PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט מייצב מתנתק

liron_al
07-02-11, 07:49
שלום לכולם,

יש מישהו שביצע הסבה למוט מייצב מתנתק? אם כן, אז איך?
האם אין בעיה של שינוי מבנה מבחינת רישוי או במקרה חמור יותר - פסילת ביטוח במקרה של בוחן רכב לאחר תאונה לא עלינו?

המוט מייצב פוגם משמעותית במהלך המתלה בשטח, גם קצת נמאס לי לזחול מתחת לרכב ולפרק כל כניסה ויציאה מהשטח.

לירון

shahav
07-02-11, 12:26
אני חושב שכדאי להשקיע במוט מיתנתק לאחר החלפה של המוטות פיתול למוטות מחוזקים שמספקים מהלך מיתלה טוב.

חיפשתה ערכה לניתוק המוט?

אני הייתי מחפש ב
http://www.purenissan.com/suspension1.htm
https://www.4x4parts.com/nissan/pathfinder-torsion-bars-p-94.html

רבין

liron_al
11-02-11, 15:03
מי אמר לך שלא החלפתי? :)
הרכב מוגבה ע"י סט קפיצים, בולמים ומוטות של OLD MAN.. (חדש חדש!!)
מהלך המתלה לא נקבע ע"י מוטות הפיתול, המוטות קובעים את הנקודת ההתחלה של המתלה (רך = מהלך פתיחה ארוך, קשה = מהלך סגירה ארוך, בהנחה שנתוני הרכב זהים).
כמו כן קובעים את קשיחות המתלה (ביחד עם הבולמים).
בקישור ששלחת יש מייצב מתנתק אחורי לפטרול. אתה חושב שיתאים גם לטראנו?

לירון

shahav
11-02-11, 15:46
בעיקרון הסרן הקידמי של הפטרול דומה לסרן האחורי של הטראנו.
אבל לא בטוח שכך הדבר לגביי המוט המייצב.
אני מתאר לעצמי שאתה רוצה לנתק את המוט מייצב הקידמי, כי האחורי ממלא לא מורגש כלכך, תקן אותי אים אני טעה.

תתחדש על ההגבהה, איפא קניתה את המוטות פיתול וכמה? אצלי הפרונט ניראה עייף...
רבין

shahav
11-02-11, 23:33
הינה מנתק למוט האחורי:

https://www.4x4parts.com/nissan/pathfinder-rear-quick-disconnects-p-319.html

אני חושב שהיתכוונת אל הלינק למעלה לא?

liron_al
12-02-11, 19:59
כן, ראיתי את המוצר הזה, נראה טוב אבל האם הוא מתאים לאחורי שלנו?
יותר חשוב זה הקידמי.. יש דרך לייצר לבד אבל ממש לא בא לי להתחיל לרתך ולקדוח.. נמשיך לחפש :)
האחורי מורגש. כשאתה נכנס לשיפוע צד הרכב נוטה יותר מאשר ללא מוט מייצב מאחור.
מה גם שהנעילה (אצלי ARB) יכולה להישאר מנותקת לעיתים תכופות יותר ללא מוט מייצב במצב של הצלבות.
הקידמי חשוב משום שהוא מגביל את מרווח הגחון במצבים מסויימים, דבר שמעט חסר בטראנו..

מוטות הפיתול נקנו באוסטרליה ע"י אחי במחיר של 300$ לזוג. הביא איתו במכולה. התקנה עלתה 150 ש"ח.
ההבדל מורגש אך לא משמעותית, המוט מרגיש פרוגרסיבי יותר, אבל אני ממליץ לך להצליב את המוטות המקוריים שלך (תבדוק האם ניתן)
עם הזמן המוט עובר ממצב אלסטי למצב פלסטי ולכן הפרונט יורד. הצלבה של המוטות - ימין לשמאל וההיפך מחזירה את האלסטיות למוט ובעצם נותנת לו חיים מחודשים לתקופה מסויימת.

שים לב שאם המוט גמור לגמרי ישנה סכנה של שבירה במצבים קיצוניים..

shahav
12-02-11, 22:17
כן, ראיתי את המוצר הזה, נראה טוב אבל האם הוא מתאים לאחורי שלנו?
...
האחורי מורגש. כשאתה נכנס לשיפוע צד הרכב נוטה יותר מאשר ללא מוט מייצב מאחור.
מה גם שהנעילה (אצלי ARB) יכולה להישאר מנותקת לעיתים תכופות יותר ללא מוט מייצב במצב של הצלבות.

אני דיי בטוח שכן.. רק צריך לשים לב לקחת את הדגם שמתאים לשנתונים 96-2004. בכול מיקרה השימוש ניראה לא פשוט: ליישר את הרכב וליזחול מיתחת כדאי לנתק. ראיתה אופצייה לשילוב חשמאלי\פנומאטי???

יותר חשוב זה הקידמי.. יש דרך לייצר לבד אבל ממש לא בא לי להתחיל לרתך ולקדוח.. נמשיך לחפש :)...
...
הקידמי חשוב משום שהוא מגביל את מרווח הגחון במצבים מסויימים, דבר שמעט חסר בטראנו..

כן, אני מסכים הקידמי דיי חשוב ומגדיל את מהלך הבולם דה פקטו...

מוטות הפיתול נקנו באוסטרליה ע"י אחי במחיר של 300$ לזוג. הביא איתו במכולה. התקנה עלתה 150 ש"ח.
ההבדל מורגש אך לא משמעותית, המוט מרגיש פרוגרסיבי יותר, אבל אני ממליץ לך להצליב את המוטות המקוריים שלך (תבדוק האם ניתן)
עם הזמן המוט עובר ממצב אלסטי למצב פלסטי ולכן הפרונט יורד. הצלבה של המוטות - ימין לשמאל וההיפך מחזירה את האלסטיות למוט ובעצם נותנת לו חיים מחודשים לתקופה מסויימת.

שים לב שאם המוט גמור לגמרי ישנה סכנה של שבירה במצבים קיצוניים..למזלי, או ליתר דיוק לחוסר מזלי, מסתמנת לי נסיעה עסקית לארהב בתחילת חודש הבא, אני שוקל ליקנות זוג, לישלוח לחברים\מישפחה ולאסוף בדרך חזרה...
השאלה במה כידאיי להשקיע... אם בכלל. יש פה את zukiPro שמתחיל לייבא חלקים מ Climini, יתכן ועדיף ליקנות ממנו באופן מסודר, עם אחריות ו- וודאות בהתאמת המוצר לרכב. האמת שחבילת ה 3" הגבהה ממש עושה חשק: החבילה כוללת: קפיצים\מוטות\בולמים\משולשים וכל זה בפחות מ 1000$...
ניראה לי שאני אעדיף ליקנות בארץ.

הבעייה שלי זה זמן, רק עכשו התקנתי את הנעילה האחורית, עד לא הספקתי להנות ממנו ולהרגיש בחוסר הגבהה, עד עכשו תמיד ניתקעתי בהצלבות, אז עכשו לרוץ ולהגביהה?!, או לנתק מוט מייצב?!. אני צריך זמן, והנסיעה הזאת תקועה לי בגרון...
אוליי בנסיעה כידאי לי להשקיע בדברים הזולים כמו ניתוק מוט מייצב... נמשיך לחפש .

רבין

liron_al
13-02-11, 08:01
אם הבולמים שלך במצב טוב \ מרוצה מהם, לא הייתי רץ להגביהה. ההגבהה אצלי היתה תוצאה של החלפת הבולמים המקוריים הגרועים של הטראנו.
אני מניח שאתה ממוגן - זחל למטה ותבדוק אם המיגון שלך שרוט מאוד - זה יתן לך אינדיקציה כללית לגבי הצורך בהגבהה.
בכל אופן, הגבהה טובה לטראנו (2") אינה זולה - כ5000 ש"ח לפני מע"מ לOLD MEN EMU. ההגבהה של קלמיני נראת מעולה, אבל שמעתי איפה שהוא שמעל 2" זה כבר לא חוקי (שטויות??)
כמו כן, אני דיי בטוח שבוחני התנועה \ טסטרים לא ימותו על משולש מוזר בצבע כחול :)
ניתוק מוט המייצב לפי דעתי זה הפעולה הראשונה לפני הגבהות \ נעילות. לא ראיתי אחד עם הפעלה חשמלית \ פניאומטית כמו של הפטרול. גם אני חושב שניתוק וחיבור יכולים להיות בעייתיים מעט.

shahav
13-02-11, 09:01
כן, ראיתי את המוצר הזה,...
מוטות הפיתול נקנו באוסטרליה ע"י אחי במחיר של 300$ לזוג. הביא איתו במכולה. התקנה עלתה 150 ש"ח....
..
האמת שלא שמתי לב, אבל ,תגיד אך היספקת כל כך הרבה?
הריי קניתה את הרכב ליפני חודשיים, מישלוח מאוסטרליה לוקח איזה חודש פלוס...
לא שאני מטיל ספק, אלא הקצב שלך מדהים אותי, לי לקח חמש שנים להתקין נעילה אחורית, טוב אני איטי, אבל אתה בתוך חודשיים: התקנתה נעילה של ARB, מוטות ומה לא...בקצב הזה עד יומיים אתה מוציא את הרכב שלך למכירה... תאט קצת:-):) :-):);)
:):)
רבין

liron_al
13-02-11, 18:24
למיטב זכרוני לפני יותר משלושה חודשים, אבל יש מצב שאני טועה...
מייד כשנקנה במכון בדיקה אמרו לי שיש בעיה במוטות, מיכיוון שאחי חזר ארצה, הוא הביא לי סט. חודש וחצי וזה היה על הרכב.
סט קפיצים ובולמים לפני שבועיים אצל גטוס, ARB הגיע עם הרכב (הסתדרתי), אבל יש מצב שהוא צריך לעבור שיפוץ קל עקב קולות משונים תחת עומס..
ממה שאמרו לי יש מצב שזה הציריה מאחור.

למה למכור? אני מת על הרכב הזה! הבעיה היחידה שמפריעה לי זה הרעש בנסיעה רגילה, אני פשוט לא רגיל לדיזל.
אהה, גם צריכת הדלק מפריעה, אבל זה לכל עם ישראל בימים אלו :)

בא לטייל לפעמים, הנעילה שלך תראה לך למה הרכב מסוגל.

לגבי מוט קישור קדמי, יש אפשרות לפרק את התפוחים, לחתוך לשניים את המוט הקטן ולרתך צינור בקוטר פנימי כמו של החיצוני של המוט.
קודחים שני חורים בצינור דרך החצי הלא מרותך ומכניסים פינים עם נעילת R. עובד יופי אבל אותי מעניינת השאלה מה יקרה עם טסטרים או חס ושלום לא עלינו במקרה של תאונה.
אם יגיע בוחן רכב לזירה, יש אפשרות לשלילת רישיון וביטוח.. מה שכן, בCJ וסופות יש אפשרות כזו ישר מהיצרן. צריך לשאול בחלון "1"

לירון

shahav
13-02-11, 21:01
למיטב זכרוני לפני יותר משלושה חודשים, אבל יש מצב שאני טועה...
מייד כשנקנה במכון בדיקה אמרו לי שיש בעיה במוטות, מיכיוון שאחי חזר ארצה, הוא הביא לי סט. חודש וחצי וזה היה על הרכב.
סט קפיצים ובולמים לפני שבועיים אצל גטוס, ARB הגיע עם הרכב (הסתדרתי), אבל יש מצב שהוא צריך לעבור שיפוץ קל עקב קולות משונים תחת עומס..
ממה שאמרו לי יש מצב שזה הציריה מאחור.

זה נישמע לי מוזר, הריי הציריה האחורית היא ללא צלב או פעמון, למה שירעיש? מה, הרינגים בקצוות? בדקתה שמן בציר האחורי?

למה למכור? אני מת על הרכב הזה! הבעיה היחידה שמפריעה לי זה הרעש בנסיעה רגילה, אני פשוט לא רגיל לדיזל.
אהה, גם צריכת הדלק מפריעה, אבל זה לכל עם ישראל בימים אלו :)
יש פיתרון "מעולה" לרעש של המנוע, תעמיס מוסיקה טובה במחשב\מערכת, הריי לרכב הזה יש מגבר\רמקולים טובים... הבעייה שאני מגיעי חרש כל בוקר לעבודה.

בא לטייל לפעמים, הנעילה שלך תראה לך למה הרכב מסוגל.
לא מאיימים על ... אני זוכר שאני הזמנתי אותך לטיול, כשמיסתמן מהשהוא תודיע.

לגבי מוט קישור קדמי, יש אפשרות לפרק את התפוחים, לחתוך לשניים את המוט הקטן ולרתך צינור בקוטר פנימי כמו של החיצוני של המוט.
קודחים שני חורים בצינור דרך החצי הלא מרותך ומכניסים פינים עם נעילת R. עובד יופי אבל אותי מעניינת השאלה מה יקרה עם טסטרים או חס ושלום לא עלינו במקרה של תאונה.
אם יגיע בוחן רכב לזירה, יש אפשרות לשלילת רישיון וביטוח.. מה שכן, בCJ וסופות יש אפשרות כזו ישר מהיצרן. צריך לשאול בחלון "1"
לירוןהאמת שניראה לי קצת הגזמה, לא ניראה לי שלמישהוא יהיה אכפת מי זה, חוצמיזה, תמיד תוכל להגיד שקניתה את החלק מyad2 או מאיזה יצרן עלום שם אוסטרלי. האמת שהחברה פה ממש חמים על "1", רק תנסה לישאול מהשהוא כזה ויגידו לך אך כידאי לייצר ולמה לשים לב, אבל "רשויי" זה לא גיפולוג, זה אלוהים יודע מה...
רבין

liron_al
14-02-11, 07:48
האמת לא בדקתי שמן, נקודה טובה... יבדק ביום שישי.
"מערכת טובה" ?!?! אתה צוחק עלי? הרדיו טייפ המקורי הוא זוועה! אין אפשרות להחליף (1 DIN) כי זה משאיר רווח מכוער ו2DIN לא נכנס בלי עבודת פלסטיקה.
אני חושב להזמין קונסולה מרכזית ולשנות אותה ע"מ להכניס 2DIN נורמאלי. מה הסיםור של קסטות בשנתונים האלה?! הרי הדיסק יצא כבר בשנות ה90.. פשוט מפגר לגמרי.

לא איימתי - אני מתארגן על טיול למדבר יהודה לאזור ערד בשבועות הקרובים, משהוא נחמד, כשיהיו יותר פרטים אודיע לך.

לגבי חלון "1" ורישוי, זה לא ממש משנה אם קנית את החלק מייצרן אוסטרלי, אוסטרי או טורכי (רחמנה ליצלן), בארץ חוקי הרישוי כלכך נוקשים שבקושי מיגונים נחשבים לחוקי.
צריך לזכור שלא מדובר בבאגי, הרכבים שלנו נעים על הכביש ובשל כך תמיד יש סיכוי שיהיו מעורבים בתאונה חלילה, לכן צריך ללכת על בטוח.

-->