PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט מייצב אחורי מתנתק

shahav
06-04-11, 18:12
התקנתי נעילה, זה טוב ויפה, אבל תמיד יש תאבון לעוד, אז החלטתי לתקוף את נושא מוט המייצב.
היו פה שניים שלושה שירשורים בנושאים קרובים לנתוק של המוט, אבל נראה לי שהדבר חשוב כשלעצמו.

אני קניתי את:
https://www.4x4parts.com/nissan/pathfinder-rear-quick-disconnects-p-320.html

לאחר בדיקה בסיסית כשהמוצר ביד, זה נראה כמעט מתאים, רק שהמוט הגלילי הראשי, זה עם שניי החורים, קצת ארוך מידיי, טוב, התיקון יהיה דיי פשוט: לחתוך קצה אחד וליקדוח מחדש.

היה גם אפשרות לדגם אחר, שאני מתאר לעצמי שונה באורך ואוליי מתאים בול או שלא:
https://www.4x4parts.com/nissan/pathfinder-rear-quick-disconnects-p-319.html

בקובץ pdf המצורף, בעמוד 13 מסומן המוט המקורי ב "Stabilizer bar connecting rod"

אני מקווה להרכיב את המייצב ליפני החג. מה שמטריד אותי:
1) היה וארצה להגבייה מאחור - האים צריך להאריך\לקצר את החיבורים הנל?
2) כך במצב רגיל ללא הגבהה, האם מספיק כוח היד כדאיי להחזיר את הפין? או שצריך לום\תנוחה מיוחדת של הרכב?

כל הערה\הארה מבורכת.
רבין

liron_al
08-04-11, 05:11
אתה מוזמן לבוא לראות את שלי (עשיתי לך תאבון הא?)
גם הקידמי קיבל אחד. ההבדל בשטח מורגש אבל מעט, בכביש זה ממש קטסטרופה במידה וששכחת לחבר.
החיבור לפעמים מעצבן כי הרכב חייב להיות מאוזן. שים לב שהפינים מאפשרים חופש מסויים למוט המייצב, אבל החופש הזה מצתבר לחופש בתפוחים המקוריים,
לכן גם כשמחובר יש השפעה לרעה בכביש...
מומלץ רק אם אתה מטייל בשטח קשה והרבה.

לירון

שיימן
08-04-11, 06:36
מנסיון המוט מייצב המתנתק הזה לא הכי נוח לחיבור
אבל תהנה אחי תתחדש ותמשיך לעדכן

לירון למה מורגש לרעה מכביש? אני נסעתי עם ובלי מוט מייצב וזה לא כזה קריטי גם בפניות וגם בהכל

liron_al
08-04-11, 08:08
בפניות ללא מוט מייצב הרכב נוטה הרבה מעבר למה שהייתי מגדיר "נוח".. אבל זה עניין של טעם.
יש לשים לב שניתוק מייצב אחורי ללא ניתוק קדמי מפעיל עומס גדול יותר מהרגיל על הקידמי, מה שאומר בלאי גבוה יותר לתפוחים של הקדמי, כי העומס נופל על הקדמי בלבד.

shahav
08-04-11, 18:46
אתה מוזמן לבוא לראות את שלי (עשיתי לך תאבון הא?)
גם הקידמי קיבל אחד. ההבדל בשטח מורגש אבל מעט, בכביש זה ממש קטסטרופה במידה וששכחת לחבר.
החיבור לפעמים מעצבן כי הרכב חייב להיות מאוזן. שים לב שהפינים מאפשרים חופש מסויים למוט המייצב, אבל החופש הזה מצתבר לחופש בתפוחים המקוריים,
לכן גם כשמחובר יש השפעה לרעה בכביש...
מומלץ רק אם אתה מטייל בשטח קשה והרבה.

לירון

כן, אתה בהחלט היתה הטריגר.
אני לא רואה שום חופש בערכה שקניתי, כניראה צריך לראות את המצב אצלך... אפא אתה מטייל בשבת?
רבין

-->