PDA

צפייה בגרסה מלאה : תחילתו של פרוייקט "מי צריך נעילות כשיש כאלה פתיחות"

שיימן
13-02-11, 19:02
זה פרוייקט בחיתולים לשיפור מהלך מתלה כדי שלא יהיה צורך בנעילות
וגם כדי שאם נכנסים להצלה "יפה" לא נתקעים.

נתחיל עם זה
לפני:
36986

אחרי:
3698736988

יהיו עוד עידכונים בנושא

טלטולי
13-02-11, 20:15
שי עבודה יפה אבל אתה יכול קצת לפרט מה עשית? עלויות ? כמה אי^נצ ?בכל מיקרה יפה מאוד תיתחדש

חנן-ג'יפולוג
13-02-11, 20:27
מפרגן לך ושמח בשמחתך.

עם זאת, בעולם האמיתי, של רכב טיולים, כזה שצריך לקחת אותך לטיול ולהעביר אותך במכשולים שנקרים בדרכך, לא של "מלך הרמפות" ו"כוכב התצלומים" ותחרויות הRTI, כשאתה תגמור לפרק ולהרכיב ולפרק ולהרכיב ולנסות ולטעות, ולראות שזה נוגע בזה וההוא משפשף את ההוא, אתה תפגוש בדרך רכב עם מתלים סטנדרטיים כפול נעילות, שבכלל לא ירגיש את המכשולים שאותם אתה לא תצליח לעבור.

או במילים אחרות: חבל על האנרגיה שלך.

ככה זה.

shahav
13-02-11, 21:10
מפרגן לך ושמח בשמחתך.

עם זאת, בעולם האמיתי, של רכב טיולים, כזה שצריך לקחת אותך לטיול ולהעביר אותך במכשולים שנקרים בדרכך, לא של "מלך הרמפות" ו"כוכב התצלומים" ותחרויות הRTI, כשאתה תגמור לפרק ולהרכיב ולפרק ולהרכיב ולנסות ולטעות, ולראות שזה נוגע בזה וההוא משפשף את ההוא, אתה תפגוש בדרך רכב עם מתלים סטנדרטיים כפול נעילות, שבכלל לא ירגיש את המכשולים שאותם אתה לא תצליח לעבור.

ככה זה.

זה הוא חנן , שיכנעתה אותי לגביי הפרוייקט הרציני הבא, לא הגבהה אלא נעילה קידמית. הריי צריך תמיד לישאוף לאיזה "שיפור" לא?
שיימן אנחנו נשלים אחד את השני...;)

רבין

נדב42
13-02-11, 21:40

אתה לא יכול להגיד דבר כזה כהכללה. אצלי יש מהלכים משופרים וגם נעילות נשלטות בשני הסרנים. אני כמעט לא משתמש בנעילות, גם במקומות שנעולים אחרים מתקשים.
אפשר למצוא דוגמאות להראות שנעילות עוזרות יותר, ודוגמאות אחרות שמהלכי מתלים עוזרים יותר (ולכן אצלי יש גם וגם ...), אז למה להוציא לבן-אדם את הרוח מהמפרשים...

שיימן, סחטיין על העבודה :)

נדב.

shahav
13-02-11, 21:46
אתה לא יכול להגיד דבר כזה כהכללה. אצלי יש מהלכים משופרים וגם נעילות נשלטות בשני הסרנים. אני כמעט לא משתמש בנעילות, גם במקומות שנעולים אחרים מתקשים.
אפשר למצוא דוגמאות להראות שנעילות עוזרות יותר, ודוגמאות אחרות שמהלכי מתלים עוזרים יותר (ולכן אצלי יש גם וגם ...), אז למה להוציא לבן-אדם את הרוח מהמפרשים...

שיימן, סחטיין על העבודה :)

נדב.

חברה, לא לבלבל אותי,עכשו שיש נעילה אחורית, להיתמקד בנעילה קידמית או הגבהה???;)

רבין

נדב42
13-02-11, 21:48
חברה, לא לבלבל אותי,עכשו שיש נעילה אחורית, להיתמקד בנעילה קידמית או הגבהה???;)

רבין

זה משנה מה הסדר ? אתה יודע איך זה ייגמר ...
(אני לא יודע על איזו נעילה אתה מדבר, אבל אני אישית מאוד נגד נעילות קדמיות אוטומטיות ...)

נדב.

shahav
13-02-11, 22:11
למה נגד אוטו', ממילא יש נועלים טבוריים? יש סיבה נוספת? נזק לפעמונים? פרונט? נוחות נסיעה? מה? פרט שנחכים.
רבין

sos4u
13-02-11, 22:34
מפרגן לך ושמח בשמחתך.

ככה זה.

חייב להתערב... כמי שמחזיק ברכב ללא נעילות, ועם מהלכים ארוכים למדי, אני יכול לומר שאין תחליף לנעילה, כשצריך אותה. וזה בעיקר בזחילת סלעים.
בכל שאר האתרים המוכרים, מהלך מתלה [ מכובד.., לא של טרנו עם כל הכבוד ] מאפשר מעבר של רוב המסלולים המוכרים בארץ, ללא שימוש בנעילה [ ועובדה, אין ..] ועם זאת המפות שלי מלאות ואין מקום כבר לסימונים נוספים...

היתרון במהלך המתלה הוא לא רק בעובדה שגם אם ולא עברת בנקודה מסוימת, הרי ששיפור קל בבחירת הנתיב, [ לפעמים מדובר ב 20-40 ס"מ ] מאפשר לך לעבור, אלא גם בנוחות הנסיעה, ביום יום [ כן, על הכביש..] ובוודאי שבנסיעת השטח, עד למכשול. והרי איך שלא תסובב, ברוב הדרך אין צורך בנעילה, אך אתה נהנה מרכות הנסיעה.

לכן, אמר מי שאמר וצדק שהכי טוב, זה שניהם, אבל אם כרגע, אתה צריך לבחור, תאריך מהלכים, ואח"כ תנעל .. אם בכלל תרגיש בצורך.

נדב42
13-02-11, 22:39
למה נגד אוטו', ממילא יש נועלים טבוריים? יש סיבה נוספת? נזק לפעמונים? פרונט? נוחות נסיעה? מה? פרט שנחכים.
רבין

הסיבה העיקרית מבחינתי היא פגיעה משמעותית בהיגוי במצב 4X4. אני מעדיף לא להצליח לעבור מכשול מאשר להקלע לשפ"צ מסוכן בגלל פגיעה בהיגוי בעת מעבר מכשול. יש לי נעילה קדמית נשלטת, אני בקושי משתמש בה, אבל ניסיתי כמה פעמים לנעול בכדי לקבל את תחושת ההיגוי עם פרונט נעול - מבחינתי: פחד אלוהים. אתה מוזמן לעשות סיבוב אצלי ולהרגיש בעצמך.

היו על זה מספר שרשורים ארוכים, מתעצל לחפש כרגע. היו גם דיעות אחרות והויכוח הפומבי לא הוכרע.
אני עדיין משוכנע לחלוטין נגד קדמית אוטומטית...

נדב.

shahav
13-02-11, 22:55
נדב, נעול נישלט לא נעים כמו נעול אוטו. זה שניי דברים שונים.
נעול נישלט מאפשר חופש מסויים, כימעט כמו דיפרנציאל רגיל, אבל יותר טוב.
אוליי פשוט תחסוך לנו זמן ותישלוף איזה לינק?

תודה
רבין

נדב42
13-02-11, 23:55
אתה מבלבל. נעילה נשלטת יכולה להיות באחד משני מצבים (בהינף כפתור, לכן היא נקראת "נשלטת" ...)

מצב א': הנעילה משוחררת - הדיפרנציאל מתפקד כאילו הנעילה לא שם. לא כאילו כמו דיפרנציאל רגיל אלא ממש כמו דיפרנציאל רגיל.
מצב ב': הנעילה נעולה - הדיפרנציאל נעול לחלוטין, בעצם "מבוטל" , ושני הגלגלים מסתובבים בדיוק באותה מהירות כל עוד הנעילה נעולה, בלי שחרורים, תיקתוקים ושאר ירקות.

נעילה "אוטומטית" במובן המקובל אצלינו (לא וארילוק וכדומה) למעשה נועלת את הדיפרנציאל כל הזמן, אבל מאפשרת שחרור אם נוצר עומס גבוה בין שני הצדדים (אלו התיקתוקים הידועים).

הנה השרשור הקודם (ארוך ומייגע, אל תגידו שלא הזהרתי ...): נעילות דיפרנציאל - שאלות נוספות (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?44537-%D7%A0%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%99%D7%A4%D7%A8%D7%A0%D7%A6%D7% 99%D7%90%D7%9C-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%AA&highlight=%F0%F2%E9%EC%E4+%E0%E5%E8%E5%E E%E8%E9%FA+%F0%F9%EC%E8%FA)

נדב.

שיימן
14-02-11, 00:40
טלטולי אחי תודה על הפירגון לגבי עלויות ופירוט כללי יהיה רק בסופו של הפרוייקט
חנן תמיד יהיו את אלה שיגידו "זה לא טוב ההוא יותר טוב"בשביל לשים בטראנו נעילה או 2 צריך לקחת משכנתא (ARB)
וגם בשבילי זה הפיתרון "הקל" הפרוייקט הנל הוא הרבה מחשבה וכנונים שלי ושל הבעל בית שלי וזה הפיתרון הזול והכיף

ולכל השאר תודה על הפירגון עדכוני בהמשך

tallevi
14-02-11, 23:12
זה פרוייקט בחיתולים לשיפור מהלך מתלה כדי שלא יהיה צורך בנעילות
וגם כדי שאם נכנסים להצלה "יפה" לא נתקעים.

נתחיל עם זה
לפני:
36986

אחרי:
3698736988

יהיו עוד עידכונים בנושא

אתה יכול לתת נתונים של הבולם?
מידות,מחיר ואיפה רכשת?

ד"א,זה טוב,אבל לא מחליף נעילות.

טל.

דרור ברלי
15-02-11, 00:03
חייב להתערב... כמי שמחזיק ברכב ללא נעילות, ועם מהלכים ארוכים למדי, אני יכול לומר שאין תחליף לנעילה, כשצריך אותה. וזה בעיקר בזחילת סלעים.
בכל שאר האתרים המוכרים, מהלך מתלה [ מכובד.., לא של טרנו עם כל הכבוד ] מאפשר מעבר של רוב המסלולים המוכרים בארץ, ללא שימוש בנעילה [ ועובדה, אין ..] ועם זאת המפות שלי מלאות ואין מקום כבר לסימונים נוספים...

היתרון במהלך המתלה הוא לא רק בעובדה שגם אם ולא עברת בנקודה מסוימת, הרי ששיפור קל בבחירת הנתיב, [ לפעמים מדובר ב 20-40 ס"מ ] מאפשר לך לעבור, אלא גם בנוחות הנסיעה, ביום יום [ כן, על הכביש..] ובוודאי שבנסיעת השטח, עד למכשול. והרי איך שלא תסובב, ברוב הדרך אין צורך בנעילה, אך אתה נהנה מרכות הנסיעה.

לכן, אמר מי שאמר וצדק שהכי טוב, זה שניהם, אבל אם כרגע, אתה צריך לבחור, תאריך מהלכים, ואח"כ תנעל .. אם בכלל תרגיש בצורך.

אין קשר מובהק בין רכות המתלה למהלכו. קפיץ יכול להיות מאוד ארוך ולאפשר טווח תנועה גדול מאוד תחת עומס ועדיין קשה וקופצני ברוב תרחישי הנהיגה (דוגמה טובה - קפיצי עלים של פרוקומפ לסופה) או להיפך - קצר מאוד ורך מאוד (דוגמה: קפיצי סליל של רכב השטח הגרוע בהסטוריה - הג'פ"ס M151).

לא יודע מה אתם מעוללים שם בטראנו הזה - בדרך כלל מהלך מתלה מוגדל כזה בא על חשבון יציבות בנהיגת כביש.
מנסיוני אחרי יותר מעשר שנים של משחקים במתלים, אנ יודע היום שמוטב לשפר קודם כל את נוחות הנסיעה וכן, גם שיפור המהלך זה מצוין, אבל - וכאן אנ יממש מזהיר - ממש לא להגזים. וכמובן - להתקין נעילה אחורית לפחות. אין שום שיפור שתורם לעבירות כמו נעילה. שתי נעילות זה כבר שידרוג רציני קדימה.

לנדב - מה שאתה מסרב להבין, זה שאופי הפעולה של נעילה אוטומטית שונה בתכלית מזה של נשלטת.
בנעילה נשלטת - כשהיא מופעלת היא נעולה כמו בטון. ולכן התחושה הקטסטרופלית בהגה שאתה מתאר. עם נעילה אוטומטית התקשחות ההגה אכן קיימת, לא תמיד זה נעים, אבל תחת עומס יש ריצ'וט והעומס קטן במידה משמעותית. עובדה שמצליחים לפנות ועובדה שעם קדמית נשלטת קל מאוד לשבור צלב/פעמון/ציריה אם לא משחררים בזמן. עם נעילה קדמית אוטומטית מעולם לא שברתי כלום.

אני היום על קדמית נשלטת שעובדת מצויין, אבל בשורה התחתונה מתגעגע ללוקרייט אוטומטית. לחלוטין.
אם הייתי צריך לבחור היום מה אני מתקין בדיפרנציאל הקדמי שלי, הבחירה שלי ברורה לחלוטין. רק אוטומטית.

נדב42
15-02-11, 00:55
לנדב - מה שאתה מסרב להבין, זה שאופי הפעולה של נעילה אוטומטית שונה בתכלית מזה של נשלטת.
בנעילה נשלטת - כשהיא מופעלת היא נעולה כמו בטון. ולכן התחושה הקטסטרופלית בהגה שאתה מתאר. עם נעילה אוטומטית התקשחות ההגה אכן קיימת, לא תמיד זה נעים, אבל תחת עומס יש ריצ'וט והעומס קטן במידה משמעותית.

תגיד לי, אתה רציני ??? הרי הריצ'וט הזה הוא בעייה לא פחות חמורה מההגה הקשה, הוא עשוי לבוא לך בדיוק באמצע תמרון טכני ולשנות לך את ההיגוי/הקושי של ההגה באופן פתאומי ולגרום לסטיות בהיגוי (כי אתה מפעיל כול מול ההגה הקשה ופתאום הוא מתרכך ב"מכות").

תקשיב, אולי לך יש ידי פלדה ושרירים כמו מנוע של כננת, אבל אני ממש מעדיף את ההגה שלי צפוי ורציף בלי תיקתוקים ובלי ריצ'וטים.

נדב.

חנן-ג'יפולוג
15-02-11, 04:58
נדב, תעצור. אם זה לא היית אתה מי שכתב את התגובה האחרונה, גולש ותיק שבד"כ לא כותב שטויות, התגובה האחרונה היתה נמחקת, עקב הטעיית גולשים.
אתה מוזמן לקחת את ההיילקס שלי לסיבוב בשטח שמסביב ליישוב. אתה פשוט כותב דברים לא נכונים על נעילה קדמית אוט', כנראה מחוסר נסיון.

מאפשרת שחרור אם נוצר עומס גבוה בין שני הצדדים (אלו התיקתוקים הידועים).

זה לא אופן הפעולה של נעילה אוט'. אתה לא מבין איך היא עובדת. יש מדריך לנעילות דיפרנציאל בג'יפולוג. תעבור עליו.

שיימן
15-02-11, 06:28
http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/statusicon/user-offline.pngטל כמו שרשמתי לטלטולי למעלה לגבי פרטים מדוייקים של הכל אני יביא בהמשך הרכב עדיין לא גמור ככה שהכל יכול להישתנות

דרור כרגע אני לא מרגיש שינוי לרעה ביציבות של הרכב להפך השינוי הוא לטובה מאוד בכביש
נכון שאין על נעילה אבל לפעמים צריך להיות יצירתיים למי שלא רוצה להשקיע סכום מכובד על נעילות

tallevi
28-02-11, 15:35
נו...??

טל.

סוזי המשתוללת
28-02-11, 16:31
תגיד לי, אתה רציני ??? הרי הריצ'וט הזה הוא בעייה לא פחות חמורה מההגה הקשה, הוא עשוי לבוא לך בדיוק באמצע תמרון טכני ולשנות לך את ההיגוי/הקושי של ההגה באופן פתאומי ולגרום לסטיות בהיגוי (כי אתה מפעיל כול מול ההגה הקשה ופתאום הוא מתרכך ב"מכות").

תקשיב, אולי לך יש ידי פלדה ושרירים כמו מנוע של כננת, אבל אני ממש מעדיף את ההגה שלי צפוי ורציף בלי תיקתוקים ובלי ריצ'וטים.

נדב.

אני שואל אותך האם אתה רציני!!!
מעניין שדרור שיש לו נשלטת רוצה אוטומטית וכנ"ל אני שיש לי שתי נשלטות על טרופר (רכב דומה במהות לטרנו) וגם אני מתגעגע לאוטומטיות
אני יכול להגיד לך בודאות שאם אני הייתי צריך לקנות מכספי שלי נעילה בחיים שלי לא הייתי קונה נשלטת - אלא אם היא הייתה במחיר של אוטומטית
בכל פרמטר למעט איכות נסיעה בכביש האוטומטית טובה יותר ובטיחותית יותר
אתה נותן דוגמא של שפ"צ?
אני אתן לך דוגמא :
עלית עלייה נעול ק"א ועכשיו יש סיבוב על משטח סלע תוך כדי סיבוב
אך מכיוון שהגעת נעול והמערכת תחת עומס שחרור הכפתורים לא מבצע בפועל שחרור של המיכניקה
מה תעשה עכשיו??
נעילה אוטומטית תשתחרר כי זה הדיפולט שלה במצב זה ואילו נשלטת תהיה תחת "פיתול " ולא תשתחרר
מה שאומר שבאוטומטית תצליח להסתובב ובנשלטת תאבק בסיבוב .......

הנסיון שלי כמתחרה הוכיח שרכב עם מהלך מתלים סטנדרטי עם שתי נעילות אוטומטיות ועם מנוע נחות עבר לא פחות טוב מכל רכב אחר משופר לעילא ולעילא אבל היה בטוח ויציב יותר לנהיגה מהירה והרבה יותר מדוייק לנהיגה כזו

בטרנו דרופ קיט עובד לא רע בגלל שהוא משולב ביחד עם דיפ מוגבל החלקה אבל גם זה טוב למכשולים בינוניים ותו' לא
ההצעה שלי
תתקינו אוטומטית קדימה - זה זול ביותר (1500 ש"ח לפני התקנה) ושפרו מאחור את המיתלה בטוב טעם
תקבלו רכב עביר כמעט כמו שתי נעילות אבל ללא המגרעות של אחורית אוטומטית על הכביש או אחורית נשלטת (חור בכיס) ועדיין מדובר על כמעט שתי נעילות ולא אחת אחורית בלבד
מה שכן הפרונט של הטרנו ייצטרך לעבור עיבוי (הנמכת דיפ' , חיזוק מוטות היגוי )

הנ"ל נכתב מתוך כשל של הנעילה האחורית שלי וכשנסעתי עם קדמית בלבד ראיתי כי טוב
אצלי אין את המוגבל החלקה ועדיין הרכב עבר מעולה
בשטח סלעי זה עובד אפילו יותר טוב מסט אפ של נעילה אחורית בלבד שכן הרכב לא נדחף לתוך המדרגה אלא מושך את עצמו כלפי מעלה

סוזי המשתוללת
28-02-11, 16:35
http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/statusicon/user-offline.pngטל כמו שרשמתי לטלטולי למעלה לגבי פרטים מדוייקים של הכל אני יביא בהמשך הרכב עדיין לא גמור ככה שהכל יכול להישתנות

דרור כרגע אני לא מרגיש שינוי לרעה ביציבות של הרכב להפך השינוי הוא לטובה מאוד בכביש
נכון שאין על נעילה אבל לפעמים צריך להיות יצירתיים למי שלא רוצה להשקיע סכום מכובד על נעילות

אתה לא יכול להגיע למהלך כזה ללא ניתוק סטבילייזר אחורי וכשזה קורה אתה פוגע משמעותית ביכולת הרכב להתמודד עם מה שנקרא "אפקט המטוטלת" ולכן בפועל אתה פוגע משמעותית ביציבות גם אם ברגע נתון אתה לא מרגיש אותה
תנסה לעשות "תמרון התחמקות ממכשול " ותראה אם היציבות לא נפגעת (תזהר לא להתהפך )

אין ארוחות חינם כבר אמר את זה מישהו

שיימן
28-02-11, 16:59
אתה לא יכול להגיע למהלך כזה ללא ניתוק סטבילייזר אחורי וכשזה קורה אתה פוגע משמעותית ביכולת הרכב להתמודד עם מה שנקרא "אפקט המטוטלת" ולכן בפועל אתה פוגע משמעותית ביציבות גם אם ברגע נתון אתה לא מרגיש אותה
תנסה לעשות "תמרון התחמקות ממכשול " ותראה אם היציבות לא נפגעת (תזהר לא להתהפך )

אין ארוחות חינם כבר אמר את זה מישהו

המוט מייצב אצלי לא מנותק כרגע
והפתיחה אותה פתיחה
לגבי התמרון בכביש מה שאמרת נכון לגבי כמעט כל רכב מוגבה היציבות יורדת אין מה לעשות

גניסלב רונן
28-02-11, 18:22
מפרגן לך ושמח בשמחתך.

ככה זה.
הי חנן ,

לא יכולתי שלא לשאול ,כיוון שנשמע לי דומה מדי.....
האם ,בעולם האמיתי ,רכב שעונה על הגדרות ה"מלוכה" וה"כוכבנות" שציינת {אה סליחה ,גם תחרות RTI },
לא יצליח לעבור מכשול שאותו רכב סטנדרטי נעול כפול יעבור ?

אם הבנתי אותך נכון ,נשמע לי משהו לא משהו...

רונן

rotemlod
28-02-11, 18:56
שיימן אני בעד ויש מצב שהספורטז' שלי היא הפרוייקט הבא,אבל את הניסויים נשאיר לטרנו אני יגיע שהכל יהיה מוכן!

בהצלחה לצוות היקר!

נדב42
28-02-11, 19:08
כמו שכבר כתבתי למעלה (תגובות 10, 12), הויכוח הזה לא הוכרע, וכנראה גם לא יוכרע.
כמו האנשים שמאמינים באמונה דתית כמעט שמצלמות Nikon עדיפות על Canon וההיפך, ההגיון מזמן לא משחק פה תפקיד מרכזי ...

אני לא רואה טעם להמשיך בדיון דרך המקלדות, מי שרוצה מוזמן לבוא לטייל ולהינות, ובדרך גם לעשות ניסויי כלים. אני יכול כבר לומר מראש ששלי לא יותר גדול ובכל זאת יהיה כיף ...

נדב.

דרור ברלי
28-02-11, 19:14
הי חנן ,

לא יכולתי שלא לשאול ,כיוון שנשמע לי דומה מדי.....
האם ,בעולם האמיתי ,רכב שעונה על הגדרות ה"מלוכה" וה"כוכבנות" שציינת {אה סליחה ,גם תחרות RTI },
לא יצליח לעבור מכשול שאותו רכב סטנדרטי נעול כפול יעבור ?

אם הבנתי אותך נכון ,נשמע לי משהו לא משהו...

רונן

רונן, תנאי ל"עבירות", למעבר המכשול, הוא שהמומנט מהמנוע יגיע לגלגלים שאוחזים.
מהלך מתלה גדול מצטלם יפה, הגלגלים בצד ה"פתוח" נוגעים בקרקע, אבל לעתים קרובות אין עליהם מספיק משקל שיצמיד אותם לקרקע, וכשמומנט מגיע אליהם הם פשוט מחליקים. הגלגל בצד השני, זה שאוחז באמת, לא מקבל מומנט בכלל, ואז לא יעזור בית דין. עם נעילה זה לא קורה.

העניין כאן עם הטראנו הזה, הוא שבעליו רוצה נעילה אבל יקר לו - אז הוא משחק לו במתלים.
שינויים מרחיקי לכת במתלים שמבוצעים במקצועיות ותוך שמירה על בטיחות, יכולים לעלות לא פחות מנעילה או אפילו שתי נעילות, לפעמים גם יותר . מי כמוך יודע.
אני חושב שאין קשר בין מחט לתחת. מהלך מתלה ארוך יותר זה בהחלט טוב, זה אפילו מתבקש ורצוי, עד גבול מסוים. נוחות נסיעה טובה יותר וגיהוץ טוב יותר - אדרבא. אבל זה לא במקום נעילה.

shahav
28-02-11, 21:18
אני שואל אותך האם אתה רציני!!!
...
בטרנו דרופ קיט עובד לא רע בגלל שהוא משולב ביחד עם דיפ מוגבל החלקה אבל גם זה טוב למכשולים בינוניים ותו' לא
ההצעה שלי
תתקינו אוטומטית קדימה - זה זול ביותר (1500 ש"ח לפני התקנה) ושפרו מאחור את המיתלה בטוב טעם
תקבלו רכב עביר כמעט כמו שתי נעילות אבל ללא המגרעות של אחורית אוטומטית על הכביש או אחורית נשלטת (חור בכיס) ועדיין מדובר על כמעט שתי נעילות ולא אחת אחורית בלבד
מה שכן הפרונט של הטרנו ייצטרך לעבור עיבוי (הנמכת דיפ' , חיזוק מוטות היגוי )
....

ואאו, מישהו העיר את כולם, מזל שטל דורש עדכונים, אני מרגיש כמו agent smith שהיה מנותק מה"קשר" בזמן שחקר את מורפיוס.

שו 1500 שח?!?, איפא??? אני קונה עכשו!!
יש פה רק את Lokka
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?52188-%D7%A0%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%98%D7% 99%D7%AA-%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%98%D7%A8%D7%90%D7%A0%D7%95&p=365634
וזה 600$ ליפני מיסויי: מע"מ ומכס
האים לזה היתכוונתה? או שיש מה שהוא אחר ב 1500שח בלבד??

תודה
רבין

שיימן
01-03-11, 06:36
דרור זה לא קשור רק למחיר זה קשור גם ליצירתיות!
הכל מתבצע עם המון חישובים ובטיחות מעל הכל

כמו שאמרתי מקודם זה ברור שאין על נעילה אבל מתחילים בקטן ועולים למעלה
החוכמה היא לנסות לעלות בלי הנעילה ובחוכמה ולא על כל מדרכה להפעיל נעילה(ויש כאלה שעושים את זה)

רותם ועוד אחרים שראו את הרכב נוסע בהצלבות שלפני הפרוייקט לא הייתי עולה בלי לשבור את האוטו
ראו אותו מטפס אותם עם הטורים שלעומת את טראנו ללא המהלך מתלה הזה לא עולה בלי להיתאמץ

גניסלב רונן
01-03-11, 07:33
רונן, תנאי ל"עבירות", למעבר המכשול, הוא שהמומנט מהמנוע יגיע לגלגלים שאוחזים.
מהלך מתלה גדול מצטלם יפה, הגלגלים בצד ה"פתוח" נוגעים בקרקע, אבל לעתים קרובות אין עליהם מספיק משקל שיצמיד אותם לקרקע, וכשמומנט מגיע אליהם הם פשוט מחליקים. הגלגל בצד השני, זה שאוחז באמת, לא מקבל מומנט בכלל, ואז לא יעזור בית דין. עם נעילה זה לא קורה.

העניין כאן עם הטראנו הזה, הוא שבעליו רוצה נעילה אבל יקר לו - אז הוא משחק לו במתלים.
שינויים מרחיקי לכת במתלים שמבוצעים במקצועיות ותוך שמירה על בטיחות, יכולים לעלות לא פחות מנעילה או אפילו שתי נעילות, לפעמים גם יותר . מי כמוך יודע.
אני חושב שאין קשר בין מחט לתחת. מהלך מתלה ארוך יותר זה בהחלט טוב, זה אפילו מתבקש ורצוי, עד גבול מסוים. נוחות נסיעה טובה יותר וגיהוץ טוב יותר - אדרבא. אבל זה לא במקום נעילה.

מסכים X 2 .

...דיברתי על השוואה בין נעול כמובן ובעל מהלך לבין רק נעול ....

רונן

דרור ברלי
01-03-11, 13:43
נעול עם מהלך תמיד עדיף על רק נעול. כי החיים הם לא רק עבירות. מהלך משופר עוזר ומשפר את איכו תהחיים לא רק בתרחישי עבירות

העניין הוא שאלה שיפורים שמשלימים זה את זה. מהלך לא בא להחליף נעילה ולהיפך.
לעומת זאת, בניגוד לנעילה, גם אוטומטית (ונעזוב לרגע בצד את ה-SPOOLים למיניהם ואת ריתוך הסטליטים - "נעילות לעניים" שעלולות להתגלות כמסוכנות באמת על כביש ציבורי) -, שינוי משמעותי במתלים כן יכול להשפיע על בטיחות.

חנן-ג'יפולוג
01-03-11, 14:08
מסכים X 2 .

...דיברתי על השוואה בין נעול כמובן ובעל מהלך לבין רק נעול ....

רונן

דרור כבר ענה היטב במקומי.
שאלת על התגובה שלי והיא היתה על הכותרת של השרשור הנוכחי: "מי צריך נעילות כשיש כאלה פתיחות?".
הגבתי על שיפור מהלך מול התקנת נעילות. לא על שיפור מהלך כשלעצמו, מעשה שכבודו במקומו מונח ושווה דיון נפרד.

shyy
01-03-11, 18:25
החוכמה היא לנסות לעלות בלי הנעילה ובחוכמה ולא על כל מדרכה להפעיל נעילה(ויש כאלה שעושים את זה)

בין היתרונות הגדולים של נעילה זה שאין צורך להשתולל שמגיעים לתקל מכשול , והיא מאפשרת לטפס בצורה יותר מבוקרת ושקולה.
יש לי מהלכי מתלה ענקיים , ויש לי שני נעלות
שאופן אישי אני תמיד נועל לפחות את האחורית ולא מסתמך רק על המהלכי מתלה.

שיימן
02-03-11, 06:52
שוב אין על נעילה
אני לא פוסל נעילה אבל נעילה זאת "הדרך הקלה" והמהלכי מתלה שאצלי זאת הדרך היצירתית
אבל רק שתדעו שמהלכי מתלה מטורפים זה עולם אחר בשטח
אני עולה דברים והצלבות שלפני המהלך מתלה הייתי צריך "לשבור" את הרכב בשביל להעלות

סוזי המשתוללת
04-03-11, 14:11
המוט מייצב אצלי לא מנותק כרגע
והפתיחה אותה פתיחה
לגבי התמרון בכביש מה שאמרת נכון לגבי כמעט כל רכב מוגבה היציבות יורדת אין מה לעשות

אם אתה מגיע לפתיחה כזו ללא ניתוק מייצב אז אני מבטיח לך שתוך זמן קצר אתה תשבור אותו ואז אם התמזל מזלך ונשבר המוט הראשי רק תשאר בלי סטבילייזר
אבל אם יישברו המוטות המקשרים בין הסטבילייזר לסרן אז יש סיכוי טוב שגם תיקרע צמיג ............... been there done that
לא המצאת את הגלגל
הדרך הנכונה לשרוד מהלך מוגדל עם מעט נזק הוא סטבילייזר נתיק

שיימן
04-03-11, 18:31
לשבור אני לא מאמין שאני אשבור

סוזי המשתוללת
06-03-11, 22:37
זה בסדר אל תאמין
ניפגש כשיישבר

שיימן
07-03-11, 06:19
דבר אחד אני לא מבין פה בפורום.
למה לקטול כל בן אדם על כל דבר מקורי שהוא עושה?
למה לא לפרגן לאנשים? עשיתי משהו מקורי שיתפתי את הפורום במקום לקטול אפשר לפרגן

נדב42
07-03-11, 06:56
למה לקטול כל בן אדם על כל דבר מקורי שהוא עושה?
למה לא לפרגן לאנשים? עשיתי משהו מקורי שיתפתי את הפורום במקום לקטול אפשר לפרגן

זה אולי היה נכון בהתחלת השרשור, אבל במקרה הזה סוזי מנסה להזהיר אותך מתקלה יקרה שצפוייה מהנסיון שלו, ואפילו מציע לך את הפתרון שיאפשר לך להמשיך בדרך שבחרת בלי להפגע אח"כ.
שים לב, הוא היה בעדך ולא נגדך...

אני ממליץ לך בחום להקשיב לחבר פורום מנוסה ...

נדב.

שיימן
08-03-11, 06:49
הקטע עם סוזי זה מה ששבר אחרי כל הקטילות
אני מפסיק לעדכן את השירשור
אני מצטער על כל אלה ששאלו שאלות ופירגנו אבל אני לא מעוניין להמשיך לרשום דברים ושאחרי זה יבואו ויקטלו
כל אלה שבאמת פירנו תודה וכל אלה שמחכים לתשובות אני מצטער אבל אין לי למה להגיב פה אם יש פה רוב של קוטלים הפרוייקט עדיין בעבודה ולא גמור

יום טוב שבוע טוב ומזג אוויר קטלני לכולם

נדב42
08-03-11, 08:12
ואז מי יזהיר אותך לפני שתדרוך על מוקש ?

shahav
08-03-11, 08:49
הקטע עם סוזי זה מה ששבר אחרי כל הקטילות
אני מפסיק לעדכן את השירשור
אני מצטער על כל אלה ששאלו שאלות ופירגנו אבל אני לא מעוניין להמשיך לרשום דברים ושאחרי זה יבואו ויקטלו
כל אלה שבאמת פירנו תודה וכל אלה שמחכים לתשובות אני מצטער אבל אין לי למה להגיב פה אם יש פה רוב של קוטלים הפרוייקט עדיין בעבודה ולא גמור

יום טוב שבוע טוב ומזג אוויר קטלני לכולם

שיימן אתה מפתיע אותי, לפי כמות ההודעות אתה ניראה דיי וותיק פה, זה היה אמור להיות ברור שזה מה שיקרה, המטרה פה זה ללמוד מלקחים של אחרים כמה שיותר. אחריי הכול רציתה לקבל דעתם של אחרים ולא רק טפיחה על השכם.

אני מסכים איתך לגביי הטון הצורם, אבל זה רק סיגנון דיבור, לא צריך להתרגש. בייחוד כשאתה מצליב את התגובה של אדם לתגובות אחרות שלו.
לי זה קרה בהודעה הראשונה - אני ביקשתי חשמלאי שינתק ABS והיה אחד, איציק, שקטל לי את הצורה -
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?22038-%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%90%D7%99-%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%9B%D7%9F-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%99%D7%9F-%D7%9B%D7%A4%D7%AA%D7%95%D7%A8-%D7%9C%D7%A0%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A7-%D7%94-ABS&highlight=
שים לה לתגובה השלישית ותתעודד.

בקיצור תמשיך ותעדכן - זה מהות כל האתר הזה.

עכשו לעיניין- שקלתה להשקיע באבזר לניתוק המוט האחורי - כזה שמאפשר לחבר חזרה בדרך הבייתה?
רבין

GodsFather
08-03-11, 13:03
לסוזי יש דרך "מיוחדת" ללמד אנשים להימנע מטעויות. מציע לך לא לקחת אותו בכזו כבדות, כי בסה"כ הוא בחור טוב שמשוכנע שהג'יפה שלו הוא ה4X4 הכי טוב בעולם :)

שיימן
09-03-11, 06:37
יש משהו במה שרשמתם עכשיו לגבי ההמשך תגובות

נדב את הפרוייקט אני מבצע עם בן אדם בעל ניסיון רב בתחום הג'יפים
וחוץ מזה אחי אם לא נטעה איך נלמד? :-)

SHAHAV
ידעתי שיקטלו זה ברור שעל כל רעיון שמעלים אחד יגיד יפה ועשר יגידו זה לא טוב
אבל לא תכננתי שזה יהיה עד כך

טוב שיהיה אחלה יום מזג אוויר מצויין ואני ימשיך לעדכן בהמשך

tallevi
13-03-11, 16:47

SHAHAV

תודה! , סוף סוף !
אני עדיין מחכה לנתונים על הבולם...

טל.

tallevi
22-03-11, 12:00

SHAHAV

...

שיימן
22-03-11, 18:52
טל אחי הפרוייקט לקראת סיום אני מחכה לעוד משהו אחד
כרגע עברתי לקדימה ולרכך את הרכב מבלי לפגוע בגובה שלו

לגבי נתונים של בולמים וכ'ו אחרי בדיקה אני יכול להגיד לך שכל רכב לסוגו זה תלוי בסוג הקיט הגבהה שמותקן ברכב
שמנו את הבולמים שלי בטראנו אחרת ולא הייתה לו את אותה פתיחה כמו שאצלי

tallevi
24-03-11, 17:45
שיימן,
השאלה שלי הרבה יותר פשוטה ממה שאתה חושב...
אני רק רוצה לדעת את המידות שלו,וזה מאוד פשוט למדוד.
שחרר את החלק התחתון שלו,תן לו להיפתח עד הסוף וקח מידה עם מטר מעין לעין(לא חייב על העשירית)
לאחר מכן דחוף למעלה עד הסוף לסגירה מלאה ביד,ותמדוד מעין לעין.
בהזדמנות שבא לך...

טל.

-->