PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש נעילה בנסיעה קדימה ואחורה

revo465
14-02-11, 19:53
שלום לכולם רציתי לשאול שאלה את החברים אולי משהו ניתקל באותה בעיה או שאני מתבלבל ולא התיחסתי לזה עד
היום.
היום החלפתי צלחות בלם קידמיות ודסקיות חדשות לאחר חיבור כול המכלולים כולל הלוקרים
שילבתי ארבע על ארבע גם גבוה וגם נמוך בזמן נסיעה קדימה הלוקרים ננעלים אוטמטי(הנקישה המוכרת) וכאשר אני נוסע
רברס גם נשמע רעש של נעילה האם זה צריך להיות? לוקר אטומטי הופך תנועה ברברס ?
בדקתי עם הרכב עולה גבעה הוא משולב ולא נראה שיש בעיה כול שהיא .
אשמח אם משהו מחברים ידע לכוון אותי בנושא.
תודה

tallevi
14-02-11, 22:55
כנראה לא שמת לב עד עכשיו.
הלוקר בנסיעה לאחור מתנתק ומשמיע "קליק" קטן,זה סביר.

טל.

revo465
15-02-11, 07:55
כנראה לא שמת לב עד עכשיו.
הלוקר בנסיעה לאחור מתנתק ומשמיע "קליק" קטן,זה סביר.

טל.

אתה צודק כאשר יוצאים ממצב לארבע על ארבע השאלה ברברס בתוך בוץ לא אמור הרכב להיות משולב ?

shahav
15-02-11, 08:52
revo, שם לב , לוקר אוטו נועל את הגלגל לציריה . אין קשר לכיוון הנסיעה. נכון כדאיי לשחרר, צריך להפסיק את המומנט בכניסה לציריה וליסוע מעט הפוך לכיוון הקודם. ככלל, אם יש מומנט בכניסה לציריה אז הלוקר נועל.
כאשר אתה משלב 4x4 אז, ללא קשר ללוקר, מגיע מומנט לדיפ הקימי ומשם לציריות, ואז הלוקר נינעל.
מקווה שזה בררור עכשו
רבין

tallevi
15-02-11, 19:13
אתה צודק כאשר יוצאים ממצב לארבע על ארבע השאלה ברברס בתוך בוץ לא אמור הרכב להיות משולב ?

הייתי בטוח שאתה שואל לגבי מצב יציאה מ-4X4.
לגבי סיטואציה של נסיעה ברוורס כאשר אתה משולב,זוהי הנקודת תורפה בלוקרים האוטומאטיים,בעיקר כאשר אתה מידרדר לאחור מבלי לתת גז,(מומנט לציריה),יש מצב של ניתוק כי בעצם זוהי בדיוק אותה הפעולה של יציאה מ-4X4.אבל ברגע שאתה מתחיל נסיעה קדימה הלוקר משתלב שוב מעצמו (מומלץ לא לתת מכת גז מיד עם השילוב כי זה עלול לגרום להחלקה).
במצב של נסיעה לאחור במצב משולב,עם מומנט,ישנה איזושהי תנועה יחסית בתוך הלוקר שאינה גורמת לניתוק הלוקר ואם ממש מתאמצים אולי גם ניתן לשמוע איזושהי נקישה קלה כתוצאה מהתנועה הזאת.
בכל אופן מאוד חשוב לתחזק את הלוקרים האלו.בערך כל חצי שנה כדאי לפרק אותם מהרכב,לפתוח אותם בחוץ לנקות טוב טוב עם נפט,לבדוק שחיקות ושלמות החלקים,לגרז עם גריז חדש איכותי,(גירוז קל),ולהרכיב בחזרה.אם לא מתחזקים את הלוקרים האלו הם צפויים להיכשל ורובם ככולם לא מתחזקים ולכן הם כושלים ולכן הם נחשבים ללא אמינים .

בהצלחה,

טל.

revo465
16-02-11, 00:47
הייתי בטוח שאתה שואל לגבי מצב יציאה מ-4X4.
לגבי סיטואציה של נסיעה ברוורס כאשר אתה משולב,זוהי הנקודת תורפה בלוקרים האוטומאטיים,בעיקר כאשר אתה מידרדר לאחור מבלי לתת גז,(מומנט לציריה),יש מצב של ניתוק כי בעצם זוהי בדיוק אותה הפעולה של יציאה מ-4X4.אבל ברגע שאתה מתחיל נסיעה קדימה הלוקר משתלב שוב מעצמו (מומלץ לא לתת מכת גז מיד עם השילוב כי זה עלול לגרום להחלקה).
במצב של נסיעה לאחור במצב משולב,עם מומנט,ישנה איזושהי תנועה יחסית בתוך הלוקר שאינה גורמת לניתוק הלוקר ואם ממש מתאמצים אולי גם ניתן לשמוע איזושהי נקישה קלה כתוצאה מהתנועה הזאת.
בכל אופן מאוד חשוב לתחזק את הלוקרים האלו.בערך כל חצי שנה כדאי לפרק אותם מהרכב,לפתוח אותם בחוץ לנקות טוב טוב עם נפט,לבדוק שחיקות ושלמות החלקים,לגרז עם גריז חדש איכותי,(גירוז קל),ולהרכיב בחזרה.אם לא מתחזקים את הלוקרים האלו הם צפויים להיכשל ורובם ככולם לא מתחזקים ולכן הם כושלים ולכן הם נחשבים ללא אמינים .

בהצלחה,

טל.

תודה רבה על העזרה והכוונה

-->