PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה 2 אינץ' , חוקית?

paluyil
24-03-11, 13:26
שלום
האם הגבהה של 2 אינץ נחשבת לשינוי מבנה ודורשת אישורים ?

GodsFather
24-03-11, 15:14
"המפקדת, האם לרוץ עם הקיטבגים לבירזיה וחזרה?"

paluyil
24-03-11, 16:28
השאלה האם ביצוע הגבהה יכול לתת סיבה לחברת ביטוח לא לשלם במקרה של תאונה.
האם יש רף מסויים ( למשל עד 2 אינץ) שלא נחשב כשינוי מבנה ? או שכל גיפאי שעושה הגבהה בעצם מסתכן בביטול הפוליסה שלו? (לדעתי שאלה לגיטימית לגמרי)

GodsFather
24-03-11, 16:34
אם ההתקנה בוצעה על ידי היצרן / היבואן ובצורה רשמית (כמו למשל סובארו) - זה חוקי.

כל השאר - על פי החוק היבש, לא.

paluyil
24-03-11, 16:44
אז בעצם כל גיפ שעשה את ההגבהה באחד הסדנאות , הוא לא חוקי , הוא עובר טסט רק כי כך נהוג וחברת ביטוח תמיד תוכל לסרב לשלם את הביטוח ולא יהי מה לעשות בנידון.
הבנתי נכון?

GodsFather
24-03-11, 16:47
שוב, שאלות הקיטבג ממשיכות...

חברת ביטוח צריכה להוכיח שהשיפור/שינוי שנעשה הוא הגורם לתאונה ובכך להצדיק התנערות מאחריות.

קפיצאים מוסמכים יכולים להנפיק, בתיאוריה, אישור "הגבהה" שאמור להתקבל בעמדה מספר 1 ואז הרכב כן יהיה מכוסה, רק שאף אחד לא באמת ניגש לעמדה 1 ואו טורח לבקש כזה אישור.

מידבר
24-03-11, 19:47
שוב, שאלות הקיטבג ממשיכות...

חברת ביטוח צריכה להוכיח שהשיפור/שינוי שנעשה הוא הגורם לתאונה ובכך להצדיק התנערות מאחריות.

ידידי הסנדק.
1.הקיטבג שייך לטירונות.
2.משום שנימקת נימוק ממשי כבר בטל טעם המנעות מתגובה.
3.השאלה במקומה והתשובה שלך רק מחזקת זאת משום שמראה שלכאורה אכן קיים טיעון מבחינת חברות הביטוח.
4.חובת ההוכחה עליהן וכו'- יתכן אבל זה לא ימנע מאף חברת ביטוח לעכב לך את התשלום עד שתסתיים הבדיקה וזו ,מן הסתם, יכולה להתארך מאוד.
למה לא נפוצה התחמקות מתשלום תוך התלות בסעיף "שינוי מבנה"-להתיחסות אנשי הביטוח כאן.
בכל מקרה, חשוב שציבור משפרי/מחליפי המתלים (אקט שבד'כ גורר הגבהה מסויימת) או המחליפים בפוטנציה-רוב החברים כאן, יהיו מודעים לענין.

klam
24-03-11, 21:25
הפתרון מבחינת הבטוח הוא פשוט לבטח את ההגבהה בסעיף "תוספות", תמורת תוספת קטנה לפוליסה. אם היא כלולה בפוליסה, הבטוח לא יכול להתנער..

tzagi
25-03-11, 06:58
אני עם אמיר,
הנושא עתיק ימים ונטחן דק-דק,
אם אני (כן אני) מכיר ויודע את חוקי מדינת ישראל, אין לאף אחד תרוץ לא לדעת.
לכול אחד פה יש אינטרנט (דאהה) ויש גישה לכול המידע הרלוונטי רק תקליד ותקרא.

אגב קלאמ, אתה טועה,
אין קשר בין תשלום לבטח "אבזר" לבין התנערות החברה במקרה שהוא הגורם לתאונה-טביעה
תרים טלפון לאחד הסוכני ביטוח שמסתובבים פה,
אבי גולן, מאיר רוטברג וכדומה, מבטיח לך שתקבל תשובה נכונה ומדוייקת.

מידבר
25-03-11, 10:47
אני איתי ויש לי קיטבג !
כמה מלל על שאלה אחת קטנה.
מה אנחנו, תלמידי רבנות ? יא אולוהים.
"חיפשתי חיפשתי ולא מצאתי, הלכתי עם הראש בקיר וגם נכנסתי"

איפה סוכני הביטוח כשצריך אותם ?

ד ו ר ו ן
25-03-11, 11:29
בזמנו אסף כתב שתקינת הרכב בארץ מסתמכת על תקנות מעבדה אירופאית מסוימת, ולפי התקן שלה שינוי גובה הרכב מוגדר החל מהבדל של 50מ"מ או לצורך העניין 2 אינצ'.
שמתם לב שיש התקבעות של יצרני קפיצים משופרים מחו"ל על המידה 50מ"מ/2 אינצ'? לא חשבתם שיש סיבה לזה?
הקיטים שמגיעים לכאן ברובם אלו שיועדו לאותם מקומות בהם התקינה הזו תופסת (גם אוסטרליה לדוג').
חייב להיות טולרנס מסויים, הרי רכב עם מתלים בלויים יחרוג בגובה, כלפי מטה.. ויהיה לא פחות ואולי יותר מסוכן מרכב עם קפיצים חדשים.

מה גם שיצא לי לראות שני היילקסים 99 סטנדרטים לחלוטין שנרכשו בהפרש של כמה חודשים, שהיה הבדל גובה ניכר בינהם מהמפעל.

מידבר
25-03-11, 11:55
אמת,
מתלים של TJM למשל ,שהם מעל 2", ניתן להשיג רק על בסיס קיט 2" לו מסופקים ספייסרים ע'מ להשיג הגבהה נוספת.
חברות הביטוח באוסטרליה לא מוכנות לבטח רכבים שמוגבהים יותר מ 2".
רק ע'מ לסבר את האוזן: יש לגיפאים שם בעיה חדשה-כוונה של הרשויות לאסור שימוש בפגושי ברזל BULL-BAR ...הם יוצאים ל"מלחמה"...כל עם והמלחמות שלו.

-->