PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה קדמית אוטומטית ל-WJ עם טרנספר 242. חכם?

eysham
16-02-11, 19:41
כמו בכותרת.

אם אני מחליף טרנספר ל-5 מצבים, האם אפשר לחיות עם נעילה קדמית אוטומטית?
הרי אין ניתוק של לוקרים בגלגלים, מה שאומר שגם ה-2X4 הדיפ' מסתובב, בלי עומס מכיוון הדרייבשאפט.

זה חוקי לפי אמנת השבט?

איל

השועל
16-02-11, 19:55
הקונפיגורציה הזו לא מומלצת אייל.

עדיף נשלטת מקדימה, תמיד.
ואם כבר תרצה להשקיע אז אפשר גם לוקרים (אפשרי, קיים קיט) הותקן כבר בארץ. ואז אפשר לשים אוטומטית מקדימה, חצי נחמה, אם כי בכסף שתשקיע כבר יהיה שווה לך לשים נשלטת וגמרנו.

גניסלב רונן
16-02-11, 20:33

עדיף נשלטת מקדימה, תמיד.
ואם כבר תרצה להשקיע אז אפשר גם לוקרים (אפשרי, קיים קיט) הותקן כבר בארץ. ואז אפשר לשים אוטומטית מקדימה, חצי נחמה, אם כי בכסף שתשקיע כבר יהיה שווה לך לשים נשלטת וגמרנו.

X2 !

כבר דיברנו על זה , לא ?

עלות של לוקרים באזור 700 $ .....

eysham
16-02-11, 20:38
טוב... SCRATCH
בחזרה לאופצית הנישלטת...

איל

kobiarava
16-02-11, 23:21
חברים, נא להימנע מאגדות אורבאניות חסרות שחר. מה הבעיה עם נעילה אוטומטית מקדימה ברכב ללא לוקרים? כל הסופות מגיעות בלי לוקרים מקדימה, ואין שום הפרעה מצד הנעילה האוטומטית במצב 2X4. במצב 4X4, פתוח או נעול, הנעילה עובדת, ורק במצב זה. מה שאתה מפסיד בנעילה אוטומטית זה את המצב 4X4 פתוח בכביש, אותו אתה בלאו הכי מבטל במידה ותרכיב לוקרים אז אין בכך שום תועלת. אם אתה נוסע במצב הזה, אכן חבל להרכיב נעילה כזו, אבל אם אתה לא נוהג להשתמש בו, לנעילה קדמית אוטומטית יש רק יתרונות על פני נשלטת.

קובי

orend
17-02-11, 00:12
נראה לי שאתה מכיר רכב אחד או שניים עם הקונפיגורציה הזו...
אחד מהם הוא אפילו אינדיאני...

השועל
17-02-11, 00:32
חברים הכל אפשר, לא הכל מומלץ.

קובי, בדגם הרכב הזה ניתן לשים נעילה אוטומטית מאחורה בלבד, עכשיו שים גם מקדימה, שניהם מתקתקות, מצב 4X4 על הכביש (במיוחד רטוב וגשום, אין שליטה על הרכב ותגיד מה שאתה רוצה איש יקר).
2X4 הוא מצב גבולי, יש הגה אבל לפעמים גם נתפס מהנעילה,לא הכי כיף. רצוי להמנע ממצב זה במיוחד כשנוסעים עם ילדים\משפחה ברכב.
עם היו לוקרים, מסכים איתך וגם לא שללתי אפילו המלצתי, אבל במחיר כזה שים נשלטת.

וכן אתה צודק בסופות עושים את זה, מכיר מקרוב, וכך גם את מרבית המשוגעים שנוסעים עליהם בקונפיגורציה הזו (והם לא נוסעים עם המשפחות שלהם בסופות הנעולות ק+א אוטומטיות).

orend - נכון יש כאלה שכבר עשו, אני מכיר את זה כבר קרוב ל12 שנה עוד כשהיו עושים זיקה+ק או זיקה+א או זיקה+זיקה.. שורה תחתונה, תלוי מה הרכב ,מי הנהג, מה הצרכים , כמה נוסעים, לאן נוסעים, מה היעוד של הרכב. אוטומטי ק+א לא מתאים ב90% לאנשים פה ובשאר הפורומים. תבדוק אותי :)

סוזי המשתוללת
17-02-11, 07:57
לא מסכים איתכם
1)כמו שקובי כבר אמר אני עוד לא מצאתי את היתרונות המשמעותיים של הנשלטת על האוטומטית ויש לי שתי נשלטות על suv (הייתי מעיף אותן לכל הרוחות ושם אוטומטי)
2)לעומת זאת מצאתי הרבה חסרונות ....לא עובד למשל בדיוק כשצריך!!
3)לכתוב מה שאתם כותבים על נעילה אוטומטית מהווה חוסר הבנה לגבי שיטת הפעולה שלה !!!!
4)נעילה אוטומטית לא ננעלה אף פעם במצב 4x2 כי פעולת הנעילה מבוצעת על ידי מומנט שמועבר באמצעות גל ההינע וכשזה לא מקבל תנועה הוא גם לא מוסר אותה הלאה !!!
5)החסרון העיקרי שאני מוצא באוטומטית קדמית הוא במקרה של שבירת /עיקום גל הינע אחורי מה שמצריך נסיעה בהנעה קדמית ואז על הכביש זה לא מומלץ!!!
6)בשביל 10 ימי גשם בשנה לשים טרנספר 5 מצבים ועוד לחיייב את עצמך להשקיע אקסטרא בנעילה נשלטת יקרה ולא אמינה נראה לי מיותר
7) יש לי גם רכב שבמשך שנים אשתי הייתה נוסעת עליו עם שתי נעילות אוטומטיות ומעולם היא לא נכנסה לצרות כך שאני מכיר היטב את שתי העולמות של הנעילות (מ96 אני עם אוטומטיות כולל בתחרויות)

kobiarava
17-02-11, 08:49
דני, הדגשתי את מצב 2X4, ושמי שמשתמש הרבה במצב 4X4 פתוח בכביש לא מומלץ לו להרכיב נעילה אוטו' מקדימה. במצב 2X4 הנעילה לא עובדת כלל, לא קצת, לא לפעמים, לא מתקתקת-כלום. בטח שלא ננעלת או משפיעה על ההגה באיזושהי צורה. כמו שאמר שמוליק (סוזי), אם אתה מבין איך עובדת נעילה אוטו', זה חלק מעקרון העבודה שלה, אם אין מומנט שמגיע מכיוון הפיניון אין שום כוחות נועלים בנעילה. בכל מקרה, כל עוד לא נוסעים 4X4 בכביש, בנסיעה על נעילה אוטומטית יש הרבה יתרונות על פני הנשלטת ולא חיסרון אחד, וזה מניסיונם של רבים. ברור שהכי טוב להרכיב 2 OX'ים ולנעול רק כשאתה רואה צורך, אבל כשמעמידים עלות מול זמינות מול תועלת, אין תחליף לאוטומטיות.

יום טוב-קובי

השועל
17-02-11, 09:33
לא מסכים איתכם
1)כמו שקובי כבר אמר אני עוד לא מצאתי את היתרונות המשמעותיים של הנשלטת על האוטומטית ויש לי שתי נשלטות על suv (הייתי מעיף אותן לכל הרוחות ושם אוטומטי)
2)לעומת זאת מצאתי הרבה חסרונות ....לא עובד למשל בדיוק כשצריך!!
3)לכתוב מה שאתם כותבים על נעילה אוטומטית מהווה חוסר הבנה לגבי שיטת הפעולה שלה !!!!
4)נעילה אוטומטית לא ננעלה אף פעם במצב 4x2 כי פעולת הנעילה מבוצעת על ידי מומנט שמועבר באמצעות גל ההינע וכשזה לא מקבל תנועה הוא גם לא מוסר אותה הלאה !!!
5)החסרון העיקרי שאני מוצא באוטומטית קדמית הוא במקרה של שבירת /עיקום גל הינע אחורי מה שמצריך נסיעה בהנעה קדמית ואז על הכביש זה לא מומלץ!!!
6)בשביל 10 ימי גשם בשנה לשים טרנספר 5 מצבים ועוד לחיייב את עצמך להשקיע אקסטרא בנעילה נשלטת יקרה ולא אמינה נראה לי מיותר
7) יש לי גם רכב שבמשך שנים אשתי הייתה נוסעת עליו עם שתי נעילות אוטומטיות ומעולם היא לא נכנסה לצרות כך שאני מכיר היטב את שתי העולמות של הנעילות (מ96 אני עם אוטומטיות כולל בתחרויות)

שמוליק - לא יפה אחינו.

אל תתנשא עלי איש יקר, אתה ב10% שכן שמים וזה לא סותר את מה שאמרתי.
בניתי לא מעט, הרכבתי לא מעט, ונסעתי על אוטומטיות גם לא מעט שנים (מ99') עוד אז כשדיברו דיבורים על כמה שהאוטומטיות הם הדה בסט של הדבסט.. פי כמה על נשלטות. ואז הגיעו הנשלטות לתודעה וכולם רצו לשים נשלטות כמו לחמניות חמות בשוק, למה כי האוטומטיות כבר לא הכי נוחות, מתקתקות, לפעמים נתפסות, קצת מחליק בחורף - הכי טוב נשלט - האמן לי שמעתי את זה כל יום שישי כמו תקליט שבור.

אני לא בא לזלזל בדברייך וגם לא בדבריי קובי ,חס וחלילה. חברים היינו וחברים נשאר.
נשלטות שהם לא מתפקדות או בעלות ניחוחות של אי וודאות (מגי'ק מהאח הגדול) על התקנה לקויה, מה אני כבר יכול לומר.
נשלטת לא אמינה - מעניין איזה? ARB ? בולסטר? דבר אליי אחי אני מקשיב..

יש לי OX כבר כמה שנים, התקנתי ומעולם לא חוויתי אי נעילה או אי שליטה כמו שאתה מציין ויש עוד כמה בעלי OX בארצנו.ובשביל הספורט שאל את האמריקאים הם כבר מנוסים לא?

אבל מי מכיר OX? עד לפני 4-5 שנים נעילה אנונימית לגמרי אבל שולטת בשוק האמריקאי ובאמינותה.
אז הבאנו כמה חתיכות וואלה, פתאום כולם מבינים ויודעים, סחטיין. יקומו הגזרים ויכו את הגנן..

שורה תחתונה - זה דיון ותיק,עתיק,ישן נושן, ותמיד יהיו אסכולות שונות ומגוונות בעניין.
ושמוליק - רק תשתדל להמנע מה - "אתה לא מבין כלום בנעילות", זה לא נעים לי ואנחנו מכירים כמה שנים כבר, כבד אותי אחינו.

וקובי - כמו שכבר ציינתי בהודעה שלי, אני מסכים איתך שאם יש לוקרים אז אין פה עניין אבל 700 $ דחילק. זה שווה את כל המאמץ ?

sos4u
17-02-11, 09:38
קובי וסוזי,
אין להשוות במקרה הזה בין סופה לגרנד, ולא רק בכביש.
הבדלי המשקל, גדולים מאד, ומה שיעבוד בסופה לא בהכרח יעבוד טוב [ אולי יעבוד, אבל בטוח שלא מומלץ - כמו שכתב השועל ]
לכן החיסרון הגדול של הנעילה האוטומטית הוא בזה שהיא תעבוד, גם בשטח, במצב שבו לא היית משלב אותה אילו הייתה נשלטת. ופה הבעיה.
עכשו, [ לא לקפוץ , אני מסביר ] בסופה המצב דומה לחלוטין, גם שם היא תעבוד במצב שלא תרצה \ או שלא חייבים, אבל, העומס על המכלולים קטן הרבה יותר ולכן הסיכוי לשבירה קטן יותר.

לדעתי אין בכלל על מה לחשוב פעמיים, מאחור אפשרי אוטומטי, מקדימה, אך ורק נשלטת.
אבל זו רק דעתי ..

גניסלב רונן
17-02-11, 12:10
שלום לכולם ,

כיוון שדי טחנתם כאן ..ומכיוון שעל טעם וריח ....
אני לא בא לשכנע אף אחד ,כל אחד יעשה מה שמתאים לו .

נקודה אחת בלבד אני מעוניין להדגיש -
אדגיש גם שהנקודה היא בהתאם להעדפה אישית שלי ,
כשמדובר בבחירת נעילה מקדימה ,נשלטת או אוטומטית ,
אני מעדיף וחושב שזה יתרון שתהיה לי את האפשרות לבחור ,
לנעול או לא .באוטומטית אין לך את האפשרות .
כמו שכתב דני ,אני לא שמעתי על הרבה בעיות עם הנעילות הנשלטות ,
כמובן זאת מתוך ההנחה שהמוצר וההתקנה היו טובים ....

אם מישהו חושב שהתנהגות הרכב או ההיגוי זהה כשהוא נעול ושהוא לא נעול אז פשוט יש לו טעות ,
הרי אם היה כך ,לא היה ביזנס קייס לנעילות משני הסוגים ....ועובדה שיש ויש הרבה .

לדוגמא-
שים רכב במצב טיפוס על דרדרת ,האם יתנהג אותו דבר אם נעול או לא ?!
אם אני רוצה לשלוט בתנועה או באי תנועה של כל הפרונט במצב של טיפוס תוך הצלבת הפרונט עם איבוד מגע של גלגל אחד ,
אם אנעל או לא האם יתנהג אותו דבר ?!

אבל כמו שאמר חכם פעם ,
לטעות זה אנושי .....

סתאאם אני קצת "מחמם" ,
בשורה התחתונה - כל אחד יעשה מה שהוא חושב/מתאים לו ...

שיהיה לכולם סופ"ש נעים ,

רונן

סוזי המשתוללת
17-02-11, 14:19
דני
סלח לי ידידי עם הייתה נימת "תפיסת תחת"לא זו הכוונה
אני פשוט טוען שעלות תועלת ללא עוררין טובה הרבה יותר באוטומטית מול נשלטת
לי יש בטרופר arb ודווקא עם הנעילות אין בעייה אלא עם הקומפרסור
רק בשבת האחרונה בדיוק כשרציתי לנעול - לא עבד
כמובן שתוך כמה דקות תיקנתי אבל זו עובדה שתמיד כשרוצים - אין
חוצמזה הבדלי העלות ומורכבות ההתקנה משמעותית לטובת ה אוטומטית שלא לדבר על העובדה שאוטומטית כשהיא נעולה אפשר באמצעות טכניקה לשחרר רגעית ואז יש היגוי מה שלא קיים בנשלטת שנמצא תחת עומס (היא לא תשתחרר)
והכי חשוב שמבחינת היגוי בכביש שזו השאלה העיקרית אין באמת בעייה וההגה לא נתפס - אלו אגדות אורבניות
לגבי השאלה של שימוש בטרנספר 242 על הכביש - קטונתי

talw
17-02-11, 17:51
למה אתם מזלזלים בלוקרים????

זה אחד השיפורים הטובים ביותר לשיפור היתנהגות הרכבים שמוגבהים מעל 3.5 אינטש בכביש
אפשר להחזיר את הסרן לזוית קסטר נורמלית, ליסוע 2X4 בביטחון מלא (יותר מ 4X4 כיום)בלי שום ויברציות מהדרייבשפט (הקידמי)
ואולי.......... אבל רק אולי לחסוך גם קצת דלק אולי.......
ולהתקין נעילה אוטומטית

טל

השועל
17-02-11, 18:22
טל - לא מזלזלים בלוקרים, הלוואי עליי, מתאים לי לגמרי. אבל $700 (וואו, כמה פעמים אמרנו את הסכום הזה בשרשור.. פפששש.. סחטיין) לא הייתי משקיע + התאמות נוספות כמו הגדלת חור הדיסק של הבלמים אצל חרט.
ב$700 דולר (הנה עוד פעם) ועוד כמה סנטים הייתי שם נשלטת וזהו זה.

רק לא הבנתי את הקשר לזוית הקסטר בסרן והלוקרים?

שמוליק - אני יודע שאתה אוהב אותי. ואתה צודק אוטומטיות תמיד היו ותמיד יהיו זולות יותר מנשלטות זה היתרון המשמעותי שלהם.
ולמה יש לך ARB?
שים כבר OX - פה אין דבר כזה קומפרסור ולא אי שליטה ולא אי שחרור.. נעילה מאוד חזקה ומומלצת ע"י החברים מעבר לים אבל זה נעילה מהביוקר.. אין מה לעשות.

alal
17-02-11, 19:14
כבר שנה עם הגאנד +נעילה קידמית אוטומאטית וללא לוקרים +242J
.בגדול אין בעיה ,זה מתקתק בסיבובים והכל בסדר.
בקטן , מידי פעם דפיקות לא נעימות בסיבובים הדוקים בכביש. צריכים להיות עדינים עם הגז .

האוטו משמש ביום יום את אישתי והילדים ואין תלונות לא בחורף ולא בקיץ . טוב נו........................ יש תלונות על החימום .

אם יש כסף ורוצים להשקיע עדיף OX אם אין זה פתרון מספיק שעובד יפה ..... גם בגרנד !ולא רק בסופות.

תמיר יהושע
17-02-11, 21:31

עדיף נשלטת מקדימה, תמיד.

עד כמה שידוע לי אין ל wj לוקרים לzj יש והשבוע בא לי חבר שהתקין והוא שמח על התוצאה
אם יש ל wj אני אשמח לקרוא על כך

תמיר יהושע
17-02-11, 21:35
בקשר להשקעות בסרן של wj שיש בו נעילה הידראולית צריך לקחת בחשבון ציריות כי הם לא מתאימות במיוחד השמאלית שצריך לייצר כזו או לחפש של wj עם קייס פתוח

eysham
17-02-11, 21:59
תמיר,

האמת היא שגם אני לא זוכר שראיתי כאלה... מה שעם הרקורד שלך, לא מונע ממך לעשות את ההתאמות הנדרשות... :)
יש איזו בעיה עקרונית למה שזה לא יצליח?

איל

השועל
17-02-11, 22:29
קח חמוד - http://rustysoffroad.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=38109&Category_Code=AXL

ולWJ זה 1400$.

שוב : נשלטת+עודף.

סוזי המשתוללת
17-02-11, 22:40
דני
כמה עולה אוקס?
אם הוא עולה רק כפול מאוטומטית אז אני מוכן לשקול
כל סכום אחר זה מוגזם
למה arb ?כי זה מה שהיה על הרכב כשקניתי
אני בחיים לא הייתי שם נשלטת
מבחינתי חבל על הכסף
אני לא מכיר את הסרן הקדמי של הגרנד
האם יש בו מנגנון ניתוק של הציריות (אחת או שתיהן )על ידי ואקום ?
אם כן בגרוש וחצי ניתן לבצע הסבה של הסרן ל"נעילה נשלטת" על ידי ניתוק ציריה אחת והשארות במצב של 4x3
בטרופרים זה עובד אבל שם יש מנגנון שמנתק ציריה אחת במקום לוקרים (כך היצרן ייצר את הרכב על מנת לאפשר שילוב תוך כדי תנועה ל4 hi וגם להנות מהיתרון של "לוקרים" דהיינו קורונה ודרייבשפט "עומדים")
מבחינתי היתרון הכי גדול של נעילה נשלטת היא שאפשר לא לשלב אותה ואז להזכר איך זה לדעת לנהוג

השועל
17-02-11, 22:56
דני
כמה עולה אוקס? נעילה +כבל כ$950, אין הפתעות ואין דאגות, מכאנית לגמרי
אם הוא עולה רק כפול מאוטומטית אז אני מוכן לשקול זה מהביוקר כבר אמרתי
כל סכום אחר זה מוגזם
למה arb ?כי זה מה שהיה על הרכב כשקניתי אם כך אין דיבור, זה מה יש, צריך לחיות עם זה, זאת נעילה טובה, הקומפרסור והצנרת אוויר, עקב האכילס שלה
אני בחיים לא הייתי שם נשלטת זכותך המלאה
מבחינתי חבל על הכסף
אני לא מכיר את הסרן הקדמי של הגרנד
האם יש בו מנגנון ניתוק של הציריות (אחת או שתיהן )על ידי ואקום ? אין וואקום כמו ב4ראנר או דומיהם, סרן דנה30 סטנדרטי לחלוטין למעט טבעת הקריסה בין היוק לגג"ש הפיניון, עקב האכילס של הסרן.
אם כן בגרוש וחצי ניתן לבצע הסבה של הסרן ל"נעילה נשלטת" על ידי ניתוק ציריה אחת והשארות במצב של 4x3
בטרופרים זה עובד אבל שם יש מנגנון שמנתק ציריה אחת במקום לוקרים (כך היצרן ייצר את הרכב על מנת לאפשר שילוב תוך כדי תנועה ל4 hi וגם להנות מהיתרון של "לוקרים" דהיינו קורונה ודרייבשפט "עומדים")
מבחינתי היתרון הכי גדול של נעילה נשלטת היא שאפשר לא לשלב אותה ואז להזכר איך זה לדעת לנהוג ] רק ב5% מהמקרים אני נועל אותה ומיד משחרר, לא נוהג עם קדמי נעול באופן קבוע בשטח[
. . .

talw
17-02-11, 23:07
דני
כיום זוית הקסטר ניקבעת לצערנו ע"י הדרייבשפט והיא מיתקרבת יותר לאפס ככל שמגביהים את הרכב.
זהו אילוץ המונע במיקרה הרע לויברציות בכל הרכב ובמיקרה הטוב רק למראות רועדות .
במידה ונוכל לנתק את סיבוב הדרייבשפט (לוקרים), ולכוון את זוית הקסטר למידה נורמלית היתנהגות הרכב(יש הגה) בכביש ב 2X4 תחזור כימעט כמו ליפני ההגבהה.
בשטח נשלב ולא נרגיש שום ויברציה בגלל מהירות איטית או הפרעות דרך אחרות במהירויות יותר גבוהות.
אולי אני פדנט ומרגיש כל ויברציה אבל הוצאתי הרבה יותר מ 700$ על דרייבשפטים קידמיים מזורגגים
טל

השועל
17-02-11, 23:32
טל,

לא נעים לי לומר לך יקירי אבל נראה לי שהתבלבלת כי באמת שאין קשר בין הדרייבשאפט לכיוון זוית הקסטר של הסרן.
הכיוון של הקסטר מתבצע פעם אחת בלבד וזה אחרי ההגבהה (מטרתו להביא את הסרן לזוית העבודה הנכונה לאחר ההגבהה), לאחר מכן התאמת אורך חדש של דרייבשאפט לאורך עבודה נכון ומתאים ביחס להגבהה החדשה. שני הפעולות האלו יבטלו לך את הרעידות\וויברציות ברכב.

הכיוון של הקסטר (ביטול אותם רעידות המושפעות מקסטר לא תקין) מתבצע ע"י שני ברגים בלבד שנמצאים בחיבור מוטות הרדיוס הקדמיות-תחתונות שעל הסרן עצמו (שים לב שיש שם פחיות אווליות שמשמשות לכיוון זה).

באמת חבל ששמת הרבה כסף עד עכשיו, כמו שאתה בטח מבין כבר יכולת לשים נשלטת מזמן..

talw
17-02-11, 23:38
דני, לא, ממש לא היתבלבלתי
הקשר הוא ישיר
אבל עזוב
תמשיכו לדבר על הנעילות
אני אלך לישון
לילה טוב

השועל
18-02-11, 00:01
אם אתה אומר אז כנראה שאתה יודע, שתף אותי אולי אני התבלבלתי.

לילה טוב

תמיר יהושע
18-02-11, 19:01
קח חמוד - http://rustysoffroad.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=38109&Category_Code=AXL

ולWJ זה 1400$.

שוב : נשלטת+עודף.

אוקיי שמת לב שזה בא עם צלבים מה עם ההמשך של הציריות
wj בא עם פעמונים

השועל
18-02-11, 21:23
גם ABS לא יהיה לך אם תתקין כזה.
וכן תצטרך להחליף את הציריות בקדמי.

-->