PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה של רעש...

שפן13
09-02-11, 19:28
חברים יקרים שלום,
שאלה שמעניינת אותי-

כאשר אני עומד עם רכב בהילוך סרק, ונותן גז נניח ל4000 סל"ד, הרעש הוא די בלתי נסבל (נשמע רם ולא בריא בעליל)
לעומת זאת,כאשר אני נוסע, ומגיע ל4000 סל"ד הרעש נשמע סביר בהחלט.

שאלתי-
האם למעשה הרעש שמפיק המנוע ב4000 סל"ד בסרק זהה לרעש שמפיק המנוע ב4000 סל"ד עם הילוך משולב?
האם זה נשמע אחרת רק כיוון שהרכב נשמע בתנועה, ויש רעשים נוספים שמנחיתים את רעשי המנוע?

תודה מראש לעונים!

kobiarava
09-02-11, 21:07
"בלתי נסבל בעליל" זה ממש לא מונח טכני. אם תפרט מה אתה שומע, אולי נוכל לכוון אותך למקור הבעיה.

קובי

דניאל בסו
09-02-11, 22:07
הי אני ינסה לעזור לך למרות שמה שקובי אומר זה נכון
רעש או בכלל קול בגדול זה בעצם תזוזה של אויר היוצר תדר
כשאתה מעלה סל"ד במקום ל4000 המנוע רוטט בצורה שונה מאיך שהוא רוטט בנסיעה וזאת משום שחלק רב מן הויברציה עובר דרך מערכת העברת הכח
לדוגמא אם תיסע ברכב שתושבות המנוע שלו בלויות הוויברציה שתרגיש בעמידה במקום תהיה בדר"כ הרבה יותר חזקה
בכל מקרה הייתי נעזר בחבר שיתן גז כשהרכב בניוטרל כשאתה מסתכל בזהירות ומנסה לראות מאיפה מגיע הרעש(יכול להיות משהו משוחרר)

שפן13
10-02-11, 13:34
תודה על התגובות.

מבקש להבהיר-
אין בעיה/רעש לא תקין. מה שכן יש הבדל ניכר בעוצמת הקול שאני שומע בעמידה בהילוך סרק כאשר מאיץ במנוע ל4000 לעומת הגעה ל4000 תוך כדי נסיעה.

השאלה שמעניינת אותי היא האם למעשה המנוע מייצר אותו רעש ואני לא שומע אותו רק בגלל עובדת היותי בנסיעה.

האם, בתיאוריה, אם הייתי מודד את עם מד דציבלים את רעש המנוע בסלד המדובר בנסיעה+הילוך משולב או בעמידה בסרק, הייתי מקבל אותה עוצמה.

תודה!

השפן

-->