PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון בנושא רכישת מנועים משומשים לרכב.

tallevi
05-02-11, 22:09
שלום רב!

אני מחפש מנוע לרכב שלי,ניסאן טראנו שנת 2000 דיזל אוטומאט.

ממה שאני מבין הסיכון עצום המחיר יקר והסוחרים לא אמינים,ורק מלשמוע את חלקם בטלפון,לא הייתי קונה מהם נורת איתות, וזו בעיה כוללת ומאוד מתסכלת לכל מי שמגיע למצב הזה.אני מבין את כל אלו שמעדיפים למכור את הרכב למגרש הגרוטאות,ולהתקדם הלאה רק כדי לא להתעסק עם כל החאפרים האלה.

הרי כל אחד שמבין קצת,יודע שאין כל אפשרות לאבחן מה מצב המנוע רק ממבט חיצוני או מכל מיני בדיקות שטחיות,שהמוכר מכיר מראש ויודע גם איך להכין את המנוע לקראתן.
ידוע שהבדיקה האמיתית צריכה להיות ע"י התקנה של המנוע על דיינומטר והרצה שלו על המכשיר והוצאת הנתונים הטכניים שלו (תוך כדי בחינה כללית של נזילות,רעשים וכד') והשוואתם לנתוני היצרן,או לחילופין התקנה על הרכב ובדיקת הנתונים הנ"ל כשהמנוע כבר מורכב על הרכב.

אני די בטוח שזה כנראה ברור כשמש לכל בעל מקצוע בתחום,ויחד עם זאת זה פשוט לא קיים,לא מבוצע,ורחוק מלהתנהל כך הלכה למעשה,אבל למה בעצם?
כי ככה אנחנו? מדינה של חאפרים ?

איך זה בעצם שאין כזה מכון בדיקה שמאפשר ללקוחות של מנועים משומשים לרכב, לבדוק את המנוע שהם קונים,לקבל תמונה מקצועית ומבוססת,לעמת את המוכר עם הממצאים עוד לפני שבוצעה העסקה,בדיוק כפי שמבצעים את הבדיקות לפני קניית רכב משומש ?!
ראבאק,מדובר פה על אלפי שקלים,השקעה רצינית,אני לא מכיר רכישות\מוצרים באותו סדר גודל אם אותו חוסר וודאות לגבי המוצר!

יש פה בנישה הזו בעייה ענקית של אמינות,ואמינות זה הבסיס העיקרי לכל סוג של מסחר,תתארו לכם ורמת האמינות של הספקים באיביי או באתרים הדומים,היתה דומה לסוחרי המנועים,הייתם קונים מהם משהו?אפילו לא את הנרתיק של הג'י פי אס...,ועוד מדובר על סכומים פחותים בהרבה ממנוע או גיר לרכב שטח,אלא מה,האתרים הללו כ"כ אמינים שאין לנו בעיה להעביר מאות דולרים לספק סיני שאת שמו אנחנו אפילו לא מנסים להגות,ולשבת לחכות למוצר שיגיע,איך זה ? - אמינות! מה שכל-כך אין אצל הסוחרים הללו.

אבל אנחנו אשמים,כל האידיוטים שהסכימו לקנות חתול בשק מבלי לחייב את הסוחר על החזר כספי מלא,במידה ותוצאות הבדיקה יהיו מתחת לסביר.(ותעשו לי טובה עם ה"אחריות" הזו של השלושה חודשים,אלא אם כן תעוף לך הבוכנה מהבלוק אין לך על מה לממש אותה,הכל בסדר...)
אנחנו אלה שאיפשרנו את הנורמה המעוותת הזו,אנחנו אלה שאיפשרנו לסוחרים המפוקפקים לגדול על חשבוננו,ולצחוק כל הדרך אל הבנק.
אנחנו אשמים בגלל שאנחנו חאפרים לא פחות מהם,בזה שאנחנו משחקים לפי כללי המשחק הפסולים שלהם,רק שאנחנו משלמים,והרבה... , ותראו לי אחד שמודה ש"דפקו" אותו,אחד שיודה שיצא פראייר,לא,אין כאלה,סתם במקרה אנחנו נתקלים במודעות למכירת רכב עם מנוע "חדש" שהוחלף רק לפני שלושה חודשים...כאלה יש הרבה,אבל פראיירים- לא...מה פתאום!

בואו נדבר על זה,אני מאוד אשמח לשמוע את דעתכם בעניין.

ובקיצור,תעזרו לי למצוא מנוע...ולעצמכם.

טל.

shahav
05-02-11, 22:20
לא אוכל לעזור לך, אבל אוליי ההפך, אתה תעזור לי להימנע ממצב דומה.
אך הלך המנוע הקודם? מה קרה?

כמה עולה לשפץ את הקודם? או שזה ממש לא כדאי?

מקווה שבסוף זה יסתדר לך, נגיד שתמצא רכב לאחר תאונה עם מנוע נקי ושלם...
רבין

kd2
06-02-11, 10:56
גם אני לא ממש יכול לעזור, אבל לייק רציני על הדיון הזה.
אני מבין אותך לגמרי.

חנן-ג'יפולוג
06-02-11, 12:56
כתבת הרבה, ובטוח שיש לא מעט לכתוב על הנושא הזה מהרבה כיוונים. בכל זאת על מנת לנסות לדון, ולו על קצה המזלג, בעניין הזה, ניסיתי לדוג ממה שכתבת משפט אחד מרכזי ולהגיב עליו:

איך זה בעצם שאין כזה מכון בדיקה שמאפשר ללקוחות של מנועים משומשים לרכב, לבדוק את המנוע שהם קונים,לקבל תמונה מקצועית ומבוססת,לעמת את המוכר עם הממצאים עוד לפני שבוצעה העסקה,בדיוק כפי שמבצעים את הבדיקות לפני קניית רכב משומש ?!

אתה רוצה שיעשו את אותה בדיקה כמו במכון רכב ויתנו את אותה אחריות?
איזו בדיקה בדיוק הם עושים ואיזו אחריות אתה מקבל? הרי על בעייה מרכזית של מנועים, כזו שגורמת לגריטה של רבים מהם, אין להם שום תשובה ואתה לא מקבל שום אחריות. הם לא יכולים לבדוק תצרוכת שמן. הם כותבים בטופס בצורה מפורשת שאתה, הקונה, צריך לבדוק תצרוכת שמן בנסיעה וכמובן שאין על זה שום אחריות.

ככה, ממש בקצרה, על קצה המזלג. יש עוד המון בעיות אחרות, כמו עלות דינמומטר כזה, הביקוש לו, הקשיים בחיבור עשרות רבות של סוגי מנועים שמגיעים ללא חיווט ומע' ניהול מנוע לדינמומטר, ובזמן שמצדיק את עלות הבדיקה. כמה זמן לוקח לחבר מנוע לרכב? יום? חצי יום? למה אתה חושב שחיבור מנוע לדינמומטר לוקח הרבה פחות זמן? אתה מוכן לשלם על חצי יום עבודה?

ואפשר גם להתייחס לנושא מכיוון אחר לגמרי, ולא פחות בקצרה:
אם היה ביקוש לשירות כזה במחיר שמצדיק את נתינת השירות מובטח לך שהיה מי שיספק אותו.

tallevi
06-02-11, 17:46
כתבת הרבה, ובטוח שיש לא מעט לכתוב על הנושא הזה מהרבה כיוונים. בכל זאת על מנת לנסות לדון, ולו על קצה המזלג, בעניין הזה, ניסיתי לדוג ממה שכתבת משפט אחד מרכזי ולהגיב עליו:

אתה רוצה שיעשו את אותה בדיקה כמו במכון רכב ויתנו את אותה אחריות?
איזו בדיקה בדיוק הם עושים ואיזו אחריות אתה מקבל? הרי על בעייה מרכזית של מנועים, כזו שגורמת לגריטה של רבים מהם, אין להם שום תשובה ואתה לא מקבל שום אחריות. הם לא יכולים לבדוק תצרוכת שמן. הם כותבים בטופס בצורה מפורשת שאתה, הקונה, צריך לבדוק תצרוכת שמן בנסיעה וכמובן שאין על זה שום אחריות.

חנן ידידי,
יכולתי לסייג לא מעט לגבי איכות הבדיקה שבמכוני הבדיקה השונים,אך זו לא הנקודה המרכזית,וכפי שאמרת,גם ככה כבר כתבתי הרבה ; אבל לעצם הדיון, כן יש מה ללמוד מבדיקה שכזו על המנוע,אני גם לא צריך הרבה,תן לי נתון הספק,מומנט,עקומות לפי סל"ד,קומפרסיה ושאר ממצאים שיעלו תוך כדי ההרצה וזהו,תודה.(מה הסבירות שכאשר נתונים אלו טובים,תצרוכת השמן תהיה גרועה,וההיפך ?! אולי קיימת אפשרות שכזו,אבל מה הסבירות?)
מה גם שאני לא מנסה לטעון פה בנאיביות למאה אחוזי ודאות,אבל זה הרבה יותר טוב ממה שיש(אין!)היום.
עם זה אתה בטוח יכול להסכים איתי.

ככה, ממש בקצרה, על קצה המזלג. יש עוד המון בעיות אחרות, כמו עלות דינמומטר כזה, הביקוש לו, הקשיים בחיבור עשרות רבות של סוגי מנועים שמגיעים ללא חיווט ומע' ניהול מנוע לדינמומטר, ובזמן שמצדיק את עלות הבדיקה. כמה זמן לוקח לחבר מנוע לרכב? יום? חצי יום? למה אתה חושב שחיבור מנוע לדינמומטר לוקח הרבה פחות זמן? אתה מוכן לשלם על חצי יום עבודה?

אתה מעלה פה סוגיות טכניות נכונות,אבל יחד עם זאת,לא בלתי אפשריות,לדעתי זה בר-ביצוע.אני דווקא חושב שדווקא פה ישנם אנשים,די מוכשרים ומנוסים,כולל אותך,שאם הם ממש רוצים,יכולים לחשוב על דרכים לביצוע.
לעצם השאלה אם הייתי מוכן לשלם על חצי יום עבודה(אני לא יודע כמה זה),זאת שאלה מצויינת שצריכה להיות פתוחה,"כמה תהיה מוכן לשלם עבור בדיקה שכזו"(בשביל זה יש דיון,לא?!)
אני אישית,הייתי מוכן לשלם נניח,עשרה אחוזים ממחיר המנוע עבור הבדיקה(בוא נגיד במספרים בין 500 ל-1000)
אני סתם זורק,אל תפגיזו אותי על זה...).

ואפשר גם להתייחס לנושא מכיוון אחר לגמרי, ולא פחות בקצרה:
אם היה ביקוש לשירות כזה במחיר שמצדיק את נתינת השירות מובטח לך שהיה מי שיספק אותו.

אמרת פה את המילה הנכונה ודווקא התייחסתי לזה בהודעה הראשונה, ביקוש ; מאיפה בדיוק צריך לבוא הביקוש ?
מהסוחרים?מהמדינה? ברור שלא,הביקוש חייב לבוא מאיתנו מהלקוחות מכל אחד ואחד, וכל עוד נסכים לקנות את החתול בשק, בוודאי שזה לא יקרה,(אידיוטים,חאפרים,כבר אמרתי?)
הרי איך פרחו כל מכוני הבדיקה לרכב יד שנייה? לא מביקוש דומה? ובהתייחס לנקודה הקודמת שהעלית ; מכון בדיקה לרכב,מה עלותו? למה זה כן משתלם...?

ועוד,
אני מת לראות איך הסוחר יהיה מוכן לעמוד על המילה שלו של " מנוע כולה 40000 ק"מ" ,כאשר הוא יצטרך לשלם את מחיר הבדיקה במידה ויתברר שהמנוע שהוא מוכר שווה רק למיחזור מתכות ותו לא.(אעלק 40 אלף,רק שיפסיקו להפליץ לי את המספרים האלו,דיינו!)

יש לי עוד כל כך הרבה קוריוזים ונקודות לחדד בסיפור הזה,אבל לא פתחתי את הדיון הזה כמונולוג אישי.
זה צריך להיות דיון ציבורי פתוח כי ברמת העקרון זה נוגע לכולנו.
אז תתכבדו...

טל.

ערן CJ
06-02-11, 18:26
טל שלום
זהו כוחו של השוק. לי ולך אין כוח קניה ולכן אין את השירות שהיית רוצה בו. אם היה בשוק צורך אמיתי, השירות היה ניתן ולא משנה כמה עולה הדינמומטר.
השיטה עובדת כך. אתה הולך למוסך וקונה ממנו מנוע מיבוא + פירוק והרכבה של כל המערכות שצריך כדי שהרכב שלך ישוב לנוע בכביש. בעל המוסך נותן לך את האחריות. אתה לא מכיר את היבואן ואין לך שום עניין איתו! בעל המוסך מרוויח על המנוע, על חלפים שנותרים בידיו משני המנועים ועל הפירוק וההרכבה. מאידך במקרה שהמנוע לא תקין, המכונאי יחליף אותו בשנית על חשבונו.
בעלי מוסכים מהווים כוח קניה ולכן הם מקבלים את המנוע ב-20-30 אחוזים פחות ממה שאתה מקבל + אחריות על המנוע. את הסיכון של הפירוק וההרכבה הכפולים ואף משולשים לוקחים בעלי המוסכים על עצמם. זו עסקה שבה לכולם יש מידה של סיכון ולכן המחיר גבוה כפי שהוא.
כקונה חד פעמי העסקה כידאית גם לך מכיוון שאם תביא למכונאי את המנוע ואחרי שהותקן ברכבך יתברר שאינו תקין, אתה תשלם את הפירוק וההרכבה בפעם השניה והשלישית...
עושים את העסקה עם מכונאי שאתה סומך עליו, שמטפל בך כבר הרבה זמן ושניכם מעוניינים בהמשך יחסי מכונאי-לקוח ממושכים, גם אחרי העסקה.
אין דרכי קיצור, אלא אם אתה מכונאי בעצמך או שיש בידך את הידע, הזמן, והמקום לבצע את העבודה בעצמך.

בהצלחה,
ערן CJ

tallevi
09-02-11, 18:32
****** הערה חשובה - הדיון אינו אישי,(אני כנראה יצטרך להסתדר בדרך המקובלת היום),הדיון הוא כללי וברמת העקרון!! *********

בעלי מוסכים מהווים כוח קניה ולכן הם מקבלים את המנוע ב-20-30 אחוזים פחות ממה שאתה מקבל + אחריות על המנוע. את הסיכון של הפירוק וההרכבה הכפולים ואף משולשים לוקחים בעלי המוסכים על עצמם. זו עסקה שבה לכולם יש מידה של סיכון ולכן המחיר גבוה כפי שהוא.

ערן,

על זה בדיוק אני מדבר,למה צריך להיות כזה סיכון בנושא מקצועי,טכני שהינו מדיד וניתן לבדיקה? מה אתה קונה מנוע או מניות?!
אנחנו מדברים פה על רכישה של מוצר טכני,הנדסי ולא על בילוי לילי בקזינו צף כלשהו...
מה שאתה אומר שגם אם בעלי המוסכים לוקחים את האחריות על תקינות המנוע אני אצטרך לשלם
על פירוק והרכבה בפעם השנייה והשלישית,אז איפה אחריות המוסך בזה?(אני גם סבור שרובם ככולם לא נכנסים לסבבים האלו, אלא פשוט מתפטרים מהרכב לגמרי בנקודה הזאת)
מצד אחד המוסך יקבל מנוע אחר מהיבואן במסגרת האחריות,ומצד שני הוא יקבל תמורה נוספת על פירוק והרכבה נוספים מהלקוח.לא רק שאין סיכון אלא זה גם אח'לה עסקה
בשבילו,אתה לא חושב?

---------------------------------

אני טוען שגם אם אין בנמצא כרגע מכון בדיקה יעודי שכזה,אנחנו הלקוחות צריכים לחייב את המוכר לשאת באחריות ובעלויות הנלוות במידה ויימצא והמנוע אינו תקין לאחר בדיקה במכון בדיקה לאחר ההרכבה.כמובן שצריכים להיות תנאים מקובלים להגדרה תקין/לא תקין.
אם נהיה צרכנים נבונים והגישה של כולם תהיה כזו,אין לי ספק שהסוחרים יצטרכו להתגמש ולעמוד בתנאים שלנו.

חשבתי על נוסח כזה:(אני לא עורך דין אבל לצורך העניין זה מספק...)

תנאים נלווים להגדרת האחריות לגבי תקינותו של המנוע:
1.הקונה רשאי לבצע את עבודות הפירוק וההרכבה בכל מוסך מוסמך שייבחר ואין זה בכדי לפגוע במימוש האחריות
שניתנה ע"י המוכר.
2.הקונה רשאי לבצע בדיקה לתקינות המנוע לאחר הרכבתו במכון בדיקה מורשה לפי בחירתו,ותוצאות הבדיקה יחייבו את המוכר.
3.מוסכם,ובמידה לפי תוצאות הבדיקה,ערך ההספק/לסל"ד יהיה נמוך ביותר מ- 15% מהערך המוגדר למנוע זה ע"י יצרן הרכב,
ייחשב מנוע זה כלא תקין,והקונה יהיה רשאי לדרוש את מימוש האחריות שניתנה.
4.מוסכם,במידה ומכון הבדיקה יקבע על סמך תוצאות הבדיקה כי המנוע אינו תקין מסיבות חריגות שאינן קשורות לנתוני המנוע,יהיה
הקונה רשאי לדרוש את מימוש האחריות שניתנה.
5.המוכר יישא בכל עלויות הפירוק וההרכבה הדרושות במקרה של מימוש האחריות.
6.תוסיפו אתם...

אני די בטוח שאם היום אני אבוא לסוחר חלפים עם מסמך שכזה ,הוא יגלגל אותי מכל המדרגות(או לפחות ינסה),
ואולי גם את הבא אחרי ואת הבא אחריו,אבל מה הוא יעשה עם העשירי שיבוא עם אותו המסמך??

מה דעתכם? (ולו רק על מנת להשתעשע עם הרעיון...)

טל.

יריב קלר ברוך
09-02-11, 18:51
יש עוד המון סיבות לירידה במדידה בהספק המנוע חוץ מהמנוע עצמו כמו בלי של כל שאר מערכות הרכב .
אפילו עם תרכיב מנוע חדש על רכב בן 10 שנים המדידה בגלגל לא תהיה זהה לאותו רכב שהיה חדש כולו.
ובקשר לסוחרים יש ויש ומניסיון אישי מכבדים את האחריות לפחות עם מי שאני עובד וגם נותנים פיצוי לעסק על שעבד פעמיים.
אבל עם אתה מגיע עם סנביץ למסעדה אז עם הסנביץ מקולקל אז מתחילות הצרות .
בקיצור הזול זה הכי יקר.
ועם מדובר על ניסן טרנו אני ממליץ בחום על אודי מיזרחי אמין ישר ולוקח אחריות .

shmil
09-02-11, 21:29
*
חשבתי על נוסח כזה:(אני לא עורך דין אבל לצורך העניין זה מספק...)

תנאים נלווים להגדרת האחריות לגבי תקינותו של המנוע:
1.הקונה רשאי לבצע את עבודות הפירוק וההרכבה בכל מוסך מוסמך שייבחר ואין זה בכדי לפגוע במימוש האחריות
שניתנה ע"י המוכר.
2.הקונה רשאי לבצע בדיקה לתקינות המנוע לאחר הרכבתו במכון בדיקה מורשה לפי בחירתו,ותוצאות הבדיקה יחייבו את המוכר.
3.מוסכם,ובמידה לפי תוצאות הבדיקה,ערך ההספק/לסל"ד יהיה נמוך ביותר מ- 15% מהערך המוגדר למנוע זה ע"י יצרן הרכב,
ייחשב מנוע זה כלא תקין,והקונה יהיה רשאי לדרוש את מימוש האחריות שניתנה.
4.מוסכם,במידה ומכון הבדיקה יקבע על סמך תוצאות הבדיקה כי המנוע אינו תקין מסיבות חריגות שאינן קשורות לנתוני המנוע,יהיה
הקונה רשאי לדרוש את מימוש האחריות שניתנה.
5.המוכר יישא בכל עלויות הפירוק וההרכבה הדרושות במקרה של מימוש האחריות.
6.תוסיפו אתם...

אני די בטוח שאם היום אני אבוא לסוחר חלפים עם מסמך שכזה ,הוא יגלגל אותי מכל המדרגות(או לפחות ינסה),
ואולי גם את הבא אחרי ואת הבא אחריו,אבל מה הוא יעשה עם העשירי שיבוא עם אותו המסמך??

מה דעתכם? (ולו רק על מנת להשתעשע עם הרעיון...)

טל.
חמוד.
אתה, כן. אתה.
וגם נאיבי. תמים.

בלי תוספות, כך, כמו שזה, אני מכיר משיהו שיסכים למכור לך מנוע. בתנאים הללו בדיוק.
אבל המחיר שהוא ירצה, יהיה פי שש ממה שלוקחים כולם.
למה פי שש?
כי הוא מגלם במחיר את האחריות (המוגזמת לטעמי) שאתה מבקש ממנו.
דבר איתי על המקדמה, והמנוע ימתין לך, בתנאים הללו שביקשת, עד שתשלים את כל התשלום.

tallevi
10-02-11, 15:00
ידידי היקר,
אם הדיון הזה גרם לך לחשוב ולטעות שאני תמים או נאיבי,אז כנראה שפיספסת בגדול.
לגבי המחיר המשושה שאתה מדבר עליו,אתה מתכוון למנוע חדש מנויילן ישירות ממפעל היצרן?(אם כן,אז גם פה פיספסת איזושהי נקודונת...)
ולפי מה שאתה אומר,מה שכולם מבקשים,זה לא כסף...,פינטס...,סכום הפקר שמצדיק את הסיכון.
מצטער , אבל אני פשוט לא חושב ככה,אין שום סיבה שגם במחירים של היום,הלקוח לא יקבל את מה ש"הובטח" לו.
יש פה יותר מידי עיוותים שניתן לתקן גם במחיר "שלוקחים כולם".

טל.

סופת המדבר
10-02-11, 19:54
אני בידיוק באותה בעיה עם מנוע לסופה
כל אחד יגיד לך שאצלו המנוע הכי טוב הכי חדש
ואין כלכך מה לעשות עם זה עד להרכבה
בגלל זה צריך למצוא את המנוע הכי חדש ולקוות שאולי הוא גם הכי טוב
(שלדעתי אין הרבה קשר בין מנוע יותר חדיש למנוע יותר טוב. תלוי מה עבר עליו)
ולדעתי גם המוכר כל מוכר גם אם הוא יודע מאיזה גיפ פורק המנוע הוא לא יוכל לדעת מה מצבו באמת
גם אם ליפני ההרכבה הוא היה המנוע הכי טוב שהוא ראה
אני אתן לך דוגמא:
המנוע אצלי בסופה קיבל את הטיפול בין הטובים שאפשר לקבל שמנים איכותיים+, פילטרים מקורי
לאחרונה הוחלפו משאבת שמן וקסוות על מנת להעלות את לחץ השמן
המנוע עבד ''בובה'' לא עישן הניע בנגיעה היה במיטבו
וביום אחד נשבר תלתל זה משהו לא צפוי בכלל ממנוע מתוחזק היטב
אבל כנראה שגם אחרי כל ההשקעה יש דברים שיכשלו
אבל השכל אומר כמה שיותר חדש יותר טוב

fox007
10-02-11, 20:16
היי אני חדש פה ויש לי ניסיון לא מועט בנושא
לך ליבואני מנועים מחול

tooshey
10-02-11, 20:33
בדקת למה נשבר הטלטל?
חשבת שאולי זה קשור להחלפת הקסוות?
אין סתם.

בברכה,טושי

סופת המדבר
14-02-11, 07:23
לא בדקתי כי זה כבר נישבר
יכול אולי ליהיות שהקסווה של אותו טלטל ננעלה על הקרנק
אבל לא נשמע לי הגיוני כי שמתי קסוות באותו מידה של מה שהוצאתי
ואחרי כל החלפה של קסווה סיבבתי את המנוע ידני לראות שהוא לא תפוס
ועדיין החלק של התלתל שנשבר שנשאר חבוק לקרנק מסתובב חופשי בלי חופשים

נ.ב
שמעתי מעוד כמה אנשים ונדמה לי גם מ'רועי וגיא' שזה ''המחלה'' של הסופה
שנשבר תלתל מס' 6

וגם אתמול דוד שלי אומר לי שגם לחבר שלו בסופה נשבר תלתל ליפני חודש

איציק - 4X6ZH
14-02-11, 08:02
[QUOTE=tallevi;368803]****** הערה חשובה - הדיון אינו אישי,(אני כנראה יצטרך להסתדר בדרך המקובלת היום),הדיון הוא כללי וברמת העקרון!! *********

ערן,

על זה בדיוק אני מדבר,למה צריך להיות כזה סיכון בנושא מקצועי,טכני שהינו מדיד וניתן לבדיקה? מה אתה קונה מנוע או מניות?!
אנחנו מדברים פה על רכישה של מוצר טכני,הנדסי ולא על בילוי לילי בקזינו צף כלשהו...
מה שאתה אומר שגם אם בעלי המוסכים לוקחים את האחריות על תקינות המנוע אני אצטרך לשלם
על פירוק והרכבה בפעם השנייה והשלישית,אז איפה אחריות המוסך בזה?(אני גם סבור שרובם ככולם לא נכנסים לסבבים האלו, אלא פשוט מתפטרים מהרכב לגמרי בנקודה הזאת)
מצד אחד המוסך יקבל מנוע אחר מהיבואן במסגרת האחריות,ומצד שני הוא יקבל תמורה נוספת על פירוק והרכבה נוספים מהלקוח.לא רק שאין סיכון אלא זה גם אח'לה עסקה
בשבילו,אתה לא חושב?

מה שרובכם לא יודעים
זה שחלק גדול מהמנועים ולפעמים כל הכלי הרכב
\ מתוכננים \מיוצרים \ ומשווקים בדיוק כמו הרצת מניות בבורסה

איציק

shmulikbg
15-02-11, 01:28
טל,
ראשית, ערן כתב שהמוסכים לוקחים אחריות וסיכון של פירוקים והרכבות עליהם. אתה לא אמור לשלם גם לא בפעם הרביעית.
כל זאת בתנאי, כמובן, שהמנוע סופק לך ע"י אותו מוסך.
בדיקת נפילת לחץ למנוע, הידועה גם כלחץ הפוך, היא בדיקה שרבים מתעלמים ממנה, למרות שהיא פשוטה ומהירה, ויכולה
לתת לך אינדיקציה, שהיא אמנם לא מלאה, על מצב המנוע. ניתן לבצע אותה כשהמנוע על השולחן, ואז להחליט אם להרכיב או לא.
אם בדיקה כזו נותנת לך ערכי נפילת לחץ נמוכים, סיכויים סבירים שהמנוע במצב טוב, אם כי לא ניתן יהיה להכריז על כמות
הק"מ שהוא עבר.

-->