PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה באיתור מקור רעשי "דפיקות" מהמנוע-איסוזו איפון

gmike
13-01-11, 22:02
שלום!

יש לי בעיה עם המנוע של האיפון,4X4, שנת 2000, מנוע 3100.
לאחר החלפת שמן מנוע, המנוע החל לדפוק, הדפיקות נשמעות כמו תקתוקים, אבל יותר חזקות.
כמו כן הרכב התחיל לעשן, עשן אפור.
מצורף סרטון קצר שצילמתי, הרעש שמוקלט יותר חזק במציאות.
http://www.youtube.com/watch?v=xByp3-7ziQQ
אמרו לי שזה יכול להיות מרווח שסתומים, אז כיוונתי אותם, אבל לא השפיע על הרעש.
הרעש מופיע בעיקר בטווח הביניים של הטורים, כלומר בסרק, טורים נמוכים וגבוהים הוא לא קיים.
המנוע מייבוא , הורכב לפני קצת פחות משנה, כשהרכבנו אותו שמנו שמן 15-40 פרסטון, וכך גם בהחלפה הזו.
עד ההחלפה של השמן המנוע עבד חלק, עגול וחזק. לא עישן. גם כיום הוא מרגיש חזק כמו קודם, אבל הרעש מפחיד, והרכב עומד כרגע, עד לפתרון הבעיה.

יש לכם רעיונות מה יכול להיות מקור ה"דפיקות"?
תודה,
מיכאל.

meir alony
13-01-11, 22:14
תבדוק פילטר שמן שהוחלף האם מקורי ?

האם השמן היה במיכל סגור ?

נשמע כאילו לא מגיע שמן לראש המנוע.

יש שעון לחץ שמן ?

gmike
13-01-11, 23:11
הפילטר לא מקורי, אבל זה פילטר זהה לזה שהיה לפניו.אני לא זוכר את היצרן, אבל אני יכול לבדוק.
השמן ממיכל סגור.
אין שעון לחץ שמן.
יכול להיות שאחד\כמה ממרימי השסתומים התעקמו, והשסתומים לא נפתחים\נסגרים כשצריך?

יש דרך לבדוק אם מגיע שמן לראש? או פשוט לקנות פילטר מקורי ולהחליף?

eli8ball
14-01-11, 00:26
נשמע מאוד הגיוני כמו מוביל שסתומים דפוק או עקום. יכול להיות שבגלל טיימינג לא מדוייק או כיוון שסתומים לא תקין השסתום פוגע בקצה מהלך העבודה מה שעלול לעקם את המוביל שסתום, ויוביל לרעשים כאלו.

מצד שני יכול להיות גם בעיה של גוז'ון פין טלטל שיכול לעשות רעש כזה, קשה מאוד לאבחן את הבעיה מרחוק. רצוי לבודד את המקור לרעש, ולקבוע האם מגיע מכיוון מכסה שסתומים או מכיוון בלוק מנוע, המלצתי, תמצא מישהו שמבין ברכב ותן לו לעשות את האבחון בצורה מקצועית, לא משנה אם זה מוסך או חבר מבין עניין, העיקר מישהו שאתה יכול לסמוך עליו

gmike
14-01-11, 00:54
אלי, תודה על התגובה.
הייתי אצל 2 מוסכניקים שאני מכיר, אבל הם לא רצו לבדוק לעומק, הקשיבו עם האוזן, אחד אמר להחליף מנוע, השני אמר שזה או גוז'ון פין, או מיסבי טלטל, או שסתומים.
בקיצור לא חידשו לי יותר מדי...
אני מחפש מישהו מקצועי באזור הצפון,שיש לו סבלנות וידע לאבחן.אם יש לכם הצעות-אני אשמח.
אני עדיין לא מבין איך החלפת שמן ופילטר יכולה לגרום למובילי שתומים להתעקם?
בטיימינג לא נגענו בטיפול.

הרעש נשמע מאזור מכסה השסתומים, איך אני יכול לבודד אותו?
חשבתי כבר לקנות מין סטטוסקופ כזה לבדיקת מנוע, השאלה אם זה יעזור לי?

-->