PDA

צפייה בגרסה מלאה : אחרי 5 שנים הטרנו שלי הפך לג'יפ

shahav
10-02-11, 13:34
כן, זה לקח חמש שנים, אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא, סופסוף אני נוסע על גיפ ללא מום מולד, כן ניחשתם נכון, התקנתי נעילה אחורית, אוטומטית!

עוד לא יצא לנסות אותו, פשוט חולה בבית, אבל אני מבטיח לעדכן פה באופן שוטף. חשוב לציין שההרגשה עתה שונה, לא עוד רכב מוגבל שלא מטפס עלייה "פשוטה" רק ביגלל שיש לאורכה הצלבות, אלא גיפ מין המיניין ואפילו טוב יותר מרוב המיתחרים ביגלל מהלך הבולם הטיבעי של הטראנו.

לגביי הקנייה - פשוט עקבתי אחריי ההוראות של זילברש, עם הבדל קטן, אני ניצחתי על התהליך ולא ה"עוזר", אני קניתי ברשת, שלחתי ל NY ומישם מישלוח לדלת בבית. שורה תחתונה 3500 שח אם לא עצר במכס,כ 5000שח אם יעצר. נידמה לי שהזמן שנידרש יהיה כשבוע וחצי למסלול האופטימי, הזמן שיקח במידה וזה יעצר תלויי באלוהים...

לגביי ההתקנה - עשיתי אצל איציק פרונט, בחור שמחזיק בטראנו משלו ומכיר הייטב את הרכב, מומלץ ביותר עבור בעליי טראנו.
כדאי לחסוך זמן השבתה, איציק התקין את הנעילה בביצה ספייר ואז אני ניכנסתי למוסך ביכדיי להחליף ביצה. חשוב לציין שישנם יחסיי העברה שונים בין דיגמיי הטרנו השונים, עוד ליפניי "הבלאגן" של דיגמי ה 3 ליטר שלא דומים כלל לדגמים הקודמים. אנחנו פגשנו רינגים של 35 ו37 שיניים...

בכל זאת מעט רשמים עד כה: נכון עד לא יצא לי לסוע הרבה ברכב, אבל הנעילה לא מורגשת כלל, רק במיקרים והנהג רוצה פרץ כוח בסיבוב, ואז הרכב משאיר סימנים של שני צמיגים שהחליקו...
ניראה לי שאני יכול לוותר על ההנעה הקידמית... עכשו שילוב ל 4x4 יתבצע רק לעיתים נדירות.

ד"א מדובר ב טראנו דיזל ארוך 2001

36794http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/pencil.png

שיימן
11-02-11, 06:39
תתחדגש אחי כל הכבוד ומחכה לעידכונים איך זה בשטח

tallevi
11-02-11, 13:50
מזל טוב!

טל.

six 4 life
11-02-11, 13:56
אהלן.
קודם כל תתחדש.
שאלה- אני לא רואה משחת סימון לבדיקת מגע של השיניים בתמונות. יכול להיות?

shahav
11-02-11, 14:11
אני היתי שם כאשר הוא כיוון את רינג \ פיניון, נכון הוא לא הישתמש במישחה אבל הוא עמל על האיפוס בלבד כ 20דקות...

six 4 life
11-02-11, 20:00
איך התבצע הכיוון?

shahav
11-02-11, 20:55
ניסויי ותהייה עד אשר:המרחקים ברינגים בצדדים היו זהים וחופש נכון בין הרינג לפיניון.

six 4 life
11-02-11, 22:09
ומהו החופש הנכון בין הרינג לפניון? כיצד נמדד?
שואל לידע כללי כמובן.

shahav
11-02-11, 23:24
אם היתי יודע, אז היתי מנסה להתקין לבד או עם מעט עזרה, ככה אני גם רגוע וגם יודע שיש אחריות.
רבין

ומהו החופש הנכון בין הרינג לפניון? כיצד נמדד?
שואל לידע כללי כמובן.

six 4 life
12-02-11, 00:43
מחזיק לך אצבעות... ;)

shahav
13-02-11, 00:32
האמת הקש ששבר את גב הגמל והכריע את הכף היה מעלה פשוט, מעלה זירון, טוב, לא פשוט אבל גם לא מסובך מידיי.
ביגלל חוסר הנעילה דאז המומנט היה "החבר" היחידי ששיתף פעולה. אבל לעלות מעלות עם מומנט פרושו נזק לפרונט... אז החלטתי שדיי, הנעילה תחסוך את עצמה מהר מאוד, בימקום לשפץ את הפרונט כל 7 חודשים, עדיף להשקיע בנעילה ולעלות לאט, ללא נזקים.

נכון, בכביש, הנעילה האוטו מעמיסה מעט יותר את הצמיגים האחוריים ואוליי גם את הפרונט אם ביכלל, אבל זה ניראה לי נזק שולי מאשר "להיכנס" במודע בקיר במהירות של 5 קמש כדאיי לטפס מעלו...
אז כל אלו שעוד לא הרכיבו נעילה, ואוהבים מעלות - מומלץ בחום, זה פשוט יחסוך לכם כסף.
רבין

zilbersh
14-02-11, 02:30
מזל טוב.. תתחדש... הכיף עוד לפניך...
אני פגשתי את מעלה זירון לפני כחודשיים וקל הוא לא היה לטעמי...
היו בשיירה 2 רכבים לא נעולים, וזאת יחד עם העובדה שהשמש כבר התחילה לשקוע, גרמו לנו להסתובב ולא לכבוש את המעלה... לא נורא יש מחר...

-->