PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטוח- איזה ביטוח מכסה גם את השיפורים ברכב?

זרקו
13-03-11, 07:49
בוקר טוב,
אני צריך לחדש את הביטוח ואני זוכר כי בעבר פורסם לגבי ביטוח שמכסה גם עלויות שיפורים עד 20 אש"ח (?).
מי מכיר ?
תודה ויום טוב,
נועם

נדב42
13-03-11, 08:49
בפניקס אפשר.
אתה צריך לפרט מה השיפורים וכמובן שזה תוספת למחיר הביטוח...

canaf90
13-03-11, 08:51
בוקר טוב חבוב יש גם יש דבר כזה הסוכן שלך אמור למצוא את זה בשבילך וכך להצדיק את קיומו.מגיע שמאי רכב עם לפטופ ומוציא מחירים באינטרנט לכל תוספת שעל האוטו.לגבי נעילה למשל שהיא לא נראית מבחוץ קשה לי לתאר את השמאי מקשיב לתיקתוקים.אולי ברבי שטח השמאות נעשית עי מוסך. בהסדר הביטוח.זה נשמע לי הכי הגיוני.
יום טוב
אור

מאיר רוטברג
13-03-11, 08:52
מכיר,
בטח מכיר

שטח בטוח סוכנות לבטוח
09-7676728
דבר עם שרון

זרקו
13-03-11, 10:28
תודה!
או קיי אני מבין שהביטוח יכסה (בתוספת תשלום) את השיפורים במקרה של גניבה. האם גם במקרה של טוטאל לוסט התקבול בגין הרכב יהיה גבוה יותר?
מה קורה עם אחד מהאלמנטים המבוטחים - נשבר/מתקלקל/נגנב?

elro
13-03-11, 10:57
מכיר,
בטח מכיר

שטח בטוח סוכנות לבטוח
09-7676728
דבר עם שרון

מאיר, אני עד היום מחכה להצעה על רכב שלי...
כבר חודשיים...
אל תדאג עשיתי במקום אחר, אבל השאלה היא למה אתם לא חוזרים, לא בטלפון (השארתי פרטים והכל) ולא בהודעה פרטית פה בפורום?

gurvitz
16-03-11, 10:01
על פי דין, הפוליסה לביטוח רכב פרטי ומסחרי עד 4 טון (הפוליסה התקנית), מכסה את הרכב וכל אביזריו המותקנים בו וכן את כל המצוי בו מכח כל דין.
תעריפי הביטוח אינם נקבעים לפי ערך רכב אלא לפי קוד דגם הרכב בלבד ולכן תשלם אותה הפרמיה עבור רכב מעולה יד ראשונה ששווה יותר ממחירון ועבור רכב שבעברו היה משטרה לדוגמא ושווה 50% מהמחירון.
לאור הנ"ל, אביזרי הרכב מבוטחים אוטומטית ללא צורך בתוספת של פרמיה כלשהי וכל מבטחת שלוקחת פרמיה נוספת על "אביזרים" עושקת אותך.
ישנה פסיקה שלפיה שולם לבעל סופה שהייתה שווה 29 אלף ש"ח סכום נוסף של 30,000 ש"ח עבור אביזרים - כולל דיפרנציאל מוגבל החלקה וכד'.

דני גורביץ
שמאי רכוש ורכב

heminew
16-03-11, 10:13
דני, לפי מה שכתבת יכול להשתמע הפוך - אם הדברים נקבעים לפי קוד הדגם, ולא לפי מצב הרכב (או שיפורים) אז למה שחברת הביטוח תשפה על שיפורים במקרה ביטוח? זה שיש פסיקה זה יפה, אבל זה לא אומר שעכשיו כל חברות הביטוח ינהגו לפי הפסיקה. לא ככה?
חמי

Gilad
16-03-11, 14:45
כל סוכן ביטוח אמור לדעת לטפל בזה.

בזמנו כשהיה לי דיפנדר מושקע הוא קיבל חוות דעת שמאי של לוי יצחק ולפי חוות הדעת בוצע הביטוח.

חוות הדעת היתה קרובה מאד לעלות הרכב והשיפורים האמיתית

Juv
16-03-11, 15:28
אני מומחה קטן מאוד, אבל הבעיה היא שכנראה נדרשת שמאות מסודרת ע"מ לרשום בחברת הביטוח מה האביזרים המותקנים ברכב ומה ערכם. אחרת אין סיכוי לקבל את ערכם כשצריך (לך תוכיח מה היה לך באוטו).
וברגע שחברת ביטוח תראה רכב שערכו 30,000 ש"ח עם התקנות ב- 50,000 ש"ח - אני לא בטוח שזה עובר באופן חלק וקיים סיכוי גבוה שהיא פשוט לא תבטח את הרכב.
לכן - כן נדרש סוכן שיודע איפה ללחוץ ומה לעשות.

על פי דין, הפוליסה לביטוח רכב פרטי ומסחרי עד 4 טון (הפוליסה התקנית), מכסה את הרכב וכל אביזריו המותקנים בו וכן את כל המצוי בו מכח כל דין.
תעריפי הביטוח אינם נקבעים לפי ערך רכב אלא לפי קוד דגם הרכב בלבד ולכן תשלם אותה הפרמיה עבור רכב מעולה יד ראשונה ששווה יותר ממחירון ועבור רכב שבעברו היה משטרה לדוגמא ושווה 50% מהמחירון.
לאור הנ"ל, אביזרי הרכב מבוטחים אוטומטית ללא צורך בתוספת של פרמיה כלשהי וכל מבטחת שלוקחת פרמיה נוספת על "אביזרים" עושקת אותך.
ישנה פסיקה שלפיה שולם לבעל סופה שהייתה שווה 29 אלף ש"ח סכום נוסף של 30,000 ש"ח עבור אביזרים - כולל דיפרנציאל מוגבל החלקה וכד'.

דני גורביץ
שמאי רכוש ורכב

גניסלב רונן
16-03-11, 16:26

דני גורביץ
שמאי רכוש ורכב

דני שלום ,

הבהרה - אני לוקח את דבריך כפי שהם ולא מפקפק חו"ח {אפילו הייתי שמח מאד לדעת שאכן הדברים מתנהלים כך !},
כיוון שמתוקף תפקידך יש לך נסיון רב בנושא הנדון .

השאלה היא לצורך הסבר מניח את הדעת להדיוטות שביננו ,
ומתוך נסיון עבר עם חברות הביטוח שלא "רצות" לשלם גם במקרים שאין בגינם מחלוקת על האחריות/חובה לפיצוי ....

האם רכב משופר {עם שדרוגים מכאן ועד שם ....} שלא נבחן ונבדקו השיפורים שלו לפני הפקת הפוליסה ,
מכוסה על השיפורים או לא ?
אם לא ,נגמר לנו הדיון בעצם .

אם כן ,אז איך מתנהלים במקרה ביטוחי מול חברות הביטוח ?
הרי אחרי שנגנב הרכב ,אין איך להוכיח מה היה ולא היה .
על מי חלה חובת ההוכחה מבחינת החוק ?
ואם חלה על בעל הרכב אז האם צריך להציג חשבוניות רכישה והתקנה ? אם נרכש בחול והותקן עצמאית מתחת לבית ?

יש כאן כל כך הרבה "צמתים" שחברת הביטוח יכולה לג'עג'ע אותך בתור מבוטח ,לאורך שנים .....

רונן

eysham
16-03-11, 17:02
רונן,
לך אין בעיה. תראה להם את הסרט....

ולעצם העניין... קשקוש...
נראה לך שבאותה הפרמיה כמו שעולה לרכב מקורי, תקבל יותר במקרה גניבה רק כי הרכב היה משופר?
ביטוח זה עסק כלכלי. הפרמיה היא אחוז מסוים מההימור לתשלום
לוקח בחשבון סיכויים שזה יקרה (גניב/לא גניב), סטטיסטיקה של סוגי לקוחות שונים (צעיר, מקרים קודמים וכו') , וכמובן סכום שיצטרכו לשלם אם זה יקרה. כמובן שעוד הרבה פרמטרים אבל העיקרי שבהם זה הסכום אותו יפסידו במקרה ביטוחי.

איל
לא סוכן ביטוח ולא שמאי, סתם חי בעולם הזה כמה שנים...

נדב42
16-03-11, 20:39
נראה לך שבאותה הפרמיה כמו שעולה לרכב מקורי, תקבל יותר במקרה גניבה רק כי הרכב היה משופר?

זו לא אותה פרמיה, משלמים תוספת על התוספות ...

eysham
16-03-11, 20:51
זו לא אותה פרמיה, משלמים תוספת על התוספות ...

בדיוק. נכון. את זה אני מבין ומכיר.
רק שזה לא מה שדני גורביץ' כתב.

gurvitz
17-03-11, 09:28
ראשית יש לחלק ל- 2 את הדיון כפי שהתפתח בשרשור
חלק ראשון הנו הוכחת המבוטח/בעל הרכב שאכן היו ברכבו השיפורים - דבר זה יש לתעד בחשבוניות רכישה או במידה ואין חשבוניות/הובאו השיפורים מחו"ל/הורכבו מתחת לבית, רצוי לערוך בדיקה אצל שמאי רכב מוסמך שיתעד את השיפורים ולשמור את התיעוד ליום פקודה.

לעניין הכיסוי הביטוחי, אני עומד על דעתי כי קיים כיסוי ללא תוספת פרמיה.
מאחר והפרמיה נגזרת מפרמטרים רבים ורוב הנזקים הנם "נזק חלקי" ולא טוטאלוס, ערכו הכללי של הרכב אינו פרמטר משמעותי כל כך בקביעת הפרמיה.
יתרה מכך, לא פעם, המבטחות משלמות בצדק לבעלי רכבים סכומים נמוכים משמעותית ממחיר המחירון המלא שלכאורה שלמו עליו פרמיה והתשלום המוגדל עקב אביזרים בטל בשישים לעומת הסכומים אותם חוסכות המבטחות.

דני גורביץ
שמאי רכוש ורכב

נדב42
17-03-11, 09:45
חלק ראשון הנו הוכחת המבוטח/בעל הרכב שאכן היו ברכבו השיפורים - דבר זה יש לתעד בחשבוניות רכישה או במידה ואין חשבוניות/הובאו השיפורים מחו"ל/הורכבו מתחת לבית, רצוי לערוך בדיקה אצל שמאי רכב מוסמך שיתעד את השיפורים ולשמור את התיעוד ליום פקודה.

דני גורביץ
שמאי רכוש ורכב

ראשית, תבורך על הגילוי הנאות ...
שנית, כמה תעלה שמאות כזו ?

KOOKE
17-03-11, 19:00
דני

אשמח אם תפנה אותי לפסיקה הזו.

לדעתי אתה טועה ואני אישית איני מכיר פסיקה כזו.

שווי הרכב המכוסה על פי הפוליסה התקנית (וכל הפוליסות כמעט מנוסחות בהתאם לפוליסה התקנית) הוא שווי הרכב כולל כל האביזרים והשיפורים המקוריים המגיעים מיצרן הרכב אך אינו כולל תוספות ושיפורים שהוסיף בעל הרכב כמו נניח כננת, גגון, וו גרירה, בולמים משופרים, נעילות דיפ' וכו'

אם רוצים להאיבזור הנוסף המותקן ברכב יהיה מכוסה יש לדאוג לחוות דעת שמאי המעריכה את שווי התוספות ולוודא שערך התוספות אכן מצויין במפורש בפוליסה.

חברות הביטוח גובות בדרך כלל פרמיה נוספת בשיעור של כ- 7% משווי התוספות.

כך נהגתי לגבי הדיפנדר ז"ל פניתי ללוי יצחק שהעריך את שווי התוספות ועל סמך חוות דעת זו נעשה הביטוח. כשהוא נגנב חברת הביטוח שילמה לי את הכל ללא שום טענה או ניסיון התחמקות.

gurvitz
17-03-11, 21:34
עו"ד מרבאום, עם כל הכבוד מהיכן הבאת את הציטוט "כולל כל האביזרים והשיפורים המקוריים המגיעים מיצרן הרכב" שהרי בפוליסה התקנית אין ולו חצי מילה על כך ????
למען הסר ספק מצ"ב פסק הדין לעיונכם

דני גורביץ
שמאי רכוש ורכב

יורם-דרומי
18-03-11, 18:24
מאיר, אני עד היום מחכה להצעה על רכב שלי...
כבר חודשיים...
אל תדאג עשיתי במקום אחר, אבל השאלה היא למה אתם לא חוזרים, לא בטלפון (השארתי פרטים והכל) ולא בהודעה פרטית פה בפורום?

גם אני עד היום ממתין - 3 חודשים - כבר עשיתי במקום אחר,,,,,,

יורם-דרומי
18-03-11, 18:27
ראשית, תבורך על הגילוי הנאות ...
שנית, כמה תעלה שמאות כזו ?

נדב שלום
לפני 3 חודשים ביצעתי שמאות כנ"ל אצל יצחק לוי
אתה יכול להגיע אליהם אול לחילופין לשאול האם יש שמאי שעובר ליד מקום מגוריך
עלות - 800 ש"ח
אתה מקבל תעודת שמאות של יצחק לוי עם קוד מחיר לרכב שלך כולל השיפורים - מחיר ייחודי לרכב.
חברת הביטוח נכנסת לקוד הרכב הנ"ל ולפי המחיר מבצעת ביטוח
עלות הרכב - ביטוח רגיל
עלות השיפורים עד 8% - תלוי כמה סוכן הביטוח שלך "דואג" לך
הפניקס בינתיים הטובים ביותר בהצעותיהם

זרקו
19-03-11, 09:52
יורם ונדב-
בדקתי ב-2 חברות ביטוח השבוע להלן הממצאים:
לדברי הסוכן- רכב יבוטח על פי מחירו כולל התוספות המקוריות שהגיע עימןץ
שנית- תרצה לבטח תוספות- תוכיח כי הן קיימות (חשבוניות, צילום, הצהרת מוסך- מוזר.... או שמאות) העלות שקיבלתי היתה כ-4.5%-5% משווי התוספות המוצהרות.

שאלת הדיוט- הרכב אינו חדש ולכן אקבל את מחיר המחירון שלו. מקובל.
אבל הקפיצים הותקנו השבוע- לפי איזה מחירון בדיוק אקבל את הכסף במקרה של....?

תודה

amit_san
19-03-11, 11:32
זרקו שלום וחג שמח....

עפ"י נסיון אישי מהסופה שגנבו לי לפני כשנה . כמוך גם רציתי לשלב בביטוח את השיפורים אשר היו קיימים בגיפ (כננת,גלגלים רחבים, הגבהות וכו') נתבקשתי ע"י סוכן הביטוח להציג הצעות מחיר רשמיות ממתקין מורשה לאביזרים המדוברים ( אספיר, ראסטה, ינוביץ) . לאחר שהצגתי את ההצעות הנ"ל שודרגה הפוליסה בכ12,000 ש"ח.
כאשר הגיפ נגנב לאחר כ 8 חודשים התחשיב מצד חברת הביטוח שיכלל : יד הרכב+מקוריות (משרד הביטחון) ק"מ, בלאי של האביזרים הנלווים (הכרה רק בכ- 50 %).
בסופו של עניין קיבלתי רק כ 20,000 ש"ח כאשר הרכב היה מבוטח ב 40,000 ש"ח...

חומר למחשבה.

בהצלחה.

klam
19-03-11, 11:50
הסוכנת שלי הגדילה את הבטוח ב 14K שח (חשבוניות), והפרמיה עלתה בערך ב 700 שח. 5%.

-->