PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביצה קדמית שבורה - אפשר להמשיך לנסוע או לא ?!

mr1979
12-03-11, 23:29
מצב נתון : רכב 4X4 בעל הנעה אחורית

במהלך טיול בשטח ביצה קדמית מקבלת מכה, נסדקת או נשברת ונשפך השמן ממנה

מה נכון לעשות ? ואיך יוצאים מהשטח במינימום נזק ?

1. בכל מקרה הרכב חייב לעצור לכבות מנוע ולעלות על גרר ללא תזוזה - מינימום תזוזה מינימום נזק .
2. ישלב ניוטרל יגרר ע"י רכב אחר עד להעלאה לגרר
3. אם יעביר לשילוב 2X4 יוכל להמשיך לנסוע עד המוסך או עד בכלל - ללא שילוב 4X4

האם ללא שילוב 4X4 המכלולים בביצה קדמית מסתובבים ? או נשארים סטטים ?

לדעתי - תאורטי, נראה ש ללא שילוב 4X4 המכלולים אינם פעילים בביצה הקדמית ואין בעיה לנסוע ב 2X4 ולא ייגרם שום נזק נוסף .
אשמח להערה ולהארה בנושא .

תודה ושבוע טוב !

cj 64
12-03-11, 23:32
אוליי תפרט אייזה רכב?
איזה ואם יש לו לוקרים?
אוטומט או לא?
תן יותר פרטים בבקשה.
גל

asafk
12-03-11, 23:40
אם יש לוקרים פותחים אותם ואז ב4X4 הגלגלים לא מסובבים את הדיפרנציאל.
אם אין לוקרים אפשר בד"כ לפרק את הפלאנג'ים.

מעבר לכך, הנזק כבר נגרם, ואם לא מדובר רק במכסה אלא בבית של הדיפרנציאל, ממילא חדש בדרך...

אסף.

cj 64
13-03-11, 00:08
אם יש לוקרים פותחים אותם ואז ב4X4 הגלגלים לא מסובבים את הדיפרנציאל.
אם אין לוקרים אפשר בד"כ לפרק את הפלאנג'ים.

מעבר לכך, הנזק כבר נגרם, ואם לא מדובר רק במכסה אלא בבית של הדיפרנציאל, ממילא חדש בדרך...

אסף.
עדיף שישלב ב 2X4אם יש לו לוקרים

mr1979
13-03-11, 09:01
זהו רק מצב נתון אבל סיקרנה אותי המחשבה ודרך הפעולה

בוא נצא מנקודת הנחה שזה גיר אוטו' ללא לוקרים
ואפשרות שנייה גיר רגיל עם לוקרים

נמרוד
13-03-11, 09:17
התשובה היא שכמעט תמיד אפשר להמשיך בנסיעה. השאלה היא רק מה צריך לפרק כדי לעשות את זה.

במקרה הטוב ביותר של סיקס עם לוקרים - משלבים 2X4 מצד אחד, ומנתקים את הלוקרים מצד שני, ונוסעים. הציריות והדיפרנציאל לא יסתובבו.

במקרה של רכב בלי לוקרים ובלי יכולת לשלב הנעה אחורית בלבד, תצטרך לפרק גל הינע קדמי מצד אחד, ואת הפלאנג'ים שמחברים את הציריה לטבור מצד שני, ולסוע.

בסופה אין פלאנג'ים אז תצטרך לפרק ולהוציא פיזית את הציריות.

כל מקרה לגופו, וכמו שאסף אמר, בחרום, אם אין לך זמן להתעסק, שלב ל2X4 (או פרק גל הינע בלבד) וסע... מכלולי ההנעה הקדמית ימשיכו להרעיש עד שיגרסו לגמרי, אבל אתה עדיין יכול לסוע ב2X4 בלי הגבלה ברוב סוגי הג'יפים.

shahav
13-03-11, 09:18
בהתאם לרכב:
1. נתק הניע לדיפ הקידמי.
2. נתק לוקרים או פעמונים או צלב מהגלגלים הקידמים.
3. נעל דיפ מרכזי אם יש.
סע לשלום.

דרור ברלי
13-03-11, 09:25
למה ברמזים?
פרט את סוג הרכב - יש לוקרים או אין, ותקבל תשובה בדוקה.

בגדול - סוג הגיר לא משנה. אם הוא נוסע בהנעה 4X2 (אחורית) ויש לו נועלי טבור (לוקרים) קדמיים, לא ייגרם נזק לדיפרנציאל. הוא פשוט לא יסתובב. ברכב ללא נועל יטבור, הגלגלים הקדמיים מסובבים את הדיפרנציאל ואם אין שימון לחלקי הדיפרנצאיל המסתובבים = מכאן אתה מבין לבד שכן, ייגרם נזק.

samuraiDP
13-03-11, 09:53
יכול להיות שמדובר בפאג'רו שנסע ביום שישי בערב בכביש הערבה?
במהלך נסיעה מאילת לעין גדי נסעתי מאחורי שני רכבים כאלה במהירות 80 קמ"ש כאשר הפאג'רו הראשון מרעיש בצורה לא הגיונית כאילו יש פגיעה באחד ממכלולי ההנעה כמו דיפרנציאל / טרנספר / גיר...

momi-r
13-03-11, 12:16
זה בדיוק מה שקרה לי אתמול...

הרכב הוא סוזוקי גרנד ויטרה 1600 שנת 2001 אוטומט .
במהלך טיול רגוע מאוד בחולות הייתה עלייה קורצת - לא משהו רציני - החלטנו לעלות

לקראת סוף העלייה הרגשתי שהרכב מאבד כוח ולא מצליח לסיים את העלייה - עצרתי ובמחשבה ראשונית חשבתי שכנראה העלייה קצת יותר קשה ממה שהיא נראית מכניס רוורס לרדת אחורה
ולבחון מחדש את העלייה פתאום שומע רעשים מוזרים בחצי מטר הראשון שלי אחורה עוצר ודורש מהחבר שיציץ יראה אולי משהו תקוע (חשבתי אולי חוט ברזל או משהו שלא שמנו לב שהיה ונתפס איפשהו..)
החבר מציץ ומדווח על נזילה רצינית מהביצה הקדמית.
מנסה לחזור עוד כמה ס"מ אחורה ושוב רעש...
מוציא מה 4X4 נשאר 2X4 ויורד אחורה ללא שום רעש מגיע למטה מתכופף ומגלה שהביצה הקדמית נסדקה באופן דיי רציני
חשוב לציין שבכל מהלך העלייה לא הייתה שום מכה או סלעים והעלייה כולה ללא הצלבות מיוחדות ולא שום דבר בעייתי הנראה לעין - עלייה חולית שנראית קלה יחסית.
אחרי כמה בירורים הוחלט להזמין גרר ולא לנסוע ככה והרכב נגרר למוסך
הרכב נסע עוד כמה מאות מטרים בשילוב 2X4 (הנעה אחורית) עד ליציאה מהחולות וגישה לגרר

עכשיו מחכים לתוצאות הבדיקה והחוות דעת מהמוסך .
מישהו יודע מכיר את התופעה יודע מה גרם לזה לקרות ?
בכל מקרה מחפש ביצה קדמית לגרנד ויטרה 1600 שנת 2001 אוטומט

תמונות :

38290
38291
38292

ישי.פ
13-03-11, 13:52
תופעה מוכרת וידועה בויטרות!!
הדיפרנציאל הקדמי מאלומיניום, הוא חלש.
השבירה כנראה לא כתוצאה ממכה(בדרך כלל) אלא עקב כוחות הפיתול שנוצרו.
יש אפשרות להחליף לאחד מברזל.. תבדוק אצל "זוקי-פרו"

shmil
13-03-11, 14:30
מחפש ביצה קדמית לגרנד ויטרה 1600 שנת 2001 אוטומט

אם זהה לשל GV98,
תתקשר 057-7730585, דובי. יש לו מוכנה תחת היד.

momi-r
13-03-11, 14:48
היי שמיל

כבר דיברתי עם דובי אבל הוא לא בדיוק מוכן לעזור והוא לא בדיוק עם נכונות וסבלנות בנושא

דובי נמצא בויתקין , אני נמצא בק.גת בערך 2-3 שעות נסיעה... דובי מצפה שאני אגיע אליו לפני שאני אוודא שזה מתאים
אין לי בעיה להגיע אליו אבל לא לפני שאני אוודא שהחלק מתאים
הוא פשוט אמר לא רוצה למכור לך... - כי כנראה היה לי יותר מדי שאלות על החלק - מוזר ומחשיד אולי עדיף כך
אם הוא רק היה נותן לי את מספר האוטו שממנו ירד החלק היינו יודעים אם מתאים או לא
חבל לשנינו.

תודה בכל מקרה .

momi-r
13-03-11, 18:16
38303383023830138300מצרף שוב תמונות
( מקווה שהפעם יעלו )

38299

shahav
13-03-11, 18:30
38303383023830138300מצרף שוב תמונות
( מקווה שהפעם יעלו )

38299

תמשיך לקוות... : - ) , נסה שוב

shmil
13-03-11, 18:31
כבר דיברתי עם דובי אבל הוא לא בדיוק מוכן לעזור והוא לא בדיוק עם נכונות וסבלנות בנושא

דובי נמצא בויתקין , אני נמצא בק.גת בערך 2-3 שעות נסיעה... דובי מצפה שאני אגיע אליו לפני שאני אוודא שזה מתאים
אין לי בעיה להגיע אליו אבל לא לפני שאני אוודא שהחלק מתאים
הוא פשוט אמר לא רוצה למכור לך... - כי כנראה היה לי יותר מדי שאלות על החלק - מוזר ומחשיד אולי עדיף כך
אם הוא רק היה נותן לי את מספר האוטו שממנו ירד החלק היינו יודעים אם מתאים או לא
רגוע, שום דבר לא חשוד ולא מחשיד.
אין לו ארת מספר הרכב, והוא גם לא סוחר.
מתאים לך, יופי, לא מתאים לך, גם יופי.
את הבדיקות שלך, לאור הנתונים שנתתי לך - GV98 קצרה אוטומטית, יכולת לעשות גם בלעדיו, וממש לא צריך לזה מספר רכב.
מחשיד? לא, לא מחשיד.
אולי אם זה היה סוחר או בן דוד.
אבל זה לא, וזה כשר. באחריות.

momi-r
13-03-11, 19:07
עניתי לך בהודעה פרטית.

אני אכתוב גם פה

זה לא הקטע שאין לו את המספר רכב זה סגנון הדיבור שלו הזילזול וההתנהגות המבישה שלו !

הרבה לפני הביצה צריך להיות בנאדם ולכבד את הצד השני - גם אם לא מכירים .
גם אחרי איך שדובי דיבר אני עדיין מכבד אותו כבנאדם , לא משהו שהוא עשה כלפיי
דרך ארץ מינימלית - מיותר לציין בכלל, לא יודע מה הקירבה שלך לדובי אבל אני בטוח שאתה יודע על מה אני מדבר
עם כל הכבוד שלדובי יש מוצר שכרגע מבוקש מבחינתי לא אומר שמותר לו להתנהג איך שבא לו - מבחינתי לשלם 7 אלף במקום אחר
לא מגיע לדובי להנות מהכסף שלי - מבחינתי שהביצה הזו תהיה זרוקה אצלו במחסן עוד 10 שנים - נראה בסוף מי יפסיד מזה
אני לא אתקשר אליו שוב בנושא. בטח שלא אחרי שעכשיו אתם דורשים מחיר מופקע יותר - תהנו חפשו פראייר אחר.

אגב
אני בטוח שאתה היית מתנהג בדיוק כמוני , לא היית קונה מוצר שעלותו יקרה בלי בדיקה ובלי וידוא שזה אכן המוצר
המבוקש .
וזה שאני מתחיל לשאול שאלות בכדי לוודא שאכן זה המוצר המבוקש ואני רואה שהבחור בצד השני מתחיל "ללכת אחורה" זה כן מחשיד מבחינתי.

לידיעתך אחרי בירור עם סוזוקי ישנם לפחות 2 יחסי העברה שונים בדגמים הנ"ל לפעמים אף יותר זה במקרה שלא שינו כלום והכל מקורי .

shahav
13-03-11, 19:17
מומי,
אני מבין אותך, אבל תזכור שבתחום הזה הרבה ליפני שיחת הטלפון בעליי המקצוע מצפים שתבוא אליהם לחנות\מוסך ותפגין רצינות.
אז קדימה, שם את המשקעים בצד, נתק את המכוללים הקידמים וסע אליו. זה WIN WIN וחבל שתפסיד אפשרות בגלל קצר בתקשורת ...
רבין

momi-r
13-03-11, 20:29
אני אסביר
הייתי אמור להתגייס היום למילואים וזה יקרה רק מחר עד סופ"ש
ככה שלא היה לי מספיק זמן לזה ויהיה רק סופ"ש או שבוע הבא ולכן לא רציתי לבזבז זמן יקר
קיוויתי לסיים את זה לפני שאני יוצא למילואים . לא רציתי לבזבז זמן יקר על נסיעות על חלק שלא בטוח שמתאים לי.

אני לא מכיר את דובי ולא יודע אם הוא בחור פרטי בעל מוסך או כל דבר אחר
אני מדבר עם מישהו שהפנו אותי אליו ובטלפון מה שמוכר זה הגישה של הבנאדם בצד השני ומה הוא משדר
הבחור שידר זילזול וחוסר רצינות ואמר "לא רוצה למכור לך" על זה ששאלתי אותו אם יש לו מספר רכב כדי שאני אוודא עם בחור בסוזוקי ( שאגב גם אותו אני לא מכיר אבל באמת עשה ככל שביכולתו לעזור )שזה מתאים בדיוק.

בנוסף לזה אני גר בדרום ודובי גר בויתקין - מרחק של 2-3 ש' נסיעה אם היינו קרובים יותר ללא ספק הייתי הולך קודם כל לראות את החלק אבל מפאת המרחק עדיף לוודא מספר פרטים לפני שיוצאים לדרך.

עוד דבר
מכר של דובי שולח לי הודעה וכותב "אם תרצה לקחת את הביצה תצטרך לעבוד מאוד קשה או לעלות משמעותית במחיר.." ( אחרי שכבר דובי נתן מחיר ) נראה לי מסריח כל ההתנהלות הזו עם כל הכבוד

shmil
13-03-11, 22:21
חמוד,
אתה קצת חדש כאן, ולא מכיר את הנפשות הפועלות, ולכן יסולח לך, חלקית.
דובי הוא אדם פרטי, ולא סוחר.
דובי גם לא גולש כאן בפורום כמעט.
כבן אדם פרטי הוא לא חייב לך כלום. כבן אדם פרטי, שאתה מתקשר אליו 7 פעמים ברציפות, וכל פעם עם עוד שאלה ועוד פרט - גם אני הייתי אומר לך לחפש לך חנות מסודרת.
חלק גדול מהעברות החלקים המשומשים כאן בפורום הם - "זה מה יש לי, מתאים לך קח, לא מתאים לך - אל תבלבל במוח"
דובי אמר לך כבר בשיחה השלישית שלך, כי שתי הראשונות היו כשהוא ישן, והוא גם אמר לך, שהוא נמצא ליד החלק ומוכן להקריא לך כל מספר שיש עליו., אם תרצה. והיו עוד שיחות שלך, קצת מיותרות, לטעמי, כשמדובר באדם פרטי.

מפה, ועד ההכפשות שצמחו כאן, המרחק רב.
ועכשיו, ברשותך,אני לוקח את כל האשמה עלי.

פנית אלי בה"פ אחרי השיחה איתו ואחרי שהוא אמר לך שהוא לא רוצה למכור לך:

אתה מכיר את דובי אישית ?
יש מצב אתה מדבר איתו ?
אני צריך את מספר האוטו כדי לוודא שזה מתאים ל שנת 2001

ועניתי לך, בדיוק לשאלותיך

אני מכיר את דובי מצויין.
אין לדובי את מספר האוטו, וכמו שאני מכיר אותו, אחרי השיחות שהיו לך איתו היום, גם אם תרצה לקחת את הביצה, תצטרך לעבוד מאד קשה או לעלות משמעותית במחיר.
הביצה ירדה מ-GV קצרה 98, אוטומטית.
תמצא דרך אחרת לעשות את הבדיקות שלך.
צר לי

אז חמוד, אל תנסה ללכלך, לא אותי, ולא אותו.
זה מאד נוח ללכלך אחרים כשאתה לא מסוגל לעשות שיעורי בית.
ולמען האמת ובפרט עם המשכות השרשור: לאחד כמוך, אפילו אני שמח בשבילו שהחליט לא למכור לך.

וכיוון שעד היום לא לקחתי ולו שקל אחד מאיש מאנשי ג'יפולוג, והיו הרבה שקיבלו עזרה בחלקים או בנושאים אחרים, ברשותך, אמשיך לא לעשות קופה על איש.

וערב טוב שיהיה לך, ובהצלחה במציאת ביצה כלבבך.

נדב42
13-03-11, 22:39
רק כדי לנסות לעזור, שלח לי מספר שלדה (אפשר בהודעה פרטית) ואנסה לאתר מה היה יחס ההעברה של הרכב במקור.
(אם כי מנסיון אישי, עדיף לספור שיניים בפועל ולא להסתמך על מאגרי המידע, כבר טעו אצלי בויטארה פעם ...)

momi-r
13-03-11, 23:09
שמיל
חמוד אתה..
אומנם אני קצת חדש כאן יחסית אבל אני מעריך ומכבד כל אדם אחר כאן כולל אותך, ואולי אני לא מכיר כאן את הנפשות הפועלות אבל בטח שאני לא צריך
שיסלחו לי ובטח לא אתה !
אז בדקתי בשבילך לגבי כמות השיחות שלי עם דובי : דיברתי עם דובי 5 פעמים , פעמיים מתוך ה 5 הוא התקשר אליי.. הפעם הראשונה הייתה ב 9:50 והפעם האחרונה הייתה בשעה 14:45 ולא נראה לי שהפרעתי לו לישון באחת מהפעמים אם כן מתנצל מראש .
הפעם השנייה שהתקשרתי אליו הייתה לבקשתו כי רצה לדבר איתי שהחלק לידו הפעם ה3 הייתה לברר מספר רכב אם יש לוודא סופית התאמה אז אל תנסה להתייפייף או להיות סניגור של מישהו שלא היית שם בעצמך !
נכון דובי לא חייב לי כלום וגם אני לא חייב לו כלום . בסה"כ ישנו חלק שאני מחפש יכול להיות שיש את החלק לדובי ויכול גם מאוד להיות שהחלק לא מתאים לי
הגישה של דודי בשלב כלשהו שינתה פאזה ונהייתה לא מכובדת ולא לעניין בחרתי לוותר גם כי כששאלתי שאלות היה נראה שמנסים להסתיר פרטים ממני או מתחמקים מתשובות ולקינוח אמר "לא רוצה למכור לך" אמרתי אוקיי תודה ובזה זה הסתיים - נראה לי שאתה קצת הוצאת את זה מפרופורציות אבל אם כבר אתה מאשים אותי בפורום בפומבי אז שכולם יקראו גם את תגובתי ולא רק את האשמות הלא צודקות שלך שבכלל לא היית שם ואין לך מושג על מה אתה מדבר..
ובטח ובטח שאף אחד פה לא בילבל תמוח - החלק אמור היה לשרת את שנינו אותי בקנייה ואת דובי במכירה כולם היו אמורים לצאת פה מבסוטים אין פה צד אחד שנהנה יותר !

הכפשות ? אני רחוק מזה אבל אם כבר אז תסביר אתה את זה שכתבת " כמו שאני מכיר אותו, אחרי השיחות שהיו לך איתו היום, גם אם תרצה לקחת את הביצה, תצטרך לעבוד מאד קשה או לעלות משמעותית במחיר " מה נראה לך שדובי מצא פראייר שייתחנן אליו כדי שימכור לו את החלק ? או נראה לך דווקא הגיוני שרגע אחד המחיר יהיה X ורגע אחרי הוא יהיה X +++++ ? או אולי נראה לך הגיוני שאני מבקש לדעת פרטים על החלק לוודא שאכן הוא מתאים ולקבל תשובה " לא רוצה למכור לך " אולי זה יגרום לי לנסוע עד לויתקין ? או אולי כל הדברים יחד.... ?
אז למען הסר ספק אין לי אפילו לא חצי כוונה ללכלך פה על מישהו אבל להבא אם אתה בא להגן על אחד מחברייך אז תעשה שיעורי בית לפני ,
ואם כבר דיברנו על שיעורי בית אז זה בדיוק מה שעשיתי לפני שחשבתי לנסוע עד ויתקין - לוודא שאכן החלק מתאים.

לילה טוב.

momi-r
13-03-11, 23:11
נדב

לצערי כבר לא אוכל לשלוח לך מס' שילדה כי הרכב במוסך והרישיונות איתו - ואני מחר במילואים עד סופ"ש
אם אצליח אשלח לך במהלך השבוע אם לא אני אשלח לך כשאסיים את המילואים.
תודה רבה בכל מקרה .

shmil
13-03-11, 23:14
אין לי כל ענין להמשיך לדון איתך, אף שחלק מדבריך אינם נכונים.
את הבדיקות שלי עשיתי, מול יותר מגורם אחד.

כמו שאמרתי - בהצלחה לך במציאת החלק ובתיקון הרכב.

momi-r
13-03-11, 23:41
מעניין לדעת איך עשית בדיקות עם יותר מגורם אחד שרק דובי בעניין...

עכשיו ברצינות...

אין לי גם כוונה להמשיך בשטות הזו - לא לעניין - אבל הציק לי שמציגים דברים לא כמו שהיו באמת .
לא הסתדר עם דובי מסיבה כזו או אחרת - חפיף לא לוקח את זה קשה יסתדר עם אחר.
תודה בכל מקרה
לילה טוב.

shahav
14-03-11, 05:48
מומי, הכי חשוב? תהנה במילואים, אני בטוח ש90% פה מקנאים בך: לצאת למילואים בשטח, באביב, באמצע השבוע...

אחד שהצבא זרק אותו כי הוא הזדקן

סופת המדבר
14-03-11, 19:56
זה בדיוק מה שקרה לי אתמול...

הרכב הוא סוזוקי גרנד ויטרה 1600 שנת 2001 אוטומט .
במהלך טיול רגוע מאוד בחולות הייתה עלייה קורצת - לא משהו רציני - החלטנו לעלות

לקראת סוף העלייה הרגשתי שהרכב מאבד כוח ולא מצליח לסיים את העלייה - עצרתי ובמחשבה ראשונית חשבתי שכנראה העלייה קצת יותר קשה ממה שהיא נראית מכניס רוורס לרדת אחורה
ולבחון מחדש את העלייה פתאום שומע רעשים מוזרים בחצי מטר הראשון שלי אחורה עוצר ודורש מהחבר שיציץ יראה אולי משהו תקוע (חשבתי אולי חוט ברזל או משהו שלא שמנו לב שהיה ונתפס איפשהו..)
החבר מציץ ומדווח על נזילה רצינית מהביצה הקדמית.
מנסה לחזור עוד כמה ס"מ אחורה ושוב רעש...
מוציא מה 4X4 נשאר 2X4 ויורד אחורה ללא שום רעש מגיע למטה מתכופף ומגלה שהביצה הקדמית נסדקה באופן דיי רציני
חשוב לציין שבכל מהלך העלייה לא הייתה שום מכה או סלעים והעלייה כולה ללא הצלבות מיוחדות ולא שום דבר בעייתי הנראה לעין - עלייה חולית שנראית קלה יחסית.
אחרי כמה בירורים הוחלט להזמין גרר ולא לנסוע ככה והרכב נגרר למוסך
הרכב נסע עוד כמה מאות מטרים בשילוב 2X4 (הנעה אחורית) עד ליציאה מהחולות וגישה לגרר

עכשיו מחכים לתוצאות הבדיקה והחוות דעת מהמוסך .
מישהו יודע מכיר את התופעה יודע מה גרם לזה לקרות ?
בכל מקרה מחפש ביצה קדמית לגרנד ויטרה 1600 שנת 2001 אוטומט

תמונות :

38290
38291
38292
קודם כל חבל שאתה לא מכיר את האוטו שלך
כי אם ההית מכיר אותו ויודע מה מתגלגל לו שם ההיתי יודע שבכל בעיה בדרפ' הקידמי
אתה מוציא מ4X4 ונוסע רגוע עד הבית

דבר שני מה בידיוק נשבר? ה''מעטפת'' החיצונית , או משהו מבפנים?

momi-r
19-03-11, 15:19
עדכון

אז אחרי שבוע מתיש ( גם מהמילואים וגם מחיפוש אחר ביצה אחרת ) נמצאה ביצה תואמת .
בדרך הורכבה ביצה לא תואמת ( מספר שיניים שונה ממה שהיה צריך ) והגלגלים הקדמיים היו ננעלים ב 4X4 , ב 2X4 הכל היה תקין כמובן .
נמצאה ביצה אצל אמנון סוזוקי שהוכיח מקצועיות רבה ובקיאות בנושא .
בדרך הייתה מחשבה על שידרוג הביצה לביצה מברזל יצוק וכמעט יצא לפועל הקנייה של ביצה מברזל אבל, עוד שינויים שהייתי צריך לבצע בעקבות כך
ובנוסף המחיר שהיה גבוה יחסית לביצה המקורית הוחלט ללכת על ביצה מקורית מאלומיניום ולא מברזל.
השינויים שהיה צריך לבצע בעקבות ביצה מברזל היו שינויים קטנים יחסית כמו חשמל ותושבת נוספת אבל העיקר היה שהיה חייב לבטל את הלוקרים האוטו' והוספת
לוקרים ידניים במקומם - תוספת של 1500 ש"ח + - הכל היה מסתכם בסכום של 7500-8500 ש"ח הוצאה לא מבוטלת .

לסיכום - כל בעלי הביצה מאלומיניום תתחילו לאסוף כסף לביצה הבאה ...
הכי מעצבן זה שרק אחרי שזה קורה לך אתה פתאום שומע שזה בעצם גיד אכילס של הסוזוקי - לפני המקרה לא ידעתי ולא שמעתי על בעיה או תקלה מסוג זה בסוזוקי .

ולכל מי ששואל איך זה קרה אז לפי ההסבר המדוייק של אמנון כנראה שגלגל אחד היה באויר (או ללא אחיזה) עם הרבה כוח ולפתע קיבל אחיזה ואז הביצה לא עמדה בעומס ובלחץ הזה
והיא ונשברה .
הדרך להימנע מזה היא לעלות עלייה על טורים ברגוע ולא בפול גז בטח אם יש הצלבות ואפשרות לאיבוד אחיזה בדרך .

בהזדמנות זו תודה לכולם על הטלפונים העצות ועל הניסיון לעזור .

החיפוש מתחיל שוב - הפעם בלי לחץ - מחפש ביצה קדמית לגרנד ויטרה 2001 41 שיניים .......... :-)

מזגנים
19-03-11, 17:45
עדכון

אז אחרי שבוע מתיש ( גם מהמילואים וגם מחיפוש אחר ביצה אחרת ) נמצאה ביצה תואמת .
בדרך הורכבה ביצה לא תואמת ( מספר שיניים שונה ממה שהיה צריך ) והגלגלים הקדמיים היו ננעלים ב 4X4 , ב 2X4 הכל היה תקין כמובן .
נמצאה ביצה אצל אמנון סוזוקי שהוכיח מקצועיות רבה ובקיאות בנושא .
בדרך הייתה מחשבה על שידרוג הביצה לביצה מברזל יצוק וכמעט יצא לפועל הקנייה של ביצה מברזל אבל, עוד שינויים שהייתי צריך לבצע בעקבות כך
ובנוסף המחיר שהיה גבוה יחסית לביצה המקורית הוחלט ללכת על ביצה מקורית מאלומיניום ולא מברזל.
השינויים שהיה צריך לבצע בעקבות ביצה מברזל היו שינויים קטנים יחסית כמו חשמל ותושבת נוספת אבל העיקר היה שהיה חייב לבטל את הלוקרים האוטו' והוספת
לוקרים ידניים במקומם - תוספת של 1500 ש"ח + - הכל היה מסתכם בסכום של 7500-8500 ש"ח הוצאה לא מבוטלת .

לסיכום - כל בעלי הביצה מאלומיניום תתחילו לאסוף כסף לביצה הבאה ...
הכי מעצבן זה שרק אחרי שזה קורה לך אתה פתאום שומע שזה בעצם גיד אכילס של הסוזוקי - לפני המקרה לא ידעתי ולא שמעתי על בעיה או תקלה מסוג זה בסוזוקי .

ולכל מי ששואל איך זה קרה אז לפי ההסבר המדוייק של אמנון כנראה שגלגל אחד היה באויר (או ללא אחיזה) עם הרבה כוח ולפתע קיבל אחיזה ואז הביצה לא עמדה בעומס ובלחץ הזה
והיא ונשברה .
הדרך להימנע מזה היא לעלות עלייה על טורים ברגוע ולא בפול גז בטח אם יש הצלבות ואפשרות לאיבוד אחיזה בדרך .

החיפוש מתחיל שוב - הפעם בלי לחץ - מחפש ביצה קדמית לגרנד ויטרה 2001 41 שיניים .......... :-)

האמת לא הבנתי אותך..

1 מי זה דובי ???? דובי דובי דובי .מסכן כל השרשור דובי .

2. אחרי כל הדיכאון שהיה לך פה שמת בסוף את הדיפרנציל הזבלה מאלומניום??? כאילו למה????

shahav
19-03-11, 19:26
עדכון

...
והיא ונשברה .

הרכב נעילה, לדעתי עדיף אוטו', וניגמר הסאגה של גלגל מסתובב ללא אחיזה ופיתאום חוטף מכה...
רבין

momi-r
19-03-11, 19:37
1. דובי זה מישהו שיש לו ביצה קדמית משומשת למכירה אבל לא היה לו סבלנות למכור ורצון לעזור.
2. הסברתי שכדי לשים ביצה מחוזקת כולל כל השינויים הנדרשים בעקבות השינוי למחוזקת זה היה עולה לי בסביבות 7500-8500 שח , ובעקבות זה הוחלט
לשים אלומיניום שעלה פחות מחצי מהמחוזקת
והכי חשוב שהיום אני יודע ומכיר את הבעייה וממה נגרמה והנהיגה ברכב להבא תהיה בהתאם.
מקווה שעכשיו הכל ברור. *

נדב42
19-03-11, 20:23
...
השינויים שהיה צריך לבצע בעקבות ביצה מברזל היו שינויים קטנים יחסית כמו חשמל ותושבת נוספת אבל העיקר היה שהיה חייב לבטל את הלוקרים האוטו' והוספת לוקרים ידניים במקומם - תוספת של 1500 ש"ח + - הכל היה מסתכם בסכום של 7500-8500 ש"ח הוצאה לא מבוטלת .

מה הקשר ללוקרים ידניים ??? (התשובה: אין קשר). אני גם לא יודע על שינויים בחשמל/תושבת, אבל אם יש כנראה שאגלה בקרוב ...

טעות לדעתי ...

אלא אם כן אתה קורא או מחפש בג'יפולוג, אני כתבתי על זה כבר עשרות פעמים ...

והיא ונשברה .
לא מספיק. הדרך להמנע מזה היא ללחוץ על הבלם (בגיר רגיל על המצמד במקום/בנוסף) מייד ברגע שהגלגלים מאבדים אחיזה והסל"ד מתחיל לעלות על ריק. נעילה אחורית אוטומטית תמנע את המצב הזה...

למה ? חפש נעילה במקום ...

momi-r
20-03-11, 01:00
נדב..
כמו שאתה מופתע לגבי לוקרים ידניים לביצה מברזל ככה גם אני הייתי מופתע יותר מזה נתי (זוקיפרו) היה גם הוא בעצמו מופתע מזה .
ולא אני אמרתי את זה אלא אמנון סוזוקי . הוא טען שהביצה מברזל לא יכולה לעבוד עם לוקרים אוטו' או משהו כזה...
כל מה שכתבתי על השינויים שצריך לבצע בעקבות ביצה מברזל אלו שינויים שאמנון טען שצריך לבצע אם מחליפים לביצה מברזל.

המחשבה על נעילה אוטו' עלתה כבר לפני מה שקרה אבל בגלל מה שקרה זה בוטל\נדחה בינתיים
אגב למה ואיך נעילה אחורית תמנע מזה לקרות להבא ? לא התבלבלת בנעילה קדמית ?

יש בכלל נעילה קדמית אוטומטית ?

shahav
20-03-11, 01:43
נדב..
כמו שאתה מופתע לגבי לוקרים ידניים לביצה מברזל ככה גם אני הייתי מופתע יותר מזה נתי (זוקיפרו) היה גם הוא בעצמו מופתע מזה .
ולא אני אמרתי את זה אלא אמנון סוזוקי . הוא טען שהביצה מברזל לא יכולה לעבוד עם לוקרים אוטו' או משהו כזה...
כל מה שכתבתי על השינויים שצריך לבצע בעקבות ביצה מברזל אלו שינויים שאמנון טען שצריך לבצע אם מחליפים לביצה מברזל.

המחשבה על נעילה אוטו' עלתה כבר לפני מה שקרה אבל בגלל מה שקרה זה בוטל\נדחה בינתיים

מספיק נעילה בודדת על ציר קידמי או אחורי. כי ברגע שיש נעילה אזיי גלגל אחד בציר הנעול מונע מכל המערכת ליצבור סלד הרסני.
בקיצור הרכב נעילה במקום לחפש ביצה.
רבין

אלדר
20-03-11, 06:59
שבירת הביצה הקדמית היא דבר שכיח בויטרות/גראנד ויטרות.
נעילה אחורית לא תמנע שבירה של הביצה הקדמית, מנסיון שלי ושל כמה חברים.
הרכבת נעילה קדמית על הסרן אלומניום תגדיל את העומסים על הסרן שגם כך הוא חלש.
לדעתי התקנת קיט יחסי העברה יכולה לסייע לשמור על הביצה, מהסיבה הבאה:
הרי עם יחס העברה מופחת אתה נותן פחות גז דבר שמקטין את הסיכוי לגרום לרכב לקפץ, ידוע מה קורה לאחר הקפיצה.
דבר נוסף (אמר לי את זה בזמנו נדב שדברנו על הביצה הקדמית) צריך לדעת איך לנהוג עפ סרן אלומניום.

momi-r
20-03-11, 08:39
זה בדיוק מה שחשבתי לגבי נעילה אחורית\קדמית עכשיו אתה רק מחזק את מחשבתי בנושא
הפתרון לדעתי הוא ללמוד לנהוג עם סרן אלומיניום - עכשיו שאנחנו מכירים את התופעה יהיה יותר קל - או להחליף לסרן ברזל או להחליף רק את הבית לברזל (כרגע כל עוד שהביצה תקינה לפני שנשברת שוב ושוברת חלקים פנימיים) - זה אמור להוזיל קצת בעלויות אבל עדיין יקר מאוד לדעתי .

MMR
20-03-11, 08:40
לדעתי התקנת קיט יחסי העברה יכולה לסייע לשמור על הביצה, מהסיבה הבאה:
הרי עם יחס העברה מופחת אתה נותן פחות גז דבר שמקטין את הסיכוי לגרום לרכב לקפץ, ידוע מה קורה לאחר הקפיצה.
דבר נוסף (אמר לי את זה בזמנו נדב שדברנו על הביצה הקדמית) צריך לדעת איך לנהוג עפ סרן אלומניום.

הפוך גוטה, עם יחסי העברה אתה מגדיל את המומנט המקס' שאתה יכול להעביר לקרקע- דרך הטרנספר- דריישאפטים- דיפרנציאלים- ציריות- גלגלים. כך שהעומס על הדיפ' הקדמי גדל ולא קטן...
מצטרף להמלצה על נעילה אחורית שמונעת עליית סל"ד פתאומית בהצלבה ומקטינה עומסים על הסרן הקדמי.

אלדר
20-03-11, 09:10
הפוך גוטה, עם יחסי העברה אתה מגדיל את המומנט המקס' שאתה יכול להעביר לקרקע- דרך הטרנספר- דריישאפטים- דיפרנציאלים- ציריות- גלגלים. כך שהעומס על הדיפ' הקדמי גדל ולא קטן...
מצטרף להמלצה על נעילה אחורית שמונעת עליית סל"ד פתאומית בהצלבה ומקטינה עומסים על הסרן הקדמי.

מה שאתה מתאר נכון, אבל כאשר מגיעים למדרגה גדולה אז צריך טורים גבוהים יותר נותנים יותר גז.
ומכאן ועד הרמת גלגלים קדמיים באויר ונחיתה כואבת(בעיקר לכיס)הדרך קצרה.
אם תהיה אם יחסי העברה נמוך אז אתה עובר את המדרגה על הטורים אם נגיעה קטנה בגז, וכך בעצם נמנעים מהרמת גלגלים קדמיים/קפצה באויר.

ישי.פ
20-03-11, 14:58
השבירה לא מתבצעת בד"כ מקפיצה..
אלא בהצלבה כאשר יש הפרש מהירויות בין הגלגלים
ואז מתקבלת אחיזה בשניהים במהירות(כלומר זה שפירפר ננעץ פתאום)

נדב42
20-03-11, 15:51
נדב..

לא מבין מה הקשר בין בית סרן מברזל או אלומיניום לבין לוקרים אוטומטיים או ידניים. הם משני צדדים שונים של הציריה...

לא התבלבלתי בין נעילה קדמית לאחורית. מספיק נעילה אחת כדי למנוע את הסחרור המהיר של הגלגלים, והרבה יותר מתאים, נכון וחזק להתקין מאחורה מאשר מקדימה.
וכן, יש לויטארה נעילה קדמית אוטומטית. אני מאוד נגד נעילה שכזו, בלי קשר לסרן ברזל או אלומיניום, אלא מבחינת שליטה ובטיחות במצב 4X4.

נדב.

momi-r
20-03-11, 17:19
גם אני לא מבין את הקשר.. אשמח ללמוד.
עניין הנעילה מאחור נמצא בבדיקה אצל אמנון .

אלדר
20-03-11, 18:53
השבירה לא מתבצעת בד"כ מקפיצה..
אלא בהצלבה כאשר יש הפרש מהירויות בין הגלגלים
ואז מתקבלת אחיזה בשניהים במהירות(כלומר זה שפירפר ננעץ פתאום)

נכון שהשבירה נגרמת גם בהצלבה לרכבים לא נעולים אחורה.
כאשר אתה נעול אחורה אז הסיכוי לשבור פוחת אבל עדיין קיים,
במיוחד בקפיצה כאשר הגלגלים הקדמיים מסתובבים (גם עם שנהם)ונעצרים בנחיתה.

נדב42
20-03-11, 22:25
גם אני לא מבין את הקשר.. אשמח ללמוד.

טוב, סיקרן אותי העניין אז בדקתי קצת...
מסתבר שהלוקרים האוטומטיים בגראנד ויטארה מופעלים ע"י ואקום (בשונה מהויטארה שבה הם מכאניים לחלוטין), ובסרני הברזל שזוקי-פרו מביאים חסר איזשהו רכיב בשרשרת הפיקוד, ולכן יש להחליף לוקרים לידניים ...

מעניין אם אפשר להרכיב לוקרים אוטומטיים של ויטארה על גראנד ...

נדב.

-->