PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם יש לי סיכוי להעמיד ג'יפ עד 5000 ש"ח?

ליד_הנהר
24-11-04, 14:06
דבר ראשון שלום לכולם,
זאת ההודעה הראשונה שלי כאן, אז.....שלום :)

ולענייננו,
אני שוקל לקנות ג'יפ, לצורך טיולי שבילים רגועים, ללא ניסיונות תיקול של הרים וכו'.
הטיולים יהיו לסופ"שים בלבד, וגם לא כל סופ"ש.
אפשרות נסיעות של 30-40 ק"מ בכביש גם יכולה לעזור.
האם יש לי אפשרות להעמיד על הגלגים ג'יפ שלא יקרע אותי בדלק או בביטוח (מישהו אמר אספנות :?: ), בסכום של 5,000 ש"ח +/- :?:

אני מקווה שאני לא נאיבי
יוגב :)

נ.ב.
אני מעדיף ג'יפים קטנים על גדולים, כלומר CJ6 ממש נחשב גדול בשבילי :)

חנן א.
24-11-04, 14:10
לא.

תוכל לקנות ניבה, לא ברור אם זה עדיף על להיות בלי ג'יפ.

ליד_הנהר
24-11-04, 14:20
לא.

תוכל לקנות ניבה, לא ברור אם זה עדיף על להיות בלי ג'יפ.

:lol: :lol: :lol:
אני מניח שאתה מתלוצץ, אבל אני לא יודע אם אכן כך :)

דרך אגב,
את כל העבודות על הג'יפ (חוץ מפחחות, שזה פחות חשוב לי), אני אעשה לבד.

חנן א.
24-11-04, 14:29
לא, לא צחקתי.
אתה לא יכול לקנות ג'יפ ב5000 ש"ח שיהיה זול בהוצאות. אם אתה מדבר על JEEP או על סמוראי, במחיר כזה אתה תקנה נבלה סרוחה שתשחט לך את הצורה בהוצאות על חלפים. רכבים נורמלים כאלה נמכרים ב12000 ש"ח ומעלה.

כמו שכתבתי, אתה יכול אולי לקנות ניבה נורמלית בסכום הזה, אבל לא ברור לי אם ניבה נורמלית זה משהו שאפשר להנות ממנו. אני בספק.

זאביק
24-11-04, 14:29
האם יש לי אפשרות להעמיד על הגלגים ג'יפ שלא יקרע אותי בדלק או בביטוח בסכום של 5,000 ש"ח +/- :?:

כן, אתה יכול להעמיד אותו. . . . . על בלוקים :lol:
הוא לא יתקלקל, לא ישתה דלק, לא ירצה כסף.

תקרא את הכתבה הזו
http://www.jeepolog.com/j6tech_cheap_jeep.htm

ותעשה חיפוש בפורומים (בעיקר על הפרוייקט של עירא ששיפץ ג'יפ) ותבין שאתה ממש לא בכיוון של סכום נורמלי.

גיא
26-11-04, 13:02
חנן,

אני לא יודע אם הנסיון שלי שווה משהו,
אבל הוא קיים בכל זאת.

הניבה שהיתה לי בהחלט יכולה לשמש לפי ההגדרה של השואל המקורי. לא כל שבוע, 30 ק"מ על הכביש ורק לשטח ...

שיא הכיף זה לא אבל יש בזה כיף מסויים.

וכן, אפשר לחיות עם זה ואפילו תקופה של שנים ...

הבעיה היא שגם ניבה נורמאלית עולה יותר מ 5000. כשאני קניתי ( ומכרתי ) ב 8500 ש"ח ........

סוזי המשתוללת
27-11-04, 23:05
אפשר לקנות וזא לשים אותו ליד הנהר ואם הנהר יעלה על גדותיו אז בכלל לא יעלה לך גם דלק
ועכשיו ברצינות ניבה זו בחירה לא רעה - בטח יותר טובה מבלי ג'יפ בכלל
אתה גם תופתע מיכולת העבירות של ניבה בייחוד בבוץ /שטחים טכניים שלא דורשים מהמנוע להתאמץ (כי זה לא יעזור לו )
ניבה במצב טוב תעלה יותר מ5 ואל תשכח שיש גם תחזוקה שוטפת

asafk
28-11-04, 01:14
אפשר ניבה..
אפשר סמוראי 1000 רקוב חיצונית אבל עם מכללים במצב סביר.. (אפילו טנדר- הם יותר זולים מהסמוראים הרגילים)..
ג'יפ אספנות יקר מאוד לקנות- בגלל שהוא אספנות.

אני, לפני כמה שנים, קניתי ניבה ב9000 שקל, מכרתי אותה אחרי שנתיים ב6500, והיא היתה אחלה ג'יפון. מכנית- מצויינת, פחחות בית שימוש. אבל... זה היה לפני כמה שנים. היום- ניבה ב5000 שקל היא בערך שנת 93. ניבה בת יותר מ10 שנים... בררררר... לא רוצה לחשוב על זה.
אם היום הייתי קונה ג'יפון בזול- הייתי מחפש סמוראי 1000- ואפילו מתאמץ למצוא טנדר כזה. מצדי- סמוראי פתוח יכול להיות בלי דלתות, בלי חלון קדמי, בלי ברזנט. העיקר שיעבור טסט עם קצת עזרה. נכון- סמוראי בן 20 הוא, בהגדרה, גרוטאה. אבל- אפשר להביא את הגרוטאות האלה למצב של אמינות מספיקה לטיולים לא רחוק מהבית- יותר בקלות מאשר אפשר לעשות זאת עם ניבה בת 10. לא הכל חייב להיות במצב מושלם. מנוע עייף יכול לחיות הרבה מאוד בזמן שהוא שורף שמן. גיר רועש יכול להמשיך לנסוע הרבה אחרי שההילוך השני לא משתלב (את הטיול של דרך הבשמים עם הניבה עשיתי רק עם הילוכים ראשון רביעי וחמישי).
אני לא ממליץ לנסוע ברכב שסובל מתקלות שיכולות להשבית אותו באמצע טיול. לעומת זאת, לא נורא לנסוע עם תקלות שהסיכוי שישביתו את הרכב- קלוש. זה יותר טוב מלא לנסוע בכלל.

אסף.

נמרוד
28-11-04, 12:33
אני בתחושה שהניבה הולכת ויורדת מרשימת האופציות הרציניות ל"ג'יפאי התפרן". מה לעשות, גלגלי הזמן. גם הסמוראים הישנים והסיקסים הולכים ומזדקנים. מצד שני הסופות נכנסות כל שנה יותר ויותר לנישה* של ג'יפ התפרנים, ותוך שנים ספורות ביותר יצטרפו היפנים הגדולים שהתחילו להציף את הארץ ב93-94. עוד לפניהם הלנדרוברים, ובמיוחד הדיסקברי, יכנסו לחגיגה (אם הם ישרדו).

* הגדרת הנישה לא השתנתה לדעתי - הסכום המינימלי "להעמיד" ג'יפ נוסע ומטייל מכובד, זה 15-20K ולא פחות, והסכום הטוב זה 25-30. בפחות מזה, אני אומר - חכה, תחסוך עוד כמה חודשים, לך תעבוד כמה ערבים בכביש או בגן הציבורי. חבל לזרוק 5000 שקל לפח.

zagi
28-11-04, 14:11
באמת ,ג'יפ ב- 5000 ש"ח זה לרדת לזנות ...

elitkh
28-11-04, 17:25
האפשרות הכי זולה שעולה לי לראש היא לקנות שלדה עם רשיונות או רשיונות בלבד ובמקביל לקנות גיפ קומפלט מסמו (בירקונים) ולהלביש את חלקי הרכב(או הרכב כולו) על הרשיונות.
אני מניח שאפשר להגיע-בעבודה עצמית בלבד לעלויות של עד 7-8K.
שיהיה בהצלחה
אלי

גיא
28-11-04, 20:47
קומפלט מסמו יותר מ 8000 אני בדקתי את זה לפני שנתיים.
בהנחה שהוא נוסע וחוקי לכביש.

-->