PDA

צפייה בגרסה מלאה : טורים בסרק גבוהים

איציק
25-01-11, 15:54
פג'רו בנזין אוטומט 3000 סמ"ק 1994,
בסרק הטורים בגובה 1700 לערך וכשמשולב לנסיעה אז יורדים ל 1200 לערך, נבדק מנוע צעדים - תקין, נבדק מחשב - תקין, המצערת כולה פורקה ונוקתה ועדין ללא שינוי, לא מצאתי מקום ממנו נמשך אוויר למערכת ככה שבאמת אין לי מושג כבר במה לחשוד, אגב נורת הבדיקת מנוע תקינה ופועלת ומגיבה כשאני מתנק את אחד החיישנים בצורה יזומה כך שלכאורה כל החיישנים שנבדקים על ידה תקינים,
יש רעיונות מה לבדוק ובמה לחשוד עכשיו?
תודה

רפאל
25-01-11, 16:03
היי איציק

אני יוצא מנקודת הנחה שכמו שכתבת - אין יניקת אוויר משום מקום שאינו צינור היניקה לסעפת.

ישנם מספר דברים נוספים שיש לבדוק:

1. בדוק כי המכלול העגול שאליו מחובר כבל הדוושה (נמצא על המצערת) חוזר עד הקצה שלו ואינו נתפס בכלום.
2. על אותו מכלול ישנו כבל נוסף שהינו כבל הקיק דאון ומתחבר לגיר. נסה לנתק אותו ולבדוק האם התקלה מסתדרת. במידה וכן אז יש משהו שמחזיק את כבל הקיק דאון ולכן כל מיכלול הכבלים שעל המצערת לא חוזר עד הקצה. אם אכן התקלה תיפתר יכול להיות שיש בעיה במכלול הקיק דאון בתוך הגיר או בכבל עצמו.
3. בדוק את מד האוויר שנמצא ליד מסנן האוויר. מד אוויר לא תקין מתאפיין בתקלה כמו שאתה מתאר ולפעמים אינו מדליק נורת MIL.

למרות כל הכתוב, לדעתי אתה תמצא את הבעיה באחד מהכבלים שמונע מהמצערת להיסגר עד הסוף (סעיף 1 או 2).

אשמח לעזור בשאלות נוספות.

רפי כהן

איציק
28-01-11, 00:05
רפי, קודם תודה על התגובה
בדקתי את המצערת, היא נעה ללא כל מעצור, ניתקתי את שני הכבלים והנעתי וללא כל שינוי, עדין טורים גבוהים,
לצערי נראה לי שזה באמת המד אויר הזה, למרות שלא מדליק נורת תקלה, כשאני מנתק אותו ומניע הטורים יורדים משמעותית אך לא למידה הנכונה, אגב כשהוא מנותק אז נדלקת נורת התקלה
מנסה להשיג מד אויר תקין כזה בכדי לבדוק אם אכן הוא מקור הבעיה.
רק להבנה, מה יקרה אם אני יסע ברכב כשהמד הזה מנותק? חוץ מזה שהנורת תקלה דולקת וזה צורם בעין...
תודה

רפאל
28-01-11, 05:10
היי איציק

נסיעה ללא מד אוויר איננה מומלצת בכלל.
תפקידו של מד האוויר למדוד את נפח האוויר שנכנס לתוך המנוע ובהתאם לכך המחשב יודע כמה דלק להוסיף כדי לתת תערובת מדוייקת (עד כמה שניתן) לפעולתו התקינה של המנוע.

נסיעה ללא מד אוויר תגרום לצריכת דלק גבוהה מהרגיל, חוסר פעילות תקינה של המנוע ויכולה לגרום לנזקים ארוכי טווח למנוע - מאוד לא מומלץ.

לפני שאתה רץ להחליפו הוצא את השקע ובדוק תקינות של המחבר. בדוק כי כל החיווט תקין וכל הפינים שלמים. כמו כן בדוק האם המחבר יושב תקין וננעל על הלשונית שלו. יש נטיה לשבירת הנעילה ואז המחבר לא נסגר עד הסוף.

מה בוצע לאחרונה ברכב שלאחריו התחילה התופעה ?
אם בוצע משהו כתוב אותו, אולי ייתן כיוון נוסף ומדוייק יותר לפתרון (קצת קשה לבצע דיאגנוסטיקה מעל גלי האתר :D).

אשמח לענות על כל דבר נוסף

רפי

איציק
28-01-11, 18:50
רכשתי את הרכב לפני כחודש ואני "מיישר קו", מא' עד ת' כמו שנאמר, הטורים היו גבוהים כבר בזמן בקנייה, חוץ מזה הוא עובד מצויין ושקט יחסית לטורים הגבוהים, אני יבדוק את הצמה ויעדכן, שוב תודה

-->