PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות לאחר התקנת דרייבשפט

ronen katzav
21-03-11, 15:45
אשמח אם למישהו יש רעיון שיעזור.
הוחלף דרייבשפט לדאבל קרדן. הדרייבשפט מאוזן ומאופס. הרכב עבר איזון גלגלים וכיוון פרונט.
בנסיעה עד 80קמ"ש הכול בסדר מעבר לזה מתחילות רעידות כאילו הרכב נוסע על כביש משובש.
מה עושים?
דרך אגב הרכב מוגבה אך הנמכנו את הטרנספר.

sos4u
21-03-11, 16:57
אשמח אם למישהו יש רעיון שיעזור.
הוחלף דרייבשפט לדאבל קרדן. הדרייבשפט מאוזן ומאופס. הרכב עבר איזון גלגלים וכיוון פרונט.
בנסיעה עד 80קמ"ש הכול בסדר מעבר לזה מתחילות רעידות כאילו הרכב נוסע על כביש משובש.
מה עושים?
דרך אגב הרכב מוגבה אך הנמכנו את הטרנספר.

בדוק ש ו ב איזון של הדרייבשאפט הקדמי.
בדוק חופשים בחלק הקדמי,
בדוק מצב הבושינגים, בזרועות רדיוס, במוט מייצב, בפנהרד,
בדוק בולם הגה

רעידות במהירות מסויימת וקבועה, מצביע עפ"ר בבעיה באיזון גלגלים - בדוק שוב !
ועדכן.

ronen katzav
21-03-11, 17:05
כאמור איזון גלגלים נעשה היום.
בולם הגה חדש.
מוט פנהרד חדש.
גומיה במוט רדיוס ימני עליון גמורה.יכול להיות שזאת הסיבה?
איפה אני משיג גומיה כזאת?

sos4u
21-03-11, 17:35
כאמור איזון גלגלים נעשה היום.
בולם הגה חדש.
מוט פנהרד חדש.
גומיה במוט רדיוס ימני עליון גמורה.יכול להיות שזאת הסיבה?
איפה אני משיג גומיה כזאת?
בכתום ... http://www.katompu.co.il/store.html

ronen katzav
21-03-11, 17:48
תודה יוסי

yoni 110
21-03-11, 18:57
קשה לי להאמין שהרעידה נובעת מבושינג רדיוס גמור.
הייתי הולך יותר לכיוון של פנהרד

talw
21-03-11, 19:17
1. דרייבשפט (קידמי) מרותך עקום -לא ניתן לאיזון ב 100%.
2. דרייבשפט לא אוזן טוב
3.זויות עבודת צלבים לא נכונות (כיוון מוטות רדיוס)
תתחיל בזה וכניראה שגם תיגמור בזה

טל

grand
21-03-11, 19:34
מהיכן רכשת את הדרייבשפט?

ronen katzav
21-03-11, 20:11
מהיכן רכשת את הדרייבשפט?
אורן מערכות.
יאמר לזכותו שהוא השקיע מאמץ רב וזמן כדי לפתור את הבעיה אך ללא פיתרון עדין.

JustDoB
21-03-11, 21:06
לא יודע לומר מדבריך באיזו הגבהה מדובר, אך אם היא לא כללה כיוונון מוטות רדיוס, אולי זווית הפיניון והטרנספר לא מקבילות מספיק (היות שהסרן נמשך לאחור על ידי מוטות הרדיוס בגלל הרחקתו מהגוף) וצריך לכוונן מוטות רדיוס תחתונים לפחות (או גם וגם)
אני בדרך לאותו תהליך ואחרי ים של חיפושים אחר מקור הרעידה...
תעדכן בהמשך ?

sos4u
21-03-11, 21:33
אורן מערכות.
יאמר לזכותו שהוא השקיע מאמץ רב וזמן כדי לפתור את הבעיה אך ללא פיתרון עדין.
נסה לפרק את הדרייבשאפט הקדמי ולראות אם הרעידות נעלמות.
גם אם כן, [ייעלמו ] זה לא אומר שהבעיה מהדרייבשאפט. אבל, בהחלט מצביע על כיוון.
בכל מקרה אחרי החלפת בושינג, הייתי בודק איזונים שוב, ובמקום אחר.
כמוכן, כיוון הסרנים [ע"י מוטות הרדיוס ] משמעותי מאד!!

talw
21-03-11, 21:41
לא לבלבל בין דרייבשפט עם קרדן כפול בצד אחד לבין צלבים בודדים בשני הקצוות
הכיוון שונה
טל

klam
21-03-11, 22:15
בהנחה שהגלגלים מאוזנים (בדקת?), הסדר הנכון הוא להתמקד במוטות הרדיוס התחתונות, ושינוי חיבור הפנהרד. אם לא שם הבעיה, והדרייבשאפט מאוזן, הבעיה כנראה בסרן הקדמי (עקום ומתחיל לחייך). אצלי, עד שלא יישרתי אותו, לא נפתרתי מהרעידות!
חן

אייל67
22-03-11, 10:38
בהגבהה מינורית של 3" +- השארות עם זרועות הרדיוס המקוריות איננה אמורה לגרום לרעידות המתוארות.
כך מכל מקום עפ"י נסיוני ונסיון מצטבר מחברים נוספים.

אני מהמר בכל זאת על פגם כלשהו בדרייבשאפט.

אייל

grand
22-03-11, 11:35
צריך להבחין בסוג הרעידות.
אם זה ויברציה חזקה - דרייבשאפט - ודאי.
רעידות אחרות - טלטולים, חוסר שליטה על הרכב וכד' קשורות בזרועות, בושינגים וכיוב'.
הימור שלי - דרייבשאפט של גרינגראס, שמותאם ל WJ. משמועות עבר אצל חברים אחרים, הטכניקה שלהם בהתאמה ל WJ לוקה בחסר.
ב WJ יהיו ויברציות עדינות במהירויות גבוהות בסוג זה של גל הינע גם אצל האחרים שמייצרים, אך לא משהו שלא ניתן לחיות עימו.
תמיר יהושוע עושה עבודה טובה בנושא זה,עם גלי ההינע שהוא משווק.

lirazation
22-03-11, 12:24
וואוו!
איזו בעיה מוכרת.
כמו שנאמר ע"י טובים ומומחים מעליי, צריך באמת לאבחן בצורה מאוד מדוייקת את הרעידות.
הייתה לי את אותה בעיה בדיוק, הגבהות, תושבות מנוע, צמיגים, כיווני הגה, מזג אוויר, תנודות גלובליות, מה לא בדקתי..
והאמת
הופנתי ע"י כמה וכמה למקום מסוים שטיפל בזה, ברור לי שמה שאני אגיד לא יתרום הרבה אבל בסופו של יום- אני בלי רעידות.
עד היום לא ברור בדיוק מה זה היה, הרבה סיכויים שדרייבשפט. אבל באישפוז של חצי יום, קיבלתי אותו נקי ויציב.

berdi
22-03-11, 12:40
מי טיפל, יש שם או טל, למקום?
תודה
נתן

ניר ל
22-03-11, 12:49
תן צילום של גל ההינע - אם מדובר בתוצרת גרינגראס עם סליפ-יוק של טרקטור סיני , שכח מלאזן אותו.

ronen katzav
22-03-11, 13:03
3867538674

ניר ל
22-03-11, 13:31
תוכל לצרף עוד תמונה של החלק הקדמי כולל השיניים של הסליפ-יוק?

ronen katzav
22-03-11, 14:28
38680

ronen katzav
22-03-11, 15:19
38682
38680

אייל67
22-03-11, 15:39
רק אני לא רואה שום תמונה, או גם אחרים?

אייל

ronen katzav
22-03-11, 15:54
כשאני לוחץ על הקובץ נפתחת לי התמונה.

אייל67
22-03-11, 19:24
ואני מקבל ההודעה הבאה:

התוכן המבוקש (קובץ מצורף) הינו שגוי. במידה ועקבת אחרי לינק תקני, יש לדווח על הבעיה למנהל..

הבעיה אצלי ?

אייל

klam
22-03-11, 19:28
גם אני מקבל אותה הודעה

ronen katzav
23-03-11, 13:51
הוחלף דרייבשפט והרעידות פסקו.

אייל67
23-03-11, 18:23
הוחלף דרייבשפט והרעידות פסקו.

בהגבהה מינורית של 3" +- השארות עם זרועות הרדיוס המקוריות איננה אמורה לגרום לרעידות המתוארות.
כך מכל מקום עפ"י נסיוני ונסיון מצטבר מחברים נוספים.

אני מהמר בכל זאת על פגם כלשהו בדרייבשאפט.
אייל

: ) : ) : )

אורן71
25-03-11, 15:11
בהנחה שהגלגלים מאוזנים (בדקת?), הסדר הנכון הוא להתמקד במוטות הרדיוס התחתונות, ושינוי חיבור הפנהרד. אם לא שם הבעיה, והדרייבשאפט מאוזן, הבעיה כנראה בסרן הקדמי (עקום ומתחיל לחייך). אצלי, עד שלא יישרתי אותו, לא נפתרתי מהרעידות!חן

הי
במידה והסרן הקדמי עקום (מחייך או בוכה) איך והיכן ניתן ליישרו?

klam
25-03-11, 16:21
הי
במידה והסרן הקדמי עקום (מחייך או בוכה) איך והיכן ניתן ליישרו?

ארנון שושני, רוק-סוליד. מומלץ.

תמיר יהושע
01-04-11, 21:48
שלום לך מניסיוני וממה שראיתי כשהגיעו אליי ידידים בעלי wj ההתקנה של גל הינע קדמי ללק החלפת יוקים יוצר מצב לגל הינע קצר
שזה גרוע לרכב ומה שחשוב ליצור מצב שגל ההינע יהיה ארוך ככל האפשר וכמובן מיקצועי
אני החלפתי לכמה ידידים בעלי wj והם מרוצים בלי יותר מדיי בלגן של אין פיתרון
סוף מעשה במחשבה תחילה ולא הפוך

alal
02-04-11, 07:14
מספר תובנות :

במשך שנה אני סובל מאותה הבעיה של רעידה נוראית במהירות של 90 קמ"ש .(היה שירשור בנושא) .
מה לא ניסיתי , הנמכת טרנספר (עזר מעט) , שעות במוסכים , גירוזים , החלפת צלבים וכלום .
הפוסט של רונן גרם לי שוב להתמקד לנסות לפתור את הבעיה בעצמי , ןאכן היא נפתרה .

איך ?
1) הורדתי את הגל הקידמי ונעלמו הרעידות , המסקנה היתה שהוא המקור לבעיה .
2) בדיקת חופשים ביוקים העלתה שהכל תקין , בחיבור של הסליפ יוק ישנה פחית סגורה אשר בתוכה פלסטיק עגול, פתחתי את הפחית וראיתי שיש שאריות גומיה בלבד .
לקחתי גומיה ישנה של מוט מייצב חתכתי פרוסה בעובי של 5MM , הקוטר מתאים בדיוק ונכנס עם הרבה כח . שמתי אותה שם וסגרתי הכל .
החזרתי את הגל למקומו לצורך בדיקה , והפתעה 80% מהרעידה נעלמה ,אבל עדיין היתה ויברציה קלה .
3) פרקתי שוב את הגל ונסעתי איתו ל "גרין גראס" , אנשים נחמדים מאוד , שמעו שהגעתי מהצפון בשביל זה והתפנו לעזור לי מייד.
בדיקת הגל העלתה שהוא ישר , בדיקת איזון גילתה חוסר באיזון וזאת מהסיבה שלא נשמר הכיוון המקורי בין שני החלקים לאחר פירוק או הרכבה .
לאחר כיוון מחדש ואיזון ל 0 ,סומנו שני החלקים וכיווני החיבור בניהם( חשוב להחזיר את שני החלקים בדיוק לאותו המקום ברמת השן).
4) הגל הוחזר למקומו ןכך גם שביעות הרצון, הרכב לא רועד גם ב 130 קמ"ש.

סה"כ עלות:
א) שנה של עוגמת נפש ונסיונות פתרון במוסכים חסרי יכולת כולל כאלה שחלקכם מחזיקים מהם כגאוני הדור .(אף מוסך לא ניסה להתעמק וכולם הלכו לפתרון הקל של החלפה)
ב) ימי עבודה וימי שישי אבודים בסעיף א'
ג) ביום האחרון לפתרון "בגרין" - 200שח על איזון (בפעם השניה כי בפעם הראשונה האיזון נעשה ע"י מוסך), הסברים , למידה וניסיון שאותו אני מנסה להעביר כאן .

אבנר

klam
02-04-11, 08:29
אבנר, במקרה שלך זה עבד כי הבעיה הייתה בסליפ יוק. אבל שים לב: אם אתה מפרק דרייבשאפט והרעידות נעלמות, זה לא אומר שהבעיה בדרייבשאפט - משום שיש סוגי רעידות בפרונט (רדיוס, סרן וכד'), שפשוט לא מועברות ואתה לא מרגיש אותן כשהדרייבשאפט הקדמי מנותק. אצלי למשל, הרעידות לא נעלמו לגמרי גם אחרי כל הפרוצדורה שהזכרת, משום שהבעיה היתה בכלל במקום אחר (בסרן הקדמי).

alal
02-04-11, 10:25
אבנר, במקרה שלך זה עבד כי הבעיה הייתה בסליפ יוק. אבל שים לב: אם אתה מפרק דרייבשאפט והרעידות נעלמות, זה לא אומר שהבעיה בדרייבשאפט - משום שיש סוגי רעידות בפרונט (רדיוס, סרן וכד'), שפשוט לא מועברות ואתה לא מרגיש אותן כשהדרייבשאפט הקדמי מנותק. אצלי למשל, הרעידות לא נעלמו לגמרי גם אחרי כל הפרוצדורה שהזכרת, משום שהבעיה היתה בכלל במקום אחר (בסרן הקדמי).

הבעיה היתה גם בסליפ (גומיה) וגם באיזון שהופר כתוצאה מחיבור שני החלקים של הסליפ בשונה ממקומם לאחר האיזון המקורי .
כמובן שאתה צודק שיכולות להיות בעיות נוספות , אבל חובה לעבור בצורה לוגית אזור אזור ולנטרל בעיות עד להגעה לפתרון .
רוב המוסכים אין להםזמן או לא רוצים להשקיע את הזמן בפתרון לוגי מתמשך אשר בצורה שיטתית יפתור את הבעיה .
ולכן עלינו (בעלי הרכב) להיות רגישים להפעיל את הראש ולבצע את האנליזה לבד .
התובנה נכונה לגבי כמעט כל תקלה שנכנסת לתחום האפור בו הפתרון לא קופץ מיד לעין . וזאת בשונה מטיפול 10K או החלפת רפידות .
אני רואה את זה אצל חברים שמקבלים כל מיני פתרונות מזעזעים שעולים אלפים ממוסכים שונים כאשר ברוב המקרים מתברר שמדובר בקונקטור תקול ו חוט רופף ,חיישן תקול וכד' .
דוגמא מהעת האחרונה , חבר עם WJ שמנורות הלוח שעונים החלו להדלק ולהתריע על תקלות שונות , היו מוסכים שטענו שצריך להחליף מחשב , חיישנים וכד' בסוף התברר שישנו חוט בדלת ימין שאני לא יודע מה תפקידו אולם ניתוק שלו יגרום לתופעה הנ"ל ואכן החוט היה מנותק וסודר ב 2 דקות.

klam
02-04-11, 10:59
1+.
ולפעמים, אצלנו בגראנדים, גם הזהירות, הלוגיקה, המעורבות והאנליזה לא תמיד עוזרים. קח לדוגמא את עניין החיישנים שיכולים להתיש כל אחד. על בעייה של טורים לא-יציבים, אתה יכול לבלות ימים ושבועות בניסיון לנקות מנוע-צעדים, לפרק חיישן מאפ, וכד' - ובסופו של דבר, כל חיישן כזה עולה המון, ולא תמיד אפשר לאבחן (שלא לדבר על להגיע אליו לבד במנוע הצפוף..).

alal
02-04-11, 12:05
מסכים לחלוטין אבל חייבים להשתדל.

אייל67
03-04-11, 16:12
אבנר,

קיבלת טוב מאוד על השתדלות ... ;)

אייל

sos4u
04-04-11, 00:08
וזו אחת הסיבות שאנחנו משתדלים לשתף מידע פה בפורום בצורה כ"כ אובססיבית. במקרים רבים פתרתי בעיות [ לי ושל אחרים ] רק מזה שקראתי פה על "צרות" של אחרים... בהחלט עוזר.
לגופו של עניין צודק מי שכתב שביטול הרעידות עקב הסרת הדרייב שאפט לא בהכרח מצביעה על כך שהבעיה בדרייב שאפט.

אצלי יש בעיה בסרן האחורי, [ מוגבל החלקה, נשחק ומשמיע רעשי חיכוך ] הרעשים והתנודות שודרו דרך הטרנספר והתחושה הייתה שהן נובעות בסרן הקדמי. סרט ארוך שטרם נפתר. [ מקווה שטיפול / החלפה של הדיפ' בסרן האחורי תפתור את הבעיה ].

בהצלחה לכולנו. והמשיכו לעדכן פה על צרות ובעיות. זה בהחלט עוזר!!

-->