PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין לקנות רכב שטח .

elirang
02-04-11, 17:32
אני מעוניין לקנות רכב שטח וחשבתי על איסוזו טרופר אוטומט דיזל קצר בסביבות המחיר 40 אלף ש"ח
או קיה ספורטג' 99-2001 אוטומט.
זה רכב שני ואני נהג יחיד הרכב יסע בימיי שישי לטיוליי שטח וביום יום רק בלילה סיבוב קטן בעיר.
מה הייתם ממליצים , או שיש לדעתכם אופציה אחרת מבחינת סוג הרכב?
התקציב הוא עד 40 אלף ש"ח .
תודה ......

raanan
02-04-11, 17:59
קצת קשה לייעץ לך בגלל חוסר בדרישות/צרכים.

שאלה ראשונה, יש לך נסיון שטח או שהיה ברשותך רכב שטח ?
שאלה שנייה, האם אתה יכול להעריך לאיזה מסלולים "תתחבר" (קשים, טיולי שבילים קלים) ?
שאלה שלישית, מס' הנוסעים ברכב והאם נדרש שטח גדול לאיכסון ?

בכול מקרה,
למרות מחירי הבנזין, ממליץ לך לבחור רכב עם מנוע בנזין ולא דיזל (מנוע פשוט יותר ובד"כ תקלות ניתנות לתיקון במחיר סביר)
בפרט להיזהר מטרופר דיזל. אלא אם כן, זה רכב שמור מאוד עם תיעוד מלא לכול הטיפולים ב-UMI .

במידה וזה רכב השטח הראשון שלך, הייתי ממליץ לך על הג'יפונים :
א. גראנד ויטארה
ב. ויטארה
ג. ספורטאז' (תצרוכת דלק קרובה לטרופר)

או גדולים יותר :
א. טרופר
ב. פאג'רו (בנזין קצר) רק שתצטרך להתפשר על מודל 95-96
ג. טראנו

בהצלחה
רענן

elirang
04-04-11, 01:03
שלום רענן , יש לי קצת ניסיון בשטח עם ג'יפים של המשפחה, לי לא היה אף פעם ג'יפ משלי רק רכבים פרטיים.
ויהיה קשה לי לענות לך על השאלה לאיזה מסלולים אני אתחבר כי זה ג'יפ ראשון שלי ונראה לאן זה יזרום יכול להיות שאני ממש יכנס לזה ויתחיל לעשות טיוליי ג'יפים למקומות קשים וכאלה אבל כרגע מה שנראה לי זה טיול פעם ב.. לטיפוסים וכאלה אבל רוב הטיולי שטח זה בדיונות.
מקום לאיכסון לא כזה חשוב לי , מס' נוסעים לא ידוע אני רווק ורוב הטיוילים זה יהיה עם חברים אז אי אפשר לדעת במדיוק
הגרנד ויטרה והויטרה לא בתקציב ואני לא מתכוון לקנות אותם בשנתונים נמוכים כי לדעתי הם נראים על הפנים .
וגם הפג'ארו יורד מהפרק כי אלו שנתונים מאוד נמוכים ורובם בנזין וגיר רגיל , ואני מתכוון ללכת על אוטומט בכל סוג של רכב.
מה אתה אומר על הטרנו הוא חזק בשטח ?
ולגבי צריכת דלק הבנתי שהספורטג' "שוחטת " בדלק זה עד כדי כך נכון?

raanan
04-04-11, 19:04
אני חושב שהתקציב גבולי.
דווקא הפאג'רו בנזין הם ב- 99.9% אוטומט (ידוע שמסתובב אחד משנת 94 עם גיר ידני).
טראנו זה "הסובארו" של הג'יפים ... (לא מצטיין במשהו מיוחד וגם לא נפילה)

לדעתי, כדאי לך להתמקד בפאג'רו בנזין קצר משנתון 95-96 (משנתון 95 מגיע עם נעילה אחורית מקורית).
אופציה נוספת, טרופר בנזין ארוך אוטומט משנתון 94 והלאה.

בכול מקרה, נדרשת סבלנות + עזרה מחבר שמבין שיבצע עבורך סינון ראשוני עד לשלב הבדיקה המקיפה במכון/מוסך.

בהצלחה
רענן

hadtomer
04-04-11, 20:20
אהלן. יש לי ספורטאז' 2001 aut מזה שנתיים. גם אני שמעתי כבר את כל הסיפורים, קיבלתי עצות לרכוש מפלצות שטח בעלות שש בוכנות, הוזהרתי מפני מחסור בשיפורים וכמובן צריכת דלק זוועתית. ובכן, מפלצת שש בוכנות לא רכשתי. במקום זה קניתי את הקיה. לגבי שיפורים-תתפלא אך יש הכול. פשוט נדרשת יצירתיות רבה והרבה שעות מול מסך המחשב (חברים בקוריאה ובאוסטרליה לא הזיקו מעולם). כיום, אחרי שנתיים, הרכב נמצא בדיוק בתצורה שאני רוצה ועוד לא נרתע מעבודה קשה. צריכת הדלק אכן זוועתית, אך המספרים ששמעתי והסיפורים על 1:5 אינם נכונים. אני מתעד את צריכת הדלק ואוכל בין אחד לשבע לאחד לשבע וחצי ביום טוב. לא פירטת מה אתה רוצה מהרכב, מה תרצה לשדרג אם בכלל וכו-אך לפני שתלך לבדוק רוביקונים, עדיף שתתחיל בקטן.

elirang
06-04-11, 00:56
רענן מה לגביי צריכת הדלק בג'יפים שאמרת?
נכון שאני לא הולך לנסוע הרבה אבל עדיין שאני לא אצטרך להשים דלק בחודש כמו שאני שם על המסחרית שלי שאני עושה איתה 4000 ק"מ בחודש.
ולפי מה שהבנתי שג'יפ שהוא קצר יש לו יותר ביצועים בשטח מג'יפ ארוך. ואת האמת אני גם ראיתי את זה בעצמי כשנסיתי .
תומר ? איך הרכב הזה בשטח בלי שיפורים ובלי תוספות שווה משהו ?

raanan
06-04-11, 22:00
רענן מה לגביי צריכת הדלק בג'יפים שאמרת?
טרופר/פאג'רו, 1:6 לערך ואם ממש מלטפים את הדוושה, 1:7
קיה, 1:7 שזה קרוב לטרופר והפאג'רו אך עם ביצועים חלשים יותר.
ויטרה, 1:8.5 עד 1:10 (לא מוגבהת ועם צמיגים סטנדרטיים)
גראנד ויטארה קצרה, פחות או יותר כמו הויטארה.
גראנד ויטארה ארוכה (מנוע 2.0) , 1:8 או 1:9

ולפי מה שהבנתי שג'יפ שהוא קצר יש לו יותר ביצועים בשטח מג'יפ ארוך. ואת האמת אני גם ראיתי את זה בעצמי כשנסיתי .
עקרונית אתה צודק במרבית תנאי השטח. אבל,
המחיר הוא, "בדפיקות לב חזקות יותר" בטיפוס מדרגות וכניסה לשפ"צ.

בהצלחה בבחירה
רענן

נדב42
06-04-11, 22:31
אצלי בויטארה צריכת דלק משולבת היא 1:9.5, ארוכה, מוגבהת מאוד, צמיגי שטח מלא גדולים, גיר ידני.
בויטארה הראשונה שלי, ארוכה, אוטומטית, הגבהה סטנדרטית וצמיגי שטח גדולים (אבל פחות), מספרים דומים.

בויטארה אחרת, ישנה יותר עם קרבורטור, בערך 1:8 בתנאים דומים.

נדב

elirang
07-04-11, 01:56
תודה לכולם על העזרה .
ראיתי באינטרנט איסוזו טרופר 95 בנזין מנוע 3200 אוטומט .
נראת מושלמת ביותר ים של תוספות .
מה דעתכם ?

שגיא S
07-04-11, 09:26
זו הלבנה עם ג'אנטים לבנים?
מכיר אותה אישית...אוטו מושקע מאוד, אחד הכי מושקעים בארץ. יש לו הכל...אוטו מצוין.

אני מכיר אותו מהבעלים הקודם, מקווה שהנוכחי לא הרס אותו

raanan
07-04-11, 21:33
תודה לכולם על העזרה .
ראיתי באינטרנט איסוזו טרופר 95 בנזין מנוע 3200 אוטומט .
נראת מושלמת ביותר ים של תוספות .
מה דעתכם ?

בחירה טובה ! סה"כ זה רכב שבנוי מסיבית וחזק.
חשוב לבדוק,
את השילדה שאין פגיעה ו/או קורוזיה (סימנים לנסיעה בחוף).
את הגיר האוטומטי.
מע' ההינע 4X4
תפוחים ובוקסות

ממליץ לך להירשם לאתר, "איסוזו טרופר ישראל" ואח"כ לקרוא את המאמר כיצד לבדוק טרופר בנזין :
http://isuzu.org.il/isuzu/modules.php?name=News&file=article&sid=5

בהצלחה
רענן

elirang
08-04-11, 23:45
שגיא לא הג'יפ שאני מדבר עליו הוא צב שמפניה נמצא בצפון הארץ
על מה אתה מדבר צבע לבן?
תארגן לי טלפון שלו אם יש לך תודה...
רענן תודה רבה על העזרה , הבן אדם מתחייב בבדיקה זה כבר טוב , כעיקרון לפי מה שהבנתי ממך אתה ממליץ בחום.
הבעיה היחידה היא שהרכב נמצא שעתיים נסיעה מאיפה שאני גר אז זה קצת בעיה בשבילי. אבל אני בבמהלך השבוע מקווה למצוא זמן לנסוע לשם.

raanan
09-04-11, 02:03
הבעיה היחידה היא שהרכב נמצא שעתיים נסיעה מאיפה שאני גר אז זה קצת בעיה בשבילי. אבל אני בבמהלך השבוע מקווה למצוא זמן לנסוע לשם.
אין מה לעשות, בשביל רכב (בהנחה שהוא טוב) נוסעים גם רחוק !
אני לדוגמה, לקחתי ידידה עד קריית שמונה לרכישת מולטיפלה (טוב זאת הייתה יד ראשונה ושמורה מאוד).
את הטרופר שלי, בדקתי בזחילה עם פנס בלילה, מכיוון שהוא גם היה מציאה (יד שנייה עם קמ' נמוך ובמצב טוב מאוד) והתחילו הטלפונים למוכרת,
סגרתי במקום עיסקה.

בהצלחה
רענן

Saar
09-04-11, 08:34
הי
אכן טרופר בנזין קצר הוא בחירה טובה,
קח בחשבון צריכת דלק של 1 ל 5-6

סער.

hadtomer
09-04-11, 17:04
תומר ? איך הרכב הזה בשטח בלי שיפורים ובלי תוספות שווה משהו ?

האמת שלמרבה הצער לא. מדובר ברכב שיש לו מרווח גחון עלוב למדי, אך עם זאת, לשפר אותו לא עולה הרבה כסף. אני בחרתי בו בגלל הגודל-לא רציתי משהו בגודל של טרופר או פאג'רו. שווה לך בהחלט לקחת רכב שכבר עבר הכנה רצינית לשטח. אם אתה לא נוסע ממש הרבה-טרופר בנזין כמו זה שתיארת נשמע ממש טוב.

-->