PDA

צפייה בגרסה מלאה : אנחנו לא מספיק עשירים בשביל לקנות בזול !!!

טל חסיד
15-04-11, 15:38
הסיפור הוא כזה, וכדאי ללמוד ממנו לקח פשוט.

לפני כשנה וחצי קרובת משפחה שלי התיעצה איתי לגבי תקלה במזגן שלא מקרר (בטויטה קורולה) אמרתי לה שאין לי אפשרות ליבדוק ולכן צריך לפנות למכונאי עם ציוד למזגנים שיוכל הוא לתקן את התקלה.
התקלה היתה מעבה סדוק שאין אפשרות לתיקון בקיצור החלפה בלבד.
האפשרויות היו מעבה בשן סיני באיזור ה600 ש"ח(זול כרגע) והאפשרות השניה מקורי באיזור ה1800ש"ח(ויקר כרגע) + עבודה וגז עוד כ500 ש"ח
וקבלו את הטעות שנעשת, הוחלט על מעבה בשן סיני שכבר בשלב ההרכבה ראיתי שהוא לא בדיוק מתאים יש צורך בכיפופים וכו על מנת שיוכל לשבת במקומו.
אחרי שנה וחצי לאחר התיקון הנ"ל (ונסיעה של פחות מ10000 ק"מ) התקלה חזרה אין קירור, בדיקה שיט המעבה הלך עוד פעם (זוכרים סיני בשן) בקיצור עכשיו זה יהיה הכי יקר העונש כ2300 ש"ח. +1100 מהשנה וחצי קודם.
ודברים דומים יש בתיקון לטסט של תפוח סיני בזול שבטסט הבא צריך עוד פעם להחליף כי הוא לא מחזיק 5000 ק"מ בנסיעה בכביש וכ"ו.

בקיצור כל החלקים הזולים הנ"ל הוא רק טובים במיקרה אחד כשרוצים למכור את הרכב דקה לאחר התיקון

חג שמח טל

רפי לין
15-04-11, 15:42
ואני מכנה זאת "לשלם בזוקר", קרי פעם אחת בזול ופעם שניה ביוקר וביחד זה בזוקר.
חוץ מזה יש גם את מפח הנפש בגלל התקלה החוזרת עם אובדן זמן נוסף ואי נוחות.
בברכה - רפי לין

נמרוד
15-04-11, 19:09
רפי צודק... הכי גרוע זה לשלום ב"זוקר". אם כבר בוחרים בבחירה הזולה בפעם הראשונה, ההגיון הכלכלי אומר לדבוק בה. שילמת שליש מחיר בהתחלה, שלם עוד שליש אחרי שנה וחצי, ואת השליש השלישי מתי שצריך - בעקרון גם הרכיב הסיני היה נותן חמש שנים בממוצע של תפעול, כמובן בתשלומים... עכשיו שילמת מחיר של אחד ושליש, וכנראה שהמזגן יחזיק מעמד הרבה אחרי שהאוטו כבר לא יהיה רלוונטי עבורכם (ובספק אם עבור הקונה הבא).

המוצר הנחות עולה שליש מהמוצר האיכותי - זה ידוע מראש, לא נסתר, וברור שהמשמעות של המחיר הזול הוא אורך חיים קצר יותר. שנה וחצי, עבור מכונית פרטים ישנה ומצ'וקמקת, לא רע.

nir.samo
15-04-11, 20:34
לכל מקרה כזה יש מקרה הפוך לפעמים, כמו במקרה שלך היה שווה ללכת על האיכותי (או אולי משהו באמצע) ובמקרים אחרים ניתן להסתפק בתחליף תוך לקיחת סיכון מסויים.

טל חסיד
15-04-11, 21:31
במידה וההחלטה היתה עבור הרכב שלי אך ורק מקורי או חלק חליפי בעל מוניטין או יותר טוב מהמקורי. במיקרה הנ"ל לא היה משהו באמצע היה סיני של בשן ב600 או מקורי דנסו ב1800. ומכוון שהרכב לא שלי וההחלטה היא לא שלי אז קרה מה שקרה וכדאי לאחרים ללמוד מזה משהו לגבי חלקים זולים באיכות נמוכה מאד שכבר במהלך הרכבתם אתה רואה שהם לא מתאימים בדיוק כמו במקורי.

טל

GodsFather
17-04-11, 00:56
מתקנים בזול אם החישוב הוא שנפטרים מהרכב בקרוב.

מתקנים כראוי אם החישוב הוא שהרכב נשאר איתך לעוד תקופה ששווה פעמיים את הבזול, לפחות.

snirjeepdreamer
17-04-11, 02:39
אני מציע לחדד קצת,
כולם מייצרים בסין / במזרח ! ! !
ובתור אחד שעושה בעבודתו לא מעט רכש משם הכל תלוי בהגדרות המוצר שאתה מציב ודורש.
הסינים לצורך העניין יכולים לייצר גם מרצדס אחד לאחד !
אז תפסיקו עם מילת המפתח "סיני" !
ומי שלא מספיק יודע או לא עשה רכש במזרח בחייו ועבד מולם, עדיף שלא ייתן דעתו.
ג'יפולוג הוא מקום בו בד"כ הדעות שנשמעות מלומדות, מנומקות ועם "קבלות מאחוריהן", השרשור הזה, לא !
שבוע טוב לכולם.

טל חסיד
17-04-11, 07:46
קודם כל לא כולם מיצרים במזרח ובסין וזה ודאי גם בקוראה, איטליה,USA, בטורקיה, ותתפלא גם בישראל, יכול להיות שהרבה פריטים וחלקים מגיעים מסין כמו שאתה רושם במיפרט נחות בשביל לקבל מוצר זול וכך למכור פה כמות ולא איכות. טריק שיווק פשוט ! (וכך המעבה של בשן)
ואי אפשר להתחמק מהעובדה שרוב החלקים הזולים מגיעים ממדינות המזרח כמו במקרה שלי שהמעבה של בשן שהוא תוצרת סין כבר בשלב ההרכבה ראיתי שהוא לא בדיוק מתאים אלא ניראה כמו אילתור לטויוטה קורולה.
אתה צודק שיש מיפעלים וחברות בעלות מוניטין שמיצרות חלק מהחלקים שלהם בסין תחת פיקוח הדוק של קווי היצור שלהם כמו חברת דנסו, טויטה, ועוד. אבל פה יש פיקוח ותכנון

טל

רפי לין
17-04-11, 11:30
בכל התחומים, יש יצרנים איכותיים גם במזרח ומצד שנים יש יצרנים באיכות נמוכה גם במערב.
בברכה - רפי לין

BackDoorMan
21-04-11, 08:22
אופציה שלישית, לקנות מעבה מקורי משומש מפירוק.

יוני5
21-04-11, 09:25
אופציה שלישית, לקנות מעבה מקורי משומש מפירוק.

פה ידידי אני חולק עליך מאוד.
מעבה, כמו חלקים רבים נוספים הינו חלק מתכלה. מה הרעיון לקנות משומש?
בניגוד למנוע, שניתן לבדוק ואורך החיים שלו גדול יחסית (טוב, נו, במקרה של הכרכרה המלכותית זה לא תמיד נכון), והפרש המחירים בין חדש מהחברה למשומש הוא אדיר, כמה תחסוך ברדיאטור? הרי גם רדיאטור שניתן בחינם דורש עלות הרכבה, נוזל קירור איכותי, כך שההפרש לא גדול.
מה גם שתקלה ברדיאטור, אם לא זוהתה בזמן, תגרור נזק אדיר.

לכן, רדיאטור - רק חדש. (אלא אם אין לרכב שלך ויגיע בעוד שבועיים ואתה לא רוצה להשבית את הרכב...).

בברכה,
יוני5

ניר ל
21-04-11, 10:53
יש עוד משהו שניתן ללמוד מהשרשור הזה -
כשקונים רכב משומש יש להעדיף ולהיות מוכנים לשלם יותר, רכב מיד נמוכה עם הסטוריית טיפולים. רק כך אפשר לוודא שלא תוקן בחלפים נחותים.
אני מקפיד לקנות מיד ראשונה ולוודא תיעוד של התיקונים במוסכי יבואן, גם אם מדובר ברכב בן 10 , המשמעות היא חיפוש ארוך ומתיש אחר רכב, אבל התמורה שווה את זה.
אני ממשיך את הטיפול בחלפים מקוריים מרמת הנורה ומעלה. בד"כ ניתן לזהות אפילו בעין חלף נחות לעומת חלף בסטנדרט גבוה.
ברכב הליסינג שלי הייתי מזמין ניידת שירות כל חודש- חדשיים להחלפת נורה ראשית שמאלית, בעוד שהימנית המקורית חיה ובעטה, כששאלתי את הטכנאי למה הוא משתמש בנורות זבל - השיב שזה בשביל הפרנסה..., לא רוצה לחשוב בכלל על הפילטרים והשמנים שרכבי הליסינג מקבלים בטיפולים תקופתיים.

yes1952
21-04-11, 13:12
זה דיון מעניין מאוד עם תובנות רבות
אף אחד לא די עשיר כדי לקנות בזול-אך עשירים רבים חייבים את עושרם לקניות בזול,
הייתי משנה את המילה בזול וקורא לה חיסכון,
כאשר מדובר בחלק חילוף לרכב מרמת הפיוז-אין להתפשר-מקורי או חליפי ברמה גבוהה-
אני מחזיק שלוש מכוניות אמריקאיות-ניקנו בזול -ממש בזול-בידיעה שיהיה מה להשקיע וכך היה וקיים.
אך בסך הכל כולל מחיר המכוניות ותיקונן לא עבר את הסכום של תשעים אלף ש"ח בשלוש שנים האחרונות-
ואינני מתפשר על חלקים-ציריות ומכלולים רבים מיוצרים בארץ ומחירם כשליש מהמחיר אצל היבואן-היצרן בארץ מייצר את אותם המוצרים לג'נרל מוטורס-
כך בכל דבר שיש לי-לכן זול זה דבר יחסי-
בכלי עבודה דרך כלל אינני מתפשר-אך באם אני צריך משהו לשימוש חד פעמי אני לא אשלם מחיר יקר-
וכמובן ניש את חוק הצייד או הדייג-סבלנות ותמצא את מבוקשך גם במחיר שפוי
מועדים לשמחה
יוסי

טל חסיד
22-04-11, 08:11
לקנות מפרוק בעייתי מאד חלק כמו מעבה, במידה והחלק פורק מהרכב ישירות וראית את זה בעינים אז אולי כן. במידה והוא כבר במדף של הפרוקיה לא הייתי נוגע מכוון שמעבה שלא מגיע אטום והיה פתוח יש בו לחות וזה כבר לא טוב למערכת המיזוג.

טל

-->