PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת על TD5 + שאלות על האלקטרוניה.

ori4x4
20-11-04, 00:31
שלום לכולם! הופקד בידי סכום כסף נכבד המאפשר לי רכישת TD5 מודל 2000 , אני אכן מעוניין להחליף לרכב חדש יותר.
לגבי הדיסקו הנכחי יש לי קונה כבר חודש שלא מניח לי :lol: .
הדיסקו שלי כרגע נעול מאחורה עם מערכת מתלים של הגבהה 2 אינץ וצמיגי 245 (שווה ערך ל31 ) MT - אני מתכנן לרכוש TD5 לזרוק את זוג הפגושים ( שונים ומפריעים מאוד לאומת הדיסקו הקודם רק לפי המראה) ולשים שני פגושי צנרות , לשים צמיגי 245 ולהגביהה קצת את המרכב.
אני מעוניין ביכולת עבירות גבוהה יותר מהדיסקו הנכחי שלי! מה אתם חושבים על מערכת הETC בדיסקו אוטומטי - יהיה עבירות טובה יותר מarb אחורית שיש בדיסקו הנכחי?
בנוסף עקב ניסיון רע עם ABS בנהיגת שטח ניתן ליצור כפתור שמנתק את הABS מהרכב בTD5 ? אני מודע לכך שזה ינתרל את הETC ואני יוכל לחבר אותה שוב בקטעים טכניים אך הABS פשוט סכנת נפשות!
מלבד זאת מה אתם חושבים אליו כרכב שטח ואשמח מאוד עם בעל ניסיון יוכל להרחיב עם הETC בדיסקו אוטומטי?
תודה רבה על הייעוץ אורי

ori4x4
20-11-04, 14:23
מה יהיה.....
אלקטורוניה=אלקטרוניקה

ori4x4
21-11-04, 18:52
ח'ברה מה יהיה? מישהו? זקוק לחוות דעת! אשמח מאוד לייעוץ.
אורי

Alon
21-11-04, 20:31
בבקשה
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5009
אלון

ori4x4
21-11-04, 23:06
אלון ידידי - שמחתי לקרוא ולהשכיל מהשרשור .
אני עדיין הייתי מאוד מעוניין בדעה כללית על הרכב לאומת הTDI300 EDC מה היתרונות והחסרונות עם יש?
בנסוף לכך הייתי מעוניין לקבל חוות דעת מבעל דיסקו אוטומט TD5 איך המערכת עובדת באמת בשטח? האם באמת יעיל כמו נעילות? האם אכן צריך להגיע במהיריות למדרגות או למכשולים?
ומלבד זאת האם ניתן לטפל בTD5 לבד כמו בTDI300 ?
נ.ב- מישהו ניסה לעשות כפתור ניתוק לABS ? לפי דעתי מסוכן מאוד לנסוע עם זה בשטח!
שוב תודה רבה אורי

zsahi
21-11-04, 23:49
במשפט אחד:
היום בונים רכבים ל10 שנים.

ארז
22-11-04, 00:34
הרכב אמין יותר מהדיסקברי TDI300(שזו לא ממש חוכמה...),חזק הרבה יותר וניתן גם לשפר לו את בצועי המנוע בקלות רבה יותר.
הETC לא יעיל ונקי כמו זוג נעילות מכניות,לנעילות מכניות עדיין יש עדיפות ,במיוחד בתחום הסל"ד הנמוך(כמו שאנחנו אוהבים...),אבל המערכת הזו יעילה יותר מרכב בעל נעילה אחת.בדגם האוטומטי לדעתי המערכת יעילה יותר.
מה שמשפר את עבודת המערכת מאוד זו תוספת של נעילת דיפרנציל מרכזית (כמו בTDI300).

ניתן לבצע טיפולים בסיסים לבד(למעשה כל דבר שאינו דורש התערבות מחשב).

Alon
22-11-04, 09:56
אורי שלום
אני לא יכול להשוות לTDI לא היה לי
אני יכול להשוות לסופה. TD5 הוא לא סופה לי יש את הדגם הידני.
ה ETC עובד יפה עד כמה שניסיתי, העניין הוא שצריך לגשת למכשול בתנועה.
לעומת הסופה שהייתה נעולה עם שני ARB שבא אפשר היה לנעול במצב הצלבה ולהמשיך לנסוע.
אלון

נמרוד
22-11-04, 10:04
הETC לא טוב כמו שתי נעילות מלאות. הוא חייב סחרור גלגלים של X חלקי שנייה (אפילו שניות) בשביל להנעל, והפעולה שלו מקוטעת - בולם-משחרר-בולם. בשורה תחתונה - עובד, ועולה הרבה דברים, אבל כמו שארז אמר, לא מרגיש טוב - הגלגלים מסתחררים במהירות, כל פעם משהו אחר ננעל ואתה מתקדם עוד קצת. לצמיגים זה ממש הרסני.

המערכת בדיסקו עובדת פחות "יפה" , לדעתי האישית, מאשר המערכות המקבילות של טויוטה (לנדקרוזר 90 )וג'יפ (גרנד צ'רוקי).

כל זה בערבון מוגבל - אני מניח שאם זה האוטו שלך אתה מתרגל ולומד איך לנהוג נכון עם המערכות האלו.

ori4x4
22-11-04, 16:06
קודם כל - תודה רבה על כל התשובות העיניניות.
אני שוב חוזר על שאלה שלא קיבלתי עליה תשובה והיא:
האם ניתן לעשות כמו בTDI שלי כפתור לניתור הABS ?
היכן ניתן להרכיב ידית לנעילת הדיפרנציאל המרכזי כמו בTDI300 ? עליות?
האם יש היגיון מסויים בלהרכיב לTD5 נעילה אחורית נשלטת למשל? ללא קידמית?
פעולת הדיפרנציאלים (ןלמשל אחורי נעול) לא קשורה למערכת שפועלת גם מקדימה?
לגבי אופן הפעולה - אם אני אתקדם למדרגה למשל בקצת לא מהיר , אלא רגיל המערכת אינה תיכנס לפעולה? צריכים לקחת תנופה?
שורה תחתונה - אני מאוד מתלבט מה לעשות! יש לי 97 EDC מעולה עם הגבהה 2 אינץ ונעילה אחורית , אני יכול להשאיר אותו לנעול מקדימה ולהחליף פגושים , או להחליף לTD5 שבו כהתחלה אני יחליף פגוש אחורי וקידמי ויגביהה מעט.
מה אתם הייתם בוחרים? (הרכב משמש רוב הזמן את אישתי והמשפחה)
שוב תודה רבה אורי

Alon
22-11-04, 17:41
האם ניתן לעשות כמו בTDI שלי כפתור לניתור הABS ?
כן ראיתי את זה באיזה אתר וכן ניתן
היכן ניתן להרכיב ידית לנעילת הדיפרנציאל המרכזי כמו בTDI300 ? עליות?
כן מכנית מחוץ לרכב, מכנית מיתוך הרכב - כמה עשרות עד מאתיים שקלים. חשמלית על ידי בעל מקצוע כמה אלפי שקלים
האם יש היגיון מסויים בלהרכיב לTD5 נעילה אחורית נשלטת למשל? ללא קידמית?
כן כמו ככל רכב שטח אחר
פעולת הדיפרנציאלים (ןלמשל אחורי נעול) לא קשורה למערכת שפועלת גם מקדימה?
ETC בנוי על חיישני ה ABS - מזהים החלקה של גלגל ועוצרים אותו.
לגבי אופן הפעולה - אם אני אתקדם למדרגה למשל בקצת לא מהיר , אלא רגיל המערכת אינה תיכנס לפעולה? צריכים לקחת תנופה?
מספיק לבוא בסל"ד של 1000 - 1500.
שורה תחתונה - אני מאוד מתלבט מה לעשות! יש לי 97 EDC מעולה עם הגבהה 2 אינץ ונעילה אחורית , אני יכול להשאיר אותו לנעול מקדימה ולהחליף פגושים , או להחליף לTD5 שבו כהתחלה אני יחליף פגוש אחורי וקידמי ויגביהה מעט.
מה אתם הייתם בוחרים? (הרכב משמש רוב הזמן את אישתי והמשפחה)
אם יש לך רכב שטח במצב טוב לדעתך, למה להחליף?
תשפר, שים נעילה קידמית ואחורית ותהנה, סתם להתקדם בשנים חבל על הכסף, זו דעתי.

אלון

asafk
22-11-04, 18:17
לגבי ניתוק הABS- חייבים מחשב דיאגנוסטיקה כלשהו- אי אפשר לעשות זאת באופן פשוט (אני חושב לקנות כזה מחשב לצרכים מסחריים, וזה אחד מהדברים שאני חושב שאנשים יסכימו לשלם עליהם, ביחד עם שיפור ביצועי מנוע).
לגבי שיפורי מתלים- קח בחשבון שאי אפשר להוסיף המון מהלך למתלה האחורי בלי לשנות באופן מורכב, יחסית, את תושבות הבולמים ואת תושבות מוטות הרוחב (יש במתלה האחורי שני מוטות רוחב שמחוברים עם מפרק סובב לסרן ומגבילים את המהלך שלו. תושבות הבולמים מרותכות לשלדה ולא מחוברות בברגים כמו בדגמים הישנים יותר). זה בהחלט אפשרי, אבל לא פשוט.
את הנעילה האחורית שלך אולי אתה יכול להעבירת לTD5. צריך לבדוק.

אסף.

Alon
22-11-04, 18:48
הנה דוגמאות לא קראתח לעומק אבל ...

http://www.disco2.com/howto/offroader/isolatecdl.phtml

http://www.disco2.com/howto/offroader/etcswitch.phtml

http://www.disco2.com/howto/offroader/gregcdl/

http://www.rovershoppe.com/cdl_handle.html

זה מספיק חומר קריאה
אלון

Alon
22-11-04, 18:49
הנה דוגמאות לא קראתי לעומק אבל ...

http://www.disco2.com/howto/offroader/isolatecdl.phtml

http://www.disco2.com/howto/offroader/etcswitch.phtml

http://www.disco2.com/howto/offroader/gregcdl/

http://www.rovershoppe.com/cdl_handle.html

זה מספיק חומר קריאה
אלון

ארז
22-11-04, 21:01
להחליף או לא?
מצד אחד הTD5 פשוט רכב טוב יותר,בנוי נכון יותר,חזק יותר ובטח אמין יותר מקודמו.
מצד שני מבחינת שיפורים ויכולות שטח הTDI300 טוב יותר, בעצם טוב יותר זו לא המילה הנכונה, אלא קל יותר לשיפור,אם אני לא טועה הסרן האחורי שלך אינו זהה לTD5 והנעילה אינה מתאימה, אבל תבדוק אותי כי אני לא בטוח.....

ori4x4
22-11-04, 22:28
שוב תודה רבה על התשובות - אין כמוכם ח'ברה!
הרכב שלי מודל 97 יש באפשרותי לעלות למודל 2001 -2000 TD5 , האשה די לוחצת בעיניין של רכב חדש יותר (גם ככה לקח זמן לשכנע אותה לרכוש את הדיסקו) :? .
איני מעוניין בשיפורי אקסטרים במתלים! הגבהה של 2- 3 אינץ החלפת פגושים צמיגים ראויים (מישהו אמר BF ? ) ואולי איזה שנורקל כהתחלה .... כמובן שאני מתאר לעצמי שאם ארכוש TD5 בבוא הזמן יבואו גם נעילות.
הABS בTD5 מפריע מאוד בשטח? נהיגת שבילים מהירה? , מבחינתי עם הניסיון שהיה לי ABS בשטח = סכנת חיים.
מבחינתי עם האשה לא הייתה לוחצת על רכב חדש הייתי מוסיף איזה טורבו מוגדל נעילה קידמית ופגושים ויש לי רכב שחבל על הזמן.
מדוע נאמר קודם לכן ש הETC שוחטת צמיגים? ארז - שאמרת חזק יותר התכוונת גם לחוזק המכלולים? שמעתי מכמה בעלי TD5 שנטחנו הסרנים!!!! האם מישהו פה יכול לאמת זאת או שזה רק שמועה??? (סיבה מספיק טובה להשאר עם מה שיש כרגע).
שוב תודה רבה אורי

נמרוד
22-11-04, 23:07
אם אתה מנתק את מערכת הABS, אתה מנתק גם את הETC (למיטב הבנתי, ותקנו אותי אם אני טועה).

המערכות האלו שוחקות צמיגים, שוחקות בלמים, מחממות את הבלמים, וכשהבלמים חמים מדי המערכת מפסיקה לעבוד (ההחלטה שלה!) כדי להשאיר אותך עם בלמים. וכן, דיסקו TD5 בירידה תלולה מאד, עם ABS - אכן די מפחיד גם לדעתי.

המערכות האלו הם אלתורים, במובן הטהור ביותר של המילה. יש כבר מערכת חישני מהירות על כל גלגל, יש כבר מפעיל אלקטרוני על כל בלם, ויש מחשב שמחבר את כל זה. זה נקרא מערכת ABS. באו אנשים חכמים, ובצדק אמרו שאפשר לנצל מערכת של חיישנים ומפעילים כאלו לבקרה ברמה גבוהה הרבה יותר מABS פשוט. אמרו ועשו. זה עובד על פניו, זה עובד בפועל, זה עובד לפעמים לא רע (והזכרתי מערכות טובות יותר לדעתי מאשר לנדרובר). אבל זה אלתור. בראש ובראשונה זול, זול בצורה מגוחכת, אבל מוסיף המון ערך מוסף לרכב (חלקו אמיתי, חלקו שיווקי טהור). ערך מוסף שמתורגם לרווח נקי וטוב לייצרנים. אז הם כולם מחכים אחד את השני. היום ייצרן צריך להיות אידיוט אמיתי כדי לטרוח ולספק נעילה נשלטת אמיתית, כשהמתחרה שלו תכנת את מחשב הABS אחרת ומציע " שתי נעילות מלאות" ואת זה אתה שומע מאנשי המכירות, שמאמינים בזה וגם משכנעים אותך.

טוב, כתבתי מספיק...

Alon
23-11-04, 10:13
אכן ניטחן לי הדיפרנציאל האחורי בTD5
זאת לא שמועה ואני יודע בוודאות על עוד מישהוא.
מצד שני למרות שהרכב לא באחריות "המיזרח" הישתתפו בחצי ממחיר "האיבר השלישי" כולו שהוחלף.
אלון

מוני דיסקו
23-11-04, 12:02
כמו קל דבר בחיים אתה פשוט צריך לעשות רשימת העדיפויות שלך.
מבחינת העובדות:

1. TD5 הוא רכב יותר חזק וכנראה יותר אמין, מדובר על המנוע בלבד כי כל השאר פחות או יותר זהה. כמו כן הוא יותר חדש מה שמוסיף לאמינות
2. "נעילות" אלקטרוניות הם לא אותו דבר כמו מכניות. אם אתה לא חובב עבירות יתכן שזה לא ישנה הרבה. שאל את עצמך אם היית רוצה לעלות מעלות מסוג זיק. אם כן אז נעילות אלקטרוניות לא יעשו את העבודה.
3. יותר קל לשפר דיסקו 2 מדיסקו 3. וזה כמובן מתבטא בכסף

לסיכום, לדעתי שיקול מסוג, האישה לוחצת לרכב יותר חדש לא רלוונטי.
גם שיקול מסוג רכב אמין יותר לא ממש רלוונטי. הפרש השנים הוא 3. ואפילו ש TD5 יותר אמין הפרש המחירים בין הרכבים לא שווה את זה.
אם תשקיע את הפרש המחרים בין שני הרכבים בדיסקו הנוכחי תקבל רכב הרבה הרבה יותר משופר לעומת TD5 סטנדרטי.
אם חסר לך כוח בדיסקו הנוכחי זה כבר סיפור אחר. אם הפוזה של רכב חדש קונה אותך, גם זה סיפור אחר.

אם בעבירות עסקינן, אז להשקיע בנוכחי יתן לך הרבה יותר בהרבה פחות כסף.

זה השיקול שהוביל אותי לקנית דיסקו שנת 94, ושיפור שלו עם שתי נעילות, הגבהות, צמיגים, וכו...
בערך הקניה + שיפורים היתי יכול אולי לקנות חצי דיסקו TD5 שנת אלפים (-:
ומבחינת נוחות נסיעה וכו זה די זהה (אותו רכב עם קצת פחות כוח).

ori4x4
23-11-04, 14:23
מוני ידידי - הפזוה של רכב חדש יותר אינה אומרת לי כלום. זה ממש לא שיקול שמנחה אותי.
רכב חדש יותר עם קצת יותר כח ואמין יותר זה תמיד טוב יותר.
הדיסקו שלי כרגע עם הגבהה של 2 אינץ ונעילה אחורית וEDC סוחב בסדר גמור ואין תלונות!
אלון - מהי עלות נזק משוערת של סרן שנטחן? האם זו "מחלה" ? ומדוע לא התקנת נעילה לאחר ש/נטחן הסרן ובמקום זה קנית סרן חדש פתוח?
אורי

-->