PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוז בלמים

razzamataz
20-04-11, 22:03
טוב אחרי שניקזתי את הבלמים והקלאץ בשיטה קצת יותר מזרזת, בעזרת מזרק ויניקה מהנקזים, רציתי לשאול איך עושים זאת בעזרת כוח המשיכה (בשביל חבר שאי אפשר לזחול תחת הרכב שלו).

אני יודע שפותחים את מיכל המילוי והנקזים ונותנים לזה יום לרדת, השאלה היא איך דואגים שמיכל המילוי לא יתרוקן ויכנס אוויר? מה צריך כל שעה לצאת לתת מבט?

razzamataz
21-04-11, 18:15
איפה מנהלי הפורום שצריך אותם :)

אמיר ב.א
21-04-11, 18:46
מכיון שזה בלמים - עדיף שלא תעשה לבד אם לא עשית עד היום .
תעשה עם מישהו מקצועי / מוסך טוב .

שחר-סופה
21-04-11, 21:17
סתם לידיעה , עבור מה הניקוז ...?
לא יודע למה יום שלם אבל בסדר ...
פותחים את הניפל מעט עד ליציאת שמן בלם באיטיות ומשאירים כך .
הגרביטציה תעשה את שלה . אני עוד לא שמעתי על שיטה שדואגת לכך שלא יכנס
אויר כשהמיכל מתרוקן כתוצאה מהניקוז , פרט לכך , שדואגים שהמפלס ישאר מעל
פתחי הצינורות התחתונים. בדיוק כפי שכתבת .

שחר.

razzamataz
21-04-11, 22:22
אמיר, אצלי כבר ביצעתי, בלמים הם מערכות פשוטות וחבל על מוסך, מה גם שבשביל ניקוזים אין להם את הסבלנות להתעסקות.
אחרי שהנוזל קלאץ שלי השחיר כפחם (המוסכניק שלי אמר לי עזוב את זה בשביל מה לך להחליף, עד שהתקשתה לי הדוושה והוא רצה להחליף לי משאבה!!!, עכשיו הכל בסדר, דוושה כמרגרינה וזה עלה רק 30 שח)
אז אחרי הניקוז הזה, החלטתי שאני מנקז גם את הברקסים, למעשה צריך להחליף את הנוזל הזה מדי פעם (טווח די רחב), כי הוא מתלכלך, סופח מים ועוד. פשוט בארץ המוסכניקים לא עושים מזה מספיק כסף אז למה להתאמץ. ואני אוהב רכב שאני יודע עליו הכל אחרי שקניתי אותו, אז בוצעו כל החלפות הנוזלים כולל מים בווישר :)

אמיר ב.א
21-04-11, 23:02
אכן מערכות פשוטות יחסית - אבל כל טעות יכולה לעלות בחיים של אנשים ...

נוזל בלמים צריך להחליף משהו כמו כל שנתיים פלוס מינוס ,
אם הוא סופג לחות הוא מתחיל גם לאכול את הגומיות של המערכת ,
משם גם יכול להגיע הצבע השחור (גומי)
אם במוסך שלך לא רוצים לעשות את זה (ורוצים להחליף משאבה)אולי צריך להחליף מוסך .

razzamataz
21-04-11, 23:49
צודק בהחלט אמיר, לכן אני עובד צמוד לספר, נוסע בשדות ובודק את העבודה, ואחכ בודק שוב רמת נוזל ונזילות.

המוסך הזה (קיבוץ) הוא מוסך שאני משתמש רק לעבודות שלא בא לי עליהם, והוא הכי עצלן ולא תאב בצע שהכרתי, כבר הפנה אותי מספר פעמים למוסך אחר מומלץ, עוזר לי בייעוץ, ואם יש לו ליפט פנוי אין לו בעייה שאעבוד לבד עם ליפט.

motorica.net
22-04-11, 09:40
נוזל בלימה סופח לחות ויש להמנע ככל האפשר מחשיפתו לאוויר החופשי.
אני ממליץ על שימוש בבלידר שיכול להיות גם מכשיר לבדיקת וואקום, או כל אמצעי אחר ליצירת וואקום מספיק חזק.

שימוש בשיטה זאת ולא בשיטת הפימפום שומר על המשאבה, היות ובתהליך הפימפום הדוושה יורדת לאיזור שבו הציר לרוב חלוד ואז יש פגיעה באטימה.

http://www.motorica.net/files/bleed007.jpg

razzamataz
22-04-11, 10:40
מוטוריקה, איפה השגת את הכלי בתמונה? וכמה הוא עולה?

motorica.net
22-04-11, 10:44
הכלי בתמונה משמש לבדיקת וואקום אבל גם לניקוז נוזל בלימה.
רכשתי אותו לפני כ 8 שנים המחיר באיזור ה 300 ש"ח ~
תמצא כאלו גם בארץ אבל שווה לבדוק באיביי, אחי הזמין לאחרונה במחיר טוב.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Mity-Vac-Vacuum-Pump-Brake-Bleeder-Kit-MV8000-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem5adfe4c562QQ itemZ390303368546QQptZMotorsQ5fAutomotiv eQ5fTools#ht_500wt_729

-->