PDA

צפייה בגרסה מלאה : אטם צינור בסעפת יניקה

יורם-דרומי
04-02-11, 14:23
3632636325לאחר בדיקת רעש חדש מאזור המנוע, עולה כי יש בריחת אוויר מסעפת היניקה - ישנו צינור המחובר לסעפת עם אטם בניהם.

מתוך האטם הזה יש דליפת אוויר היוצר את הרעש (נשמע כמו רעש יציאת אוויר מתוך חור באגזוז)

אמנם זה לא מורגש בנסיעה בתוך תא הנוסעים - אבל בכל זאת נדרש תיקון על ידי אטם חדש.

החשש שלי, שבעת פתיחת הברגים הם ישברו ואז זה סיפור כבד יותר ומסובך יותר - לפרק את הסעפת ולתקן את הבורג השבור
האם כדאי לסתום עם חומר אגזוזים? במקום להיכנס להרפתקאה כזו?

רצ"ב תמונה של הצינור והאטם,

six 4 life
04-02-11, 15:11
נראה שכבר נתקלו בבעיה הזאת ברכב הזה לפניך וניסו להפטר ממנה ע"י תיקון חאפרי של הלחמה. לצערך החלק הזה כבר לא יצא מהסעפת בלי לשבור אותו או אותה, לכן יש לך אפשרות ללכת לאגזוזן לנסות להמשיך את הריתוך של קודמיך או לרתך עליו בנוסף ולנסות לאטום את הבריחה, או אם אתה רוצה לנסות לפתוח- להכין סעפת ואת המחבר הנלווה מראש.
בהצלחה.

six 4 life
04-02-11, 15:18
נ.ב.
זאת סעפת פליטה (אגזוז) ולא יניקה.

יורם-דרומי
05-10-11, 21:30
מעלה שוב את השרשור מאחר והרעש התגבר יותר מכפי מועד הפרסום של השרשור (טבעי לא?)

לא חושב שאלך על פתיחה מאחר והסרט בהכנת סעפת פליטה כנ"ל מראש לא יסתיים בזאת (אני חושש)
מכירים מלחים מקצוען בבאר שבע? דרום? שיכול לטפל בבעיה?
תודה

boaz avrahami
08-10-11, 09:06
יורם,אין הרבה תועלת בריתוך על חומר חלוד ומפורר.החור הזה לא נוצר שם במקרה והוא מעיד על מצב החלק.ריתוך או סתימה של החור יחזיקו לזמן קצר בלבד.לא מוצא טעם בתיקון של החלק אלא אם דחיית הקץ משרתת מטרה נסתרת.כל מתקן אגזוזים או רדיאטורים ידע לתקן.ואם בכל זאת תיקון אז שיסתמו את החור ומעל ירתכו עוד חתיכת פח שישמש כטלאי

sos4u
08-10-11, 10:09
3632636325לאחר בדיקת רעש חדש מאזור המנוע, עולה כי יש בריחת אוויר מסעפת היניקה - ישנו צינור המחובר לסעפת עם אטם בניהם.

מתוך האטם הזה יש דליפת אוויר היוצר את הרעש (נשמע כמו רעש יציאת אוויר מתוך חור באגזוז)

אמנם זה לא מורגש בנסיעה בתוך תא הנוסעים - אבל בכל זאת נדרש תיקון על ידי אטם חדש.

החשש שלי, שבעת פתיחת הברגים הם ישברו ואז זה סיפור כבד יותר ומסובך יותר - לפרק את הסעפת ולתקן את הבורג השבור
האם כדאי לסתום עם חומר אגזוזים? במקום להיכנס להרפתקאה כזו?

רצ"ב תמונה של הצינור והאטם,

יורם,
ממה החשש בדיוק ?
אם אני מזהה נכון [ ואני מזהה נכון ] מדובר בצינור גזים שיוצא מסעפת הפליטה לכיוון ה EGR

אז נסה לפרק, הגישה מחורבנת [ צריך קודם להסיר את הפחית שמגינה על סעפת הפליטה ] אבל אפשרית כשהכל קר כמובן, וסגור עם מכסה תואם, עם אותם ברגים.
או רתך. אם ונשבר, משהו פשוט רתך מכסה וחלסנה אל סיפור.

אח"כ, יש מספיק פתרונות לבטל את השגיאה שנוצרת בעקבות ההסרה של ה EGR ...
בהצלחה !

יורם-דרומי
08-10-11, 21:31
אנסה ראשית לרתך את התפר שנפרם - יש בשלב זה מניעה להמשיך לנסוע בג'יפ עד לטיפול?

נמרוד - מערד
10-10-11, 09:57
יורם היי
האים הסעפות של 96 יתאימו ל95 שלך, ואם כן בוא לפרק.
נמרוד

יורם-דרומי
21-10-11, 12:45
למניעת הדליפה והרעש הדבקתי את מקום הדליפה בחומר אטימה PROPOXY אשר אמור לעמוד בחום של עד 149 מעלות

כמובן שאין כרגע רעש או דליפה - אך כאן אני מעלה שאלה (כמובן לאחר מעשה) האם סעפת הפליטה מגיעה אל מעבר ל- 149 מעלות
כשהנעתי את נרכב והמנוע החל להגיע לטמפרטורת העבודה - החל לעלות עשן מחומר ההדבקה וצבעו האפור הפך להיות חום כהה כפי המופיע בתמונה

ועכשיו השאלות:

1. האם היה נכון לאטום את הדליפה כטיפול זמני - הדבק מתאים ליעודו?

2. באם לא מתאים - אוריד את הדבק - אך האם יש חומר כנ"ל שמתאים לעבוד בחום גבוהה?
אני רוצה להימנע מפרוק הסעפת

תודה
יורם
5133551334

יורם-דרומי
22-10-11, 11:09
טוב, עדכון,
הסרתי את חומר האטימה (לאחר הזעה ומלחמה בחומר)

מסתבר שהסדק אינו הסעפת אלא בחיבור צינור ה- EGR
הצינור מתחבר באמצעות 2 ברגים - ובאזור הבורג התחתון ישנו סדק - משמע - ללכת לפרוקיה ולהשיג צינור כנ"ל וזהו כל הסיפור
תודה לכל החברים ושלל העצות - אני שמח שזוהי הבעיה ולא בסעפת עצמה
יורם

יורם-דרומי
27-08-12, 19:11
מעלה שוב את השרשור הנ"ל

למישהו יש דעה אחרת מלהלחים את הסדק - האם יש חומר אטימה שיכול לעמוד בטמפרטורה גבוהה של סעפת הפליטה?

shmil
27-08-12, 21:03
חיובי.
משחת אטימה לסעפות פליטה.
באה בשפופרת, לא זוכר את שמה, אבל כתבתי אותו פעם בפורום.

יורם-דרומי
01-09-12, 11:34
חיובי.
משחת אטימה לסעפות פליטה.
באה בשפופרת, לא זוכר את שמה, אבל כתבתי אותו פעם בפורום.
שמיל תודה
איפה משיגים חומר כזה?
יורם

ts357
01-09-12, 14:01
אני גם חיפשתי בזמנו חומר כזה,
Muffler cement,
מצאתי כזה בחנות אופנועים, תריץ חיפוש בגוגל. לא יודע אם יחזיק בחום של הסעפת...

יורם-דרומי
01-09-12, 16:32
זה החומר - כתוב שעומד ב- 300 מעלות
http://www.crc.co.nz/Automotive-Automotive-Specialty-Products-Gasketing--Jointing/p1/Maniseal-Exhaust-Cement-ia0783474-2880-41f9-8c85-d064379a5b6b-6786.htm

יורם-דרומי
01-09-12, 16:43
זה נראה עדיף על הקודם - עמיד עד 1500 מעלות
http://www.ebay.com/itm/Threebond-Exhaust-Cement-150ml-/390252419025?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item5adcdb57d1

sos4u
02-09-12, 14:15
טוב, עדכון,
הסרתי את חומר האטימה (לאחר הזעה ומלחמה בחומר)

מסתבר שהסדק אינו הסעפת אלא בחיבור צינור ה- EGR
הצינור מתחבר באמצעות 2 ברגים - ובאזור הבורג התחתון ישנו סדק - משמע - ללכת לפרוקיה ולהשיג צינור כנ"ל וזהו כל הסיפור
תודה לכל החברים ושלל העצות - אני שמח שזוהי הבעיה ולא בסעפת עצמה
יורם
לא הבנתי, איפה הסדק ?

יורם-דרומי
02-09-12, 19:17
ביציאת הצינור מסעפת הפליטה
צינור ה-EGR מתחבר עם 2 ברגים לסעפת. קרוב לבורג יש סדק

sos4u
02-09-12, 20:50
הסדק בצינור ? לא בסעפת ?

מה הבעיה לפרק, ולשים מכסה ? האמן לי לא תרגיש בהבדל ...
רק יפנה לך את הזמן ל"טפל" בבעיות אחרות .. ואולי זה לא כ"כ טוב ... :)

יורם-דרומי
04-09-12, 21:32
הסדק בצינור ? לא בסעפת ?

מה הבעיה לפרק, ולשים מכסה ? האמן לי לא תרגיש בהבדל ...
רק יפנה לך את הזמן ל"טפל" בבעיות אחרות .. ואולי זה לא כ"כ טוב ... :)
מפחד לפרק שלא ישבר חלילה וחס בורג עקשן

sos4u
05-09-12, 17:23
מפחד לפרק שלא ישבר חלילה וחס בורג עקשן

אם לא תנסה לא תדע ... תרסס עם ממיס חלודה רציני [ יש חומר ייעודי של BG שמייצר קצף, או כל חומר אחר שימליצו פה ] תן לו זמן לעבוד ונסה בעדינות. אצלי התפרק פעם ממנוע מקורי אחרי 12-13 שנה בלי בעיה.
דבר שני, אם אתה חושש מהבורג מה רע לנקות שוב ולהשתמש עם אותו אפוקסי ולשים שוב עד שיתפרק שוב וחוזר חלילה ? זה מחזיק כמה חודשים טובים

בהצלחה

-->