PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית התנעת CJ לאחר התקנת TBI

ruslan90
22-01-11, 20:50
ערב טוב חברים!

רקע: היום סיימתי את התקנת הTBI על הCJ שליי, ואני לא מצליח להניע אותו.
לאחר בדיקה, המשאבה נדלקת ויוצרת לחץ טוב, למזרקים מגיע פלוס- זאת הכל כאשר הסוויץ' במצב ON , אך בזמן ההתנע (הפעלת הסטרטר) הפלוס נעלם מהמזרקים, ובעצם לא נזרק דלק למנוע.. לאחר הסטרטר(המפתח חזר למצב ON) המשאבה ממשיכה ליצר לחץ בקו הדלק ,כנראה שהדלק חוזר חזרה למיכל הדלק בגלל אי פתיחת המזרקים ומפסיקה לאחר 3-5 שניות.
הבעיה כרגע היא שהמזריקים לא נפתחים בזמן הסטרטר, אני מבין שהמחשב לא מקבל אות מסויים ובעצם לא נותן להניע.
דבר נוסף שאני הסתבכתי איתו חוט שהוא B 10 ממה שהבנתי הוא אחראי על המיקרו סוויץ' שמראה באיזה מצב נמצא הגיר P או N (הTBI ירדה מרכב אוטומט סאפרי 89). איתכן שיש קשר בין זה לזה , או שזה משו אחר לגמרי. חבר'ה תעזרו לי כי אני ממש הסתבכתי כבר.

תודה מראש והמשך ערב נעים.

רוסלן.

omri_t
22-01-11, 20:59
לא מכיר את הרכב והמערכת, אבל באופן כללי:
ישנו + שמופסק בזמן סטרטר למניעת צריכת זרם בזמן התנעה.
חפש + אחר שנשאר גם בזמן סטרטר- יש כזה.
אם תסתבך אפשר עם רילאי...

ruslan90
22-01-11, 21:06
עומרי תודה על התשובה המהירה.
הפלוס לקוח ישירות מהמצבר לשם התנע ראשונה.
תוכל להרחיב יותר על מה אתה מתכוון.

תודה

UNIX
22-01-11, 21:17
המזרקים מקבלים פלוס אחרי סוויץ קבוע האות היא מינוס מהמחשב
את החוט b10 חבר למינוס קבוע

מה עשית עם ההצתה ?

ruslan90
22-01-11, 21:33
נכון, המזרקים מקבלים פלוס קבוע בסוויץ' והB10 אצלי מחובר למינוס קבוע.
אך הבעיה היא כאשר אני נותן סטרטר הפלוס מהמזרקים נעלם..
כדי לבדוק זאת חיברתי בודק זרם עם נורה. לפני סטרטר , במצב ON יש פלוס הנורה דולקת אך בזמן הסטרטר הנורה לא דולקת. סימן שאין פלוס..

UNIX
22-01-11, 21:36
חיברתת פלוס אחרי סוויץ לא מתאים
יש 2 פלוסים אחרי סוויץ
אחד שנעלם בזמן סטרטר וחיברת אליו

ruslan90
22-01-11, 21:49
UNIX תודה רבה. כנראה לא חיברתי נכון את אחד ה+ מחר אני אבדוק זאת ואני אחזור עם תשובות.
שאלה קצת לא קשורה בנושא. איך אפשר לגרום נזק למחשב ? או שיש לא מנגנון הגנה מסויים שמנתק אותו שלא יגרם נזק?

תודה.

UNIX
22-01-11, 22:22
נזק אפשר לגרום בהרבה דרכים
נסה לגעת בגו המחשב עם חוט פלוס תראה מה יקרה (הוא יישרף אל תנסה)

ruslan90
23-01-11, 20:33
חבר'ה ערב טוב!

לצערי המזרקים עדיין לא נפתחים..
אכן הפלוס השני שאמור להיות אחרי הסוויץ' ובזמן התנעה נמצא! (חובר: לפלוס שהגיע לקויל המקורי של הCJ) הפלוס קיים בזמן התנעה. אך עדין לא נפתחים המזרקים. הפלוס נמצא בשני החוטים שמגיעים לכל מזרק כשהם מורכבים במקומם, אך כשאני מוריד את הקונקטור לשם בדיקה נוספת נמצא פלוס רק בחוט אדום במזרק A וצהוב/לבן במזרק B. כשאני מצמיד את האצבע ליציאה מהמזרק הוא רטוב במקצת אך השני בכלל לא לאחר מספר שניות של סטרטר.
חבר'ה הם עדיין לא נפתחים
מה לעשות?!

נ.ב כשהסוויץ' היה דלוק חובר מודד זרם עם נורה , קצה אחד למינוס וקצה אחר לפלוס. מה שקרה שנשמה צליל כאילו של פתיחה (יענו נקישה) מהמזרק. אך בזמן הדלקת הסוויץ' לא נשמע שום צליל מכיוון המזרק וגם בזמם הסטרטר כשהמודד לא מחובר.

רוסלן

מזגנים
23-01-11, 21:01
חבר'ה ערב טוב!

לצערי המזרקים עדיין לא נפתחים..
אכן הפלוס השני שאמור להיות אחרי הסוויץ' ובזמן התנעה נמצא! (חובר: לפלוס שהגיע לקויל המקורי של הCJ) הפלוס קיים בזמן התנעה. אך עדין לא נפתחים המזרקים. הפלוס נמצא בשני החוטים שמגיעים לכל מזרק כשהם מורכבים במקומם, אך כשאני מוריד את הקונקטור לשם בדיקה נוספת נמצא פלוס רק בחוט אדום במזרק A וצהוב/לבן במזרק B. כשאני מצמיד את האצבע ליציאה מהמזרק הוא רטוב במקצת אך השני בכלל לא לאחר מספר שניות של סטרטר.
חבר'ה הם עדיין לא נפתחים
מה לעשות?!

נ.ב כשהסוויץ' היה דלוק חובר מודד זרם עם נורה , קצה אחד למינוס וקצה אחר לפלוס. מה שקרה שנשמה צליל כאילו של פתיחה (יענו נקישה) מהמזרק. אך בזמן הדלקת הסוויץ' לא נשמע שום צליל מכיוון המזרק וגם בזמם הסטרטר כשהמודד לא מחובר.

רוסלן

אני עונה לך כאחד שאכל הרבה הרבה לקרדות (למי של יודע אז לקרדה זה דג מסריח מאוד) בנושא הנ"ל..

איזה מפלג אתה משתמש?? האם מודול בפנים או חיצוני ? האם 2 מודולים או רק הפרסה??

מזגנים
23-01-11, 21:18
ואחרי שתענה על השאלות הנ"ל ..

ברוך וארז יתנו לך את הפתרון .

ruslan90
23-01-11, 21:32
עמוס (מזגנים) :המפלג הוא מקורי של הCJ הוצאו ממנו כל החלקים של קידום ההצתה והואקום. כעת הוא רק מפזר את הזרם בין החוטים. המודול ההצתה הוא של הסאפרי והוא חובר לפיקאפ של הCJ. הקויל של הסאפרי חובר למודול ההצתה דרך הקונקטור שני חוטים. וממודול ההצתה יוצא קונקטור 4 חוטים למחשב. יתכן שמשו לא נכון? יש מתחת למודול ההצתה חלק שהוא מברזל הוא נוגע במרכב. יש מינוסים.

דבר נוסף. איך שאני מבין שמה שקורה אצלי באוטו זה שלא מגיעה שום פקודה מהמחשב אל המזרקים. איך ניתן לפתור זאת חבר'ה?

אבישי מ
23-01-11, 21:44
יש לי בדיוק את אותה בעיה רק שלי יש מפלג HEI של דלקו רמי (נראה לי שנקרא פה GM)
:!:

UNIX
23-01-11, 22:27
א.תנסה להחליף מודול הצתה
ב. תן למודול הצתה מינוס טוב בתחתית שלו
ג. ניסיון להניע ללא מינוס טוב למודול ההצתה עלול לשרוף אותו
רוצה לנסות להניע ? שפוך קצת דלק לסעפת דרך ה tbi ותנסה להניע
יש ניצוץ?

ruslan90
23-01-11, 22:47
Unix : המינוסים כולם מעולים נבדקו מספר פעמים.
אני יכול לבדוק את ההצתה גם דרך הוצאת מפלג מסויים יחד עם החוט שלו ולהצמיד אותו במרווח קטנטן מגוף הרכב. אמור להופיע שניצוץ. אם מופיע שם ניצוץ אז הכל בסדר בהצתה והבעיה היא המזרקים מחר אני אבדוק זאת ואחזור עם תשובות!!
להחליף למודול הצתה של סאפרי אחרת אתה מתכוון?

six 4 life
23-01-11, 22:50
כמו שאמרת תוציא חוט הצתה מאחד הפלאגים ובדוק ניצוץ בזמן סטרטר.
אם יש ניצוץ, רסס ספריי קרבורטור לבית המצערת ונסה להניע.
תעדכן מה יצא ונמשיך.

UNIX
24-01-11, 00:29
ה2 חוטים שיוצאים מהמודול אל הכוהל אחד מהם אמור לקבל פלוס אחריסוויץ חיברת אותו ?

מזגנים
24-01-11, 07:50
יש מצב ששני החוטים של הפולסים מהמפלג הפוכים ..

ניר ל
24-01-11, 09:26
את הכתבות של חנן על התקנת TBI ב CJ קראת ?
לא נראה לי שיש שם אבן לא הפוכה

ruslan90
24-01-11, 22:13
ניר : אני בונה אותה לפי הכתבה של חנן.
בהתנעה האחרונה שעשיתי לשם בדיקת נצוץ הוא לא נמצא בחוטים. לשם בדיקה בדקתי את המצאות הפלוס על חוט ורוד שמגיע אחרי סוויץ' ובזמן התנעה לקויל, נמצא. מהקוייל יש יציאה נוספת בצד ימין של אותו קונקטור(בנוי משני חלקים נפרדים) יש שם גם שני פלוסים בזמן סוויץ' דולק.
הוחלט לבדוק את הפיקאפ ( קוקטור P וN) ,אין המצאות פלוס, המשכתי ללכת לפי החוטים כדיי לבדוק לאן הם מובילים והגעתי לקופסה מברזל שראשום אליה VALLEY FORGE שנמצאת בכנף השמאלית למטה. אל הקופסה הזאת מגיע פלוס עבה בצבע אדום ו חוט כחול נוסף. ממנו יוצאים ארבע חוטים נוספים: כתום , סגול , שחור וירוק/לבן. הכתום הולך לכיוון מודול ההצתה של הסאפרי (קונקטור P) (והסגול הולך לקונקטור N) שחור זה אדמה למודול ההצתה. כך זה ראשום גם אצל חנן בכתבה. בשני החוטים הללו אין שום דבר..

נ.ב כשהגעתי לאותה קופסה המצב שלה היה זוועה. החוט האדום אחרי הקונקטור היה קרוע לגמרי.
ירוק כנ''ל וכל השאר בקושי החזיקו מעמד..

רוסלן

safari93
24-01-11, 22:23
על ה-TBI יש את ה-IAC (מנוע-צעדים).

בדקת שהוא מתפקד ?

פרק אותו בעדינות ותן סוויץ' כשהוא בחוץ, תראה אם יש לו תנועה.

עדכן.

UNIX
24-01-11, 22:32
אין קשר למנוע הצעדים ולהנעת הרכב
אין קשר בין מודול ההצתה שאתהמראה בתמונות ולהנעת הרכב המודול הזה מבוטל ברגע שאתה משתמש במודול של הסאפרי .
הכי פשוט שיש מהמודול של הסאפרי יוצאים 2 קונקטורים ועוד 2 חוטים לפיקאפ
קונקטור אחד 4 חוטים הולך ישירות למחשב
קונקטור שני 2 חוטים אחד פלוס אחרי סוויץ והשני מוציא מינוס אל הכוהל (צבע לבן אם אני זוכר טוב )
הפלוס אחרי סוויץ שמגיע אל המודול מתפצל ומגיע גם אל הכוהל הכוהל מקבל סה"כ 2 חוטים אחד פלוס אחרי סוויץ
שיושב על אותו קו עם מודול ההצתה והשני מינוס שאותו הוא מקבל ממודול (שים לב זה חשוב ) ההצתה .
מודול ההצתה חייב מינוס טוב אחרת לא יהיה ניצוץ
את הפלוס אחרי סוויץ שאמור להגיע אל הכוהל והמודול תנסה לחבר ישירות למצבר רק לשם ההנעה .
נראה לי שעשית סלט אחד גדול בכל עניין ההצתה שם ובגלל זה לא מניע הרכב
או שמודול ההצתה לא תקין תקנה אחד חדש תמיד זה טוב שיש אחד כזה ספייר

ruslan90
28-01-11, 21:41
חבר'ה ערב טובֱ!

הCJ הניע.. עשיתי סלט בהצתה הכל פורק וסודר מאחלה
תודה רבה לכולם על העזרה!

רוסלן

UNIX
29-01-11, 12:01
מצויין תעשה חיים ואל תשכח לעשות איפוס מלא של המערכת

-->