PDA

צפייה בגרסה מלאה : חבילה מעוכבת במכס , למה אני צפוי ?

איש
06-02-11, 23:16
טוב לאחר שהחיפוש קצת נדפק החלטתי לשאול ...

הזמנתי מראות לסמוראי אחרי שבררתי אצל הגנבים הם רוצים 350 שח למראה לפני מע"מ , ושלא מתאימה בכלל לסמוראי ...
בקיצור אין להשיג .

הזמנתי מ אייביי 20 $ זוג מראות + משלוח יצא בערך 70$ , בדקתי באתר של הדואר ורשום שהחבילה מעוכבת במכס ויש צורך לשחרר אותה .
למה אני צפוי ?
האם מדובר בחלק בטיחותי ?

shachar
07-02-11, 06:31
במקרה הפשוט מע"מ ומכס
במקרה המורכב, אישור משרד התחבורה

six-86
07-02-11, 08:08
תשלום מכס ומע"מ שזה בדרך כלל 50% מערך הקניה
בהצלחה
ראיד

ערן CJ
07-02-11, 08:14
בהזמנה שקיבלת מהדואר כתוב מה הערך המוצהר של הפריט שיבאת. אם כתוב פחות מ-50$ אין עלויות מכס. אם מעל 50$ אתה תשלם את עלות המכס עבור סה"כ הפריט + עלות המשלוח + מס קניה על העלות של הפריט, המשלוח וסך המכס. צפה לכ-60% עד 80% מהעלות שהיתה לך עד כה.
במקרה שאין מכס, ככל הנראה שהחבילה מעוכבת בגלל שמדובר בחלף לרכב ולכן משרד התחבורה חייב לאשר שהפריט אינו אסור ביבוא.
גש אל הדואר בו מעוכבת החבילה ותקבל טפסים להחתמת משרד התחבורה. עוד לפני שאתה מתחיל את התהליך ועל מנת לחסוך לעצמך טירטורים נוספים פנה אל משרד התחבורה ברחוב המלאכה 8, ת"א ולקבוע אצלם תור. טל 03-5657144 (לאה). אם תרצה אשלח אליך את את הטופס שעליך למלא (לא מצליח לצרף קובץ בתצורה החדשה של האתר).
אל הטופס יש לצרף צילום ת.ז, צילום רישיון רכב וחשבונית רכישה. אתה תגיע אליהם עם הטופס שלהם, עם הטופס של המכס ועם כל הצילומים שציינתי מעלה. מה שהם בודקים זה בסה"כ שהפריט מתאים לרכב שאתה מחזיק כדי שלא תבצע שינויים אסורים או תוסיף לרכבך מוצר אסור ביבוא.
שיהיה לך בהצלחה וטירטור נעים.
ערן CJ
לשאלות צור קשר 050-6272516

dadi
07-02-11, 21:56
[QUOTE=ערן CJ;368309]בהזמנה שקיבלת מהדואר כתוב מה הערך המוצהר של הפריט שיבאת. אם כתוב פחות מ-50$ אין עלויות מכס. אם מעל 50$ אתה תשלם את עלות המכס עבור סה"כ הפריט + עלות המשלוח + מס קניה על העלות של הפריט, המשלוח וסך המכס. צפה לכ-60% עד 80% מהעלות שהיתה לך עד כה.
ערן ה50$ זה כולל המשלוח או לא ? משלמים מכס גם על עלות משלוח?

איש
09-02-11, 13:42
עדכון :
קיבלתי מכתב מהדואר שהחבילה מעוכבת במכס בגלל משרד התחבורה .
משהו מכיר פרוצדורה עוקפת ביורוקרטיה ?

איש
09-02-11, 14:06
אחרי בערך 30 ניסיונות ענו לי במשרד התחבורה , וכל זה בשעות הפעילות שלהם כמובן .
ביקשתי לקבוע תור , אמרו שלא צריך תור אלא להוריד את הטופס מהאתר שלהם אמרתי לאיזה פקס לשלוח אין פקס רק בדואר..

פניתי לאתר שלהם ואני רואה שעדיין קיים הנוהל של מוסך ייבואן שחשבתי ששונה אסף ??
נאמר לי שאני צריך לשלוח בדואר את כל הטפסים המצורפים , ואז ייבחנו את המקרה .
איזה ייאוש ....
בינתיים אני נוסע בלי מראה בצד הנהג , ומרפי יושב לי על הכתף איזה מדינה .....

ofiredri
10-02-11, 00:09
שלחתי לחבר מנעול הגה ומכיון שכתוב על האריזה ש"זה משהו לרכב", המשלוח עוכב בדואר עם דרישה לאישור ממשרד התחבורה.
המלצתי לחבר להתקשר לדואר ולהסביר להם שאין שום קשר וסיבה הגיונית למשרד התחבורה.

הקשיבו לו בדואר, ושחררו את המנעול ללא כל אישור לאחר וידוא שאכן מדובר במנעול הגה.
ממליץ לך לנסות משהו דומה, ולהסביר לחברים בדואר שאין צורך באישור.
בהצלחה !

-->