PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום. יורד מאופנוע-עיצות לבחירת גרנד ויטארה/ג'יפ דומה

אסף ב
23-03-11, 02:18
אני כותב בשם חבר טוב,שעקב תאונה נאלץ לרדת מאופנוע אחרי הרבה שנים.
מה שאנחנו מחפשים זה 4X4 שיבלה (כמו רוב הרכבים של חברי האתר) את רוב חיו בכביש ופעם פעמיים בחודש יכנס לשטח לטיולים בדרגת עבירות בינונית.

ההטוויות הן:
חסכון בדלק-הרכב נוסע 15K ק"מ בשנה (הופ ירדו להם הפג'רואים טרנואים ודומיהם עתירי המימדים ונפח המנוע),

תחזוקה עצמית ככל הניתן ,טיפולים שיפורים וכיו"ב-כלים יש למכביר,זמן גם יש וידע במכונאות בסיסי גם קיים ,

מבחינת מקום,לא נדרש משהו מיוחד- הנהג הוא 188 ס"מ ורוב הטיולים הם בזוג-שלישיה ככה שרכב שלוש דלתות אמור לספק.
מבחינת כביש- דרוש רכב שיכול לסוע טוב בכביש בנוחות יחסית עם מזגן טוב ומהירות שיוט 120 בתל אביב-חיפה,וכאן קבור הכלב: פסלנו ג'ימני מטעמי יכולת כביש והגודל של הנהג (נושק ל190 ס"מ), קאיה ספורטג' היא אופציה שחשבנו עליה אבל ההבנה שהיא שתיינית והאופציות שיפור מעטות יותר... ככה שכרגע התפקסנו על גרנד ויטארה ממודל 99-2002... אוטומט,כדי שגם הבת זוג תוכל לסוע בו.

מצאנו כמה אקזמפלרים שמורים יחסית באינטרנט (בערך 100K ק"מ) ידיים פרטיות... בבואי לרכב,מה לחפש מעבר לבדיקות שגרתיות של שמן במים מים בשמן הילוכים עוברים חלק,ענייני צבע ופחחות?

מעולם לא בדקתי רכב 4 על 4 לפני רכישה, איך אני בודק את מערכת ההנעה ואת הטרנספר? מה לחפש איפה הנזילות בד"כ נמצאות? חופשים בגלגלים? איך אני בודק חופש בצלבים? מה הנקודות חולשה במנוע ה1600 של הדגם הזה? על מה לשים דגש?

אשמח להמלצה על "יקיר הפורום" איזה מוסך אמין שמבין ברכבים האלה-כמו שמורי למשל הוא שם דבר בקשור לסמוראים... לבדיקה מעמיקה יותר לפני הרכישה (להריץ את האוטו על דינמו,לבדוק שלדה,מתלים וכו...

מבחינת התאמות לשטח-כרגע לא מצאנו רכב כזה אבל אילו שינויים הם הכרכחיים לרכב הזה כדי להנות ממנו בשטח טכני בינוני? האם יש צורך בגחון מלא או רק מנוע וטנק דלק? הפגושים המקוריים מתוכננים טוב או שנוטים להמרח על סלעים בגישה/נטישה? מיגוני סף? המלצות למיגונים-האם ניתן להכין לבד? מישהו באתר התנסה בכך? יש לבחור גישה חופשית למסגריה מצויידת היטב

הגבהות-האם חובה,ואם כן מה האופציות העומדות בפנינו? מה לגביי נעילות (אחורית לפחות)?

האם חוץ מדיפרנציאל קדמי מאלומיניום שנוטה להשבר ישנם עוד נקודות כשל מוכרות? דוגמת ציריות בדיפנדר וכיו"ב קיימים מוצרי אפטרמרקט לפתירת הבעיות?

אני מתנצל על ה"חפירות המרובות" פשוט אני מאוד רוצה לעזור לבחור לעבור את הטראומה של הירידה מהאופנוע בשל בעיות רפואיות על הצד הטוב ביותר.

תודה רבה מראש,אסף.

נדב42
23-03-11, 08:00
בואו (אתה והחבר) לזוקיאדה - ביום שישי הקרוב בשעה 12:00 ביער בן-שמן. תקבלו שם את כל התשובות שתרצו...

momi-r
23-03-11, 11:15
היי אסף

אז ככה , אני באופן אישית גם "ירדתי" בינתיים מאופנוע שטח ככה שאני מכיר את ההרגשה אבל לשמחתי לא בעקבות תאונה, בכל מקרה משתתף בצערו של הבחור..
לגבי הדרישות שלך לרכב קודם כל אני מציע מה שנדב כתב תבואו בשישי לזוקיאדה ואני מאמין שתוכלו להתרשם מכל הרכבים של סוזוקי . לדעתי יהיו שם מכל הדגמים וכל הסוגים - כולל משופרים .
עוד נתון חשוב שהיית צריך להכניס זה תקציב - אבל אם אתה מדבר על גרנד ויטרה 99-02 אז אני מניח שזה סביב ה 50 אלף.
לי אישית יש גרנד ויטרה קצר אוטו' 2001 מקורי ללא שום תוספות מיוחדת - נוח בכביש ועושה את העבודה בשטח , - מאוד מבסוט ממנו - חוץ מביצה קדמית מאלומיניום שנכוויתי ממנה ואפילו לא הכרתי את החולשה הזו לפני, הרכב בסדר גמור ואף מפתיע בשטח - אם אתה חושב שתיכנס חזק לשטח ואתה הולך לכיוון הגרנד ויטרה אני הייתי ממליץ על לקחת בחשבון תוספות בהמשך כמו: מיגונים הגבהה נעילה אחורית וביצה מחוזקת קדימה .
בכל מקרה אני ממליץ לקחת לבדיקה ואפילו לקחת בחשבון את תוצאות הבדיקה שלפעמים מוגזמות .
שום דבר לא חובה מבחינת תוספות הכל תלוי בך ואופן השימוש ברכב .

בהצלחה.

אלדר
23-03-11, 12:06
כל השיפורים לגראנד ויטרה אתה יכול למצוא אצל זוקי פרו(מפרסם באתר) הוא גם מציג בזוקיאדה.

raanan
23-03-11, 17:21
פיספסת בתזמון !
לפני כשבועיים נמכרה GV ארוכה (של נדי) במצב מעולה עם סט מתלים של קלמיני.

המלצה שלי,
לך רק על הארוכה עם המנוע 2.0 ליטר.

בהצלחה
רענן

אסף ב
26-03-11, 21:55
היי חבר'ה אני מעדכן שקנינו היום גרנד קצרכה מודל 2001 בצבע לבן בתולת שטח (אין מיגון,צמיגי כביש,) נראה לי שנהנה מהאוטו. צפו לקבלת חבר נוסף לקהילת הסוזוקים/ויטרות הענפה באתר.

תודה רבה לכולם.

ד.א לזוקיאדה לא יצא לנו להגיע למרות שמאוד רצינו.תמיד יש שנה הבאה :)

momi-r
26-03-11, 22:34
מזל טוב ושיהיה בהצלחה

קנית 2000 או 1600 ?

אסף ב
27-03-11, 16:12
אהלן. קנינו 1600 . אני המלצתי על ה2000 אבל הבחור החליט על 1600... חבל שאין מנוע 2000 על הדגם הקצר... מעניין אם זה אפשרי באמת החוק והמעשה להשתיל מנוע 2000... אם נגיד משיגים מפירוק אחרי תאונה רכב ארוך עם גיר ומנוע 2000... ד.א זה גיר שונה?

momi-r
27-03-11, 16:49
לא יודע לגבי השאלה שלך
אבל לי יש בדיוק כמו שקניתם ואני מבסוט ממנו מאוד - אני בטוח שתהנו - כדאי שהנהג ילמד לנהוג בזהירות עם ה ביצה קדמית מאלומיניום לא נעים לשבור אותה..
מאיפה אתם ?

אסף ב
28-03-11, 08:57
היי תודה על האיחולים. הזהרתי אותו לגביי הבעיתיות של הביצה

אנחנו מחיפה. ואתה? אוליי ניפגש לטייל באיזור יכול להיות נחמד

momi-r
28-03-11, 10:59
אני מאיזור הקריות.... אבל קרית גת... ;-)

אם ייצא לכם לטייל באיזור אצטרף

-->