PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהת גרנד ויטרה החדשה (2000 )

עמרי בר דן
17-01-11, 08:32
ברשותי גרנד ויטרה 2008 (2000 סמ"ק) -כולל מגינים תחתיים (אספיר)
מאחר ובשטח קיימת בעית נמיכות של הרכב חשבתי להחליף את הקפיצים/בולמים ולקבל
5 ס"מ יותר בגובה -למרכב

1.האים יש משמעות רצינית להחלפת מערכת הקפיצים/בולמים -להתנהגות בשטח?
2.בנסיעה עירונית (-קפיצות,יציבות וכו')?
3.אלו קפיצים/בולמים מומלצים ומה סדר הגודל של מחירם?
4.אצל מי ניתן לבצע ההחלפה -מבחינת האמינות והנסיון שלהם?.
תודה:pי

eyalzo
17-01-11, 09:57
הנושא טחון עד דק בפורומים זרים, וגם כתבו עליו פה.
בקיצור נמרץ אני יכול לתת לך את הזווית שלי - ההגבהה של rocky road נפלאה. לא יודע איך הסתדרתי בלעדיה. התנהגות הכביש מאד דומה למה שתמיד היה: גלגול סביר בפיתולים ויכולת גיהוץ מהמורות בינונית מינוס (סלח לי אבל שאר המכוניות שלי תמיד היו סיטרואן).
מה שמסובך הוא להביא את הקיט מארצות הברית לכאן. אבל הקיט עולה שם 1000 ש"ח כולל בולמים אחוריים, בהשוואה ל- 4000-8000 להחלפת קפיצים ובולמים בארץ!
בדגם שלך חובה להחליף את הבולמים האחוריים בהגבהה כי המקוריים לא מספקים את המהלך הדרוש. החלפתי לבולמים טובים מהמקוריים, מה שביטל את הנדנודים בכביש מהם סבלתי עם המקוריים. אבל הגעתי למסקנה שמאחור יכולת הספיגה במהירות נמוכה אפסית בגלל הקפיץ הקשה, ואת זה שום בולם לא ישפר.
התקנתי לבד בעזרת הוראות וחברים. מבחינה טכנית החלק המסובך הוא זווית הגלגלים מאחור לאחר ההגבהה. הקיט מצהיר על תוספת של 6 ס"מ אבל מאחור הקפיץ ממוקם במרכז המשולש של המתלה. התוצאה היא תוספת של 8-9 ס"מ שמביאים את הגלגלים למצב הזה /--\. יש מי שהצליח לתקן את הזווית בלי אילתורים, ויש מי שנאלץ להשקיע בזה יותר (כמוני). סיפור ארוך.
לפי מה שקראתי ושמעתי החלפת הקפיצים בארץ לא רק יקרה אלא גם קצת מזיקה לנוחות. התחליפיים המקובלים כאן יותר קשים אפילו מהמקוריים. זה נשמע הכרחי לפי מה שאני זוכר משיעורי פיזיקה.

עמרי בר דן
17-01-11, 14:49
תודה

-->