PDA

צפייה בגרסה מלאה : שטיפת רדיאטור במלח לימון להסרת אבנית ?

eitantoon
26-03-11, 07:40
שלום
אני יודע שחלק מכם יתהו אם ירדתי מהפסים כשאני מציג שאלה כזו אבל אני בכ"ז מעוניין שנחשוב על זה לרגע יחד. ידוע שחומצות מזיקות לחלק מהחומרים ולמתכות בפרט. יחד עם זאת, מה עלול לקרות למנוע ולמערכת קירור אם נניח אחליף את המים במערכת, במים שהמסתי בהם מעט מלח לימון, אשאיר אותם למשך 3-4 שעות, אתן למנוע להגיע לטמפ' עבודה ואחליף חזרה למים ירוקים ? האם למישהו יש התנסות או ידע ממוקד ?
תודה

talw
26-03-11, 09:52
בחימצות מסננות/רדיאטורים תעשיתיים למטרת הגדלת כושר התפוקה מישתמשים במינון מדוייק של חומצה ,והיותר חשוב דואגים להוסיף חומרים הקרויים "אינהביטורים" שמונעים את ההתקפה על המתכות השונות.
אבל תמיד המתכת ניפגעת ,זה עיניין כלכלי של "קח ותן"
כמובן שברדיאטור חדש לא תשים לב להבדל
רדיאטור ישן מהר מאוד יהפך למסננת....
אם יש לך אומץ להריץ את זה במערכת אז לך על זה (לי אין,ולא בגלל הרדיאטור אלא המנוע)

טל

omri_t
26-03-11, 12:00
אם המצב אינו דרסטי, יש חומרים ייעודיים למטרה זו.

RONI
26-03-11, 12:14
אל תתעלל במערכת הקירור שלך ,ראה הוזהרת!
נקה את הרדיאטור שלך אצל אחד שפותח את הדודים ומעביר חוטר! 50-150- שח.
מלא נוזל קירור איכותי וסע לשלום .
אם אתה מהמהדרין ,פרק טרמוסטט והחלף לחדש על הדרך.כמובן החלף את הצינורות היבשים שלך!~
אל תעיר את המתים.
מניסיון כואב ,לפני אי אלו שנים!
בהצלחה.

kobiarava
26-03-11, 13:02
אפשר בהחלט לנקות את מערכת הקרור באבקת כביסה-מוציאים טרמוסטט, שמים 2-3 כפות אבקת כביסה ברדיאטור, מניעים את הרכב ונותנים לו לעבוד עוד כחצי שעה בטמפ' עבודה, מכבים, שוטפים את הערכת הקרור היטב בצינור עד שיוצאים מים נקיים לגמרי וממלאים נוזל קרור איכותי. אחרי הפרוצדורה רצוי להחליף פקק רדיאטור לחדש.

קובי

Saar
26-03-11, 14:20
אני מאלו שאם הרדיאטור סתום, מחליף לחדש...
אין טעם לדעתי להשקיע ניקוי ברדיאטור ישן.
הלכלוך יכנס למעברי המים במנוע, הרדיאטור יהפוך למסננת.
בקיצור, הכנסת ראש בריא למטה חולה.
סער

zagi
26-03-11, 15:49
+1 לאבקת כביסה , לא עושה נזק ומנקה לא רע בכלל.

לא לשכוח לנקות טוב טוב עם מים .

talw
26-03-11, 16:40
אבקת כביסה=חומצות+חולרות+אינהביטורים
כדי לפרק קארבונטים אין הרבה קסמים

טל

mik_l86
30-03-11, 23:30
אני אישית קצת נגד כל החומרים האלו, מעדיף להחליף ולקנות שקט נפשי, אבל אם כבר התפתח דיון אז השאלה היא:
אם כבר לנקות, למה לא להשתמש בחומרים מהסוג שדוחפים לך כאשר אתה קונה מכונת כביסה/מדיח כלים להסרת אבנית? (מהסוג שמריצים את המכונה עם החומר על ריק כל חצי שנה) החומר אמור להסיר אבנית ממערכות יחסית דומות מיעודו (חוץ מלגזול כסף מהלקוח שהרגע קנה מכונה חדשה), האם יש יתרונות? חסרונות? ממה הוא מורכב?

צביקה קרבורטור
01-04-11, 12:41
להלן ציטוט מקצועי מפורום" מוסך", באדיבות רפי לין.
את הקרדיט יש ליחס ,לדיאגנוזיסט מומחה,מר דורון כהן בקישור הבא:
http://www.musach.co.il/forum/showthread.php?t=853
הנושא מתיחס בדיוק לשאלה שבכותרת.
בברכה
צביקה

הירשפלד יובל
01-04-11, 15:13
" אם כבר לנקות, למה לא להשתמש בחומרים מהסוג שדוחפים לך כאשר אתה קונה מכונת כביסה/מדיח כלים להסרת אבנית? "

במכונת כביסה התוף לפחות עשוי מנירוסטה ובחלקן גם הדוד. זוהי מתכת שכדי לאכל אותה דרוש הרבה. עבדתי איתה בעבר עם הידרופלוריד ( HF ) ,ניטריקאסיד ,וסולפריקאסיד ,אלו חומצות במיוחד ה-HF שמאכלות בשר אדם אולם בצורה מבוקרת (טמפ' +זמן) יסירו כמעט כל חומר מעל הנירוסטה מבלי לפגוע בה.
בלוק מנוע וראש מנוע אינם עשויים מנירוסטה (ברזל , אלומיניום ) ולו רק מסיבה זו הייתי נזהר משימוש בחומרים שמיועדים לגומי, פלסטיק, נירוסטה (מכונת כביסה) על גבי ברזל / אלומיניום (מנוע רכב)

-->