PDA

צפייה בגרסה מלאה : פג'רו Q - לא מניע בקלות רק בבוקר.

ELKABETS
27-02-11, 09:46
בשבוע האחרון יש בעיה בהנעת בוקר.
התופעה היא די בדומה למצבר חלש,הסטרטר מסתובב אבל לאט מהרגיל והמנוע נדלק רק בנסיון השני שלישי.
במהלך ההנעות של שאר היום אין את הבעיה והמנוע נדלק מייד.
המצבר בין שנה במצב טוב ועדיין באחריות. הבוקר טרם ההנעה בדקתי מתח עם פלוק יצא 12.75 וולט
כך שאני שולל אותו כחשוד.
מצתי להט הוחלפו לאחרונה ושוב הוחלפו השבוע לחדשים. (חשבתי שהם הבעיה)
ממסר המצתים תקין ומתח מגיע למצתים.
קראתי כאן על בעיות דומות אבל יש הבנתי שיש כמה השערות ואשמח לדעת ממה זה יכול להיות?
הרכב פג'רו 99 דיזל 2.8.
תודה.

shmulikbg
27-02-11, 23:59
כבלים להתנעה ורכב נוסף יש?
אם כן, חבר ותבדוק. במידה וגם זה לא יעזור, אז תשלול את אופציית המצבר.

יובל48
28-02-11, 19:40
במידה והמצבר תקין,החשוד המיידי הוא הסטרטר,יתכן וצריכת הזרם שלו גבוהה
ואין לו מספיק כח לסובב את המנוע במהירות הנדרשת להתנעה.

קובי-ערד
28-02-11, 22:06
מנסיון: תכין את הארנק לשיפוץ משאבת סולר.

ELKABETS
01-03-11, 19:37
עדכון.
קובי כנראה שאתה צודק,לפחות זה הכוון.
מסתבר שכל יום שעובר הבעיה רק מחריפה, הבוקר כבר היה פדיחה רצינית האוטו סרב לגמרי להניע,אבל כשחזרתי אחרי רבע שעה הניע בסוף ולא בקלות.
במשך היום ביקרתי שני בעלי מקצוע חשמלאים שונים,ולטענת שניהם המצבר הסטרטר והמחממים תקינים לחלוטין.הכיוון לבעיה אחר.
מה שמוזר (לי לפחות ) בכל הסיפור זה שמרגע שהאוטו הניע אין שום בעיות בהנעות הנוספות לאותו היום, אין נזילות סולר בכל המוקדים,האוטו נוסע לגמרי רגיל,לא מעשן לא נכבה לא נחנק לא... לא....
כמובן עד מחר בבוקר. הבעיות עם משאבות הסולר הם רק בבוקר? שיש חשד למשאבה ניתן לבדוק ולדעת האם מדובר... או ישר מפרקים משפצים?
יאללה בא נראה מה יליד יום המחר,מעניין.

shmulikbg
01-03-11, 20:16
תעשה בדיקה נוספת. לפני ההתנעה, פמפם במשאבת העזר כמה פמפומים.
כשהפמפום מתקשה, נסה להניע, כמובן עם חימום.
אגב, בהודעה הראשונה שלך כתבת על איטיות הסיבוב של הסטרטר.
מה אומרים על זה החשמלאים שביקרת?

ELKABETS
01-03-11, 20:49
יש פה עיסקת חבילה.
איטיות סיבובי הסטרטר הם במקביל לנסיונות ההנעה הקשים בלבד. מרגע שהאוטו הניע בפעם הראשונה הכל תקין וכרגיל,וכל ההנעות הבאות מהירות ומיידיות עד הבוקר הבא.
הסטרטר נבדק אצל שני החשמלאים לאחר שהגיע למוסכים שלהם בנסיעה רגילה כך שלא מצאו שום בעייה במהירות הסטרטר.
הבוקר לפני שניסיתי להניע בדקתי שוב עם הפלוק את המצבר,ולדעתי הוא תקין הוא לא הבעיה.
מחר בבוקר אבדוק מה שהצעת,אבל לא הבנתי אותך.למה התכוונת "כמובן עם חימום"?

איציק
01-03-11, 22:39
אני לא יודע איך זה עובד ברכב מונע סולר אבל בבליזר מוזרק בנזין, ופאג'רו בנזין שיש לי עכשיו היו אותן הבעיות כמו שתיארתה, בשתיהן הבעיה היתה חיבור רופף של הכבל לסטרטר עצמו, הידוק חזק של האום והבעיה נפתרה כלא היתה.
בהצלחה

shmulikbg
02-03-11, 01:13
התכוונתי בנוהל הרגיל, להמתין לכיבוי הנורת חימום.
אני עדיין מציע לך, אם כמובן החשמלאים לא עשו בדיקת עומס על המצבר, לבדוק כפי שהצעתי.
הניסיון הזה הרבה יותר זול משיפוץ משאבת הזרקה, שלא ממש מאמין שהיא הבעייה.

ELKABETS
02-03-11, 09:10
בוקר טוב.
כמו שהצעת פמפמתי הבוקר טרם ההנעה במשאבת העזר 3-4 פעמים עד שנהיה קשה,הפעם האוטו הניע יחסית מהר אך לא מיידי כמו כשהיה.
על מה זה מצביע עכשיו? אשמח לדעת.
אגב. אתמול בחשמליות בדקו עם מכשיר נתונים בעומס על המצבר,ולטענתם נמצא תקין,אין בעיה במצבר.

shmulikbg
02-03-11, 17:05
ייתכן ויש לך משיכת אויר למערכת הסולר איפשהו. כנראה משהו מאוד קטן, כי
הרכב מתקשה בהתנעה רק לאחר עמידה ממושכת.
אופציה נוספת היא בעייה במשאבת העזר שבה פמפמת, או באטימה של מסנן הסולר
שמורכב עליה.

ELKABETS
02-03-11, 17:54
היום קניתי משאבת עזר ופילטר סולר מקורי (היה שם רביט),בדיוק עכשיו סיימתי להתקין אותם והכל בסדר,בא נראה מה יהיה בבוקר.
כמובן אני אעדכן. תודה לך ולכל המגיבים.

ELKABETS
04-03-11, 10:34
חברים בעיית ההנעה נפטרה.
כבר שני בקרים אחרי הלפת הפילטר והבית האוטו נדלק בנגיעה בדיוק כמו שהיה,כנראה היתה בעיית אוויר כלשהי במשאבת העזר או בפילטר.
תודה על העזרה לכל המגיבים גם אלו בפרטי.

-->