PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קניית סאנגיונג קורנדו

MR-T
11-02-11, 16:26
שלום לכולם

השאלה שלי היא כזאת מצאתי קורנדו בונבון אבל עבר ת250 אלף קילומטר עוד לפני שאני מתכנן לקחת אותו לבדיקה האם שווה לבדוק אותו בכלל?

תודה מראש לעוזרים!

נחום
12-02-11, 22:01
איזו שנה ? בכל מקרה, אם טופל בזמן זה לא מה שצריך להטריד אותך. מנוע דיזל מיושן אך אמין (מרצדס)
חפש בפורומים "קורנדו" או "קוראנדו" ותמצא המון חומר.

shahav
12-02-11, 23:58
אני לא חושב שכדאיי, לא ביגלל המחיר או יכולות הרכב, פשוט ביגלל שתיהיה לבד יחסית.
יהיה לך קשה לימצא ידע , חלפים, אפשריות שיפור ומוסכים..
לי יש טראנו ואני מרגיש שהשוק קטן יחסית, אין מספיק יבואנים, חלפים ושיפורים. ככל שיש יותר כך האפשריות גדולות והמחירים בהתאם.
תיקנה סוזוקי גרנד וויטרה ישנה , או פאגרו, אפילו טראנו, אבל מהשהוא עם "נפח" מינימאלי בארץ..
רבין

Saar
13-02-11, 08:55
התשובה תלויה בהרבה פרמטרים...
שנה? מחיר???? (תסכים איתי שהתשובה לגבי מחיר של 500 ש"ח שונה מהתשובה לגבי מחיר של 50K ש"ח...)
למה אתה מצפה מהרכב?
נסעת ברכב ונהנת מהנסיעה?
סער

התייש
13-02-11, 09:50
מישהו מחק פה תגובה.
שמע, אתה אומר שהמצב בונבון, השאלה היא למה אתה קורא בונבון.
עד כמה שאני יודע המנועים האלה נחשבים אמינים. אם כל השאר נראה לך בונבון אז אני לא הייתי מתנגד לקחת לבדיקה.

שגיא S
13-02-11, 12:47
הנה הודעה שפעם בוזי, הגדול מכולם בנושא הקוראנדו לדעתי, כתב לי כשאני רציתי לקנות את הרכב:

"אהלן שגיא.
כתבתי המון מילים בפורום על קורנדו, שיפורים ותחזוקה, אבל במיוחד בשבילך....
בגדול, ניתן לטפל ברכב לבד. הרכב לא ממוחשב, ובנוי בטכנולוגיות מוכחות (שזו מילה עדינה ל"עתיקות") ולכן אמין כמו גרזן רוסי.
הטיפולים העיקריים הם החלפות שמנים ופילטרים, ומעט גירוזים.
יש לרכב מעט נקודות תורפה, אם תטפל בהן, לא תיתקע לעולם.
1. אלטרנטור - ממוקם נמוך, ומסוג דפוק שסובל מהתחממות. אחרי שהחלפתי ושיפצתי אינספור אלטרנטורים, התאמתי בוש והסיפור נגמר.
2. בלם יד - פשוט לא מתוכנן טוב. ברכב אוטומטי אפשר לסמוך על P, בכל מקרה אפשר לשפר.
3. המערכת של הלוקרים הקדמיים - בזמנו שיפרתי אותה גם, היום הייתי מרכיב לוקרים ידניים וזהו. המנוע של הטרנספר - הסיפורים על חוסר אמינות הם אגדות. אורך החיים שלו הוא 100K ק"מ, אחרי זה שמים חדש והרכב נוסע עוד 100K.

התוכנית שלך לשפר רכב כזה יכולה להיות טובה, קח רכב מטופל ושמור ולא יהיו לך הרבה הוצאות.
מגן גחון - חובה. מצנן השמן של הגיר יושב מתחת לפגוש הקדמי. כל שאר המיגונים - ממש לא אם אתה נוהג במתינות ולא מתנגש בסלעים.
לגבי פגושים, מתחת לחיפויי הפלסטיק יש פגושי פח טובים וחזקים.
תקלף אותם, ותקבל פגושים שמאפשרים להרים את הרכב עם הייליפט.
נעילות - לפי בחירתך. אפשר להסתפק בקדמית אוטומטית בגלל הלוקרים, ממש איך שבא לך.

הגבהה - בזמנו אני הגבהתי את הרכב עם קפיצים של דיסקו דור ראשון ובולמים תואמים. נתן מהלך מתלה אחורי, שהשאיר את כולם פעורי פה. יש גם קיטים קנויים.
מלפנים אין הרבה מה לעשות, וגם אם כן - לא מומלץ. מתיחת מוטות פיתול, בולמים טובים וזהו.
צמיגי 31" נכנסים בלי בעיה.
תקבל רכב שלא עלה הרבה, חסון ועביר, ולא יקר לאחזקה.
צריכת דלק 1:8-9 עם דוושה ברצפה.

אני כבר לא מחזיק קורנדו, אבל היה לי אחד שנסע 340K ק"מ אצלי, בשטח ובכביש, בלי קטסטרופות. אני רואה אותו לפעמים, הוא עדיין נוסע...
אני ממליץ על הדגם חסר הטורבו. הדגם עם הטורבו יוצר בתקופה של דייהו, ומרגיש יותר פלסטיקי וזול. מה גם שהטורבו נכנס לעבודה בטורים גבוהים יחסית (מעל 2500). בטורים האלה אתה על 100 ברביעי, ובכלל, אם אתה לא לוחץ, הגיר מעלה הילוך ב-1500 סל"ד. סתם עוד רכיב שמלחיץ את המנוע (תרתי משמע), יש לו בלאי ויכול להתקלקל.

אה, חשוב מאוד! בדגמים עם הטורבו יש גיר אחר ויחסי העברה הזויים.... לא מומלץ בכלל."

בזמנו הוא התכוון לדגמים עד 99 ללא הטורבו, והדגמים החדשים יותר כבר באים עם טורבו והמשפט האחרון נוגע אליהם.
כמו - כן בנוסף, בענייני שיפורים:

"יש לי עוד כמה שאלות: הראשונה, הפיכת לוקרים לידניים...כמה זה מסובך? דורש קיט מיוחד? ומה המחיר המשוער לענין..?
לא מסובך בכלל. קונים שני לוקרים, 6 ברגים בכל צד, וזהו. מחיר - פחות מ-2K.
שאלה 2..איך הסתדרת עם הזוית גישה שלו? היא באמת מגבילה?
במקור היא לא משהו בכלל. אחרי הגבהה קלה, צמיגי 31" ופירוק החצאית של הפגוש - יש לך זוית גישה סבירה בהחלט. זה לא היילקס... אבל עברתי בכל מקום.
האם עשית איתו טיולים קשים?
כן. ראית את הסירטון?
ואיך היה? הוא שרד?
לא רק שרד, אפילו לא התקלקל....
הרכב בנוי מאוד חסון מצד אחד, מצד שני המנוע חלש. זה מתכון מצויין לעמידות.
הרכב מתחמם בקלות-הוא צריך קירור נוסף?
קורנדו תקין לא מתחמם בכלל. אבל בכלל. אף פעם. גם בקיץ, ב-45 מעלות חום, עם מזגן, בזחילה איטית או בגרירת עגלה של טונה וחצי.
מה לבדוק ברכב שעשה 200 אלף קילומטר?
הכל. למרות שזה לא קילומטרז' היסטרי בכלל לרכב כזה."

שוב פעם - תודה לבועז על שעזר לי בזמנו.

מבחינתי:
אני מאוד אהבתי את הרכב, אני אפילו חושב שהוא נראה טוב חיצונית.
אבל יש לו כמה בעיות - 1 חלפים. 2 אין הרבה כאלה, ואלו שלמכירה בזמנו היו במצב לא משהו.
הדגמים של עד 99 ללא הטורבו אמנם מאוד אמינים, אך הם איטיים..לא כמו הסמוראי שאני נוסע עליו כיום אבל עדיין.

יצא לי גם לטייל עם בחור עם קוראנדו שנת 2004, סטנדרטי חוץ מצמיגי 31, והוא עלה את מעלה יאיר וסכיני דימונה, וזה היה בימים הפחות יפים שלהם.

מבפנים הוא יחסית גדול ומרווח.
בהצלחה!!

בוזי
16-02-11, 21:06
איפה פה עושים לייק? :)

אפרים
04-01-12, 10:29
גם אני מתעלק על השרשור.
מישהו יודע האם הקורנדו עם המנוע 2900 אמין ?
אני לא נכנס אתו לשטח אבל אמור לגרור עגלה של טונה וחצי.(|הרכב מורשה גרירה לעגלה עד 2.800 ק"ג)
מדובר בגיר ידני מודל 2005.
(המחיר בשוויץ כ 20.000 ש"ח.)הרכב עשה כ 118.000 ק"מ.
http://www.autoscout24.ch/Search/Detail.aspx?lng=de&nav=7&vehtyp=10&SearchType=AS24&make=12948&allmakes=AS24&typename=korando&yearfrom=2005&yearto=2006&index=0&vehid=345082

-->