PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות - קיט יחסי העברה

ishc
31-03-11, 19:51
אני יודע שהנושא נטחן. מחפש חוות דעת מאנשים שמותקן אצלם קיט.
האוטו הוא סמו ארוך שנועל 235 כרגע עם טרנספר 1000 בקייס 1300. האוטו משמש ליום יום ולכן חשוב שהנסיעה בכביש תפגע כמה שפחות, בנוסף, היום, כאשר אני מטייל בשטח טרשי היחס הנמוך הנוכחי מצויין לנסיעה במשך רוב הטיול. בקיצור למי שיש קיט שיתן רשמים לגבי מה דעתו, כמה נפגעה הנסיעה ב hi, ואיך היחס בlow?
בנוסף, והשאלה הזו מופנית למורי, בטרנספר שאצלי יש צורך להחליף חלקים חוץ ממה שמגיע בקיט?
תודה לכולם, סליחה על הפירה, מקווה שזה יצא לפועל.

מורי
31-03-11, 20:57
צחי,.4.16 יושב עליך בול.
היחס שיש לך היום בכביש ישאר אותו דבר בדיוק (בגלל הטרנספר 1000),וה-LOW יונמך דרמטית בעוד כ-70%.

לגבי ההתקנה בטרנספר שלך-יש להחליף גלגל שיניים אחד לשל 1300.כל השאר יושב בול!

מורי.

omri_t
31-03-11, 21:14
הרבה להוסיף על מה שכתוב מורי אין לי (קטונתי).

אבל כמשתמש אני יכול לומר לך ש 4.16 זה בהחלט מה שסמוראי צריך, כל עוד אתה לא בונה טרקטור.
235 עם 4.16 זה פשוט אידאלי הן בשטח והן בכביש- שילוב שמאפשר חיים טובים.

לך על זה ללא היסוס. (ויפה שעה אחת קודם, גם אני עברתי קודם לטרנספר 1000 ההבדל הוא תהומי לטובה)

קניתי את הקיט של LOW RANGE והייתי מבסוט.

gmike
31-03-11, 21:27
אהלן צחי!

גם אצלי 235 ו4.16 בטרנספר.בכביש זה כמו סמוראי מקורי,רק שהספידומטר מראה 10 קמ"ש פחות מהמהירות האמיתית.
בשטח, ב low זה עולם אחר לגמרי!
יש בלימת מנוע אמיתית, ההילוך הראשון דיי מיותר רוב הזמן, אבל בעליות טכניות מאוד שימושי. פתאום לא צריך תנופה, והכל קורה הרבה יותר לאט, עם הרבה יותר שליטה,פשוט כיף!!

אני ממליץ בחום!

מיכאל.

סולי
31-03-11, 21:38
מה שהם מנסים לומר זה שלא תוכל לטייל ב-low... :\

omri_t
31-03-11, 22:35
מה שהם מנסים לומר זה שלא תוכל לטייל ב-low... :\

איך הגעת לזה????

זה ממש לא נכון- להיפך!! רק אחרי ייחסי העברה תוכל לטייל ב LOW אמיתי (ולא כמו במצב המקורי המעט מצחיק בסמוראי)

בד"כ תוכל להתחיל לנסוע בהילוך שני- כי הראשון הוא הילוך כוח נמוך באמת, לצורך בלימת מנוע רצינית או מעבר מכשול רציני.

נדב42
31-03-11, 23:19
אני ארחיב: "לא תוכל לטייל ב- low" זה אומר שאת הנסיעה בשבילים תצטרך לנסוע ב- High, פשוט כי ה- Low נהייה איטי מדי.
כך זה גם עכשיו אצלי בויטארה (אתה כמובן מוזמן לסיבוב).
המשמעות העיקרית היא יותר עבודה עם הידית הקטנה והחלפה בין High ל- Low לפני מעברים טכניים.
נקודת התורפה החדשה היא עליות לא מאוד טכניות בשטח - כאשר ראשון High מהיר מדי או שסתם האוטו לא סוחב, ואז בעלייה צריך להוריד ל- Low ובסיומה להחזיר ל- High...

שורה תחתונה: לא מצטער על הקיט.

omri_t
31-03-11, 23:24
אתם יודעים שאפשר לנסוע גם ב 2 או 3 או 4 LOW....?!

נדב42
31-03-11, 23:57
אתם יודעים שאפשר לנסוע גם ב 2 או 3 או 4 LOW....?!

יודעים, בחמישי Low אני מגיע בערך לשלושים קמ"ש, וגם על זה קיבלתי בראש מהמוסך ש"המליץ בחום" לא לנסוע בהילוך חמישי Low בגלל המבנה של הגיר ועומסים גבוהים מדי שזה יוצר ...

איש
01-04-11, 00:43
+ 1 על כל מה שאמרו על 4.16 .

אחלה כמעט אין חסרונות חוץ מזה שצריכת הדלק עלתה בקטנה...

ishc
01-04-11, 06:28
אוקיי, ממש חד משמעי מה שהולך פה :)
איש, יש מצב שאני עושה סיבוב על האוטו שלך כדי להבין את התחושה ב-LOW?

zahi madhala
01-04-11, 10:20
אצלי ברכב היה טרנספר 1000 ואכשיו 4.16
ממליץ בחום על 4.16 ברכב מגיב אחרת לגמרי.
עם 235 לפי דעתי זה הדבר הנכון לרכב שלך.

הכוכב הכחול
01-04-11, 10:38
אני ארחיב: "לא תוכל לטייל ב- low" זה אומר שאת הנסיעה בשבילים תצטרך לנסוע ב- High, פשוט כי ה- Low נהייה איטי מדי.
כך זה גם עכשיו אצלי בויטארה (אתה כמובן מוזמן לסיבוב).
המשמעות העיקרית היא יותר עבודה עם הידית הקטנה והחלפה בין High ל- Low לפני מעברים טכניים.נקודת התורפה החדשה היא עליות לא מאוד טכניות בשטח - כאשר ראשון High מהיר מדי או שסתם האוטו לא סוחב, ואז בעלייה צריך להוריד ל- Low ובסיומה להחזיר ל- High...

שורה תחתונה: לא מצטער על הקיט.

מצטרף לכל הדעות לגבי הקיט,
אבל הבעיתיות שלי בנושא זה שפעם הייתי נכנס לשטח מעביר לLOW עד סוף הטיול וכשהייתי יוצא הייתי מחזיר ל2X4.
היום בלתי אפשרי. כל הטיול צריך לשחק עם הידית.
ובכל זאת זה עדיין שווה.

תתחדש, אם אתה רוצה עזרה בהתקנה אז בכיף (:

נדב42
01-04-11, 11:44
ורק כדי לחדד: הבעיתיות עם להעביר מ- High ל- Low וחזרה היא בכך שיש לעשות זאת בעצירה מוחלטת.
זה מבאס קצת אחרי כל עליה כזו שצריך לעצור במקום לתת גז ולנסוע, עוצר קצת את הזרימה, אבל בכל זאת, לא מתחרט.

סולי
01-04-11, 13:33
צחי,
אתה נוסע ברכב כבד יותר, ארוך יותר (יחסי העברה בסרנים) וגם מעט חלש יותר מהרוב שאמר את דברו כאן.
עומרי ודני נסעו על מוזרקים קצרים עם 3.9 בסרנים, נראה לי שגם הסמוראי של איש מוזרק.. בוודאות קצר.
אולי שווה ללכת על קיט נמוך יותר גם ב-low, לטובת זחילה אמיתית ובלימת מנוע ראויה יותר.. וגם הפחתה גבוה ב-high תאפשר לך יותר שליטה בתיקול מכשולים קטנים בלי לעצור ולהעביר ל-low כל רגע..
סתם חושב בקול רם...

ishc
01-04-11, 13:54
יש משהו בזה, אבל האוטו נוסע 95% מהזמן שלו בכביש. היום אני משייט על 90 כש-110 היא מהירות מקסימום. אני ממש לא רוצה לפגוע בזה וכל קיט נמוך יותר יפגע לי ביחס HI. לגבי בזמן טיול, ב-99% לא חסר לי כלום אבל, במקומות הייתי רוצה לגשת במהירות אפס ולהזדחל למעלה היום אני צריך לבוא עם קצת תנופה ובירידות אני תמיד מלטף את הברקס. אני ושב שאני אתפשר על יחס סופר קצר ואשאיר את ה-HI במצב הנוכחי.
יש חבר עם רכב דומה לשלי עם קיט 4.16 שכרגע מושבת, אם אני לא אזמין לפני שהוא ישמיש את האוטו אני אעשה סיבוב על שלו קודם.
מחשבה הראשונית הייתה על קיט 5.14 אבל הפחתה של עוד 6.5% ב-HI נראת לי מיותרת.
בשיחה עם עוד חבר שנוסע על קיט 6.4, הבנתי שה-LOW הוא לתיקול מכשולים בלבד ולא משנה באיזה הילוך. לא נשמע לי מתאים לצרכים שלי, סה"כ ההגדרה שלי לרכב היא רכב לטיולים ולא רכב לעבירות :)

איש
01-04-11, 19:25
בכיף צחי אתה מוזמן לנסיעת מבחן ...
לגבי 4.16 אני ממליץ על מידה 235, כשנסעתי על 215 עם ה4.16 זה היה מזעזע בכביש.
הייתי באופן קבוע על 4K טורים בכביש היום עם 235 הנסיעה הגיונית ונעימה .
דעתי האישית מי שרוב היום על הכביש צריך לעשות את השיקול יותר לפי הכביש.
הסבל של לנסוע ביחס קצר בכביש רוב הזמן לא שווה את ההנאה של לזחול יותר לאט במקרים בודדת בשטח.

ishc
01-04-11, 20:06
תודה רבה,
אני על 235 וב hi אני אמור להרגיש אותו דבר כמו היחס שיש לי היום

נדב42
01-05-11, 23:35
אבל הבעיתיות שלי בנושא זה שפעם הייתי נכנס לשטח מעביר לLOW עד סוף הטיול וכשהייתי יוצא הייתי מחזיר ל2X4.
היום בלתי אפשרי. כל הטיול צריך לשחק עם הידית.
ובכל זאת זה עדיין שווה.

אחרי שני טיולים ארוכים בדרום, אני מחזק את הפסקה המצוטטת. צריך להתעסק לא מעט עם הידית הקטנה, אבל זה מתגמד לחלוטין לעומת הזדחלות איטית במעלה טכני.
בתמונה הכללית: שיפור מומלץ ביותר. אני בעד.

ishc
13-12-11, 13:10
מעלה את השרשור. את הקיט לא הזמנתי מעולם, עשיתי דברים אחרים ברכב בינתיים אחד המשמעותיים היה מעבר לסרנים רחבים. בסרנים החדשים היחס מעט ארוך יותר 3.73 במקופ 3.9 שהיה לפני. בכביש יש מעט שינוי שאולי אפילו קצת מציק בזינוק, מצאתי ברשת קיט קורנה פיניון יחס 4.57 ב-150 דולר לסרן (כלומר 300$), המשלוח בתוך ארה"ב הוא חינם וחבר שגר שם יביא לי בהזדמנות הבאה שהוא בארץ.
כמו שכתבתי פה פעם, שאני מטייל המון זמן בטיול אני פשוט ב-LOW לא בהכרח בשטח טכני קשה כמו שבשטח טרשי שפשוט צריך לנסוע לאט וה-LOW מאפשר לי לנסוע לאט ומבוקר. השאלה אם הקיט של יחסי העברה לא יתן לי ביחד עם הטרנספר 1000 שיש לי היום הפחתה מספקת גם ב-LOW וגם ב-HI. אני אקבל יותר כוח בעצם בשני המצבים עם LOW עדין יחסית ולא קיצוני.
בקיצור, יש פה מישהו שנוע על הפחתה בדיפ' ולא רק בטרנספר (או שאולי אני סתם חופר כי אני חולה בבית ועדיף להמשיף לחסוך עוד 250$ לקיט 4.9?)

reuvenk
13-12-11, 15:29
לי יש 4.1 בסרנים זה נחמד מאוד אבל לא תחליף ליחסי העברה
ובכלל אני לא חושב שיש לך מה לחשוש מיחס העברה בטרנספר אני לא מרגיש שנסיעת הכביש נפגעה

ishc
13-12-11, 15:37
מה שמטריד אותי הוא כלל לא הנסיעה בכביש אלא היכולת לנסוע ב-LOW. אתה עם קיט 6.5 לא? אתה משתמש בLOW פרט למעברים של ממש? אם לא, איך האוטו מרגיש לך בסיעה באפיק של נחל סלעי למשל? לא אחד שמהווה בעיית עבירות כמו שפשוט הרבה יותר נעים ונשלט לנסוע בLOW. כמו שתבתי אני חלק נכבד מהטיול עצמו פשוט נוסע בLOW כי זה פשוט יותר נעים והרכב מתאמץ הרבה פחות. מדובר על רכב יומיומי ורכב טיולים נטו. מלחמות עבירות שהן מגניבות לכשעצמן הן לא כל כך הקטע שלי.

reuvenk
13-12-11, 15:49
הבנתי... 4.57 נראה לי קצת הרבה אצלי באוטו היה 3.9 אפשר להחליף את הביצים מהסרן הצר לרחב ואז יהיה לך 3.9 ואתה אומר שזה מספיק לך אז זה יכול להיות פתרון
ואצלי הראשון HI הוא מספיק איטי וחזק כדי לנסוע נשלט ורגוע ( אפשר גם בשני למרות שזה כבר מהיר מדי לטעמי ) ואני אישית אוהב לנסוע LOW בהילוכים הנמוכים
לאט לאט ולהסתכל על הנוף, אז אני לא ממש דוגמה

ziv87
13-12-11, 20:40
צחי אתה מוזמן לקחת את הסמוראי שישי שבת ראשון לנסיעת מבחן :)

שגיא S
13-12-11, 21:11
צחי למה אתה לא מבקש?

ראית איך האוטו שלי נוסע..90-100 עם ה4.16. אפילו עקפתי אותך בדרך למרסבא שהיינו שנה שעברה ;)

רק תבקש ותקבל..אמנם אני גר בצד של רעננה הכי רחוק מכפ"ס, מצד שני - אני נמצא בכניסה לפרדסים..

ishc
13-12-11, 21:22
נסחפת אם הייתי רוצה סיבוב על האוטו שלך הייתי מבקש מזמן. סתם חופר בעניין עד שאני אקבל החלטה. ה-HI פחות מדאיג אותי, יותר ה-LOW

זרקו
13-12-11, 21:56
אני עם האמצע- 5.14
בנסיעת שביל נעים ונוח, גם בHIGH סוגר מעל 100
ב-LOW- מעולה אבל לא איטי כמו ה-6.5 מרגישים הבדל.

כמובן מוצע לך להתנסות,

crazystar
14-12-11, 09:02
הייתי באופן קבוע על 4K טורים בכביש היום עם 235 הנסיעה הגיונית ונעימה .
הסבל של לנסוע ביחס קצר בכביש רוב הזמן לא שווה את ההנאה של לזחול יותר לאט במקרים בודדת בשטח.

מה לא בסדר במנוע שצועק.. לא הבנתי..
טוב יאצק נופל וקם ,
אתה רוצה LOW אבל שלא יהיה נמוך מידי ..
קודם כל יש פה איפשהו מחשבון יחסי העברה.. מציין למרות שאני בטוח שאתה מכיר.
שנית קשה מאד לתת מידע מדוייק איך תרגיש הנסיעה. גם דרך המחשבון.. אפשר להעריך.
אבל תמיד יש הפתעות . אומנם בקטנות אבל בנסיעה יומיומית הם שם כל הזמן מזכירות לך את עצמן..

הסט-אפ הכי מוצלח שהיה לי ושהפתיע לטובה היה צמיג 30 אינץ עם 4.1 בסרן ו6.5 בטרנספר.
הכתם הכתום הגיע ל-120 בלי להרגיש..

לאור הידע שנקלט ואבד לך על 5.14 כי אתה מרוויח מכל העולמות. גם יותר כוח ב-HIGH לשבילים ומעברונים מציקים..
יחסוך את המעבר ל-LOW המיותר ברוב הזמן. וכשבאמת צריך אותו הוא יהיה שם ויתן סחורה.
ובכביש לא "תסבול ממנוע צעקני ושתיין" . בסרנים הייתי נשאר עם ה-3.7 ושומר את ה-3.9 בצד ליום שתרצה קצת יותר..

אם תרצה להצטרף לחבורת אוכלי הסלעים.. :) תצטרך המלצות אחרות.. :)

להגיע לקצה ואז להמשיך עוד. ( ;

GodsFather
14-12-11, 09:47
לא מבין איך פספסתי את השרשור הזה עד עכשיו, אני כנראה חולה :)

לא הייתי נוגע בסרנים אלא אם אתה פותח אותם בלי קשר כדי להתקין משהו (נעילות כבר יש לך, לא ? ). כיוון קורונה פיניון ושאר ירקות, למה לך להסתבך עכשיו כשיש לך סרנים תקינים ? פשוט כי אתה יכול ? אתה גם לא זכית במוצרים האלה אלא צריך לקנות אותם ותראה כמה הם עולים עוד לפני שהם בכלל הגיעו אלייך הביתה. כל המסביב מצריך חתיכת השקעה ומוצרים נוספים, בקיצור - עלויות עלויות עלויות. בנוסף, וזה ידוע גם בסרנים יותר גדולים (דנה וכד') - כמה שיחס ההעברה נמוך יותר, כך הקורונה/פיניון חלשים יותר.
לגבי הקיט - צריך לקחת משהו אחד בחשבון שרק אחד פה העלה והוא עניין המשקל שיש על הרכב. אם אתה מעמיס אותו בציוד ואנשים, אתה צריך קיט יותר נמוך כדי לפצות על הכוח החלשלוש שלו מהמקור. שילוב של יחסי העברה נמוכים יותר מאלה של המדענים יעשה את זה.

אין סיבה לנסוע עם מנוע צורח, נכון. זה לא טוב מלא מעט סיבות, הראשונה בהן היא מחיר הדלק. כל שאר הסיבות אפשר לשים בצד, אף אחד פה לא עשיר מספיק בשביל לנסוע ב4 טור כל היום וכל הלילה. אודי, אתה מקרה קיצוני שגם נוסע ממעלה נורי ליהוד עם חור בטנק דלק בגודל של תפוז :)

דבר נוסף שלא אמרו הוא שמשום שיש הפחתה גם בHI, אז בקיט של 6.17 או 6.54 אתה מקבל יכולת תיקול מכשולים גם בלי לעבור לLOW. ולשחק עם הLOW רק כשאתה באמת מול סלעים מאתגרים וכד'. החסרון (לדעתי זה לא חסרון, אבל שיהיה) - בכביש ההפחתה היא בין 17-20 אחוז, בהתאם לקיט שצוין. אתה על 235 שזה בערך 12 אחוז (אני בכוונה לא הולך על מדע מדויק, כי אנחנו לא במעבדה), יעני אתה עם הפחתה סופית של 5-8 אחוז שאינה מקבלת פיצוי צמיגי.
זה טוב לזינוקים ותאוצות, לא מורגש בטורים יותר מידי אבל אם תתעקש לעמוד על 110 אתה כן תשרוף יותר דלק מאשר בקיטים אחרים.
דבר נוסף הוא המחיר של הקיט הזה יותר זול מ5.14 ממה שאני יודע אז הנה עוד יתרון.

עכשיו קריסמס, אני ועוד רבים שכמותי מקבל טון הודעות פרסומת מכל מיני ספקים בארה"ב שקניתי דרכם על הנחות והטבות בתחום שלנו, כולל LOWRANGE ואחרים, שווה בדיקה.

אני נסעתי עם הסגור שלי כשהוא עמוס לעייפה כל הזמן, יותר ממאה קילו של ציוד - כלי עבודה, מערכות זיווד, טמבונים כבדים עם ג'ריקן והייליפט וכד'.
יום לפני שטסתי מישראל, רוקנתי אותו מהכל ולמעשה הוא נותר עם 2 מושבים בלבד ורצועת חילוץ. הרכב התנהג כאילו הוא קיבל טורבו מרוב שיחס ההעברה היה נמוך והתאוצה הייתה מדהימה, הרכב משך עוד ועוד ואני הייתי צריך לעצור את עצמי מלהאיץ גם בהילוך החמישי.
זו הייתה הפעם השניה שהרגשתי אותו כל כך צעיר ובועט. הפעם הראשונה הייתה כשיצאתי ממורי ביום שהתקנתי אותו.
כאילו הרכב רצה להעניק לי מתנת פרידה :)

crazystar
14-12-11, 10:05
אמיר מה השעה אצלך? תגיד עשית CTRL-C CTRL-V לאיזה מאמר ישן או מאיזה מסמך WORD?

פה זה בוקר!!!
ואכן התפוזים בעונה.. אבל יש משהו יותר חשוב מדלק וזה אוכל.. לא אבזבז תפוז על חור בטנק..

בטח שיש אפוקסי :)

אגב הרכב מסר לך דש צונן . הרופא אמר שלא נשאר לו עוד הרבה..

סע ברכה.. עקציה רק תתנפח ותתפוצץ..

GodsFather
14-12-11, 10:08
אצלנו כבר שעת הסייסטה ומה אצלך ?

שמעתי על הרכב שלי ואיך הוא גוסס לו, תודה רבה... עצוב עצוב אבל אלה החיים.

כשאחזור, אתה תראה רק את לוחית הרישוי האחורית שלי , אל חשש :)

tomer s
14-12-11, 10:51
אני מפספס מה החיסרון של 4.16 ו 235 ?
איטיות בכביש?? או LOW LOW מידי..

GodsFather
14-12-11, 11:06
אין הבדל בכביש, כי זה אחד לאחד.

בשטח, יש כאלה שלא אוהבים LOW LOW... לא מבין אותם :)

לעלות דיונה ב3 LOW בלי לחשוש

לרוץ בבוץ בHI ועם מומנט נורמלי

אחחח אני מתגעגע...

crazystar
14-12-11, 11:11
אין חיסרון ספציצי..
זה הרבה תלוי גם בסגנון הנסיעה שלך וסוג הטיולים שאתה עושה או אוהב לעשות.

יש דיבור בין הקצרים שזה קצת מציק כי ה-HIGH לא חזק מספיק למכשולים שעל הדרך לכן יוצא שצריך לשלב ל-LOW מעבר לגבול השמח.

לדעתי ניתן לתיקון בנהיגה יותר נחושה ברוב המקרים.

למשל אם לרוב אתה מחפש עבירות ולא טיולים ארוכים , נגיד יחס של 3 ל-1 אז אולי זה לא משנה כי בשטח תהיה בדרך כלל ב-LOW.
רגע אבל אם אתה עושה בדרך כלל טיולי עבירות אז תשים כבר 6.5 שיתן לך LOW אמיתי ותוכל גם להגדיל צמיג .. :)
אבל אז תצטרך סרנים יותר חזקים... וכו' וכו'. ולא גומר.
הקיצר תמצא מה מרגיש לך טוב בכביש ובשטח בגדול ואיפה שחסר לך קצת תשתמש בדוושה הימנית..

בוא גשם בוא.. איפה שמתי את הנוצות של הצ'יף .. יאללה ריקוד הגשם..

GodsFather
14-12-11, 11:21
יש עוד אפשרות אחת, נדירה בארצנו אבל ברת ביצוע והיא הוספת טרנספר של ויטרה במקום הדרייבשאפט המרכזי.

צחי, יש לך חבר בארה"ב שיכול להביא לך קיט מוכן ? זה אפילו יהיה יותר פשוט מאשר לקמבן עכשיו את הטרנספר הזה. וזה עולה פחות או יותר כמו קיט הפחתה

זה באמת יוצא מושלם, כי היחסים הנוכחים נשארים ולכן אין בעיה בכביש, הLOW הרגיל נשאר זמין בשביל המשחקים הרגילים ורק כשצריך LOW רציני בשביל סלעים למשל, משלבים את הנוספת.

מה גם שזה מגניב שיש עוד ידית עם משמעות :)

ועל זה נאמר ביג-צ'יף נו-קקה.

mightyaad
14-12-11, 18:25
יש לי שאלה כללית בנוגע לעניין...

אני נוסע על ויטרה 92 עם יחס בסרן אחורי של 5.12
צמיגים 215
אין לי מושג מה קורה בטרנספר.

אני נוסע 80 קמ"ש ב2600 סל"ד בערך.
זה תקין?
מה אפשר לעשות כדי לשייט ב100 קמ"ש ושהסלד יהיה נורמלי?

כרגע 90 קמ"ש זה 3000 סל"ד בהילוך חמישי
100 קמ"ש זה כבר 3500

העניין של תאוצה נאמר פה בנושא...
כמה מהר הויטרות אמורות להאיץ? נגיד מ0 ל80

שגיא S
14-12-11, 19:05
אמיר...אתה לא יכול ככה..

שפוך פה מידע בבקשה על הדאבל טרנספר לסמוראי...

טרנספר של ויטרה לסמוראי? במקום הדריישפט המרכזי?

תן לנו מידע, לינקים..לא מצאתי כלום.

danip
14-12-11, 19:14
הי

גם לדעתי, 235 עם קיט 4.16 הוא שילוב מנצח לרכב טיולים. זה מה שהיה בארוך שהיה לי (זצוק"ל ושימותו הגנבים).
לדעתי נותן תמורה הרבה יותר גדולה לכסף מאשר יחסי העברה בסרנים. גם מתקן את ה hi בגלל צמיגים גדולים יותר מהמקור וגם נותן low אמיתי.
דאבלר זה רעיון נחמד אבל דורש הרבה יותר התעסקות בניה וכו' והתוצאה הסופית כמו קיט 4.16 ביחס העברה הסופי (שגם איתו צריך ללחוץ על הגז מדי פעם). לעומת זאת דאבלר עם 4.16 בטרנספר זה כבר סיפור/חלום/סטיה אחרת לצרכן הלא ממוצע, זה שעושה טיולי מעלות עם מדרגה בגובה 2 מטר... או סתם רוצה שיהיה לו הכי גדול/איטי

ובואו לא נשכח את הדבר הכי חשוב, החיוך הדבילי כשמשלבים ל ראשון low עם הקיט... גם בחניה...

דני

danip
14-12-11, 19:25
בבקשה

שרשור ישן מ zuwharrie

http://bbs.zuwharrie.com/content?topic=46349.0

אמיר...אתה לא יכול ככה..

שפוך פה מידע בבקשה על הדאבל טרנספר לסמוראי...

טרנספר של ויטרה לסמוראי? במקום הדריישפט המרכזי?

תן לנו מידע, לינקים..לא מצאתי כלום.

reuvenk
14-12-11, 19:36
השאלה היא איזה מדרגה מצריכה נסיעה כל כך איטית אני שואל באמת
כי גם עם 6.54 בטרנספר יש מקומות ששני יותר עביר כי ה 1 איטי מדי אולי עם גלגלים מעל גודל מסויים אבל לא ממש נוסעים עם גלגלים גדולים בארץ

GodsFather
15-12-11, 02:26
יש את הפעמים האלה שצריך את הראשון ראשון של 6.54, מי שמסתובב עם מורי וחבורתו מכיר אותם יופי.

הנקודה בחיבור עם הויטרה היא שאתה נשאר עם ההפחתה הרגילה שכפי שציינו פה נוחה למעבר מכשולים קלים והמשך נסיעה על LOW גם במהלך הטיול (ע"ע משחקים עם הידית). ורק כשרוצים לעבור מכשול שוהא טיפה מעבר (או לתפוס טיולילה עם מורי), אז מוסיפים את ההפחתה הנוספת.

זה המוצר המדובר - http://www.ottindustries.com/kicker3.htm

כמו שדני העלה, רק מיוצר ומוכן לרכישה על ידי יצרן רשמי ולא בניה בחצר. לא שיש רע בבניה בחצר, אבל זה למי שיש זמן וחלקים פנויים וכמובן הידע. אני מכיר כמה בארץ שיש להם נסיון עם דאבלרים, אבל לא לסמוראי.

וזה גוגל במיטבו באותו הקשר -
http://www.google.com.ph/search?gcx=c&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=kicker+3+doubler+for+samurai

עושה לי טעם של לקנות סמוראי, שוב...

reuvenk
15-12-11, 06:42
אז מה שאתה אומר זה שאם יש 6.5 לא באמת צריך את זה?

GodsFather
15-12-11, 07:39
לא אמרתי את זה. אמרתי שמי שרוצה לנסות שיפור מעניין שנותן יתרון גם במקומות פחות טכניים, כפי שפותח השרשור הציב, ובעלות די דומה, יכול לנסות את זה.

למי שיש 6.5 ורוצה LOW עוד יותר נמוך, יכול להתקין. ולמי שיש 6.5 ורוצה עוד אפשרות של הילוכים לפני שמגיעים ל6.5, יכול לעשות זאת באמצעות המוצר הזה גם כן.

דאבלר - זה שם המוצר בתכלס, מאד נפוץ בכלים הגדולים יותר, והנה יש גם לסמוראי.

תחשוב שיש 5 הילוכים בHI.
5 הילוכים בLOW
והנה יש לך עוד 5 הילוכים בLOW2
כמות האפשרויות הולכת ועולה
כמובן שיש להוסיף לזה את הרברס :)

ishc
15-12-11, 07:58
נראה מעניין, צריך לברר עלויות של טרנספר ויטרה בארץ ושל המתאם. לא מאמין שהעלויות דומות כי יש צורך לבנות תושבות לטרנספר החדש (או שלא?)
דבר שלא הבנתי, לטרנספר יש שלושה מצבים 2X4HI, 4X4HI, 4X4LOW איך זה משתלב? ב4X4 צריך לשלב את שני הטרנספרים? מה קורה ב 2X4 הרי הטרנספר הוא לא היחס של 1:1? יש פה איזה בחור (אמנון) שהרכיב דאבלר ב-CJ שלו, אולי הוא יכול לשפוך קצת אור

GodsFather
15-12-11, 08:02
יש LO וHI. כל השאר לא מעניין, כי יש יציאה אחת בלבד שעוברת לטרנספר של הסמוראי מהטרנספר של הויטרה. את ה4X4 אתה משלב בטרנספר של הסמוראי.

למה אתה חושב שהטרנספר הוא לא 1:1 ?

כשלא משלבים כלום ונשארים במצב המקורי של 2X4 HI בסמוראי וHI בויטרה - אתה נוסע רגיל.
רצית קצת LOW, שילבת LOW בויטרה.
רצית 4X4, שילבת בסמוראי.
רצית LOW בסמוראי בלבד,השארת את הויטרה בHI
רצית LOW-LOW, אתה כבר מבין.

יש ?

אמנון הרכיב דבלר אבל התצורה שונה מאשר בסמוראי. ואכן שיפרט, אני אשלח לו ה"פ בנושא.

ishc
15-12-11, 08:23
למען האמת לא הבנתי.
קודם כל בניגוד לסמוראי היחס ב-HI הוא באמת 1:1 וה-LOW הוא 1.816:1 בערך
מה קורה נגיד במצב שהידית בטרנספר ויטרה על 4X4HI? לא קורה כלום? היציאה לדייבשאפט הקדמי עובדת על ריק? אין איבוד כוח אם זה ככה?
יש מישהו בארץ בכלל שעשה את זה ויכול לשפוך קצת אור על נושא של תושבות ועוד פרטים שנדרשים עבור הסבה כזו?

דבר נוסף בחישוב שאני לא ממש בטוח שהוא נכון היחס שיצא לי ב-LOW בשני המצבים יוצא 4.316, לאור העובדה שבראש תיכננתי על קיט 4.9 או 5.14 אני לא ממש חושב שזה שווה את הכאב ראש.

GodsFather
15-12-11, 08:27
מה קורה היום כשאתה מפרק דרייבשאפט קדמי בסמוראי ?

motorica.net
15-12-11, 13:22
חשוב לציין שהטרנספר בסמוראי/ג'ימני הוא מסוג divorced
ובכלים האלה יש 3 דריישפטים.

להבדיל מהויטרות/גרנד ויטרות בהם הטרנספר הוא טורי והמשך לגיר.
ולכן בכלים האלו יש 2 דריישפטים.

דיוויד - שביום שישי מתקין קיט יחסי העברה ל GV 1:4.24
בשאיפה שיעבור חלק ככל שניתן :)

reuvenk
15-12-11, 14:00
אם יש יציאה מהויטרה לדריישפט קידמי זה כמו P.T.O?
היחס בכל הויטרות הוא 1ל 1 בטרנספר???

ishc
15-12-11, 14:42
ובכלים האלה יש 3 דריישפטים.

להבדיל מהויטרות/גרנד ויטרות בהם הטרנספר הוא טורי והמשך לגיר.
ולכן בכלים האלו יש 2 דריישפטים.

ברור, כל הרעיון זה שהטרנספר של הויטרה יבוא במקום הדרייב שאפט המרכזי.
בהצלחה בהתקנה.

GodsFather
15-12-11, 14:55

אתה מתכוון - דיוויד שמתעד את התהליך כולל תמונות ואח"כ עושה כתבה.

אמנון
15-12-11, 15:41
אהלן,

אני אנסה להסביר לגבי אופציות השילוב שהדאבלר מוסיף לך.
לפני כן נעשה סדר - רכבת הכוח החדשה עם הדאבלר, בנויה בתצורה של מנוע>גיר סמוראי>יחידת הפחתה של טרנספר ויטרה (לא כל הטרנספר)>מתאם מרווח>טרנספר סמוראי.

53644

את יחידת ההפחתה יש לבנות מטרנספר של ויטרה. לפי הקישורים שהביאו כאן, לא לא תהליך פשוט כ"כ אבל בהחלט אפשרי.
טרנספר הויטרה מורכב מיחידת העברת כוח אחורה וקדימה, ויחידת הפחתה [כך לפחות אני מסיק, הרבה מאוד טרנספרים בנוים כך, בייחוד מאלומיניום. טרנספר הסופה שאני השתמשתי בו, בנוי כך, וכמו כך כמעט אם לא כל הטרנספרים של חברת NP. מהעבודה המתוארת על טרנספר הויטרה הוא גם בנוי כך].
מפרקים את הטרנספר, מנסרים מההוזינג את החלק עם היציאה (תמונה 1). את השארית שהתקבלה מעבדים כך שתשלים את החלק הפתוח של ההוזינג (תמונה 2,3). לאחר מכן מרתכים את החתיכה, תוך שימוש בפלטה המתאמת, כדי להתאים את תבנית החורים של ההוזינג החתוך, לחתיכה שאותה משלימים (תמונה 4). ריתוך בהחלט לא פשוט. לא חקרתי לעומק האם נדרשת עבודה על הציר המרכזי של יחידת ההפחתה. אם נדרשת עבודה כזו צריך לתת עליה את הדעת (יכול להיות שבחלק מהקיטים מקבלים את החלקים הנדרשים), עיבוד שבבי לציר קיים לא יעשה איתו חסד ואני מציע להימנע מכך.

53645536465364753648

בכל מקרה, לאחר העבודה על יחידת ההפחתה, זו התוצאה המתקבלת:

53649

53650

ניתן לראות את קווי הריתוך בבירור.

התקבלה יחידת הפחתה, שהיא בעצם גיר עם 2 מהירויות. ההילוך הישיר של היחידה הזו הוא 1:1 - מצב HIGH בטרנספר ויטרה. ההילוך המופחת הוא מצב LOW, שהוא 1:1.82 לפי הנתונים שקראתי.
אין מצבי 2X4 או 4X4, הם נשלטו ע"י החלק השני של הטרנספר, בו לא משתמשים.

את היחידה הזו מרכיבים על הגיר של הסמוראי. את החלק האחורי שלה (זה עם הפלטה המתאמת) מרכיבים למתאם מרווח הזה:

53651

כאן אני ממליץ חד משמעית לא לבנות את החלק הזה, אלא לקנות אותו מעסק רציני. עיוות מינימלי של החלק הזה, חוסר מקביליות של הפלאנג'ים האלו, מסוגל לשבור את הציר שעובר דרכו, או את היחידות שמחוברות לו.
אלא אם בידי מי שעושה את ההסבה יכולת פבריקציה ברמה גבוהה ואיכותית מאוד, לא ממליץ ליצר לבד.

המתאם מרווח הזה מתחבר לטרנספר סמוראי. והנה יש לך רכבת כוח.

עכשיו שיש סדר בנוגע לאיך רכבת הכוח החדשה נראית, כבר יותר קל להבין את האופציות החדשות שנוספו ליכולת הנסיעה.

יש לך בעצם עוד גיר. לגיר הזה יש הילוך ישיר, שלא משפיע על היחס שהיה, מכיוון שהוא 1:1.
ההילוך LOW של היחידה הזו, מוריד לך את היחס ב-1.82. תסלחו לי שאני לא מכיר את הנתונים של טרנספר הסמוראי, אבל לשם המחשה, אם היחס LOW שלך בטרנספר סמוראי הוא 4.16, אז בשילוב LOW ביחידת הדאבלר ו-LOW בטרנספר, תקבל יחס של 1:7.6 בערך (מכפלת היחסים).

אז יש לנו מצב של HIGH בדאבלר, ו-HIGH בטרנספר, מצב כביש לצורך העניין.
במצב של HIGH בדאבל, ו-LOW בטרנספר, תקבל את היחס שהיה לך לפני הוספת הדאבלר, ה-LOW שהיית רגיל אליו.
במצב של LOW בדאבלר, ו-LOW בטרנספר, תקבל יחס זחילה קיצוני.

כל זה מתייחס למצב שההילוך בגיר הוא הראשון.
אפשר לשחק בבחירת ההילוכים בגיר, ולמעשה יש לך כפול אפשריות של נסיעה קדימה...

הפרויקט הזה לא פשוט ולא מהיר. לא הייתי נכנס אליו אם אתה מחפש נטו פתרון לפיצוי גודל גלגל ויחס העברה בטרנספר.
לסמוראי השוק ליחסי העברה בטרנספר הוא מגוון הרבה יותר מאשר לטרנספר D300 של סיקס. וזה יתרון גדול בשבילכם.

אבל... לשם פרויקט שלפי דעתי נותן את הטוב מכל העולמות, ואתגר מכני לא פשוט בהרכבתו (לא נכנסתי לנושא התושבות גיר-טרנספר שנדרש בפרויקט הזה, כי אני לא מכיר מספיק. בסיקס היה צורך לבנות גשר מיוחד לתמיכה ברכבת הכוח החדשה).

זה פרויקט לשם פרויקט. כתב פה מישהו בצורה מדוייקת למדי:

לעומת זאת דאבלר עם 4.16 בטרנספר זה כבר סיפור/חלום/סטיה אחרת לצרכן הלא ממוצע, זה שעושה טיולי מעלות עם מדרגה בגובה 2 מטר... או סתם רוצה שיהיה לו הכי גדול/איטי

ובואו לא נשכח את הדבר הכי חשוב, החיוך הדבילי כשמשלבים ל ראשון low עם הקיט... גם בחניה...

ואני מסכים אם כל מילה.

עוד שאלות בשמחה.

GodsFather
15-12-11, 15:54
אמנון, קודם כל תודה על העזרה.
שנית, יש אפשרות לקנות את זה מוכן ולכן זה עלה בכלל כאופציה ריאלית. OTT INDUSTRIES , כפי שתראה בלינק שהעליתי בשרשור הזה, מאפשרים הזמנה של המוצר, הם לא מחזיקים מלאי, אבל לצחי ISHC יש חבר בארה"ב שיכול לעזור לו ביבוא, כך שאפשר לקבוע הזמנה בנושא.

אחרי שעושים כזה פרויקט או קונים כזה מוכן, ייצור של תושבות הוא עניין של מה בכך.

ishc
15-12-11, 16:13
וואו. אמנון תודה רבה, אכן עשית לי סדר והבהרה בנושא. אצלי יש טרנספר עם יחסי העברה של 1000 (מה שאומר בערך 2.5:1 אם אני זוכר נכון) ככה שאחרי הדבלאר ה-LOW שלי יהיה משהו סביב ה-4.55, שוב לא נמוך מספיק כדי להצדיק את ההשקעה כרגע.
כפרוייקט עתידי אחרי קיט 4.9 למשל (אז תקבל יחס של 1:8.9 וזה ממש קיצוני ויש מצב שישבו את כל האוטו בערך) זה יכול להיות מעניין כי זה יתן לי אופציה של LOW לייט בדמות ה-1.82.
הרבה תודה על ההסבר, החכמתי, ממשיך בחיסכון לקיט וזהו.

danip
15-12-11, 20:09
שלום,

עוד הערה קטנה לגבי הדאבלר.

למי שמתכוון לבנות דבר כזה לבד בלי קיטים וכו' שיתכונן להמוווןןןן דיבאגינג. כי כמו שאמנון כתב עבודה בלי רמת דיוק גבוהה יכולה בקלות להוביל לשברים של המכלולים וסתם תקלות מעצבנות כמו זה שיחידת ההפחתה בין הגיר לטרנס' קופצת בין ההילוכים ה hi ו low וניוטרל אם יש לויטרה (אני מניח שכן). לכן המלצה אישית מי שמעוניין להכנס לפרויקט שכזה יקל על עצמו מאוד אם ישתמש בקיטים מוכנים לדאבלר מחו"ל.

בברכה דני

GodsFather
16-12-11, 04:40
דני, אם לא טועים, לא לומדים.

תמיד קל לקנות מוכן ולפעמים גם יותר זול בחישוב הקצר. אבל בLONG-RUN, הלמידה על בניה של כזה מוצר ולחוש אותו בידיים, שווה פי כמה.

דעתי.

danip
18-12-11, 03:07
נכון,

אבל לנסוע ב low low והתיבה קופצת לך לניוטרל באמצע תיזנבי והדרך היחידה להחזיר את יחידת ההפחתה לhi או לlow אומר לפרק טרנספר. על תענוג כזה הייתי מוותר מה גם שזה מסוכן אם זה קורה בשיפוע חד... לכן בניית יחידת ההפחתה מאפס היא לא דבר של מה בכך (מה שאמנון עשה נכלל אצלי בקטגוריה אחרת של קיט שנוסה על מספר רב של רכבים). אבל מה שהיה לי נבנה בארץ ובאופן לא הכי מוצלח מכיוון שגם לי היו את הבעיות שהיו למוני לבעלים הבאים בתור ואלו שאחריהם. אני מקווה שמוני פתר את הבעיה עכשיו מכיוון שלי לא היה כזה כיף להוריד טרנספר כול 5-7K ק"מ להחליף מזלג שילוב או את האוקולונים של המזלג. לכן מבחינתי מוצר כזה הוא דבר מדהיםםםםםםם אבל בעתיד כשיהיה לי עוד אחד כזה (ואל תטעו יהיה...) זה יהיה מוצר מדף שמישהו כבר ניסה על מספר רכבים ה black box זה דוגמא לא רעה בכלל.

דני

-->