PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת רכב טויוטה ויגו (3000) או מיציבושי הנטר (דקאר)

orenazulay
09-03-11, 15:27
שלום לכולם,

החברה בה אני עובד בודקת כעת מס' טנדרים לעבודות שטח.
האופציות הקיימות הן מיציבושי הנטר מדגם דקאר (דגם חדש יחסית עם 178 כ"ס) מול טויטה ויגו נפח 3 ליטר.

אנחנו נוסעים המון בכל תוואי שטח (חול, בוץ, סלעי וכו')
ברובם הגדול של הנסיעות הוא לא תוואי קשה או מסובך מדי (למרות שיש ימים לא פשוטים בכלל) אך מה שכן הנסיעות בשטח הן יומיומיות.

לטעמי עדיף הטויוטה בעיקר בגלל מרווח הגחון שלו (כ- 10 ס"צ גבוה מהמיציבושי) אך לא רק.
ההבדל במחיר לא גדול אבל הוא קיים ובדיוק בטווח הזה אני אמור להסביר לחברה למה עדיף טויוה על מיציבושי.

אני לא מצליח לייצר הסבר ראוי לחברה שלא מבינה בתחום הנסיעות היומיומיות בשטח.
מבחינתם הנושא הכספי הוא המכריע או הסבר ברור והגיוני למה (אם בכלל) עדיפה הטויוטה למשימות כגון אלו.

אשמח לקבל עזרה וכלים מכל סוג שהוא בשכנוע האחראים על תחום הרכב אצלנו בחברה.

דרך אגב, יכול להיות בכלל שאני טועה ועדיף המיציבושי

אשמח לעזרה חברים

MMR
09-03-11, 21:07
למה הניסאן נבארה לא נלקחה בחשבון?

דרור ברלי
09-03-11, 22:32
מעניין למה אתה יוצא מנקודת הנחה ראשונית שהטויוטה טוב יותר.

orenazulay
09-03-11, 23:34
מטעמי מחיר כמובן ובנוסף ראינו שבמבחני הריסוק הנבארה והאיסוזו כשלו כשלון חרוץ בעוד ההנטר איכשהו הציג נתונים טובים יותר והטויוטה ויגו כלל לא ביצעה מבחן ריסוק.
דרך אגב אני כבר קוב לשלוש וחצי שנים עם איסוזו D-max ואני מאוד דיי מרוצה למרות שבשנה האחרונה התחילו המון בעיות במנוע. הרכב ראה המון שטח מכל הסוגים.

בכל זאת אני פשוט לא יודע מה עדיף מבין 2 האופציות שיש לי...
אשמח לעזרה בנושא

orenazulay
09-03-11, 23:43
אתה צודק,
טוב יותר זה לא הגדרה נכונה מבחינתי.
העניין הוא שיש לי יחסית הרבה נסיון עם טנדרים בשטח. אני כבר מעל 3 שנים עם Dmax.
הנתונים של המיציבושי בעייתיים לי מכיוון שבמרכבים החדשים האריכו את הרכבים בכ-15 ס"מ ולא הזיזו את הסרן האחורי. בנוסף כפי שציינתי מרווח הגחון שלו נמוך בכ-10 ס"מ מהטויוטה .
בנוסף המנוע של הטויוטה גדול יותר.

הייתי אומר ש"ידוע" שטנדרים של טויוטה יודעים לעשות עבודה מעולה בשטח. אני מכיר את הדגם הקודם של מיציבושי ולדעתי הם דגמים מעולים אבל ההנטר נראה לי הרבה יותר עדין מהטויוטה.
בכל אופן ולמרות הכל בדיוק בגלל זה אני שואל,
אני מנסה לקבל ולהבין על בסיס נתונים מאנשים מנוסים מה עדיף ולמה???

אני ממש אשמח לקבל עזרה בנושא

דרור ברלי
10-03-11, 01:49
מה ש"ידוע" מבוסס על דגם מיתולוגי אחד של היילקס משנות התשעים, עד 97' כולל.
כל הדגמים שבאו אחריו הם צל חיוור שלו ולא יותר.

עד לא מזמן היה "ידוע" גם שטויוטה היא היצרן הכי אמין. כי היו לו שניים-שלושה דגמים מיתולוגיים, מכוניות שזכו להנדסת-יתר, למכלולים שהם אוברקיל פרוע. טויוטה כבר לא מייצרים יותר מכוניות כאלה וזה חבל, אבל מה לעשות - גם הם הבינו שזה מאוד לא רווחי לייצר אוטו שלא מתקלקל.
ומהרגע שהם הפנימו שהרבה יותר רווחי לייצר מכוניות שצורכות חלפים, ראינו מה הם שווים בדיוק - אבל לפעמים קורים דברים אחרים, לא מתוכננים. דוושות מצערת שנתפסות, בלמים שלא עוצרים, הגאים שלא מגיבים, דשבורדים שנסדקים, דיפרנציאלים שנגרסים, מתלים שקורסים, בעיות במזגנים, פה ושם מנועים שהתאבדו פתאום בק"מ בתולי יחסית... בקיצור - טויוטה היא כבר מזמן לא מכוניתו של אלוהים. סתם עוד יצרן ככל היצרנים, רק גדול יותר. הכי גדול בעצם - עם כמה דגמים מוצלחים פחות וכמה מוצלחים יותר (וכן - גם כמה מוצלחים במיוחד), ועם אמביציה להמשיך להיות הכי גדולים ולהרוויח הכי הרבה שאפשר בהכי פחות זמן. גם אם זה בא לפעמים על חשבון איכות. בקיצור - לא פחות טוב ולא יותר טוב מאחרים. די דומה.
ולכן - כשמשווים, תתמקדו בתשובות שכל אוטו נותן לצרכים האמיתיים שלכם. עיזבו את השם והסמל והתדמית. כבר לא נשאר מזה הרבה.

חנן גולומבק
10-03-11, 06:18
בארגון שבו אני עובד יש ניסן, טויוטה ואיסוזו.
הטויוטה הכי אמינה ללא שום ספק ומבקרת במוסך (אם בכלל) הכי פחות.
אני מתניע בעבודה ביום יום בויגו, כמו כל הטנדרים גם הוא שובר את העצמות בשטח ותנוחת הישיבה לא מושלמת אבל מעבר לכך זה רכב מעולה.

חנן.

יובל48
10-03-11, 15:23
הנתון הזה של הפרש מרווח גחון של 10 ס"מ הוא אמיתי?
לי נראה קצת מופרך.כל מרווח הגחון של הרכבים האלה
נע באיזור ה 20 ס"מ +- אז 10 ס"מ הפרש.....

barak4*4
12-03-11, 02:07
תראה את זה לקצין הרכב /קצין הבטיחות/ אחראי הרכש בחברה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?48226-%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A7%D7%A1-%D7%9C%D7%A2%D7%95%D7%9E%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91%D7%99%D7% A9%D7%99-%D7%94%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%A8-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7% AA-%D7%9E%D7%9E%D7%9B%D7%A9%D7%95%D7%9C&highlight=%EE%E1%E7%EF+%E4%F6%E1%E9

משם תמשיכו.

עם כל הכבוד לשטח, אני יכול רק לשער, שהרכבים יבלו הרבה זמן גם בכביש.

-->