PDA

צפייה בגרסה מלאה : לאן נעלם הכוח ?

bubu
10-11-04, 11:32
יש ברשותי סמוראי 1990 (קרבורטור) נעול ב215 שלא אוהב עליות קשות
אני יסביר,האוטו נוסע יפה בכביש 1:11 מחוץ לעיר בלי כוח של ממש (לא רכב לעקיפות)אבל
עושה את מה שמבקשים ממנו.
עד כאן אין בעיות ,אבל שאני מטפס במעלות קשים (מוחרקה ,חורשן)האוטו מאבד את כוחו עד שהמוע כבה
אני לא יודע אם התופעה נובעת מקפיצות הרכב בזמן המעבר הקשה.
או מקרבורטור לא מכוון כמו שצריך שמציף בעליות.
לאחר שהמנוע כבה צריך סטרטר ארוך כדי להחזירו לחיים שמלווה בריח של דלק(בגלל זה כתבתי
שאני חושב שהוא מציף)
שאלותי הם:
1. האם זו תופעה ידוע בסמוראים ?
2. היכן יש קיט שיפוץ קרב' של סמוראי (אין במכשרי תנועה שאלתי, ויש רק אטמים)
3.נאמר לי במכשירי תנועה אל חנות בשם RAM PARTS במונטיפיורי (לא בטוח שזה בדיוק השם) שאולי יש לו קיט הכלל דיזות ואטמים.
מישהו יודע טלפון של המקום (אם הוא קיים בכלל)
4.ואם הבעיה לא מהקרבורטור אז מה כן?

תודה מראש
לורן

שחף110
10-11-04, 12:28
רק בשביל לוודא - LOW מכיר ?

eran4x4
10-11-04, 12:29
מתי החלפתה פילטרי דלק?
האם אתה מכיר את הפילטר ליד מיכל הדלק?

אצלי מזמן (בסוזוקי הראשון שלי) היתה בעיה כזאת, סגירת צינור העודפים בעזרת אזיקון פתרה את הבעיה בשטח, החלפת הפילטר האחורי פתרה את הבעיה לתמיד.

bubu
10-11-04, 12:59
הפילטרים נקיים כפי שזכור לי (היתי מתחת לרכב לפני שלושה שבועות להכנה לטסט)
אבל נבדוק שוב.

ואת הLOW אני מכיר.

תודה על התגובות המהירות

לורן

המהנדס
10-11-04, 16:53
גם פילטר אויר סתום הוא מתכון טוב לאיבוד כח.
תנסה לפרקו לגורמים ולנקות טוב טוב עם חומר ניקוי ולחץ אוויר.
כיוון במכון קרבורטורים זה מה שאני הייתי ממליץ אני לא בטוח אף פעם בכיוון שלי בגלל שאין לי חיישנים כמו להם.

gil4
10-11-04, 17:00
פלטר אויר סתום מחליפים .העלות שולית.

המהנדס
10-11-04, 17:02
גיל לא התכוונתי לפילטר אלא לקרבורטור.....(כנראה שלא הייתי ברור)
פילטר זה בסה"כ 70 שקל ברור שמחליפים...

itayhi
10-11-04, 19:38
פילטר זה בסה"כ 70 שקל ברור שמחליפים...

איפה אתה קונה את פילטר האויר, בסביון??? רמת אביב???
פילטר עולה במקרה הגרוע 50 ש"ח
במקרה הטוב 25
(כמובן שלהיפך מבחינת האיכות... חיחיחי)
בכל מקרה, 70 נשמע לי יקר.

איתי

אלון_ק
10-11-04, 23:06
פילטר אוויר ודלק לא בודקים. מחליפים. בשביל סה"כ של 60 ש"ח, לא שווה לך לבדוק אותם - החדש יהיה טוב יותר ממילא.

גם פילטר אויר סתום הוא מתכון טוב לאיבוד כח.
תנסה לפרקו לגורמים ולנקות טוב טוב עם חומר ניקוי ולחץ אוויר.
חשוב מאוד להבהיר שעידן מדבר על הקרבורטור ולא על פילטר האוויר בניקוי ל"א. לא מנקים פילטר אוויר עם ל"א, זה הורס אותו.

יש 21 מיליון דברים קטנים שאתה יכול לעשות בבדיקת וניקוי קרבורטור. אחרי 3 שנים של נסיון מר, אני יכול לומר לך בוודאות שאין לך סיכוי להתקרב לרמה של מכון קרבורטורים טוב - ולו משום שלהם יש ציוד (בדיקת 4 גזים, לדוגמה) שלך פשוט אין. יש להם שיטות ניקוי מתקדמות בהרבה מהשיטות הפרימיטיביות שיש לנו בבית (אולטראסאונד במקום החומצה, לדוגמה), יש להם את כל הכלים והמדידים המדוייקים. בדרך כלל אני נגד להוציא עבודות על הרכב החוצה, זה אחד מהיוצאים מן הכלל. זה בהנחה שאתה מגיע למסקנה שהקרבורטור שלך אכן זקוק לטיפול יסודי, מה שעם צריכת דלק של 1:11 לא נשמע נורא. דבר קטן אחד שאתה כן יכול לעשות בדיוק כמו המכון זה לבדוק (יאללה, תחליף - זה 10 ש"ח) את כל צינורות הואקום. מספיק חור קטן אחד באחד מהם ויש לך בדיוק את התופעה שתיארת.

ברוך הבא לעולם הסמוראי. הרכב אנמי נורא. יש לו מנוע שהפיק פחות כ"ס ממכונת כביסה ממוצעת כשהוא היה חדש, ודאי וודאי היום. כשאתה מעלה אותו את המוחרקה ומטייל על טורים נמוכים בעליה, זה צפוי מאוד שאתה תציף אותו בנסיונות שווא להרים את הטורים - זה פונקציה של מיומנות נהיגה ויכולת רכב. מאחר ויכולת הרכב כאן היא נמוכה מאוד, מיומנות הנהג צריכה להיות גבוהה מאוד - והרי לך הבעיה של כולנו. כן, יכול להיות שהקרבורטור צריך להגיב יותר טוב. יותר סביר להניח שאתה לא מספיק מיומן - זו לא בושה, תתפלא לגלות איזה איזון עדין זה עם סמוראי. לכולנו נכבה המנוע לפעמים (טוב, עד שקנינו יחסי העברה). זה יקרה לך גם עם 195 והזרקה, המנוע הזה פשוט עלוב. הוא היתרון והחסרון הכי גדולים של הרכב... זה מה יש, עם זה ננצח.

bubu
11-11-04, 08:47
תודה למגיבים

אני יחליף את פלטר האויר ואת הפלטרים של הדלק דבר ראשון.
כיוון שלא חשבתי אליו הוא צינוריות הווקום(תודה אלון) נחליף גם אותם.
לגבי שיפוץ קרבורטור אני חושב שלא היה מנוס, וניתן למישהו אחר לגעת לי באוטו.

אם משהו יודע על משפץ קרבורטורים אמין ויסודי באזור נתניה ,חדרה?

שהיה לכם יום טוב

לורן

eran4x4
11-11-04, 10:07
לורן

אני לא זוכר אם התיחסו לנקודה הזאת בשרשור או לא אבל גם כיוון הצתה ואולי מצב פלגים\מפלג\כבלי הצתה יכולים להשפיעה.

לגבי מכון קרבורטורים בנתניה, יש בחור בפורום הזה
http://www.carsforum.co.il/vb/forumdisplay.php?f=9
שההתרשמות הווירטואלית שלי ממנו טובה, אין לי שום הכרות שלא על מסך המחשב איתו ו\או עם העבודה שלו
https://www.carsforum.co.il/vb/member.php?u=6194

ואולי שווה שתפגש עם עוד חברה מהאתר בעלי סמוראים בכדי לקבל חוות דעת מהם על יכולות הסמוראי שלך ושלהם בעליות שכאלו.

דרך אגב - באיזה הילוך נגמר לך הכוח? האם בראשון או בהילוכים גבוהים יותר?

yossivarman
11-11-04, 10:49
מה לגבי קלאץ' מחליק - אולי זה הסיפור??

המהנדס
11-11-04, 11:36
כשקלאץ' מחליק המנוע לא נכבה להיפך הוא כאילו בניוטרל ומעלה טורים מהר.

bubu
11-11-04, 12:31
כמו שקודמי כתב קלאצ' זו לא הבעיה.

אני משתמש ב1LOW במעלות קשים (יותר כוח מזה אין)

הדרך פעולה שלי תהיה כך:
1. תוסף דלק לנקיון המערכת
2. החלפת פילטרים
3. החלפת צנוריות ווקום
4.ואם 1 עד 3 לא יעזור נשפץ את הקרבורטור.

ערן שלחת לי לינק לפורם ,אבל מי מהפורם?

נ.ב. נבדוק גם את מקדם ההצתה
תודה לכולם

לורן

eran4x4
11-11-04, 13:08
נתתי שני קישורים

השני אל הבן אדם
http://www.carsforum.co.il/vb/member.php?u=6194

bubu
11-11-04, 13:29
ערן תודה

פשוט אחד הקישורים לא נפתח לי (החשוב מהשתיים)

לורן

UNIX
11-11-04, 13:32
צביקה קרבורטורים
09-8332213
רחוב זנגביל 16 נתניה

אלון_ק
11-11-04, 14:05
תעשה חיפוש על המילה "תוספים" בפורום לפני שאתה רץ לשים אחד במנוע שלך.

bubu
11-11-04, 14:05
תודה

bubu
11-11-04, 14:21
בקשר לתוספים לדלק אני מתלבט כבר הרבה זמן.
יתרונות:
מנקה את מערכת הדלק.
מנקה פיח מהשסתומים והבוכנות.
מחזיר חיים למנוע.

חסרונות:
יכול לסתום את הקרבורטור(לכלוך מהמיכל והצינורות דלק).
שחרור כמות גדולה פיח בתא השריפה יכול להזיק למנוע .
מקצר את החיים של המנוע.

מי אמר שחופש הבחירה זה דבר טוב :wink:
לורן

אלון_ק
11-11-04, 14:49
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4673&highlight=%FA%E5%F1 %F4%E9%ED

נמרוד
11-11-04, 14:59
מחזיר חיים למנוע.

למרות ההתקדמות הניכרת במדעי החיים וההדסה הגנטית בשנים האחרונות, אני חושב שעדיין נכון להגיד שרק אלוהים יכול להפיח חיים במנוע עשוי ברזל :D

בובו, אתה מצטט גיבובי מילים מתוך חומר פרסומי (או מגזיני רכב, או אתרי אינטרנט... אותו דבר), בלי להבין מה אתה קורא. זה בסדר, גם מי שכתב את החומר הפרסומי לתוספים האלו לא מבין מה הוא כותב! תוספי דלק כמו תוספי מזון הם תופעה המאפיינת את תרבות הצריכה המערבית. בקצרה: יש לאנשים עודף כסף, וצריך למצוא דרכים יצירתיות לקחת להם אותו.

bubu
11-11-04, 16:13
נימרוד אני יודע שתוסף לא יחזיר את הזמן אחורה.
אבל ראיתי מנועים ששסתום הפליטה שלהם היה מלא פיח (בקושי היה מעבר לגזים)
כך שאולי התוסף יפורר את הפיח ויאפשר מעבר טוב יותר של הזגים(לא יודע אם זה המקרה שלי)
ו"יחזיר חיים למנוע".

שמעתי וקראתי שהK44 עושה עבודה טובה בעיניין הסרת הפיח
אבל מנגד הוא יכול לשחרר פיח שעוזר לאטימה במקומות מסוימים

אני לא מאמין לכל מה שאני קרא למרות שיש לי תביעה נגד בזוקה כי אני כבר בן 33 ועדין לא הגעתי לירח :wink:

שהיה לכם סוף שבוע טוב
לורן

סוזי המשתוללת
11-11-04, 17:28
בובו
כולם כאן כתבו הכל חוץ ממה שכנראה באמת צריך :P
בקרבורטור של סוזוקי תא המצוף נמצא בחזית הקרבורטור קרוב לרדיאטור
מכיוון שכך במצב עלייה זה גם החלק הכי גבוה בקרבורטור
מכיוון שהנשמים של תא המצוף פתוחים לתוך תאי היניקה של הדלק אז כשהרכב קופץ בזויות קשות נשפך דלק מתא המצוף לתאי היניקה מה שגורם לרכב להחנק ולאבד כח
קודם כל יכול להיות "שמישהו" בעבר התעסק עם גובה המצוף ולכן היום הרכב נחנק בכל עלייה קטנה
גובה המצוף חייב להיות בדיוק בגובה שהיצרן תכנן אותו כי הוא משפיע על תפקוד הקרב גם בכביש
בהנחה שאין בעייה במצוף עצמו אז יש פיתרון פשוט בדמות צינור הארכה לנשמי תא המצוף
אני עשיתי את זה באופן עצמאי על ידי גישור שני הנשמים ביניהם ויצירת חורי נשימה חדשים בחלק הגבוה ביותר של צינור הגישור
את צינור הגישור מייצרים כך שיהיה גבוה מאד כמעט עד גובה הבורג של מכסה הקרב

bubu
14-11-04, 06:15
סוזי בוקר טוב
נראה לי שמה שכתבת לגבי הנשמים זה הכיוון הנכון לפתרון אבדן הכוח.
נסים נשמים משופרים (לאחר שנבדוק את המצוף) ונדווח.

שבוע טוב לורו

GodsFather
12-07-06, 21:03
מעלה שרשור ישן - סוזי! האם אכן ביצעת את העבודה הזו ותוכל לתאר לי מה לעשות ?

אמנם קרב' סוברו אבל התופעה מוכרת גם פה - אשמח להסבר על הארכת הנשמים

תודה.

asafk
13-07-06, 00:10
אני לא יודע איך נראה קרב' סוברו, אבל לרוב, כשתוריד את הפילטר אוויר, תראה את הפתח של הקרבורטור, ובחלק הכי עליון שלו צינורית מתכת קטנה, בזווית למעלה (בתמונה, בצבע נחושת). פשוט תלביש עליה (או בתוכה, אם היא בקוטר גדול ולא בולטת אלא שקועה) חתיכת צינור גומי באורך של כמה ס"מ.
http://moose.ca/~slowzuki/slowzuki/powertrain/Fuel/Aisin_Carb/aisin_carb.JPG

אסף.

GodsFather
13-07-06, 08:44
אני לא יודע איך נראה קרב' סוברו, אבל לרוב, כשתוריד את הפילטר אוויר, תראה את הפתח של הקרבורטור, ובחלק הכי עליון שלו צינורית מתכת קטנה, בזווית למעלה (בתמונה, בצבע נחושת). פשוט תלביש עליה (או בתוכה, אם היא בקוטר גדול ולא בולטת אלא שקועה) חתיכת צינור גומי באורך של כמה ס"מ.

אסף.

יש בקרב' סוברו צינורית בדיוק כמו שמצולם.
לאן בדיוק הצינורית צריכה לפנות?

אפשר לדעת איך זה פותר את בעית החנק וההכבות?

אם זה יפתור את הבעיה , אנחנו פותרים כאן בעיה של הרבה בבעלי סמוראים משופרים!

עכשיו רק נותר להכניס את הרכב לזוית קיצונית...

idanw
13-07-06, 23:08
אמיר.. אתה עוד לא יודע סופית שזו הבעיה שלך!
אני ממליץ לך קודם כל להחליף את משאבת הדלק ורק לאחר מכן, עם זה לא יפתור את הבעיה לבצע את מה שהוצא כאן..
אחרת לא תדע אף פעם מה הייתה הבעיה..
עידן

GodsFather
14-07-06, 12:57
עידן, רילקס בובה!

אנחנו יודעים שיש בעיה במשאבה , אבל ידוע שיש גם בעיה עם קרב' סוברו בשיפועים - אני אעשה גם וגם ונראה איך הרכב יגיב בשיפוע...

עכשיו כל מה שנותר זה למצוא שיפוע.... :?: :?: :?:

GodsFather
30-07-06, 14:41

אסף.

בהמשך לדיון ולאחר שהחלפתי משאבת דלק , אני חוזר לשינוי שהצעתם לבצע בקרב' על ידי הארכת הנשם ושואל - יש פילטר אויר שיושב על הפתח הזה , אמנם יש חלל בין הפתח לקצה הפילטר אבל עדיין, האם אני צריך להפנות את הצינורית לתוכו כדי להאריך את הנשם ?

איך אני אדאג שהצינורית לא תיפול בטעות ותכנס לקרב' או משהו כזה...

בקרב' סוברו דרך אגב יש שני פתחים כאלה כפי שרואים בתמונה שלך אסף... אנסה להעלות תמונה בערב...

-->