אז זה יהיה יותר טוב ממה שהוא מתכנן ובונה היום לעצמו? אני חושב שלא.

מי שלא מעיז- לא מתיז.

ועכשיו- נסיים בבקשה את הדיון זוטא הזה, ואם אתם מתעקשים- פיתחו בבקשה דיון חדש, והדיון הזה יחזור לחישוקים הפוכים ושינוי האופסט בג'נטים באמצעים ביתיים.

אסף.

shachar
02-11-04, 15:50
אסף

קצת לתפל שבדיון...........

אתה מכיר מי שמיצר כאלו בלי שאני אצטרך לשרטט, לרוץ לחרט ולדעת מאיזה חומר בדיוק אני רוצה אותם ?

יצחק
03-11-04, 16:30
אחרי כל הוכוח הזה לא הבנתי מה לא בסדר בלהפוך גלגלים ועל מה לשים לב כשעושים את זה איפו משיגים /קונים /עושים ספייסרים (אצל משהוא שאפשר ליסמוך עליו...מי..??) ומה לחזק כשעשים ?
ובבקשה קצר ולעיניין (הזה ...!!!!)
נקסוס
אם עשיתה ,אז איפוא ? ומאיזה חומרים !!!
יצחק

אלון_ק
05-11-04, 00:52
אני כרגע בתהליכים לבניה. כשאמצא חרט טוב שיעשה את העבודה במחיר סביר, אני אשלח לך ה"פ.

אם עוד לא הבנת מה טוב, אני אסכם לך את זה בזריזות: מבחינתך אין הבדל.

סמוראי 92
18-01-05, 06:30
אז אחרי שלכולם יש נסיון אפשר לקבל תשובות לשאלות הבאות :

א.1)ספייסר - חוקי או לא חוקי ? 2) עובר טסט או לא עובר טסט ?

ב. מה עדיף ספייסר או אופסט ?

ג. אם ספייסר עדיף אז בכמה אינצ'ים הוא צריך להיות בשביל גלגל 7/15 (שזה גלגל בגובה 29 אינצ' ברוחב כמו של 215/75/15הצמיג ) ראיתי באתרים ספייסרים של אינצ' וחצי או של שתיים אינצ' וחצי מה עדיף?, מאיזה חומר הספייסר צריך להיות ?.

ד.אם אופסט אז כמה אופסט מה המידות הרלוונטיות בשביל גלגל אותה המידה ?

ה. אם ספייסר אז כמה עולה הייצור העצמי שלו?

ו. יש צמיגאי שטוען בתוקף שספייסרים מזיינים את הציריות . האם זה נכון ? מה יחס הבלאי מול הסידור המקורי ? והאם ג'אנט אופסט מזיין את הציריות פחות ?

בתודה מראש על ההתיחסות הבונה.

אלון_ק
19-01-05, 01:05
תקרא יותר טוב את השרשור, הרבה מהתשובות לשאלותיך כבר שם.

א)1. לא חוקי. 2. ברור שעובר, עם עזרה.
ב)אופסט.
ג. אין צורך בשינוי למידה הזו. לא ספייסר, לא אופסט (וזה לא האופסט שמעניין אותך עם צמיג רחב, אלא הבק-ספייסינג - ראה מילון מושגים). ספייסר נהוג לבנות מאלומיניום 6061. אנודיזציה היא לא אופציה ריאלית בארץ, כן אופציה בקניית מוצר קיים בחו"ל.
ד. אם כבר אז תמצא ג'אנט עם BS של 2.5 אינץ'. על זה אתה תשים גם 33X12.5 בלי בעיה (אם הוא רחב מספיק).
ה. כ1200 ש"ח. עם מזל או קומבינות, 800. אני מצאתי גם ב500, אבל היה להם דד ליין של חודשיים מיום ההזמנה - בלי התחייבות על זה. בקיצור, מין "לך חפש, ילד - אנחנו מפעל ענק".
ו. תחליף צמיגאי. לא הספייסר אלא הארכת הזרוע היא שדופקת את המיסבים (בעיקר). אם הארכת הזרוע שווה X מספייסר וX מג'אנט, שניהם מגבירים את הבלאי באותה המידה בקירוב.

dizza man
19-01-05, 18:15
אצלי יש ג'אנט 8 אינ'ץ ו215\75 והגלגל יוצא החוצה מהכנפיים (סמוראי 89) בכ10 ס"מ

ועדיין אני מחפש עוד...
אולי נתארגן כל מי שרוצה ספייסרים ונעשה קנייה קבוצתית נזמין מאיזה חרט -ייצא יותר זול ויקחו את הנושא יותר ברצינות אם נזמין 40 חתיכות ..

בעיקרון זה לא כזה סיפור מבחינת החוק כי מקסימום תפסו אותך .. אז מפרקים ניגשים להראות
ואז מרכיבים שוב!! טסט אותו סיפור

ומבחינתי רוחב זה נושא קריטי כי 2 אינץ לרוחב זה קובע אם התהפכת או לא
ולא מעניין אותי מה החוק אומר כי זה הביטחון שלי!
ולמה יש לסמוראי קשת התהפכות כזאת דקיקה ? אולי בגלל שיש מלא יפנים והם מנסים לדלל אוכלוסיה?

tayrie
19-01-05, 18:45
ולא מעניין אותי מה החוק אומר כי זה הביטחון שלי!

אתה צודק ! תחליף סרנים , זה הבטחון שלך. :lol:

dizza man
19-01-05, 19:10
:lol: רעיון טוב אבל בסוף לא ישאר לי שום דבר מקורי באוטו...

asafk
19-01-05, 23:15
לא נורא. שום דבר מקורי באוטו לא שווה לשמור, חוץ מ.... טוב, לא הצלחתי לחשוב על כלום. בעצם, יודע מה- מאפרה אולי?

:twisted: :twisted:

אסף.

סמוראי 92
20-01-05, 05:52
סינים יש הרבה סינים .

אבל למה לעשות ספייסרים עם הג'אנט אופסט הוא גם יותר חוקי וגם יותר טוב.

וחוץ מזה במקרה של תאונה לא תוכל להחליף את הספייסרים לפני בוחן התנועה שיספר לשופט את מה שהוא ראה שלא יאהב את זה בכלל וגודל הענישה כגודל הנזק .

בקיצור כל עוד שהכל בסדר, הכל בסדר. אבל כשמשהו מתקלקל כדאי להיות מוכנים וצודקים מראש.

אני יודע כמה חברות הביטוח קמצניות כי עבדתי שם.

אלון_ק
20-01-05, 12:24
אבל למה לעשות ספייסרים עם הג'אנט אופסט הוא גם יותר חוקי וגם יותר טוב

כי ג'אנט יעלה לך סדר גודל של 1600-2500 (תלוי בג'אנט) וספייסר יעלה בסביבות ה800, 1/2 עד 1/3 מחיר. והספייסר לא פחות טוב, הוא פחות חוקי.

אגב, קניתי ספייסרים - הם בדרך מחו"ל בעוד אנו מדברים (ב20 לפברואר יגיעו). יש לי שרטוטים באדיבות דורון שאני אשמח לחלוק עם מי שירצה.

dizza man
20-01-05, 21:11
נקסוס שלח לי שרטוט אני נראה לי הולך על זה...

נראה מה העלויות .. ונחליט אם כדי את הפרוטוטייפ נכין במפעל שאבא שלי עובד..

תמורת בקבוק וויסקי אני מקבל פועל שיחרוט לי כל הלילה ...
אני רק מקווה שהוא לא שותה וחורט! כי אם זה ככה אני ישיג יותר דיוק עם מקדחה ופלייר פטנט

אני בעיקרון רוצה כמה שיותר רחב... כמה אפשרי על גבול הטעם הטוב?

ועוד לא הבנתי איך הם הכניסו את מוטות ההברגה? -לעשות הברזה באלומניום או לתקוע בורג מצד שני וליצור לו מין פאזה שהוא יישב שטוח ולא יסתובב .. קצת לא ברור לי העניין אבל נראה לי שהברזה באלומניום תהיה חלשה

בעיקרון שקלתי להכין מפלדה אבל זה כבדדדד וכל קילו על הגלגל זה כמו 50 בתוך האוטו..

הכי טוב זה טיטניום אבל אני על תנאי .. אסור לי להיות ברדיוס של 10 ק"מ מנמל התעופה
(תפסו אותי שאני מנסה לפרק מנוע סילון .. ולהרכיב אותו כמנוע עזר לסמוראי)

קיצרררר אני רוצה סמוראי רחבה ולא קופסת גפרורים ממונעת!

סמוראי 92
21-01-05, 07:09
משקל הספייסרים מהפלדה על הגלגל באמת כל כך משמעותי ?

צריכת הדלק תיפגע קשות ?

זה לא מתקזז עם הורדת מרכז הכובד במקום הכי נמוך באוטו ?

barak4*4
21-01-05, 09:07
ספייסרים מפלדה על הגלגלים משנים מאוד.
כל המשקל הנמצא מתחת למתלים ידוע כ-"מאסה בלתי מוקפצת".
ל"מאסה" זו השפעה ניכרת על התנהגות הרכב וזאת מעצם היותה "לא מוקפצת", דהיינו, לו עוברת שיכוך כל שהוא.
כאשר מייצרים רכב, מנסים להקטין ככל האפשר את ה"מאסה הבלתי מוקפצת".
זה בעצם העיקרון על פיו החלו לייצר את חישוקי הסגסוגת למינהם ("ג'נטים מגנזיום").
גם יצרני הצמיגים (במיוחד ברכבי כביש ואופנועים) מנסים כל העת להקטין את משקלי הצמיגים.
בקיצור, ללכת ולהוסיף כמה ק"ג של ברזל בנאבות זה לא הדבר הכי מועיל, גם בג'יפים.

עירא
21-01-05, 09:50
ברק, איך זה מסתדר עם ה-30ק"ג (הערכה) שנוספו לסרן האחורי אצלי כשחיזקו אותו והוסיפו סקידפלייטס מחוזקים?

ד ו ר ו ן
21-01-05, 10:54
ברק, איך זה מסתדר עם ה-30ק"ג (הערכה) שנוספו לסרן האחורי אצלי כשחיזקו אותו והוסיפו סקידפלייטס מחוזקים?

הסרן שלך שופר כדי לשאת משקל שהיצרן המקורי שלו ממש לא חשב שיעמיסו עליו,3.5-4טון.
לא המשקל ולא השימוש הקשה והאינטנסיבי-כולל הספורט החדש שלך-גילגול בולדרים למרחק עם הסרן.. 8)

עירא
21-01-05, 11:36
אני יודע שלא בשביל הספורט הלאומי של גלגול בולדרים עם הסרן תיכננו את הרכב במקור,
אבל,
עם יש רכבים (ושוב, אנחנו עוסקים בג'יפים לא באימפרזה טורבו) שהוסיפו להם למישקל הלא מוקפץ עשרות ק"ג, עד כמה באמת תיהיה ההשפעה (על המישקל הבילתי מוקפץ, אני לא מדבר מבחינת חוזק/עומס על ברגים וכו', רק מבחינת המישקל הלא מוקפץ) של ספייסרים מפלדה על שאר מרכיבי הרכב?

עירא

ד ו ר ו ן
21-01-05, 17:52
עירא,
זה לא היה בכלל שיקול אחד מול השני,רכב שנועד לנסיעה בשטח קשה למרחק רב בעומס מירבי,שצריך לשאת משקל רב מאד כבר מושפע פחות מהמשקל המוקפץ הזה-הסיקס שעליו היה הסרן היה כ"כ כבד שהיחס בין מוקפץ\לא מוקפץ שונה מאד מהרכבים של אנשים כאן שצריך להסתכל על זה קצת אחרת לדעתי.

אם היית רואה איך נראה הקפיץ האחורי של הרכב הזה היית מבין איזה משקל היה אמור להיות שם ואיך היחס משקל מוקפץ\לא מוקפץ אחר לגמרי.

אלון_ק
21-01-05, 18:01
זה לא מתקזז עם הורדת מרכז הכובד במקום הכי נמוך באוטו ?
ככה לא בונים חומה. לא מורידים מרכז כובד ע"י הוספת משקל מתחת למרכז. שלא לדבר על זה שהספייסרים שוקלים (נגיד ש...) 10 ק"ג, שזה 1% ממשקל הרכב. לא בדיוק גורם פאטאלי למרכז הכובד, גם עם אורך הזרוע.

צריכת הדלק תיפגע קשות ?
אני לא חושב, אבל בקרוב נדע - לכשיגיעו הספייסרים מחו"ל (אלומיניום) נראה אם יש שינוי משמעותי בצריכת הדלק מהיום (ספייסר פלדה).

ועוד לא הבנתי איך הם הכניסו את מוטות ההברגה? -לעשות הברזה באלומניום או לתקוע בורג מצד שני וליצור לו מין פאזה שהוא יישב שטוח ולא יסתובב .. קצת לא ברור לי העניין אבל נראה לי שהברזה באלומניום תהיה חלשה

קח, תקרא.
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5060

נמרוד
22-01-05, 09:52
חברה, לא צריך לעשות דרמה מכל דבר...

הספייסר שאלון מדבר עליו, שהמידות שלו הן בערך 170 מ"מ קוטר חיצוני, 110 פנימי, עובי 30... ישקול בערך 3 ק"ג מפלדה, וקילו אחד מאלומיניום. לא סוף העולם, לא לכאן ולא לכאן.

ד ו ר ו ן
22-01-05, 20:08
אם כבר אז הנה קישור לדיון על סייפר שנשבר, לא קראתי הכל אבל משהו חיובי בטוח אפשר להפיק מזה.
http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?t=322366

-->