PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחץ שמן במנוע WJ

Ersten
04-04-11, 20:02
שלום רב.
אחד מחברים שלי מחפש לקנות WJ
תוך כדי בדיקות של שני רכבים הוא גילה תופעה מוזהרה.
כאשר מסובבים את המפתח של הסוויץ' למצב ON (ללא סטרטר, רק הדלקת המנורות), מחוג של שעון לחץ שמן ישר קופץ לערך של 3 BAR
לאחר הנעת המנוע, הלחץ עולה ל- 3.5-4 BAR
כאשר סוויץ' במצב OFF , המחוג נמצא ב- 0.
מה שמוזהר, שהוא בדק שני רכבים ובשניהם אותו הסיפור. אחרי שהוא נתקל בפעם הראשונה בתופעה הנ"ל, אמרתי לו שבטח שיחקו בלוח השעונים וזה פשוט "טריק" של בעל הרכב כדי שהקונים הפוטנציאליים לא יראו שלחץ השמן במנוע נמוך.
אבל אחרי מקרה השני, אני כבר יצאתי מבולבל.
לפי העגיון, כאשר מנוע מדומם, אין מה שיוצר את לחץ השמן. לכן כאשר מסובבים את המפתח למצב ON, המחוג חייב להישאר ב- 0.
אז מה הסיפור?
אודה מאוד לתשובות
בברכה
אלכסיי

klam
04-04-11, 21:07
זו לא תכונה מיוחדת של WJ. אצלי ברכב מחוג השמן לא זז לשום מקום כשהרכב כבוי..

Ersten
04-04-11, 21:54
KLAM תודה.
ומה הוא הלחץ התקין בטורים נמוכים ובטמפרטורת עבודה?

klam
05-04-11, 09:10
בין 3 ל 5, כאשר בנסיעה עירונית איטית יכול לרדת גם ל 1.5 (נדיר אבל בסדר על פי הוראות היצרן). כאשר אין ספרות על השעון, מחוג מאונך לגמרי זה 3, וקצה הסקלה ימינה זה 5.4 - כך שבזמן עבודה המחוג צריך להמצא בחלק הימני.
אלכסיי - עד כמה החבר שלך מכיר ומבין? מדובר ברכב לא פשוט ובדר"כ לא מומלץ למי שאינו בעל ניסיון. בכל מקרה, כדאי לכם להתייעץ עם מישהו מחברי הפורום שגר באיזורכם (יש כאן כמה).

בהצלחה, חן

berdi
05-04-11, 13:39
בין 3 ל 5, כאשר בנסיעה עירונית איטית יכול לרדת גם ל 1.5 (נדיר אבל בסדר על פי הוראות היצרן). כאשר אין ספרות על השעון, מחוג מאונך לגמרי זה 3, וקצה הסקלה ימינה זה 5.4 - כך שבזמן עבודה המחוג צריך להמצא בחלק הימני.
אלכסיי - עד כמה החבר שלך מכיר ומבין? מדובר ברכב לא פשוט ובדר"כ לא מומלץ למי שאינו בעל ניסיון. בכל מקרה, כדאי לכם להתייעץ עם מישהו מחברי הפורום שגר באיזורכם (יש כאן כמה).

בהצלחה, חן
שלום!
כנ"ל גם אצלי, עם הנעה בין 3-4, בנסיעה מתאזן על 3+ ונשאר קבוע בכל תנאי הנסיעות.
נתן

klam
05-04-11, 14:26
נתן, זה מראה שהמנוע שלך עובד עכשיו ממש טוב..מה עשית בסוף?

Ersten
05-04-11, 20:03

בהצלחה, חן
תודה רבה!
דווקה בגרנד הוא ואני לא בעלי נסיון גדול או ידע מעמיק. אבל רקע טכני די חזק ישנו.
אכשיו, לפחות, אני יכול לקבוע חד משמאית ששני הגרנדים, שהוא בדק, לא תקינים ולא כדאי להמשיך איתם.
אגב, חבר שלי, שמחפש גרנד, גר ברעננה ואם יש המלצות לרכב מסויים באזור - הוא בטח ישמח לשמוע. הוא קורא את השרשור הזה.
תודה רבה שוב וגם לנתן. (סמייל)
אלכסיי

berdi
05-04-11, 21:35
נתן, זה מראה שהמנוע שלך עובד עכשיו ממש טוב..מה עשית בסוף?
היי חן!
גם לפני סיפור "דפקו לי את המנוע", מד השמן הראה כך! מה עכשיו נספר את כל הסיפור, אז בקצרה מאאאווודדד.
הלכתי בהמלצתך למוסך הקניון ב"ב, אריה סמוחה ובניו. דיאגנוסטיקה נכונה של ראש מנוע, שתי בוכנות לא עבדו.
רצה לטרוף אותי בראשי מנוע, אני שלחתי אישית למכון שאני מכיר את הראשים-חריטה+2 שסתומים+3 טבעות+סט אטמים. כך חסכתי כמה אלפי שקלים.
הוא "הקניון" קיבל רק עבור פירוק והרכבה, מקצועי בהחלט והתשלום בהתאם, עדיין יש מנורת צ'ק אנגיין נידלקת, גם אחרי שחזרתי והחלפיף לי סליל כהל שהיה לי באחר שהמחשב הראה שדפוק.
הרכב חזר לעבוד בסדר=מכוון לא מזייף, אך שוב נדלקה המנורה, כנראה של חיישן חמצן אחורי ימין שהזמנתי אך אמרנו שנחכה לראות אם המנורה תדלק, למחרת נדלקה שוב.
כנראה שמחר העבור שם שוב לבדוק בסקנר מה הוא אומר.
מסקנה: ללכת רק למקצוענים אשר מכירים את הרכב, עדיף מומלצים, ולא רק אומרים שהם מכירים, כולל חשמל, רדיאטרים בפרט וכו'.
להשוות מחירים, כי כל מוסכניק זורק מחיר חופשי בלי היגיון למחירים בשוק, הפערים שהם מרוויחים עלינו על עבודות חוץ הם חוצפה !!!
אין חכמים כבעלי נסיון...
נתן

berdi
05-04-11, 21:39
תודה רבה!
דווקה בגרנד הוא ואני לא בעלי נסיון גדול או ידע מעמיק. אבל רקע טכני די חזק ישנו.
אכשיו, לפחות, אני יכול לקבוע חד משמאית ששני הגרנדים, שהוא בדק, לא תקינים ולא כדאי להמשיך איתם.
אגב, חבר שלי, שמחפש גרנד, גר ברעננה ואם יש המלצות לרכב מסויים באזור - הוא בטח ישמח לשמוע. הוא קורא את השרשור הזה.
תודה רבה שוב וגם לנתן. (סמייל)
אלכסיי
יש ביד 2 כמה גרנדים שנראים טוב+אחד עם גז, נמצאים שניים מהם בפ"ת בסוכנויות, גם המחירים=גמישים.
תבדוק. מכון בדיקה מומלץ "מבדק" פ"ת קריית מטלון.
נתן

klam
05-04-11, 23:14
נתן, אין בעלים של גראנד שלא מבלה חלק גדול מהנסיעות עם צ'ק-אינגין דולק..אצלי למשל, המחשב מראה בעיית טמפ' בגיר (כנ"ל אצל ברק). הגיר בסדר גמור בכל הבדיקות - לא מחליק ולא מתחמם..

המגרש בפ"ת לא מרשים (בלשון המעטה), וכך גם הרכב. גז לא מומלץ למנוע של WJ. לפני שבועיים ראיתי במו עיני מנוע שהלך אחרי מעבר לגז..

grand
06-04-11, 08:14
נתן, אין בעלים של גראנד שלא מבלה חלק גדול מהנסיעות עם צ'ק-אינגין דולק..אצלי למשל, המחשב מראה בעיית טמפ' בגיר (כנ"ל אצל ברק). הגיר בסדר גמור בכל הבדיקות - לא מחליק ולא מתחמם..

המגרש בפ"ת לא מרשים (בלשון המעטה), וכך גם הרכב. גז לא מומלץ למנוע של WJ. לפני שבועיים ראיתי במו עיני מנוע שהלך אחרי מעבר לגז..

זה לא נכון.
לא כל בעל גראנד נוסע כך.
לא רצוי לבלות במצב כזה, לא צריך להדלק צק אנגין אלא אם כן יש תקלה, ובמיקרה שלך אולי התקלה זניחה - חיישן טמפ' גיר אך מה יקרה אם תצוץ בעיה חמורה יותר ולא תתיחס אליה?

berdi
06-04-11, 09:00
זה לא נכון.
לא כל בעל גראנד נוסע כך.
לא רצוי לבלות במצב כזה, לא צריך להדלק צק אנגין אלא אם כן יש תקלה, ובמיקרה שלך אולי התקלה זניחה - חיישן טמפ' גיר אך מה יקרה אם תצוץ בעיה חמורה יותר ולא תתיחס אליה?
רמי!
זה בדיוק גם דעתי על מנורה זו, לך תדע מה היא אומרת, לכן אני לא אוהב מנורות דלוקות אלה אם אני הדלקתי אותם פיזית (חוסך בחשמל( :).
תמיד ליבדוק וליישר קו, עד לתקלה הבאה.....
ברכב הפרטי שלי נסעתי שנתיים עם מנורה כזו=חיישן חמצן אחורי, גם מכרתי כך את הרכב, אבל ידעתי מה הבעיה, בגראנדים לך תדע מה צפוי.
נתן

eysham
06-04-11, 09:38
זה לא נכון.
לא כל בעל גראנד נוסע כך.

+1
אם יש למנורה דלקת, הולכים לרופא.

איל

תמיר יהושע
06-04-11, 09:47
שלום לשואל הבעיה של ביונית לחץ שמן צריך להחליף אותה ובזה נגמר הבעיה
היונית תקועה על מצב מסויים

klam
06-04-11, 10:00
+1
אם יש למנורה דלקת, הולכים לרופא.

איל

צודקים לגמרי. אבל אחרי הביקור אצל הרופא, לעיתים מסתבר שהחולה בעצם בריא, וזו סתם פריחה שתעבור לבד (או לא), ואין צורך בתרופות..

talw
06-04-11, 14:36
כל רופא והמומחיות שלו
שאל כמה רופאים ותחכים.

eysham
06-04-11, 14:47
כל רופא והמומחיות שלו
שאל כמה רופאים ותחכים.

טל,
אני רואה בתמונה שלך שאתה הלכת לפרוקטולוג מישטרתי....
עשה לך טיפול בלייזר?

Ersten
06-04-11, 20:09
שלום לשואל הבעיה של ביונית לחץ שמן צריך להחליף אותה ובזה נגמר הבעיה
היונית תקועה על מצב מסויים
תמיר תודה.
הבעיה היא שמוכר לא ממהר להחליף את היונית ולכן אין לדעת מה הוא לחץ שמן האמיתי.
לא נורה. נמשיך בחיפושים.

Ersten
06-04-11, 20:15
צודקים לגמרי. אבל אחרי הביקור אצל הרופא, לעיתים מסתבר שהחולה בעצם בריא, וזו סתם פריחה שתעבור לבד (או לא), ואין צורך בתרופות..
אני דווקה לא מסקים. כל מחלה ממושכת יכולה לעבור למחלה כרונית.
כמו שציינו כבר קודם, אם יתקלקל מהשהוא חשוב אתה לא תדה מזה כי המנורה דולקת גם בלי התקלה החדשה וממנה היא לא תדלק חזק יותר.

Ersten
06-04-11, 20:17
יש ביד 2 כמה גרנדים שנראים טוב+אחד עם גז, נמצאים שניים מהם בפ"ת בסוכנויות, גם המחירים=גמישים.
תבדוק. מכון בדיקה מומלץ "מבדק" פ"ת קריית מטלון.
נתן
נתן תודה.
נבדוק גם את זה.

talw
06-04-11, 20:47
איל
מממזה לייזר...?
לאחרונה טיפול לייזר 3 צול עם קוצים.......
עד עכשיו אני מדמם (עדיין בשלילה)
אין "0" מי שנוהג מעל 40000 ק"מ בשנה לא יעזור לו,העיין הכחולה תזמבר אותו .
אה ...
התמונה זה הניסיון הדבילי של זרוע החוק(מבזבז המיסים) להפחיד אותנו (משלמי המיסים) עם קרטון מודפס תמונה של מתנ"ע בפעולת "טיפול לייזר"
המפגרים שמו אותם במקומות שגרמו להרבה ברקסים פיתאומיים של נהגים מבוהלים.......(מישהו זוכר את זה ?)

תמיר יהושע
06-04-11, 23:56
תמיר תודה.
הבעיה היא שמוכר לא ממהר להחליף את היונית ולכן אין לדעת מה הוא לחץ שמן האמיתי.
לא נורה. נמשיך בחיפושים.

אם זו הבעיה היחידה והרכב שווה מאמץ הייתי מתאמץ להחליף יונית רק לבדיקה
זה לא בעיה , אם יש ספק ברכב מבחינה אחרת משהו אחר ,
בדגם הזה לצורך בד' קניה ליפני הכל הייתי יוצא לכביש מהיר ונוסע במהירות בין 100-120 קמ"ש
אם הרכב לא מגרגר ולא רועד ונוסע חלק שווה מאמץ אם יש רעידות גירגורים או משהו מכיוון הסרנים
חבל"ז אין טעם

אייל67
12-04-11, 19:34
זה לא נכון.
לא כל בעל גראנד נוסע כך.

+1
אני עברתי כבר 130,000 ק"מ על WJ.
מעולם לא נדלק לי צ'ק אנג'ין (לא, הנורה לא שרופה ...) וממילא גם לא נסעתי כך.
אכן לא כל בעל גרנד נוסע כך ...

אייל

-->