PDA

צפייה בגרסה מלאה : התרשמות חיובית מסקודה יטי 4X4 (הכותרת נערכה)

ארז ש.
18-01-11, 13:46
קודם כל אציין שאני לא נציג סקודה ולא מטעמם ואין לי שום אינטרס, אלא בדקתי האם יש רכב עם יכולות שטח שמחירו פחות מרנגלר ודומיו, גיליתי את היטי גרסת ה4*4, כמובן שיכולותיו לא כמו של הרנגלר אך הוא בהחלט עם יכולות שטח, הבעיה שלו היא מרווח גחון של רק 16 ס"מ אך אולי יהיה ניתן לשנות את זה ע"י הגבהה או החלפת צמיגים, אני רוצה גם לציין ולסכם את אמירתי ולכתוב שאתר "אוטו" אפילו מגדיר אותו כמתחרה לג'ימיני.
אני בהחלט הופתעתי מהגילוי ולמזלי המראה שלו (שאהבתי) גרם לי לבדוק מה עוד יש לו להציע.
ואחזור שוב - אני מדבר על גרסת ה4*4 ולא על דגם ה2*4 עם מנוע ה1.2 ליטר.

*** הכותרת המקורית "לכל מי שמזלזל בסקודה יטי" נערכה. אין צורך בכותרות סנסציוניות בג'יפולוג. תודה, המערכת ***

אביעד פ.
18-01-11, 14:13
אין שום מקום להשוואה בין ג'ימני לסקודה יטי מכמה סיבות:
1. לא מוכרים יותר ג'ימני חדשים בארץ- משמע אין תחרות.
2. סקודה יטי זה רכב עם מתלים נפרדים, נמוכה מאוד, בסיס גלגלים לא מוצלח לעבירות. דהיינו קרוסאובר איכותי הממשיך את הליין של הקרוסאוברים שצצים להם מכל חברת רכב באשר היא. הרכב נועד להיות הפתרון הזול לטוארג מבית סקודה (כמו כל הרכבים של סקודה). [עריכה: והג'ימני כמובן עם שני סרנים חיים בסיס גלגלים קטן]
3. המחיר, או המחיר. ג'ימני עד שנסתיימה מכירתו אשתקד נמכר ב-110 אלף שקלים. הסקודה יטי 2X4 נמכרת במחיר התחלתי לדגם הלא מאובזר ב-136 אלפים. לדגם ההנעה הכפולה המחיר יעלה הרבה הרבה יותר.
4. לסקודה אין הילוך כוח, זה לא ג'יפ אמיתי. בגרסת הדיזל טורבו 2 ליטר שלא הגיעה בנתיים לארץ יש בקרה אלקטרונית לנסיעת שטח מסוג זה או אחר המשנה את הניהול מנוע. זה עדיין לא הילוך כוח.
5. הסקודה משפחתית- הג'ימני ממש לא.

עם כל זה, האוטו חמוד מאוד, ויכול לתת פתרון טוב למשפחה שרוצה בטיולים רגועים ושלווים, עם עבירות מינמלית. ברוב המקומות בארץ היא תוכל לטייל- ויש לה הרבה אבזור להציע במחיר נמוך יחסית לשאר הרכבים בקטגוריה. הוא מושך את העין ומעניין.

אולי אם דגם ה-2 ליטר הפתוח יגיע לארץ, ומחירו יהיה נמוך מגבול ה-200, האוטו הזה יהיה באמת, אבל באמת משהו מיוחד ויחיד. ועדיין לא בר השוואה לג'ימני.
http://steer.ru/archives/skoda/skoda01.jpg

ishc
18-01-11, 14:21
אביעד למה ככה זרום עם הבחור. אחי שאתה קונה את הסקודה נעשה טיול למעלה יאיר שנחשב אוטוסטרדה, אפילו טריוס עלה אותו. אחרי שתיתקע אי שם במעלה תבין שאכלת לוקשים.
בהצלחה.

ארז ש.
18-01-11, 15:30
אביעד למה ככה זרום עם הבחור. אחי שאתה קונה את הסקודה נעשה טיול למעלה יאיר שנחשב אוטוסטרדה, אפילו טריוס עלה אותו. אחרי שתיתקע אי שם במעלה תבין שאכלת לוקשים.
בהצלחה.
לא אמרתי שאני קונה את הסקודה, רק שהופתעתי לגלות דברים שלא חשבתי על יכולות השטח של הרכב.
וכמובן שלא אתווכח עם יודעי דבר שבוודאי בדקו ונסעו ושלא כותבים רק מה שנראה להם לגבי הרכב.
כנראה שהתדמית של סקודה חלשה במיוחד !!!
ואגב דגם היטי 4*4 כבר החל להיות משווק בארץ.

אביעד פ.
18-01-11, 16:19
אף אחד לא בדק ונסע ומדבר מניסיון,
רק מעובדות יבשות מנתוני יצרן. לא לצריך לקפוץ, לא אמרנו שהאוטו גרוע, רק שהוא לא באותה קטגוריה עם רכבי שטח קשוחים אמיתיים (הגדרה מהספרות: סרנים חיים והילוך כוח).

הדגם הנעה כפולה עם המנוע 1400 בארץ, לא זה עם ה-2000.
יש מגוון דגמים מה-1200 טורבו, דרך 1400 ו-1600 בנזין ודיזל, ועד ה-2000 טורבו דיזל.
לכולם יש תצורת 4X4.

יואב פולס
18-01-11, 16:41
ארז,
תתעורר, אנחנו ב 2011. התדמית של סקודה לא חלשה ביותר, נהפוך הוא.
התדמית מצויינת.
הם מוכרים מכוניות שנמצאות בטופ בכל סגמנט, הפאביה מצויינת, האוקטביה מעולה ומרווחת מאוד, והסופרב...נו טוב, הלוואי שהיה לי סופרב. (או כסף לקנות סופרב. הייתי קונה משהו ב 50.0 אלף שקל ומשקיע את ההפרש במניות ביומד).
גם היטי היא רכב מוצלח מאוד. קרוסאובר מעוצב וחינני. אם אינני טועה הוא מבוסס על שלדת הטיגואן.
רכב שטח הוא לא. קרוסאובר כן. שטח לא.

רון נחמן
18-01-11, 16:45
שלום ארז,
האינסטיקט הראשוני השלי היה לחשוב שאתה אכן מטעם סקודה, כי זכרתי שראיתי אינספור הודעות שלך שמפרגנות לרכב הזה-
אבל אז ראיתי אותך מציין גם את הרכבים הבאים:
רנגלר רוביקון, ספורטאז', ויטארה, ג'ימני, ויש עוד כמה ברשימת ההתלבטויות שלך. כל פעם אתה ננעל על אחד עד שמורידים אותך ממנו.

לדעתי אתה צריך להבין את הצורך שלך מהרכב ואח"כ את התקציב, ורק אז להתחיל להתעניין במה שיש לשוק להציע.
כמו שכתוב בעמוד הבית ג'יפולוג הוא "הגרעין הקשה של חובבי רכבי השטח בישראל" (ציטוט לא מדויק), ואכן כך הדבר - רוב גולשי האתר לא נוסעים ב"פרייבט גבוה" בסגנון יטי, קשקאי ועוד.
זה לא אומר שהרכבים הללו אינם טובים, זה פשוט אומר שהם לא מתאימים לצרכים של רובנו.

כן- רכב עם מרווח גחון גבוה יחסית לפרייבט ועם הנעה לכל הגלגלים יכול להגיע רחוק בשטח. אבל מה לגבי חוסן המכלולים שלו? זחלת מתחתיו וראית כמה הם פגיעים?
התקשרת לסדנאות השיפורים ובדקת אם יש אפשרות למגן אותו? להגביה?

במלים אחרות- אם אתה צריך רכב יומיומי שיכול לעלות קצת על שבילים בלי להתחפר, יכול להיות שהסקודה יעשה את העבודה-
אבל, ותרשה לי לצטט (בערך) משרשור בנושא "ג'יפ פרילנדר" באותה האווירה:
ש: "הפרילנדר עובר 90% מהשבילים שיש בארץ"
ת: "נכון, אבל אותנו מעניינים ה-10% האחרים"

ארז ש.
18-01-11, 17:52
הייתי נעול על רנגלר אבל חשבתי שאולי לא אצטרך לשלם כל כך הרבה עם אני מאלה של ה90% ולכן חיפשתי ובדקתי כלים אחרים והתרשמתי מהיטי, חשבתי לשאול את "אספיר" אם זה אפשרי להגביהה את היטי אבל לפני זה ביררתי והבנתי שזה יבטל את האחריות ליטי אם אכן אעשה את זה.
ואגב דגם ה4*4 שמשווק כאן הוא ה2000 סמ"ק דיזל ולא 1400 כפי שנכתב בהודעה למעלה.
ואתם בהחלט הגרעין הקשה של הג'יפאים בארץ על פי התגובות (וזה נכתב כמחמאה)...

raanan
18-01-11, 18:13
הייתי נעול על רנגלר אבל חשבתי שאולי לא אצטרך לשלם כל כך הרבה עם אני מאלה של ה90% ולכן חיפשתי ובדקתי כלים אחרים והתרשמתי מהיטי,

גם אני הייתי נעול על פאג'רו ובסוף קניתי קוואליר ...

בקיצור, תקנה תקנה את הייטי.
אני חושב שאוכל לסייע עם הקוואליר למקרה של חילוץ ...

בהצלחה
רענן

אביעד פ.
18-01-11, 19:30
ארז, אני אומר את זה בנימה טובה לחלוטין, תעשה קצת שיעורי בית לפני שאתה מחליט מה לקנות.

1. הרנגלר, הוא כן רכב שטח קשוח, ויתרונותיו שונים לחלוטין מיתרונותיו של היטי. הוא פונה לקהל יעד שונה בתכלית.

2. כל רכב חדש באחריות שתשפר אותו לדוגמא- הגבהה, האחריות תפוג על חלק מהדברים (כמה שהחברה תצליח להוכיח שיש קשר לשיפור). זה לא משנה אם זה סקודה או רנגלר.

3. תחשוב טוב טוב מה הצרכים שלך- יש פורום יעוץ לפני קניה, ויש שם רשימת שאלות מסודרת בתחילת הפורום שאתה צריך לשאול את עצמך לפני שאתה מחפש רכב. הצעה שלי- תרשום את התשובות לכל השאלות האלה בפורום הייעוץ- ותבקש הכוונה. מבטיח לך שיתנו לך (איש איש לפי אהבתו) מבחר רכבים שמתאים לצרכים שלך.

לצערנו הרב אבל, הרכבים הקשוחים היחידים שנמכרים היום בארץ בצורה סדירה הם הרנגלרים, והלנדרוברים למינהם (דיסקו, ריינג', לנד) בינהם הכי זול בהפרש ניכר הוא אכן הרנגלר. אולי עדיף לך לחפש משהו יד שניה במצב טוב מרופא.

דבר אחרון, הכל נאמר באווירה חיובית, אף אחד לא מנסה לכתוש את היטי לאבק, וכמו שכבר נאמר- הוא יטייל ב-90% מישראל בלי הרבה בעיות. לאף אחד אין דבר נגדך גם כמובן, רק רוצים לעזור לך ולמנוע ממך לעשות קניה שתצטער עליה.

בהצלחה, ומקווה שנתראה בשטח בקרוב. אביעד.

ארז ש.
18-01-11, 21:01
תודה אביעד ורק עידכון: גם דגם הרנגלר רוביקון ימכר כאן בקרוב (במרץ)

asafk
18-01-11, 21:56
כשאנחנו אומרים על קרוסאובר מסויים שהוא יטייל ב90% משבילי הארץ, הכוונה היא לרכב "קצת" שונה מסקודה יטי, וחשוב מזה, בידיים של נהג מנוסה.
המכוניות האלו יתפקדו לא רע בשבילי קק"ל, ובזה, בערך, זה נגמר. לא חשוב אם קוראים לו יטי או טיגואן, רכב שטח הוא לא.

מצד שני, המומחים שלו אוטו אמרו שהוא מתחרה לג'ימני, אז...

אסף.

yes1952
18-01-11, 22:33
אביעד העלבת את ה-GMC Jimmyשלי----

"לצערנו הרב אבל, הרכבים הקשוחים היחידים שנמכרים היום בארץ בצורה סדירה הם הרנגלרים, והלנדרוברים למינהם (דיסקו, ריינג', לנד) בינהם הכי זול בהפרש ניכר הוא אכן הרנגלר. אולי עדיף לך לחפש משהו יד שניה במצב טוב מרופא."

הוא החליף שני גלגלים ואני הענקתי לו מראה קשוח-אז מה אם אין לו שיפורים והגבהות?
גם אם אקבל מתנה יטי או קרוס אובר אחר אתן אותו מיד לבן שלי ואצמד ל4.3 ליטר צמאים
אמריקאים ולא חדשים

וארז-הכל עם חיוך ידידי-רובנו כבר עבר ביצה או שתיים בחיים ולא רק בשטח
יוסי

elro
18-01-11, 22:37
ציטוט מדבריך באשכול הקודם:

טוב, כמו שכבר כתבתי אני מחפש רכב שטח שלא יגרום לי לחזור חזרה בגלל מכשול שלא אוכל לעבור בו...

זה לא סקודה יטי...

אני חושב שסקודה בנו רכב יפה ולא הייתי מתנגד לנהוג עליו לעבודה, אבל זה ממש לא עונה לדרישה שלך בעצמך.

חגי
18-01-11, 22:45
למיטב ידיעתי ,יטי לשטח זה רק 575 !

אביעד פ.
18-01-11, 23:25
אביעד העלבת את ה-GMC Jimmyשלי----

מתנצל. בטח שכחתי עוד כמה.8-)

erez_matas
19-01-11, 07:36
למיטב ידיעתי ,יטי לשטח זה רק 575 !
והקלר עדיף....

amirk
19-01-11, 08:43
והקלר עדיף....

+1
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=30251&d=1295419336

ארז ש.
19-01-11, 12:26
טוב, שיכנעתם אותי לקנות רנגלר אבל רק בגלל שלא אצטרך לפגוש בכם אם יהיה לי יטי ותבואו לחלץ אותי :p
תודה לכל העונים.
בסך הכל פינטזתי לשלם פחות ולקבל יותר, כנראה שסקודה עדיין לא המציאו את הסגמנט הזה...

ItayWitzer
19-01-11, 13:18
טוב, שיכנעתם אותי לקנות רנגלר אבל רק בגלל שלא אצטרך לפגוש בכם אם יהיה לי יטי ותבואו לחלץ אותי :p
תודה לכל העונים.
בסך הכל פינטזתי לשלם פחות ולקבל יותר, כנראה שסקודה עדיין לא המציאו את הסגמנט הזה...

למה אתה כל כך נעול על רכב חדש מניילונים?

ארז ש.
19-01-11, 13:47
למה אתה כל כך נעול על רכב חדש מניילונים?
היה לי ניסיון מר עם קניית רכב שטח משומש (סמוראי וסופה) - למצוא רכב שטח במצב טוב קשה במיוחד וגם קשה לבדוק, מה גם שהוצאות על תיקונים גם מכבידים ולא נעימים, את הרנגלר לא צריך לשפר אז יוצא שאני קונה ג'יפ שכבר מושלם יחסית לשטח.

ishc
19-01-11, 15:56
תודה לכל העונים.

לא........... אל תהרגו את השירשור, הוא היה כל כך מצחיק.

ארז ש.
19-01-11, 16:39
לא........... אל תהרגו את השירשור, הוא היה כל כך מצחיק.
טוב נמשיך להצחיק:
אחרי מחשבה שנייה אני מתלבט בין דיפנדר 110 לבין סקודה יטי לבין הסמוראי הארוך של "ISHC" וגם בין בר רפאלי לעוזה מפרפר נחמד (אני חושב שיש לה פוטנציאל נהדר לשיפורים)...

אביעד פ.
19-01-11, 17:16
אחרי מחשבה שנייה אני מתלבט בין דיפנדר 110 לבין סקודה יטי

אם להיות כנה, הייתי הולך על הסקודה. :p:p:p

זרקו
20-01-11, 10:07
טוב נמשיך להצחיק:
אחרי מחשבה שנייה אני מתלבט בין דיפנדר 110 לבין סקודה יטי לבין הסמוראי הארוך של "ISHC" וגם בין בר רפאלי לעוזה מפרפר נחמד (אני חושב שיש לה פוטנציאל נהדר לשיפורים)...

איך הפכת את אוזה (האווזה) לעוזה (מהרצועה....) ?

לא אוסיף דברים- אני לא מבין את הקשר בין שלל הרכבים שהזכרת.
יש מי שנועד לעבור במקומות שאחרים לא- רוצה לעבור? קנה רכב מתאים.

אביעד פ.
20-01-11, 11:50
טוב אני חושב שכל זה יכול להוביל רק למקום אחד:
"סקודה יטי במבחן שטח"...
אני לא רוצה לדחוק באף אחד- אז אם לכתבים באתר אין זמן אני מוכן לקחת אותה למבחן בשבילכם :p

ארז ש.
20-01-11, 12:26
איך הפכת את אוזה (האווזה) לעוזה (מהרצועה....) ?

בקלות, כמו שהפכתי את היטי לרכב שטח...

ארז ש.
20-01-11, 12:31
טוב, תיכננתי לגשת מחר לסוכנות ולרכוש לי רנגלר ונתיקלתי כרגע בידיעה לגבי שיווק הרוביקון במחיר 280 אלך ש"ח בעוד מספר חודשים (דובר על מרץ), אז החלטתי לגרד עוד 30 איכשהו (מישהו רוצה לקנות כליה ?) וללכת על הדבר האמיתי (אני לא מתכוון ליטי).
הנה לינק לכתבה:
http://www.auto.co.il/כתבה-26284-שטח-הארדקור-ג-יפ-רנגלר-רוביקון-ב.aspx

אלא אם כן יעשו מבחן שטח ליטי ויגלו שהוא יותר טוב מהרוביקון...

ishc
20-01-11, 15:12
שיהיה במזל טוב. עכשיו אתה יכול ואף מומלץ לגרור את הפחית שלי בכל מעלה ;)

שגיא S
26-01-11, 20:54
מצטער שאני מקפיץ

אבל בטופ גיר, ג'רמי קלארקסון החליט שסקודה ייטי הוא הרכב הכי טוב בעולם..

להלן הממצאים:

http://www.youtube.com/watch?v=Bxn1TB523ZE

http://www.youtube.com/watch?v=SqtEhOoNgPk

תהנו.

אביעד פ.
27-01-11, 00:02
אתם יודעים מה?
עכשיו אחרי שראיתי את הסרטון הגעתי להחלטה חד משמעית,
אם אני אצטרך לבחור בין פרארי ליטי לנסות לעלות את מעלה מחמל, אני אלך על היטי. :D

ובכלל, אם נוסעים ביטי בשטח, אולי באמת צריך לשקול את ההתקנה של המנחת מסוקים מהסרטון השני על הגג, כדי שיהיה קל למחלצים של הרכב להגיע אליך במוצאי שבת שאתה עדיין תקוע במדבר יהודה.

אני מקווה שיביאו לארץ את הדגם עם הדוגמנית בתא הכפפות. מצא חן בעיניי.

וקצת מילים טובות, אהבתי מאוד את המערכת (האלקטרונית :() שאפשר לראות בסרטון הראשון בדקה 7 בדיוק שמונעת החלקה של הרכב בזינוק בעליה.

ג'ימי קלרקסון ובניו כרגיל עשו עבודה יוצאת מן הכלל. עוד פרק מרשים מבית היוצר.
לילה טוב.

דרור הראל
27-01-11, 00:24
חדשות מהשטח,

חודש שעבר נערך מבחן השוואתי במגזין רכבי השטח המוביל בגרמניה בין היטי לבין הטיגואן-היטי ניצח כמעט בכל פארמטר ובאופן מוחלט בכל פארמטר שקשור לנסיעה בשטח-המגרעת היחידה שלו לעומת הטיגואן הינה מרווח גחון נמוך יותר.
מאחר והסטטיסטיקה מלמדת על עלייה של 37% במכירת רכבים בעלי הנעה כפולה ב 2010 בשוק הגדול באירופה בגרמניה וזאת לעומת ירידה כללית במכירות כלל שוק הרכב לעומת 2009 ,וכדאי לציין ירידה של 63% במכירות רכבי השטח הגדולים-דיפנדר,לנדקרוז,פאטרול וכו-תתחילו להתרגל לרעיון שבסוף היטי ייחשב לרכב שטח לגיטימי משום שכל השאר יהיו קרוסאוברים ללא יכולת שטח כלל.

דרור הראל

ItayWitzer
27-01-11, 09:23
ממש אהבתי את הכסאות שאפשר להוציא בקלות מהאוטו
חבל שזה יהיה לא חוקי בישראל
"נוסעים מלבד הנהג : 4"

Tourist
04-10-11, 00:13
מצטער שאני מקפיץ

אבל בטופ גיר, ג'רמי קלארקסון החליט שסקודה ייטי הוא הרכב הכי טוב בעולם..

להלן הממצאים:

http://www.youtube.com/watch?v=Bxn1TB523ZE

http://www.youtube.com/watch?v=SqtEhOoNgPk

תהנו.

לינק חדש:
http://www.youtube.com/watch?v=E7kEJ-pHkWA&feature=player_profilepage

tzagi
04-10-11, 05:23
1. טופגיר היא תוכנית בידור שלגמרה במקרה מבוססית סביב כלי רכב. (מי שחושב אחרת, שיחפש סרטונים של טופגיר מתחילת שנות ה90)
2. מי שחושב שתוכן התוכנית זה דבר אוביקטיבי וחופשי מאינטרסים פוליטיים וכלכליים, גילו 11-12
3. מי שחושב שנסיעה בשדה דשא(אנגלי) זה "נסיעה"בשטח", גילו 11-12
4. כשקלארקסון אומר שהשמש בשמיים, עדיף להציץ בחלון ולוודא.
5. אין היום רכב שנקרא "סקודה" רכבי סקודה אמיתיים סיימו קריירה לפני עשרות שנים, מה שיש היום זה VW מורכב בצ'קוסלובקיה עם גריל שונה ומעט שנויים כדי שלא יהיה העתק מושלם וגם לתת לו טעם מקומי.
6. סקודה היא חברה עם עבר עשיר בפיתוח והנדסה מתקדמת כמעט מכול חברת רכב אחרת בעולם, כמו כן בהרכבה אכותית, כואב לראות לאן הם הגיעו היום.

דרכו של עולם.

jimny4me
04-10-11, 09:21
לא חושב שהכותרץ המקורית היתה "סנסציונית"...

-->