PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה אוטומטית קדמית לטראנו

tallevi
25-01-11, 11:46
אני דווקא התכוונתי לאחורי אבל להפתעתי קיבלתי תשובה דווקא על הקדמי.
600$ עד הבית!! תוצרת LOKA.
מה אתם אומרים?(אני הייתי בטוח שאין דבר כזה נעילה קדמית לטראנו מכל סוג...)

טל.

Hi Tai,
Yes, we have front only.

$595AUD delivered to your door.

thx
tom

[email protected] ([email protected]) wrote:
> 4WD Systems Web Enquiry
>
> Contact Details
>
> Name: Tal Levi
> Phone:
> Mobile:
> Country: ISRAEL
> Closest INTL Airport: Ben-Guryon
> Postcode: 70400
>
> Vehicle Information
>
> Make: Nissan
> Model: terrano ii
> Model Code: R20
> Specification Level: SR
> Fuel Types: Diesel Only
> Engine Type: Turbo Diesel Intercooled Engine Designation: TD27Ti
> Engine Size: 4 cyl Vehicle Year: 2000 Trans. Type: Automatic 4WD
> Type: Part Time 4WD Body Type: Wagon (4 Door)
> Suspension: Torsion Bar : Coil
> Vehicle Wheelbase: Long
> Aftermarket Turbo fitted?: No
> Accessories:
>
> Message / Questions:
> Do you have diff locker for my car?
> Do you sheep to israel?
> Diff type:H233B LSD!!!
>

shahav
25-01-11, 20:33
נישמע טוב, אבל אחריי נעילה אחורית.
הייות ויש לטרנו נועלים טבורים, אז נעילה כזו לא תורגש כלל על הכביש ב 2x4.

אנ לא חושב שהפרונט של הטרנו חזק מספיק, אבל הנעילה רק תקטין את עומסים - של גלגל מסוחרר שאוחז פיתאום. אני שברתי פעמון ככה...

גם אני ביבזתי קצת זמן בימים האחרונים למצא נעילה קידמית אבל העלתי חרס בחקתי.

שורה תחתונה-נעילה קידמית לאחר אחורית.
רבין

shahav
26-01-11, 05:38
האמת, גם אחריי שכתבתה LOKA לא הצלחתי למצא משווק באופן מיידי.

מצאתי את זה
http://www.4wdsystems.com.au/index.php?id=29

דא - השם הוא כניראה LOKKA
אז מי\איפא היה האתר שהציע 600USD עבור נעילה קידמית כולל מישלוחה - מן הסתם לא כולל מיסים ישראלי הזויים?

סוזי המשתוללת
26-01-11, 07:36
נישמע טוב, אבל אחריי נעילה אחורית.
הייות ויש לטרנו נועלים טבורים, אז נעילה כזו לא תורגש כלל על הכביש ב 2x4.

אנ לא חושב שהפרונט של הטרנו חזק מספיק, אבל הנעילה רק תקטין את עומסים - של גלגל מסוחרר שאוחז פיתאום. אני שברתי פעמון ככה...

גם אני ביבזתי קצת זמן בימים האחרונים למצא נעילה קידמית אבל העלתי חרס בחקתי.

שורה תחתונה-נעילה קידמית לאחר אחורית.
רבין

אתה טועה ובגדול
בטרנו יש מוגבל החלקה מאחור מה שדורש שינויים יקרים יותר מאשר התקנת אוטומטית בסגנון לוקרייט (צריכים גם את להחליף את הקייס המקורי )
בנוסף לטרנו יש מהלך מתלה מכובד מאחור ונקודת התורפה היא המתלה הנפרד הקדמי
תפתור את בעיית ההצלבה של המתלה הקדמי והעבירות תשתפר באופן לא פרופורציונלי בעליל כי פתאום גם מהלך המתלה האחורי והמוגדל החלקה האחורי יבואו לידי ביטוי ותקבל רכב שבכביש מתנהג רגיל ואולו בשטח מתנהג כמעט כמו שתי נעילות
לא מאמין ?
תשאל את כל החברה עם הטרופרים (וכמה עם גרנדים)שהלכו בדרך הזו ומחייכים מאוזן לאוזן בשביל 350 דולר
חפש באתר בחור בשם אבנר (שם משתמש alal )שנוסע ככה כבר שנים ואחרי שנסע כך עם קדמית התקין גם אחורית וטוען שהשיפור לא היה דרמטי וברכב החדש שלו התקין אך ורק קדמית
כמובן שלא מדובר על מה יותר טוב אבסולוטית אלא מה עלות התועלת הגבוהה ביותר !!

shahav
26-01-11, 07:50
אתה טועה ובגדול
בטרנו יש מוגבל החלקה מאחור מה שדורש שינויים יקרים יותר מאשר התקנת אוטומטית בסגנון לוקרייט (צריכים גם את להחליף את הקייס המקורי )
בנוסף לטרנו יש מהלך מתלה מכובד מאחור ונקודת התורפה היא המתלה הנפרד הקדמי
תפתור את בעיית ההצלבה של המתלה הקדמי והעבירות תשתפר באופן לא פרופורציונלי בעליל כי פתאום גם מהלך המתלה האחורי והמוגדל החלקה האחורי יבואו לידי ביטוי ותקבל רכב שבכביש מתנהג רגיל ואולו בשטח מתנהג כמעט כמו שתי נעילות
לא מאמין ?
תשאל את כל החברה עם הטרופרים (וכמה עם גרנדים)שהלכו בדרך הזו ומחייכים מאוזן לאוזן בשביל 350 דולר
חפש באתר בחור בשם אבנר (שם משתמש alal )שנוסע ככה כבר שנים ואחרי שנסע כך עם קדמית התקין גם אחורית וטוען שהשיפור לא היה דרמטי וברכב החדש שלו התקין אך ורק קדמית
כמובן שלא מדובר על מה יותר טוב אבסולוטית אלא מה עלות התועלת הגבוהה ביותר !!

אני מסכים אתך שנעילה קידמית היא מאוד משתלמת, לכן אני מיתעניין, אבל לא מעט פעמים כל הציר הקידמי מחליק... ביחוד בעלייה.
לגבי ה LSD הוא נפח את נישמתו ליפני זמן רב... קראתי בכמה פוסטים שאך שהרכב יוצא ממיגרש החנייה של המשווק, נעילה זו מפסיקה להיות אפקטיבית...
רבין

shahav
26-01-11, 07:51
מה שמו של הדיפ הקידמי בטרנו? האם זה אחיד לכל הדגמים בארץ?
רבין

היפה והחיה
26-01-11, 08:56
אני מסכים אתך שנעילה קידמית היא מאוד משתלמת, לכן אני מיתעניין, אבל לא מעט פעמים כל הציר הקידמי מחליק... ביחוד בעלייה.
לגבי ה LSD הוא נפח את נישמתו ליפני זמן רב... קראתי בכמה פוסטים שאך שהרכב יוצא ממיגרש החנייה של המשווק, נעילה זו מפסיקה להיות אפקטיבית...
רבין

לא יודע למה כולם חושבים כך.

בטרנו הישן שלי, שנת 96 370,000 ק"מ, ה LSD עבד והרגשתי אותו בהצלבות.

tallevi
26-01-11, 11:25
סוזי המשתוללת (?),
גם לפי דעתי, אחורית לפני קדמית כי התקדמות הרכב ברוב רובם של המקרים תלויה על הסרן האחורי,
אם-כי אתה צודק בזה שנקודת התורפה היא מהלך המתלה הקדמי.
בקיצור,עדיף להיות גם בריא וגם עשיר.

לגבי עלויות הנעילה של הסרן האחורי,לא יותר מידי יקר יחסית.
יש נעילת דטרויט אוטומטית,(החלפה של כל הקייס), שהעלות שלה אחרי משלוח ושאר ירקות, היא 3500 ש"ח.

רבין,
צודק,זה LOKKA(התפספס לי K אחד)
דגם הדיפ. מקדימה הוא R180A

בכל מקרה,עשיתי double check עם החברה ,זה זה.

טל.

סוזי המשתוללת
28-01-11, 07:35
טל
ממש לא נכון
היתרון הגדול של אחורית על קדמית הוא רק בדרדרת
בסלעים היתרון של הקדמית מאד ברור שכן כשאתה נצמד לסלע הציר הראשון שפוגש אותו הוא הקדמי
כדי להעביר רכב את הסלע אתה רוצה לטפס מעליו אבל הנעילה האחורית לא יודעת להרים את האף אלא רק לדחוף אותו ולכן במקרה של הצלבה חריפה בציר הקדמי מה שיתקבל זה רכב שמנסה לטפס רק עם הנעה אחורית ובפועל הגלגל הקדמי עם ההתנגדות הגדולה (שצמוד לסלע)מהווה "רגל ציר" וגורם לישבן הרכב להסתבסב סביב ציר זה
ואילו בנעילה קדמית כח היה מועבר לגלגל עם האחיזה הגבוהה שהיה מרים את האף של הרכב
נעילה קדמית מאפשרת לנו לטפס מדרגות הרבה יותר גבוהות מאשר התיאורייה של חצי גלגל

tallevi
28-01-11, 08:31
טל
ממש לא נכון
בסלעים היתרון של הקדמית מאד ברור שכן כשאתה נצמד לסלע הציר הראשון שפוגש אותו הוא הקדמי
כדי להעביר רכב את הסלע אתה רוצה לטפס מעליו אבל הנעילה האחורית לא יודעת להרים את האף אלא רק לדחוף אותו ולכן במקרה של הצלבה חריפה בציר הקדמי מה שיתקבל זה רכב שמנסה לטפס רק עם הנעה אחורית ובפועל הגלגל הקדמי עם ההתנגדות הגדולה (שצמוד לסלע)מהווה "רגל ציר" וגורם לישבן הרכב להסתבסב סביב ציר זה

תיאוריה מעניינת...,תודה.
ז"א שאם היית צריך להחליט במקומי על איזו נעילה להשקיע קודם(קדמית/אחורית),היית הולך על הקדמית,בידיעה שהתרומה שלה לשיפור העבירות הרבה יותר משמעותית מהנעילה האחורית?

אני עד עכשיו חשבתי אחרת,וזו גם ההתרשמות שקיבלתי בכלל מעולם הג'יפאים,שקודם כל נעילה אחורית זה must ,ולאחר מכן נעילה קדמית כבונוס,האם התרשמתי לא נכון,או שבעצם לפי שיטתך,כולם עושים את אותה הטעות מחוסר הידיעה ומהליכה לפי ההנחה המקובלת והמוטעית ?

אני לא סתם שואל מפני שא' השקעה בנעילה די עומדת על הפרק מבחינתי,וב' מפני שההגיון הטכני שלי די נוטה לקבל את העמדה שלך.

יש פה עוד מישהו שיכול להעיר גם מהנסיון שלו בעניין הזה?

תודה,

טל.

סוזי המשתוללת
28-01-11, 09:03
תיאוריה מעניינת...,תודה.
ז"א שאם היית צריך להחליט במקומי על איזו נעילה להשקיע קודם(קדמית/אחורית),היית הולך על הקדמית,בידיעה שהתרומה שלה לשיפור העבירות הרבה יותר משמעותית מהנעילה האחורית?

אני עד עכשיו חשבתי אחרת,וזו גם ההתרשמות שקיבלתי בכלל מעולם הג'יפאים,שקודם כל נעילה אחורית זה must ,ולאחר מכן נעילה קדמית כבונוס,האם התרשמתי לא נכון,או שבעצם לפי שיטתך,כולם עושים את אותה הטעות מחוסר הידיעה ומהליכה לפי ההנחה המקובלת והמוטעית ?

אני לא סתם שואל מפני שא' השקעה בנעילה די עומדת על הפרק מבחינתי,וב' מפני שההגיון הטכני שלי די נוטה לקבל את העמדה שלך.

יש פה עוד מישהו שיכול להעיר גם מהנסיון שלו בעניין הזה?

תודה,

טל.

טל
כל מה שאני כותב זו לא תיאוריה - זו המציאות כאחד שנוסע כבר 15 שנה על רכבים על שתי נעילות
יש לי סמוראי נעול פעמיים בנעילות אוטומטיות ויש לי טרופר עם שני arb
כמו כל הגילויים הגדולים בהסטוריה כך גם הגילוי הזה של נעילה קדמית + מוגבל החלקה קרתה במיקרה
הנעילה האחורית בטרופר לא עבדה ואילו הקדמית כן והרכב טיפס בקלות כל מה שהצבתי בפניו (וזה היה הרבה - תאמין לי;))וזה ללא מוגבל החלקה כי יש arb
ואז הבנתי שהשילוב של קדמית ברכב סטנדרט ללא שינויים עם מוגבל מקורי יעבוד כמעט כמו שתי נעילות וזה הרבה יותר מנעילה אחורית אחת !!
נסה ותהנה
איך מישהו כתב על זה באתר אחר?
זו לא תיאוריה זו אקסיומה :p
אני לא הייתי חושב פעמיים במקומכם
מה שכן דווקא הנעילה הקדמית תעזור לכם לשמור על תיבת המשנה שהיא נקודת תורפה אצלכם (ראיתי כבר כמה נשברות מה שמשאיר אתכם בלי הגה)

raanan
28-01-11, 09:26
כמו כל הגילויים הגדולים בהסטוריה כך גם הגילוי הזה של נעילה קדמית + מוגבל החלקה קרתה במיקרה
הנעילה האחורית בטרופר לא עבדה ואילו הקדמית כן והרכב טיפס בקלות כל מה שהצבתי בפניו (וזה היה הרבה - תאמין לי;))

מחזק את הדברים של שמוליק.
בעבר עקב טעות בחיווט לסולנאידים של הקומפרסור ARB ,
השתמשתי בנעילה קידמית כשחשבתי שאני מפעיל אחורית.
הרכב טיפס מצויין ואפילו עוד אקסיומה אפשר להפריך, ניתן תוך כדי התקדמות להפנות הגה
בלי לשבור ציריות כשהנעילה הקידמית מופעלת.

רענן

אודי פ.
28-01-11, 10:06
מה שכן דווקא הנעילה הקדמית תעזור לכם לשמור על תיבת המשנה שהיא נקודת תורפה אצלכם (ראיתי כבר כמה נשברות מה שמשאיר אתכם בלי הגה)

מה זה תיבת משנה, ואיך נעילה קדמית עוזרת לשמור עליה?

shahav
28-01-11, 12:32
טל
ממש לא נכון

אני לרוב עובר את המדרגה הראשונה ללא בעיה...
שכחתם פרט חשוב, בעלייה 80-90% ממישקל הרכב נימצא על הסרן האחורי. לדעתי, נעילה קידמית היא ממש ברמה של "נייס תו הב" לאחר אחורית.
רבין

tallevi
28-01-11, 13:26
אני לרוב עובר את המדרגה הראשונה ללא בעיה...
שכחתם פרט חשוב, בעלייה 80-90% ממישקל הרכב נימצא על הסרן האחורי. לדעתי, נעילה קידמית היא ממש ברמה של "נייס תו הב" לאחר אחורית.
רבין

גם אני עובר את המדרגה הראשונה ללא כל בעיה,זאת לא החוכמה,הבעיה היא כל המדרגות שאחריה כאשר אתה מגיע אליהן כבר במצב של הצלבה,מה אז ?
אני עם רכב מוגבה מאוד ביחס לסטנדרט,צמיגי שטח מלא ודיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה.
במצב כזה אני מאמין שהסרן האחורי נותן איזושהי דחיפה ומה שתוקע את הרכב הוא הגלגל הקדמי שעומד כמו בול עץ מבלי יכולת הנעה ורק מהווה גורם מפריע שמתנגד להתקדמות הרכב.
תוסיף לזה את המהלך המוגבל של המתלים הקדמיים מה שגורם לאחד הגלגלים הקדמיים להיות באוויר די בקלות.
עכשיו לתוך המצב הזה מה יהיה יותר יעיל,נעילה אחורית בלבד או נעילה קדמית בלבד ???

טל.

shahav
28-01-11, 17:58
גם אני עובר את המדרגה הראשונה ללא כל בעיה,זאת לא החוכמה,הבעיה היא כל המדרגות שאחריה כאשר אתה מגיע אליהן כבר במצב של הצלבה,מה אז ?
אני עם רכב מוגבה מאוד ביחס לסטנדרט,צמיגי שטח מלא ודיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה.
במצב כזה אני מאמין שהסרן האחורי נותן איזושהי דחיפה ומה שתוקע את הרכב הוא הגלגל הקדמי שעומד כמו בול עץ מבלי יכולת הנעה ורק מהווה גורם מפריע שמתנגד להתקדמות הרכב.
תוסיף לזה את המהלך המוגבל של המתלים הקדמיים מה שגורם לאחד הגלגלים הקדמיים להיות באוויר די בקלות.
עכשיו לתוך המצב הזה מה יהיה יותר יעיל,נעילה אחורית בלבד או נעילה קדמית בלבד ???

טל.

בעליה לא צריך ביכלל הנעה קידמית, אין על הגלגלים הקידמים עומס, הם לא תורמים כלל. אולי בתחילת העלייה, הם תורמים מעט. מישקל הרכב נימצא כולו על הסרן האחורי, לא צריך להיות פיזיקאי בכדיי להבין את זה.
אני יכול להדגים לך עם רכב צעצוע מונסטר נייטרו או חשמאלי. פשוט נתק את ההנעה האחורית\קידמית ושים את הרכב בעלייה ללא מיכשולים מיוחדים מעט קורקר זה הכול. מהר מאוד הקידמי מפרפר, אבל האחורי מעלה את הרכב ללא הקידמי.

אבל ניראה לי שחבל על הזמן, אנחנו פה טוחנים קמח...
רבין

-->