PDA

צפייה בגרסה מלאה : איכות הפילטרים השונים של "א.ל"

עמרי2
04-04-11, 00:56
שלום,

היום הלכתי לרכוש חלקים לטיפול להיילקס אצל הפרסים. אני התעקשתי על פילטרים מקוריים (שמן, אויר וסולר) .

המוכר ניסה להסביר לי באדיבותו המוכרת שאני מבזבז אני כספי לשווא, ושהפילטרים של א.ל לא נופלים באיכותם מהמקוריים של טויוטה.

בסוף לקחתי את המקוריים, אבל הפרש המחיר בהחלט מצדיק בירור לגבי הפעם הבאה (פחות מחצי מחיר).

מישהו בדק לעומק את איכות הפילטרים המדוברים?

יש הצדקה לשלם כפול על מקורי?

עמרי

איציק - 4X6ZH
04-04-11, 08:14
A .L
נחשב ליצרן פילטרים איכותי
רוב הסחורה מיועדת ליצוא השוק המקומי מקבל רק חלק קטן .
אתה יכול למצוא מוצרים שלהם בארצות הברית ( בכל מיני שמות )

השוק המקומי מוצף במסננים חליפים
כדאי לבדוק טוב טוב את איכות המוצר ( צפיפות הנייר \ סוג הנייר \ מסגרת המסנן פלסטיק . ברזל . או אין כלום )

אין הצדקה למחיר השערוריתי של מסנן מקורי

ישי.פ
04-04-11, 20:39
אמנם שאלתי בפורום סוזוקי, אבל לא מצאתי מענה.
האם ניתן להשיג פילטר גיר אוטומט לסוזוקי ויטרה 97 לא מקורי? (המקורי עולה 200 ש"ח)
איזה מומלץ?

תודה.

ד ו ר ו ן
04-04-11, 21:43
עמרי,
את הפילטרים המקוריים של טויוטה מייצרים עבורה DENSO, יצרן חלפים תחליפיים גדול ומוכר, זה אפילו כתוב בקטן באיזו פינה באותיות קטנות על הפילטרים.
בזמנו, היה מי שפתח פילטר אויר וספר קפלים בין מקורי ותחליפי, ההבדל היה כמעט חצי לרעת התחליפי, כלומר אתה משלם על הזול באיכות.
אותו דבר לגבי פילטרי שמן, מרבית התחליפיים לא בנפח כמו המקורי אלא מעט קטנים יותר כנ"ל לגבי פילטרי אויר וזה עוד לפני סוגיית האיכות.

בגלל שיש הרבה זבל סיני בשוק, ולא פחות מכך זיופים, אני אישית מעדיף את הפילטר שמן המקורי, כך אין לי ספק לגבי מה אני מרכיב על הרכב.
אם איציק אומר לך ש-AL נחשב לתוצרת איכותית, ואתה בטוח שמה שאתה מקבל זה המקור אז אולי זה שווה.

מה ההפרש במחירים?

asafk
04-04-11, 22:54
לי אישית יש נסיון רע, יותר מאחד, עם מסננים של AL.
אחד שממש כשל, ואחד שנבדק ונמצא לא תקין.
לי זה הספיק.

אבל זה היה לפני כמה שנים, אני לא מעודכן לגבי המצב היום.

באופן כללי, פילטר הוא "לב" המנוע. אמנם עברת להיילקס, אבל על זה להתקמצן?

אסף.

חן צברי
05-04-11, 01:21
בזמנו, היה מי שפתח פילטר אויר וספר קפלים בין מקורי ותחליפי, ההבדל היה כמעט חצי לרעת התחליפי, כלומר אתה משלם על הזול באיכות.

חנן בזמנו חד לנו חידה: מסנן אוויר מקורי מול תחליפי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?22516-%D7%97%D7%99%D7%93%D7%94-%D7%9E%D7%A1%D7%A0%D7%9F-%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%9E%D7%95%D7%9C-%D7%AA%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%A4%D7%99).
בשורה התחתונה, תבדוק את האיכות של התחליפי מול המקורי (צפיפות, סוג החומר, קיפולים) ותראה אם שווה השקעה. אלא אם יש פה משהו שבדק כבר ויכול להמליץ על פילטר חליפי טוב.

האם ניתן להשיג פילטר גיר אוטומט לסוזוקי ויטרה 97 לא מקורי? (המקורי עולה 200 ש"ח)
איזה מומלץ?

ישי, תחשוב בעצמך, לא כל יום מחליפים פילטר גיר.
ראית את הפילטר איך הוא נראה? זה חתיכת ברזל שמוצמדת עליה מסננת עדינה.
אתה לא רוצה לקחת סיכון בגיר אוטומטי עם פילטר תחליפי שאין לך אפשרות לדעת מה איכותו והתאמתו.
גם ההחלפה שלו לא תדירה כמו פילטר אויר, ולכן קשה לי להאמין שתמצא תחליפי בשוק.
גם אם תמצא אני בספק אם תחסוך עליו חמישים ש"ח. ואם כן, אז לדעתי הוא לא שווה.
בשביל 200 ש"ח הייתי הולך על המקורי.

tooshey
05-04-11, 08:55
מי שרוצה להשתמש במקורי בלבד אבל לחסוך
פילטר שמן מקורי טויוטה להיילקס93-01 ופראדו מכל השנתונים
130 ש"ח בלבד (בחברה 160 + מע"מ)

בברכה,טושי
054-4517924

ד ו ר ו ן
05-04-11, 19:13
תדירות החלפת פילטר אויר להיילקס לפחות מהשנתונים של עד 98 היא כל 40K ק"מ לפי לוח אחזקה מחמירה (רכב עובד בתנאי אבק ומים).
במבחן השקל/ק"מ הפילטר המקורי בהחלט משתלם, הן באיכות (המקרה שהזכרתי הוא לא המקרה שחנן הדגים, מה שרק מחזק את האמירה) והן בתחשיב לק"מ.

אם היה ספק לגבי כדאיות הפילטרים של AL, לי לפחות, אסף סגר את הפינה.

עמרי2
05-04-11, 21:44
מה ההפרש במחירים?

אלו המחירים שאני שילמתי על מקורי (לא בחברה):

פילטר אויר: 220 ש"ח

פילטר סולר: 160

פילטר שמן 150

תורידו 5% הנחה...

המחירים של A.L:

פילטר אויר- שליש מחיר מהמקורי.

פילטר שמן וסולר: חצי מחיר.

תדירות החלפת פילטר אויר להיילקס לפחות מהשנתונים של עד 98 היא כל 40K ק"מ לפי לוח אחזקה מחמירה (רכב עובד בתנאי אבק ומים).
במבחן השקל/ק"מ הפילטר המקורי בהחלט משתלם, הן באיכות (המקרה שהזכרתי הוא לא המקרה שחנן הדגים, מה שרק מחזק את האמירה) והן בתחשיב לק"מ.

אם היה ספק לגבי כדאיות הפילטרים של AL, לי לפחות, אסף סגר את הפינה.

עבורי, זה מה שסגר את הפינה! אני עושה 40K ק"מבמקרה הטוב בשנתיים, כך שעוד 500 ש"ח על פילטרים, ולו מפאת הספק, שווה את ההפרש!

תודה לכולם על התשובות.

עמרי

נ.ב, אסף, מה כוונת המשורר??: " אמנם עברת להיילקס, אבל על זה להתקמצן?"

דווקא בשביל לעבור להיילקס הייתי צריך לשלם יותר מהסופה :) לפחות בקניה שלו...נראה אם הוא יוכיח את עצמו גם בעלות הטיפולים האפסית של הסופה.

ד ו ר ו ן
05-04-11, 22:13
לפני מה שאסף כתב, חשבתי שעוד רגע יש פירמה שאולי יכולה להיות תחליף אמיתי, אבל בשביל פחדן כמוני שמוכן להוציא יותר אבל להרוויח שקט זו לא אופציה.

דווקא בשביל לעבור להיילקס הייתי צריך לשלם יותר מהסופה :) לפחות בקניה שלו...נראה אם הוא יוכיח את עצמו גם בעלות הטיפולים האפסית של הסופה.
אני יכול להגיד לך שבמשך שנים ההוצאות ההכרחיות (לא המשחקים) על הרכב היו תחזוקה שוטפת וזהו, פשוט שעמום.
בשנה האחרונה יש ניקוז של רכיבים מקוריים שכנראה שגם להם מותר להראות סוף-סוף סימני התעייפות אחרי אי-אלו מאות אלפי ק"מ על הרכב.
חלקם הוחלפו בצורה יזומה למרות שלפי המצב שלהם יש להם עוד לא מעט לחיות.
כשאני מחלק שקל/ק"מ בעלויות, אני מגיע לעלויות של חלקי אגורות לק"מ.

-->